game-on

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 8:41 am

In kakšne so kaj izkušnje? Pa to si imel 4. generacijo(1993-2000)?
Je pa res škoda, da jih v Sloveniji ni kaj dosti. Vsaj na našem koncu jih ni za videt. Kdaj pa kdaj srečaš kakšno Ferozo,(ji seveda takoj pomaham od veselja :lol: ), Rockyev in Charadev pa ni za videt. Me malo jezi dejstvo, da je bilo prodano tako malo Rockyev pri nas, ko pa si s Ferozo delita iste hibe, medtem ko Rocky nudi še kaj dodatnega (npr. poraba je primerljiva in ni Feroza nič kaj bolj varčna, Rocky pa ima res neuničljiv 2.8TD motor ali pa 2.8D motor). Mogoče veš, po kakšni ceni sta se takrat prodajala?

In pa še eno vprašanje. Kaj Bertone Freeclimber 2 in Feroza sta imela enake zadnje diferenciale? Kolikor vem je Freeclimber imel LSD. Torej bi bilo smotrno zamenjati zadnji diferencial za tistega iz Bertone Freeclimberja 2(če predpostavim, da ga najdem po sprejemljivi ceni)?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 19, 2016 8:54 am

Govorilo se je, da ko so pripeljali na Reko celo ladjo daihatsujev, so jih morali večino odpeljat nazaj, ker so bili predragi za jugoslovane, ki so gledali samo na to, da je avto cenejši od VW gnojfa. Če je bil dražji, ga niso hoteli kupovat (razen redkih izjem), če je bil pa cenejpi, se ga je pa splačalo kupit.
In feroze so imele takrat elektro stekla, zadnjo zaporo in še kr nekaj opreme, ki so jo morali odstranit, da so prišli pod ceno gnojfa. Potem so se šele začele prodajat. Rocky-ji so bili predragi, zato jih takrat niso kupovali.
Rocky-ji so bili pa 2.0, 2.2 in 2.7 bencin ter 2.8 dizel, pa 2.8 turbo dizel.

A to veš, da so feroze v indoneziji delali še do par let nazaj:
Slika


Charade je bil 1991 letnik. In z njim imam samo dobre izkušnje. Ko sem ferozo obnavljal sem si charadea 4x4 kupil, da sem lahko norel z njim naokoli.
Edino kar mi je žal, da nisem dal notri motorja s turbino (1.0 turbo), ki so jih imeli daihatsu GTT. Pol bi šele bilo veselje. Pa že tako sem po snegu preveč norel.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 9:09 am

Bedarija svetovnih razsežnosti. Saj F300 je imel za Filipinski trg nameščeno 70% zaporo, če se ne motim. In podobno mislim, da za belgijski trg?

Tale long wheelbase Feroza so pa res sanje vsakega Daihatsujaša. Kolikor se spomnim sem nekje prebral, da je Daihatsu na evropskem trgu teplo ravno to, da so njihovi avtomobili bili le 3-vratni. Pa so se vendarle odločili, da preidejo na izdelavo le 'kompaktnih' vozil za evropski trg. Spet bedarija.

2.7 bencin? To pa prvič slišim. Mislim, da še nisem zasledil nobenega v Daihatsu skupini. Če bi se pa moral odločati katerega bi imel jaz, bi pa izbral F70 2.8D na listnatih vzmeteh spredaj in zadaj. Tank.

https://www.youtube.com/watch?v=pDd2bgw8CF0
:lol:
Sicer je reklama za novejšo različico (od 1992 naprej), vendar vseeno.

Torej 3. generacija. Lepo, lepo. Meni pa se sline cedijo po 1. generaciji. Sploh nisem vedel, da je to tako lep avto.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 19, 2016 9:14 am

2.7 bencin je imel bertone - predelava v italiji.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 10:23 am

Zanimivo. A ta motor tudi paše na nosilce v Ferozo?

In pa še eno vprašanje. Kaj Bertone Freeclimber 2 in Feroza sta imela enake zadnje diferenciale? Kolikor vem je Freeclimber imel LSD. Torej bi bilo smotrno zamenjati zadnji diferencial za tistega iz Bertone Freeclimberja 2(če predpostavim, da ga najdem po sprejemljivi ceni)?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 19, 2016 10:39 am

Feroza bertone je imela BMW-jevo 1.6 mašino, rocky bertone pa 2.0 ali 2.7 bencin in 2.8 TD.

Vprašanje, če paše rocky-jeva mašina v ferozo. To bi moral malo premerit. Mogoče pa.

Vem pa da so v rocky-ja dajal motorje 2.4TD od toyote landcruiser.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 4:40 pm

Aja. Ne, sem narobe razumel. Sem mislil, da so delali F300 s tem motorjem.

Rockyev 2.8TD motor je pretežek za Ferozo. Bi bilo v tem primeru lažje priredit karoserijo Feroze, da bi pasala na šasijo Rockya.

Pašejo pa v Ferozo ti motorji:
1. 2CT (2.0L)/3CT (2.2L) Toyota
2. 2LT (2.4L) Toyota
3. TD27(2.7) Nissan
4. RFT(2.0) Mazda
5. C223T(2.2) Isuzu
6. R2 (2.2) Mazda

Sem pa pred kratkim izvedel, da na Ferozo pašejo zadnje vage Mazde Bravo/Forda Rangerja(model 1998-2006), ki so 1.5inča daljše in pa snorkel GU Patrola. Mogoče pa komu kdaj pride prav :)
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 19, 2016 6:38 pm

Šnorkl paše od tastarega pajerota. Mamut jih je prodajal nekoč. Ne vem če ima še kakšnega, vendar jaz sem ga pri njem kupil in zmontiral na ferozo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Dec 19, 2016 8:55 pm

Lažje kot dobit omenjene vage, jih je naredit 8) Za snorkl pa malo dvomim da paše od y61...je malo bolj zaobljen blatnik, kot pri ferozi...možno pa je, ne bom trdil da ne. Mogoče (ali bi rekel prej?) celo paše od patrola 160/260...potem pa smo spet tam, kjer zmeraj...homologacija :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 10:00 pm

Še nisem razvil takih izdelovalskih sposobnosti :P Bo treba počasi vložit v en soliden varilni aparat in se naučit stvar ali dve :)

Sicer pa glede snorkla. Tole so slike nameščenega snorkla od 4.2 GU Patrola (vsaj tako je rekel lastnik).
Slika
Slika
Slika
Slika

Problem pri Ferozi je da so stvari, ki jih lahko homologiraš precej redke. Enako je s snorklom.
http://www.ebay.com/itm/Daihatsu-Feroza-4x4-SNORKEL-Air-Ram-NEW-QUALITY-/281333758047?hash=item4180cc785f:m:mTt_NG7mdHifogoXhKD3YyA&vxp=mtr
Osebno bi (bom...enkrat) vzel tega. Je dobesedno edini na trgu(za katerega vem), ki je narejen za Ferozo. Da pa bi obstajal kateri, ki bi ga bilo mogoče homologirati pa še nisem slišal. Pač... Feroza :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Dec 19, 2016 10:13 pm

Ah, leta nazaj sem bil isti...par stvari moraš zaj***t, da se lahko iz tega kaj naučiš :lol: Ampak, bo...obnova že kaže na to :wink:
Kar se tiče snorkla...ja, lahko je od GU(po naše Y61) ampak boh ve kdo je proizvajalec...safari snorkel definitivno ne :)
In kar se tiče homologacije... če je že težko najti nekaj, kar lahko homologiraš, potem pač gledaš, da je vsaj pribljižen nekemu izdelku ki nosi homolomo... z doma zvarjeno cevjo iz inoxa ali še huje iz odtočnih cevi, bi bil pravi magnet za kazni :lol: :lol: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Dec 19, 2016 10:28 pm

Želja je, volja tudi. Baby steps :D
Če bi si jo sam naredil bi me bolj skrbela kvaliteta izdelave kot kazni :roll: :lol:

Sicer pa še zaenkrat snorkel tako ali tako ni prioriteta. Je še ogromno bolj pomembnih zadev za dokončat.
Sem si pa za božička privoščil par malenkosti, ki že pridno čakajo na namestitev :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Dec 20, 2016 11:00 am

šnorkl daš na sovoznikovo stran. Drugače je preveč dela s cevmi.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » To Dec 20, 2016 12:36 pm

Zakaj pa to? Ali ni potem potrebno čez celotni motorni prostor vleči cevi?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Dec 20, 2016 1:09 pm

Moja je bila še s frgazerjem in sem samo cev speljal iz filtra med akumulatorjem in lučjo (tam že ima eno luknjo).

To cev na filtru sem samo obrnil, tako da je bila usmerjena proti akumulatorju.
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » To Dec 20, 2016 1:39 pm

Aja, jaz imam pa HDE motor(injektorji).
Izgleda tako kot ta na tej sliki:
Slika

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » So Jan 14, 2017 7:12 pm

https://www.youtube.com/watch?v=CFXfSBR5Q9w&hl=sl

https://www.youtube.com/watch?v=n1NvtUwfRJc&hl=sl

https://www.youtube.com/watch?v=s--5ft5YiHg&hl=sl"


Sem se malo sprobal v prevajanju. Nič kaj fajn in hitro delo :P
P.S. Zatipkanin je ogromno. Ne se preveč z njimi ubadat :lol: Aja, in če ne odpre s podnapisi, potem kliknite pod videom na četrtki znakec iz leve strani in potem še na tretji znakec->podnapisi->slovenščina.

P.S. En predlog: Ali bi se mogoče na forumu lahko dodala univerzala BB koda za dodajanje videov? Bi bil prijeten dodatek.
1. Admin panel, tab "Posting", page "BBCodes", add BBCode (if you already have a [video] then delete it).
2. In the field "BBCode usage" enter:

Koda: Izberi vse

[video]{URL}[/video]

3. In the field "HTML replacement" enter (you can only change the width and height of the layer!):

Koda: Izberi vse

<div class='bbvideo' data-url='{URL}' style='width: 640px; height: 390px; margin: 2px 0; display: inline-block; background: #000; color: #fff; overflow: hidden; vertical-align: bottom;'><div style='height: 100%;'><script>if (typeof bbmedia == 'undefined') { bbmedia = true; var e = document.createElement('script'); e.async = true; e.src = 'http://phpbbex.com/api/bbmedia.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(e, s); }</script></div><div style='text-align: right; height: 14px; margin-top: -14px; padding-right: 2px; font: 10px/10px Verdana; color: #555;'><a style='color: #105289; text-decoration: none;' href='http://phpbbex.com/' target='_blank'>phpBB</a> &#91;video&#93;</div></div>

4. In the field "Help line" enter:

Koda: Izberi vse

Insert video: [video]http://youtube.com/url[/video]

5. Save the form. Done!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Če Feb 16, 2017 5:22 pm

Ena pustna izpred mnogih let. :D

Slika

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Če Mar 09, 2017 7:35 pm

Slika

Neka mala razlika pa bo :lol:

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Mar 12, 2017 3:23 pm

Slika

Nova igračka pri hiši :D Če povem prvi vtis - po asfaltu je vožnja neudobna, tudi avto je precej, precej glasen. Se mi pa zdi, da je po terenu bolj udoben od Feroze (makadamu, dlje še se nisem podal).

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Mar 12, 2017 5:01 pm

game-on napisal/-a:Nova igračka pri hiši :D Če povem prvi vtis - po asfaltu je vožnja neudobna, tudi avto je precej, precej glasen. Se mi pa zdi, da je po terenu bolj udoben od Feroze (makadamu, dlje še se nisem podal).

Koliko si odvalil zanj?
Sam iščem nekaj takega, samo za relacijo iz doline na vrh Pohorja, ob vikendih.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Mar 12, 2017 5:43 pm

Rafter napisal/-a:Koliko si odvalil zanj?
Sam iščem nekaj takega, samo za relacijo iz doline na vrh Pohorja, ob vikendih.


Pol tisočaka. Je pa res, da sta sprednja koloteka ter pragi gnili.
A to se organizirajo kakšne grupne vožnje v okolici Maribora tudi? Bi se z veseljem pridružil s Ferozo. :veselo_za_volanom:

sx4
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 02, 2015 5:17 pm

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a sx4 » Ne Mar 12, 2017 6:35 pm

Super cena. Si ga nabavil od kakšnega znanca ali preko oglasa? Na a netu, so cene za Samurajčke precej navite.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Mar 12, 2017 7:20 pm

Lokalno. Ni bil objavljen na spletu.
Lastila si ga je starejša gospa, prej pa njen pokojni mož. Avto je bil kupljen v Nemčiji, je letnik 1992, zadnja štiri leta pa je stal. Me je pa super navdušil, saj deluje čisto vse kar je električnega (še žarnice so vse cele), ima usnjene sedeže, poliesterski hardtop, 140***km. Moram pa priznati, da je veliko bolj špartanski od Feroze.

sx4
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 02, 2015 5:17 pm

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a sx4 » Ne Mar 12, 2017 7:36 pm

Sedaj pa še nekaj EUR za popravila in bo. Se boš obnove lotil sam? Varilni aparat si ze nabavil?


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov