Nakup pick upa

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
matjaq
Prispevkov: 2
Pridružen: So Nov 26, 2016 2:02 pm

Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a matjaq » Ne Dec 18, 2016 4:01 pm

Sem pred nakupom pick upa. Odločam se med NISSANom in ISUZUjam. Zelo me je prepričal ISUZU D-MAX, vendar pri nas ni znan, sicer so že 3 servisi v sloveniji in vse bolj prodirajo na trg in tudi sam avto je pohvaljen na vseh nemških forumih in ISUZU nima AD-bluja kjer je pa denar zopet prihranjen. Vendar NISSANa poznam, nekateri ga hvalijo drugi imajo probleme, ampak pri novemu me zelo moti ker nima listnatih vzmeti. Gledav sem zgodovino in ISUZU ima zelo bogato zgodovimo, kar pri NISSANu 20 let zaostajajo.

Uporablav bi za vožnjo v službo, delo na kmetiji, terenske vožje. Opremil bi ga za off road (dvignil, montiral terenske gume, dodatno zaščitil podvozje in keson, dodal led luči, itd.)

Zanima me vaše mnenje in izkušnje o teh dvez vozilih.
Hvala za vaše odgovore.

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Ne Dec 18, 2016 10:01 pm

če ti je vodilo pri nakupu takega voza šparati pri AdBlue-ju, razmisli o nakupu Golf2. Lahko voziš na cviček, brez aditivov.
Tak avto kupiš za dušo, ne pa da prišparaš 30 centov na 100km.



lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

matjaq
Prispevkov: 2
Pridružen: So Nov 26, 2016 2:02 pm

OdgovorNapisal/-a matjaq » Ne Dec 18, 2016 11:08 pm

AD blue mi je padel zato v oči ker vsi ostali imajo adetiv razem ISUZU. drugace 1 euro gor a pa dol na 100 km ni nič.
Zanima me bolj kako se avta obnašata na terenu, okvare, itd.

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Sr Dec 21, 2016 5:45 pm

tudi sam se nagibam k nakupu takega vozila, pa me zanima kaj menite o mitsubishi l-200 oz. fiat fullback. Cene so približno enake tam nekje okoli 25000 eur., le ford ranger je malo dražji.
Isto ga kupujem za delo, vožnjo v službo in občasno vleko prikolice. Ne gre pa za neko pretiravanje -vleko 3000kg, resni offroad itd.........
Lastniki istih oz. podobnih modelov z predlogi na plan - dobrimi in slabimi. :D :D :D :D

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Dec 23, 2016 10:50 am

S fiatom fullbackom sm se kr neki prevozu po cesti in terenu.
Za ta dnar super avto.
Slika

ferdo
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Avg 28, 2003 9:58 pm

OdgovorNapisal/-a ferdo » Pe Dec 23, 2016 3:03 pm

Ali je pa kakšna razlika med L200 in fiatom fullback razen v znaku znamke vozila?

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Dec 23, 2016 6:03 pm

ferdo napisal/-a:Ali je pa kakšna razlika med L200 in fiatom fullback razen v znaku znamke vozila?


V servisni mreži. Fiat ma bolj razvejano mrežo, malenkost cenejši je in pa asistenco ma prek AMZS.

Drgač pa isti avto.

LpJ
Slika

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a igorp8 » So Dec 24, 2016 7:39 am

Kako je pa s pogoni. Ima stalnega ali priklopljivega? Sredinski diff? Vklopniki na prvih kolesih? Okretnost, vožnja, prostornost, zmogljivosti v primerjavi z ostalimi - ranger, navara, hilux.....
Če lahko kdo kaj več napiše :thank_you:

marco
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 02, 2008 8:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re:

OdgovorNapisal/-a marco » Sr Jan 11, 2017 1:31 pm

igorp8 napisal/-a:Kako je pa s pogoni. Ima stalnega ali priklopljivega? Sredinski diff? Vklopniki na prvih kolesih? Okretnost, vožnja, prostornost, zmogljivosti v primerjavi z ostalimi - ranger, navara, hilux.....
Če lahko kdo kaj več napiše :thank_you:


Pogoni so Mitsubishijevi Easy select in Super select, torej preklopljivi z gumbom v obeh primerih. Poglej po netu - pogona sta neštetokrat opisana. Modelno pri Fiatu sicer ne vem kateri pogon pri katerem paketu, pri Micki ima vstopni model Invite Easy select, ostala - bogatejša modela, pa Super select.
Okretnost najboljša v svojem razredu, prostornost (kabina) ravno tako med boljšimi.
Micka Invite ima 154KM (v višjih paketih pa cca 190KM) in je druga prestava morda za moje pojme malce podhranjena, a se navadiš in gre. Ostala prestavna razmerja so OK - tudi 6. brzina. Ko pride na obrate pa razlaufa in gre kot hudič (5 odraslih + 250 kg tovora).
Nazadnje spremenil marco, dne Sr Jan 11, 2017 1:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

marco
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 02, 2008 8:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a marco » Sr Jan 11, 2017 1:37 pm

Aja, pa pri Mitsubishiju imajo vsi modeli tudi blokado zadnjega diferencijala.

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Če Jan 12, 2017 7:26 am

Jaz sem z rangerjem vec kot zadovoljen sploh po mapiranju in je zdaj navor in vse kot bi lahko bilo ze iz tovarne.v terenu tudi zelo zelo zadovoljen.

freelanderTD4
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Nov 15, 2018 4:36 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a freelanderTD4 » So Jun 01, 2019 8:53 pm

Zdravo, bom kar tu napisal. Kupujem nov pickup, odločam se pa med L200, Rangerjem in Hiluxom. Zadnja dva sem že imel na testni vožnji, a le dobre pol ure, tako da ju nisem ne vem koliko spoznal, vseeno pa mi je bil Hilux malo bolj domač. Pickup rabim za svoje delo na kmetiji in v gozdu, večinoma za prevoz tovora nekje 600kg, pomembna je offroad sposobnost. Poraba naj bi bila pri vseh približno enaka, le pri Mitsubishiju mi trdijo, da se z L200 voziš z dobrimi 6 litri na 100km, kar ne vrjamem. Poznam nekaj ljudi, ki so imeli zelo slabe izkušnje z Rangerjem (2.2 mašina), predvsem z EGR ventili in turbino. Na cestah videvam skoraj same Rangerje in L200. Prosim za pomoč iz vaših izkušenj, ne bi rad kupil avta, ki mi bo prinašal dodatne stroške - takšnega imam zdaj.

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a meli » Ne Jun 02, 2019 1:21 pm

tjordan1 napisal/-a:Jaz sem z rangerjem vec kot zadovoljen sploh po mapiranju in je zdaj navor in vse kot bi lahko bilo ze iz tovarne.v terenu tudi zelo zelo zadovoljen.

Kje si čipiral, in na kolk konjev in navora

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a meli » Ne Jun 02, 2019 1:24 pm

freelanderTD4 napisal/-a:Zdravo, bom kar tu napisal. Kupujem nov pickup, odločam se pa med L200, Rangerjem in Hiluxom. Zadnja dva sem že imel na testni vožnji, a le dobre pol ure, tako da ju nisem ne vem koliko spoznal, vseeno pa mi je bil Hilux malo bolj domač. Pickup rabim za svoje delo na kmetiji in v gozdu, večinoma za prevoz tovora nekje 600kg, pomembna je offroad sposobnost. Poraba naj bi bila pri vseh približno enaka, le pri Mitsubishiju mi trdijo, da se z L200 voziš z dobrimi 6 litri na 100km, kar ne vrjamem. Poznam nekaj ljudi, ki so imeli zelo slabe izkušnje z Rangerjem (2.2 mašina), predvsem z EGR ventili in turbino. Na cestah videvam skoraj same Rangerje in L200. Prosim za pomoč iz vaših izkušenj, ne bi rad kupil avta, ki mi bo prinašal dodatne stroške - takšnega imam zdaj.

Jast bi vzel Rangerja, nimaš kaj falit, vzemi 3.2 motor dokler se še dobi ker novi bodo 2.0 motorji

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Ne Jun 02, 2019 10:51 pm

x2
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
Nazz
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Nov 05, 2017 7:41 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Nazz » Če Avg 01, 2019 4:15 pm

freelanderTD4 napisal/-a:Zdravo, bom kar tu napisal. Kupujem nov pickup, odločam se pa med L200, Rangerjem in Hiluxom. Zadnja dva sem že imel na testni vožnji, a le dobre pol ure, tako da ju nisem ne vem koliko spoznal, vseeno pa mi je bil Hilux malo bolj domač. Pickup rabim za svoje delo na kmetiji in v gozdu, večinoma za prevoz tovora nekje 600kg, pomembna je offroad sposobnost. Poraba naj bi bila pri vseh približno enaka, le pri Mitsubishiju mi trdijo, da se z L200 voziš z dobrimi 6 litri na 100km, kar ne vrjamem. Poznam nekaj ljudi, ki so imeli zelo slabe izkušnje z Rangerjem (2.2 mašina), predvsem z EGR ventili in turbino. Na cestah videvam skoraj same Rangerje in L200. Prosim za pomoč iz vaših izkušenj, ne bi rad kupil avta, ki mi bo prinašal dodatne stroške - takšnega imam zdaj.

Ranger:
2.2 118kW je bulletproof motor, 3.2 je zgodovina, kupiš ga samo, če imaš nonstop 3 tone na kljuki. Omembne razlike v vsakodnevni vožnji med 2.2 118kW in 3.2 147kW ni, 2.2 se lažje zavrti in ga raje peljem. Poraba na 2.2 je 8-9l, na 3.2 12l (brez prikolice).

Hilux:
Novo generacijo sem samo parkrat peljal, meni se zdi utesnjen pri pedalih, premalo nastavitev sedeža, radio display je za v najbližjo kanto. Kaj boljši offroader kot ranger ni, 2.4 d4d bi naj bil ok, meni se je zdel zaspan. Izgelda pa nov faceliftan hilux zelo dobro.

Navara:
Bil sem samo kot sovoznik, z 600kg na kesonu je zadeva glisirala po asfaltu. Prazen se pelje super. Kaj več težko rečem.

Jaz sem z (že drugim) rangerjem zelo zadovoljen. Poraba je pa sledeča:
mesto 10l, AC 110km/h 7.3l, AC 130km/h 8l, AC 160km/h 14l, AC vleka 1.500kg prikolice 100km/h 11l.

Raptorja kupi za offroad 8)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Avg 02, 2019 10:32 am

Ne morem verjet, da imaš tako majno porabo. Ugodno!

Uporabniški avatar
Nazz
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Nov 05, 2017 7:41 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Nazz » Pe Avg 02, 2019 2:35 pm

Pozabil sem še napisat za amaroka:
Pozitivno so me presenitili materiali notranjosti (usnje je bistveno boljše kot pri fordu), DSG je poezija za vozit (ranger ima na 6 auto še vedno wandler), notranjost je širša in lažje pelješ 5 folka, kar pa me moti je 4motion pogon (vse dela avtomatika) in čuden hod za gas (treba je konkretno stisnit pedalo da se premakne. Meni čuden občutek). Ta, ki sem ga vozil je imel opremo canyon (nimam pojma, kam to spada po lestvici), bi ga imel, odbila me je pa cena.

Dimen napisal/-a:Ne morem verjet, da imaš tako majno porabo. Ugodno!

Glede na to, da sem se pol ure odločal med 3.2 in 2.2 pred nakupom in teden dni kasneje resno razmišljal o menjavi za wildtrak opremo (neka napaka uvoznika, sem imel več odprtih opcij) mi po dveh letih ni žal glede na zmogljivost in porabo :D

kekeck
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Sep 14, 2015 9:02 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a kekeck » Pe Avg 16, 2019 11:56 am

Nazz napisal/-a:Ranger:
2.2 118kW je bulletproof motor, 3.2 je zgodovina, kupiš ga samo, če imaš nonstop 3 tone na kljuki. Omembne razlike v vsakodnevni vožnji med 2.2 118kW in 3.2 147kW ni, 2.2 se lažje zavrti in ga raje peljem. Poraba na 2.2 je 8-9l, na 3.2 12l (brez prikolice).

Če kdo kupuje pickup za vsakodnevno vožnjo, ta ga ne rabi. Z skoraj vsakim drugim avtom se bo bolj udobno vozil.
Jaz imam Rangerja, nebi menjal 3.2 za 2.2, zame je to delovni avto (vleka prikolice 1x tedensko 2t, dopust z bivalnikom, ..), takrat moči ni preveč (včasih potebuješ kljub reduktorju nizke obrate za čim nižjo hitrost).

gasperg
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Sep 21, 2018 8:29 am
Kraj: Železniki

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a gasperg » Sr Avg 21, 2019 1:49 pm

Je nekdo omenil Raptorja? Tule je lepa off-road primerjava s Hiluxom:
https://www.youtube.com/watch?v=TMAFFrMGcw8&t=469s

Sicer se pa vse konča pri denarju, odhajajoči Ranger je dokaj ugoden, naslednik je po ceniku 3k € dražji. Opremo se težko primerja, ampak za kar sem sam gledal bi me Hilux prišel manj (150 KM, avtomatik, radarski tempomat). Z Navaro ne vem kako bi bilo na dolgi rok, ker sem gledal neke filmčke, da moraš za vsak drek celo mašino ven vzet, nosilnost se sicer da dokaj enostavno in poceni izboljšat s tršimi fedri.

Amarok pa nima več DSG ampak so šli nazaj na klasičen avtomat, pa imaš različne verzije 4Motiona, vsaj pri ta starem vem da je pri ročnem menjalaniku klasika, pri DSG je bil pa stalni štiri kolesni pogon, imaš tudi opcijo HD vzmetenja za več nosilnosti. Amarok je cenovno pozicioniran zelo visoko, tudi motor je samo še 3.0 V6 TDI.

V glavnem furam 11 let starega HiLuxa in ko bo prišel čas bom verjetno kupil spet Hiluxa za naslednjih 12 let.

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Sr Nov 13, 2019 5:35 pm

sem imel rangerja pa je res kot je napisal kekeck to je delovni avto.zato sem ga menjal za ameriškega pickupa V8 kjer se večina evropskih limuzin ne more kosat z udobnjostjo,je na plin kjer je poraba manjša od 2,2 rangerja ,moči vrh glave opreme juhuhu,pa še zgleda tak kot terenc mora zgledat.

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Pe Nov 15, 2019 9:35 pm

2020 ranger je vsaj glede porabe precej požrešen, je pa precej sprememb napram 2019.
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
Nazz
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Nov 05, 2017 7:41 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Nazz » Po Dec 02, 2019 3:32 pm

tjordan1 napisal/-a:sem imel rangerja pa je res kot je napisal kekeck to je delovni avto.zato sem ga menjal za ameriškega pickupa V8 kjer se večina evropskih limuzin ne more kosat z udobnjostjo,je na plin kjer je poraba manjša od 2,2 rangerja ,moči vrh glave opreme juhuhu,pa še zgleda tak kot terenc mora zgledat.

Kaj si vzel? Nad F150 sem obupal, gledam rama 1500 ecodiesel - novega crew cab, short bed, v stari generaciji, cene so smešne proti novi generaciji.

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » So Jan 04, 2020 8:39 am

ram 5.7 sport IV generacija ti povem to je to.

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Sr Nov 25, 2020 7:26 pm



Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 30 gostov