Ukrajina-Karpati 2016 - NOV DATUM

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jul 22, 2016 6:53 pm

Marsikaj in marsikje sem se prevozil z LC120, ki je bila takrat še nova.
Vsepovsod gre, brez skrbi, še sploh z MT gumami. Tule z dimenzijami gum pa malo mešaš, se ti ne zdi? Vzemi tako dimenzijo, da potem ne boš imel težav na tehničnem. Največ, kar je napisano v homologo kartončku.
Edina moja slaba izkušnja je ta, da sem večkrat odtrgal zadnji odbijač (sicer pretežno na sipinah), zato sem ga na koncu raje že pred potovanjem doma dol snel in je bil mir.
Verjemi mi, ne bo problem v avtu, težava bo v šoferju :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Pe Jul 22, 2016 7:02 pm

Če bo takšne vožnje, kot je Gregor prilepil slike, malo oz. samo posamičen zahtevnejši predel .... potem z medsebojno pomočjo še nekako gre.

Če pa je takšne vožnje več in vsakodnevna .... potem pa se bojim, da boš konkretno olupil LC120.... ker cel teden verjetno noben ne bo peglal poti in "noscil pakelce vate" naokrog ... da ne bo prask.

Serijski potovalno naložen LC120 bo kljub MTjkam verjetno precej nebogljen vštric bolj pripravljenim avtom.

Jaz bi ti minimalno priporočal dvig avta s konkretnim podvozjem +5/6 cm in gume 265/70/17. Vse skupaj +8-9cm.
To ti bo dalo neko normalno višino za slabše gozdne ceste in vlake.
Plus zelo spodobno vožnjo kljub potovalno naloženem avtu.

Še vedno pa ti ne bo verjetno noben mogel garantirat, da ob kakšni tako sprani poti ne boš podrsal boka, snel pol plastik in odbijačev iz vozila...

Z LC120 imamo pri nas veliko izkušenj ... tudi sam jo imam ... predelali smo jih ogromno ... če boš kaj rabil v tej smeri, ni problema jo lahko konkretno pripravimo za takšno pot.


Seveda je pa vedno odvisno, ne glede na to kakšen je avto, veliko od izkušenj in spretnosti voznika. Tudi najboljša 4x4 zverina v rokah "zelenca" ni vsezmogljiva kombinacija.

Na koncu je še faktor vremena ... poti iz slik ... in kolikor sam poznam ta del sveta ... pot, ki je enostavno prevozna in povsem varna ob suhem, je čez 10 min po nalivu lahko za nekaj stopenj zahtevnejši off road, kjer se vsi dričamo na počez ... in bolj ali manj brez kontrole.

Ne želim nobenemu jemati korajže, Gregor kot organizator ti bo najbolje povedal ali je tura primerna za tebe oz. in tvoj avto.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jul 25, 2016 5:15 pm

Situacij kot so na slikah par prispevkov višje, bo mogoče dve, tri, štiri v dnevu.

Z nekaj taktike se da tudi kaj preprečit.
Se pa, kot Mamut pravi, razmere precej spremenijo, ko se ulije dež in gre avto po kolesnicah, neglede na to, kaj delaš.
Zato so obvezne MT gume.

Romi vozi BF Goodrich MT tako na nivi kot na patrolu. Če kje ne gre, se povitla. :-)

Če kdo čez kak del ne more, ga Romi ali kdo drug od nas potegne ali povitla.

Torej BFG MT ali kaj podobnega bo ok.

Če se bo avto večkrat uporabljal za taka potovanja, sploh če je bolj naložen(več potnikov), je vsekakor smiselno razmislit o dvigu.

TomasAquinass, pokliči me, če te še zanima, po telefonu bo lažje razčistit.

Ne vemo niti, koliko je izkušenj z vožnjo po terenu, koliko oseb bi bilo v avtu, ter konec koncev koliko ti je škoda avta.

Lahko se zgodi, da bo kakšna plastika prišla domov v prtljažniku.
Če je Miran v puščavi trgal zadnji odbijač, ga boš verjetno tudi ti.

Torej če ne bo konec sveta, ko bo avto dobil par prask in kakšno odpadlo plastiko, potem ja, bo šlo.
Drugače (letošnje) karpate pozabi.
Zna se pa zgodit, da bo prihodnje leto ali 2018 bolj turistična skupina, tako kot je bila recimo 2013


Tudi jaz sem imel namen na patrolu doma pustit plastike zadnjega odbijača, ker so skoraj odpadle že doma po kratkem testu.



Aja, ko ravno pišem,
sicer bo sezona verjetno že mimo, pa za vsak slučaj; teh rož se ne bomo dotikali, ker so strupene. Povzročajo neke vrste opekline al nekaj takega, ne vem več točno.
Slika
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

TomasAquinass
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 16, 2015 11:52 am
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a TomasAquinass » To Jul 26, 2016 10:49 am

AVE!

Gregor in seveda vsi ostali hvala za vaše nasvete glede lc 120 in Karpati. Gregor te še osebno pokličem na mobi. Vsak nasvet in podelitev izkušnje je zelo dragocena.
Samo tako za kratko diskusijo.
Prodaja se Discovery1 (ne vem čisto zagotovo ali je to vozilo izvorno od Compadre-ta ali je imel tudi matjaz z takega)
Ali vozilo poznate in kaj menite o tem Discovery-u.
V kakšnem stanju je to vozilo, tisti ki ga poznate ali ste ga poznali? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0200%20tdi
Vsem, ki že opridno trgate plastike svojih vozil pa obilo užitkov in novih doživetij.
Vse dobro.

Uporabniški avatar
SONiK
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Nov 25, 2015 12:51 pm
Kraj: 07

OdgovorNapisal/-a SONiK » To Jul 26, 2016 2:33 pm

Če je to bivši od compadre je bil poden zadnji hudo gnil. Odvisno zdaj kako kvalitetno je bilo to narejeno..jaz osebno priporočam obvoz od avta.
Slika

TomasAquinass
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 16, 2015 11:52 am
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a TomasAquinass » To Jul 26, 2016 6:52 pm

AVE!
Ko tako malo brskam po forumu sem naletel na tale dva terenca, ki se prodajata: Patrol - http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=
in Jeep Cherokee - http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Sport%20TD

Ali jih kdo kaj bolje pozna. Tako avtomobila kot lastnika oba sta forumaša?(bom še lastnika tudi kontaktioral)
Premišljujem, če bi si za Karpate omislil kar en takšen prevoz.
Seveda se zelo veselim vsakega vašega nasveta ali prave usmeritve.
Torej mogoče pa le letos uspem pripraviti vozilo, da se zakopljemo v Karpate.
Gregor in Miran (tudi drugi ) dobro najbrž poznata razmere v Ukrajini ali je to sploh realno, da do takrat pripravim vozilo.
Mamut prosim povej o kakšnih predelavah je še potrebno premisliti, glede na to kar je videno iz av-neta.
Hvala za vso vašo dobro voljo.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jul 26, 2016 7:12 pm

Ja, jaz pa res "dobro" poznam razmere v Ukrajini: lopovi, da jim ni para!
Ko me je pred leti oropal ukrajinski policaj, sem si rekel, da nikoli več v te kraje. A vidiš, zarečenega in zapečenega se največ poje. In komaj čakam na odhod :wink:
Poglej, pridi na Obalo, javi se mi nekaj dni prej in greva malo na poligon, da preizkusiš tvoje in tvojega avteka sposobnosti. Pa boš videl. Jaz ničesar ne prodajam, pa tudi nek mojster nisem.
Ne pozabi: nihče od doktorjev za offroad na tem forumu se ni tak mojster rodil. Vsak je nekoč začel.
A osnova je: če hočeš na tak raid, moraš vedeti, da bo (mogoče/verjetno) za tvoje užitke plačal avto. Je.. ga, tako je. Če se ti avto smili, ostani doma!
Očitno ima Gregor za letos v planu malo težjo varianto, lepo (za ene)! Bolj turistično pa hrani za naslednjič. Še lepše (za druge)!
:D Miran

PS: daj, prosim, ne smeti te teme. Vprašanja o avtomobilih iz oglasov postavljaj v novi temi.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TomasAquinass
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 16, 2015 11:52 am
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a TomasAquinass » To Jul 26, 2016 7:49 pm

AVE!

Miran te držim za besedo. Pokličem oziroma napišem, kdaj bi lahko skočil do obale na terenski preizkus.
Ti dam popolnoma prav glede vprašanj, ki sodijo v to temo in tista, ki ne. Vendar sem hotel slišati prav vaša mnenja, torej tistih forumašev, ki ste bili in boste še šli v napad na Krpate.
Je pa najbrž res, da spremljate tako ali tako tudi druge teme (samo nisem bil čisto 100% ha,ha).
Drugače pa upam, da se srečamo tudi na poti po Krpatih. Če mi uspe avto sestaviti skupaj pravočasno.
Drugače pa prihodnje leto.
Vse dobro.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jul 27, 2016 12:22 am

Kva vas vozi tale Don Aquinass.....pa saj niste normalni :ah_seveda:

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Jul 27, 2016 6:47 am

AŁIEN napisal/-a:Kva vas vozi tale Don Aquinass.....pa saj niste normalni :ah_seveda:


Zanimivo!
Tudi ti tako misliš, kajne?


:ubogi_ludwig:
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jul 27, 2016 9:37 am

Jereb je zadnjič v eni drugi temi zapisal
jereb napisal/-a:...
Miran, a si kaj hudega skadu, ker si tako miren? :twisted:

:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TomasAquinass
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 16, 2015 11:52 am
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a TomasAquinass » Sr Jul 27, 2016 10:35 am

AVE!
Če sem koga razburil s svojim neznanjem in neizkušenostjo (tudi na forumu), češ kaj ta piše, smeti naš forum z takimi vprašanji, se opravičujem, to vsekakor nisem želel.
Je pa res kar je zapisal Miran:
Ne pozabi: nihče od doktorjev za offroad na tem forumu se ni tak mojster rodil. Vsak je nekoč začel.
Je pa ta tema Karpati mi zelo zanimiva in zato veliko sprašujem.
In kje naj kaj izvem novega in zanesljivega o pripravi avtomobila kot tudi sebe za tako pot, če ne prav tukaj na forumu? Saj je forum zato da se pogovarjamo in delimo izkušnje.
Kdo mi lahko bolje kaj razjasni in opozori če ne prav vi Gregor, Miran, Mamut, Alien, Sonik, kloshar in drugi forumaši ki imate kilometre in kilometre izkušenj offroada.
Zato malo potrpite z mano in včasih zelenimi (nadležnimi, začetniškimi) vprašanji.
Pa brez hude krvi v tej vročini.[/quote]

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Jul 27, 2016 1:53 pm

Ne učiš se samo ti, veš, ne učiš se samo ti. Nekateri sicer nič konkretno ne sprašujemo, ker nam družinski proračun in družinska finančna ministrica ne odobri denarja za tako pot. Beremo pa tudi drugi. In se zraven učimo. In se "švercamo" - ko bodo pa finančna sredstva zbrana, se bomo pa pridružili. Pa takrat ne bomo spraševali vsega tega, ker bomo že "izkušeni"...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Jul 27, 2016 3:54 pm

No mal še počakam, da se umiri, potem pa včerajšnje in novejše prispevke, ki so mimo teme, pobrišem, oziroma v podforumu Razno naredim temo "Špageti" za vse bodoče takšne offtopic prispevke, ki so zašli iz teme.


Generalno je pa tako,
da se po mojem avto da tud v 14 dnevih pripravit, če imaš dopust, točno poznaš model avta in njegove hibe, ter imaš doma oz hitro dobavljive nadomestne dele.

Da se bomo pa cel teden ukvarjali z enim avtom in odpravljali že prej znane napake, pa nekak ne gre.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jul 27, 2016 7:49 pm

gregor napisal/-a:....
Da se bomo pa cel teden ukvarjali z enim avtom in odpravljali že prej znane napake, pa nekak ne gre.

Pa še to bi pripomnil: ne le "reševanje" avta, tudi voznik mora vedeti kam in na kaj gre. In imeti vsaj nekaj osnov šofiranja izven parkirišč pred šopingcentri.
Miran
PS: ponujeni test na poligonu je pa predvsem za to, da Gregorj pravočasno izve, kdo se prijavlja :wink:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jul 28, 2016 8:51 am

TomasAquinass napisal/-a:AVE!
Če sem koga razburil s svojim neznanjem in neizkušenostjo (tudi na forumu), češ kaj ta piše, smeti naš forum z takimi vprašanji, se opravičujem, to vsekakor nisem želel.

Je pa ta tema Karpati mi zelo zanimiva in zato veliko sprašujem.


Ne z neznanjem in neizkušenostjo pač pa s smetenjem teme!
Tudi drugim je tema zelo zanimiva in ne mislimo riti skozi kupe smeti, da bi prebrali kaj. In linki z avtoneta nikakor ne spadajo v to temo. Imaš temo za to. Nihče pa ti ne brani, da odpreš svojo temo pol pa navali. In nihče se ne bo razburjal (no, če boš vprašal. če greš lahko s senikom v ukrajino, pol bo verjetno mal hude krvi :lol: )

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Jul 28, 2016 10:12 am

Pozdravljen, še moje mnenje ker imam tudi jaz LC120 in sem žekar nekaj brez potij dal čez, imam pa OME podvozje od mamuta, gume BF MT 265/70/17, avto se pelje zelo dobro če le imaš nekaj izkušenj s tako vožnjo, kot pravi Miran, avto bo zmogel problem je v vozniku. Gre pa res zadnji odbijač dokaj hitro stran in kakšen panel iz vrat o zavescah pa niti ne govorim.

Lp Andrej

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jul 28, 2016 11:44 am

Offtopic (bo že Gregor izbrisal): moja slaba izkušnja z LC120 (z zaporo zadnjega diferenciala) -> avto mi je na bočnih naklonih zelo rad in močno bočno drsel/bežal, imel sem občutek, da precej bolj kot ostali avtomobili, ki so vozili po isti "špuri".
Moja panika ali je kaj resnice?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jul 28, 2016 11:51 am

Z aktivirano špero ali brez?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jul 28, 2016 11:53 am

Ni bilo bistvene razlike.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

OdgovorNapisal/-a šrauf » Pe Jul 29, 2016 12:53 am

Se dogaja tudi meni. Če mene vprašaš, teža naredi svoje.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Sep 21, 2016 9:30 am

Zdaj pa že odštevamo.

Nekateri, koliko je še do odhoda, drugi pa, koliko še imamo časa za šraufanje. :D
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Sep 21, 2016 10:44 am

Hja, srečno, kajne.

Pa pošljite kakšno slikico za tiste, ki ne moremo zraven.

Tolažim se z obljubo, da bo 2018 pa malo bolj turistična verzija in upam, da se mi bo izšlo, da bom takrat tudi jaz zraven...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Sep 21, 2016 8:37 pm

Kaj si pol ugotovu s Patruljo? Bo peljala al bo Niva? ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Sep 21, 2016 8:47 pm

Še ena prošnja za "potepuhe":

A bi lahko kdo malo statistike naredil? Nekako v smislu: iz Ljubljane krenili ob tej uri, plačali toliko cestnine, se ustavili tam ob tej uri, prevozili toliko kilometrov, za kamp plačali toliko, nadaljevali naprej,... Čisto informativno za naslednje rodove, koliko traja pot, kaj vse je vredno ogledati spotoma, kolikšne so cene,...

Saj ne terja veliko, en svinčnik in list papirja, pa malo dobre volje...


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov