Samurai VX 1998

Vse v zvezi z offroadom
suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

Samurai VX 1998

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Če Mar 10, 2016 4:05 pm

zivjo

sem novo pečen lastnik sumuraja in imam neko osnovno znanje o off road predelavi avta :(

prosil bi za kakšno koristno informacijo za predelavo moje ''suzi''

želim si da bi avto zgledalo malo bolj kot terenec ampak ga bom v večini uporabljal samo za na šiht (gozdne ceste in vlake) in za jago.

zanima me :
Dvig avta: vzmetne podložke, lift kit ?
ce lahko na avto dam širše/večje pnevmatike?
kako je s sprednjim odbijačem, je možnost samo nadgradnja s znamko ARB?
kaj od tega lahko homologiram in kaj ne ?
kakšna je najcenejša vrjanta za takšno predelavo ?

v naprej se zahvaljujem za vse koristne INFO. in upam da se kakšen član foruma nebo preveč za glavo držal ko bo to bral :lol:

LP :)

stihl
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a stihl » Pe Mar 11, 2016 6:18 am

Zdravo! Moje priporočilo je, kupi lift kit in homologiraj, gume kobra original, ne vem kaj vsi vidite v višjih in širših gumah, odbijač ARB pa pojdi k Mamut 4x4 in se z njim zmeni za nakup in vse ostalo.
PS: ne delaj neko skrapucalo doma na ponku, ker nazadnje boš ugotovil, da si se zafrknil.
PS: imam jimny lift kit 5 cm, zapora difa in original kobre. Jaz se peljem, kjer se z grand cheroke , mazdo pick up in kia sportage ne morejo.
Naredi kot hočeš.lp
Stihl je zakon!!

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Pe Mar 11, 2016 7:06 pm

Pozdravljen stihl.

Vrjetno si gozdar , no jaz sem in ja, stihl je zakon jo tudi jaz matram vsak dan :lol:

Ves da se popolno strinjam s tabo. Lepo je slisati da bo delaovalo ker govoris iz iskusenj meni pa ni treba nekaj packati doma.
Se bom drzal tvojega nasveta.
Je pa drag spas :o menda ima servis 4x4 sprednji odbijac narejen za avto za pol cene ARB ?

Hvala in LP

stihl
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a stihl » Pe Mar 11, 2016 9:43 pm

Zdravo! Drag spaš?! Kakor vzameš! Ali boš vsak dan nosil 40 kg na sebi pol ure v hrib ali pa daš 4000 eur in imaš neuničljiv stroj, ki gre povsod. Za peljati se, ne rabiš ARB odbijača, edino težo pridobiš. Potrebuješ gume in obvezno dvig avta (lift kit je homologiran). Imam tudi distančnike 3cm. Gum ne višaj, ker boš skuril sklopko, lift kit pa, kar se odločiš; ne vem kako je pri samuraju, malo poglej po netu ali pa bodo drugi več povedali. No, ko sem imel to dvoje, sem ugotovil, da ko pride avto na previs, gume zavrtijo v prazno, ti pa na mestu stojiš. Imaš avto, pa ne moreš z njim v klanec, takoj halo Mamut 4x4 in sem se dogovoril za datum vgradnje zapore difa. Zdaj se peljem ,kjer se traktorji z vsemi štirimi verigami vozijo, brez verig se velikokrat traktor ne more peljati, kjer se jaz.
Aja, pa stihl je res zakon, imajo pri nas fantje tudi husqvarna 560xp, pa večina žag zariba po letu dni, ena žaga (ms 261c-mvw) ima če čez 6000 kubikov pa dela brez problemov, nikoli na servisu nobena žaga...
PS: Neuničljiv stroj za gozdarstvo je suzuki in stihl, malo smo zašli iz teme, Lep večer želim!
Stihl je zakon!!

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » So Mar 12, 2016 11:15 am

suzy80 napisal/-a:Je pa drag spas :o menda ima servis 4x4 sprednji odbijac narejen za avto za pol cene ARB ?

če polovična cena vključuje homologacijo kupi, v nasprotnem pa je bolj smiselno plačati malo več za ARB. ob prvi frki boš pozabil na ta denar oz. obratno če ne boš imel homologirano.

drugače pa se kar strinjam s Stihlom. edino ne vem, če bi ga šel dvigovat za 5 cm. bo še Dr. Kinderjajček kaj povedal.

mico001
Prispevkov: 183
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:07 pm

OdgovorNapisal/-a mico001 » So Mar 12, 2016 11:38 am

Na spletni strani 4x4servis pise, da so odbijaci homologirani in cena od 600€ naprej...najugodnejsa varjanta dalec naokoli...

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » So Mar 12, 2016 6:12 pm

Odlocil sem se da bom za zacetek kupil samo offroad gume. Malesta kaiman. Ker mislim da so kobre malo prehude za asfalt. Ali pac ? Nevem tocno ker se nikoli nisem kupoval ali oporabljal zakih gum.

Lift kit sem nasel od trail master znamke za 780€ za odbijac pa se nisem preprican ce ga res potrebujem.

Kako je pa s distancniki/adapter za siritev gum ? Prednosti slabosti ? Vrjetno moram nato tudi zamenjati lezaj v pestah za mocnejsega ce montiram distancnike ?
Snorkla pa menda res ne potrebujem haha :lol:
Ceprav super izgleda :lol:

No kakorkoli, moto te predelave bo:pocasi se dalec pride :)

Lp :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Mar 12, 2016 11:43 pm

suzy80 napisal/-a:Odlocil sem se da bom za zacetek kupil samo offroad gume.

Pravilno!
suzy80 napisal/-a:Odlocil sem se da bom za zacetek kupil samo offroad gume. Malesta kaiman. Ker mislim da so kobre malo prehude za asfalt. Ali pac ?

Napačno. Ravno obratno!
Da ne citiram vseh neumnosti: za začetek goni to kar imaš, večina začetnikov tudi tega ne more, kar kinderjajc ponuja serijsko. Ko boš zmogel toliko, kar ponuja serijski se pa odloči, kaj bi rad in koliko tvoj mošnjiček zmore.
V profilu ti piše gorenjska...........ni daleč, oglasi se in se najprej prepričaj, da niti približno ne upaš tja, kamor serijski kinderjajc zmore (z primernimi gumami seveda) S cestnimi ne gre nič dalj, kot do prve gostilne. Jajca, kot ves ostali serijski šrot ne glede na znamko. So sicer izjeme ampak ne sprašuj za ceno..........

skip
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Maj 22, 2008 9:05 pm
Kraj: na gričku

OdgovorNapisal/-a skip » Ne Mar 13, 2016 2:47 pm

stihl napisal/-a:PS: imam jimny lift kit 5 cm, zapora difa in original kobre. Jaz se peljem, kjer se z grand cheroke , mazdo pick up in kia sportage ne morejo


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :shock:

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Ne Mar 13, 2016 9:38 pm

AŁIEN napisal/-a:
suzy80 napisal/-a:Odlocil sem se da bom za zacetek kupil samo offroad gume.

Pravilno!
suzy80 napisal/-a:Odlocil sem se da bom za zacetek kupil samo offroad gume. Malesta kaiman. Ker mislim da so kobre malo prehude za asfalt. Ali pac ?

Napačno. Ravno obratno!
Da ne citiram vseh neumnosti: za začetek goni to kar imaš, večina začetnikov tudi tega ne more, kar kinderjajc ponuja serijsko. Ko boš zmogel toliko, kar ponuja serijski se pa odloči, kaj bi rad in koliko tvoj mošnjiček zmore.
V profilu ti piše gorenjska...........ni daleč, oglasi se in se najprej prepričaj, da niti približno ne upaš tja, kamor serijski kinderjajc zmore (z primernimi gumami seveda) S cestnimi ne gre nič dalj, kot do prve gostilne. Jajca, kot ves ostali serijski šrot ne glede na znamko. So sicer izjeme ampak ne sprašuj za ceno..........

Z velikim veseljem bi se oglasil in malo poklepetal ( dal tudi za rundo) :)

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Če Mar 17, 2016 3:43 pm

pozdravljeni

nevem ce je tema se kaj aktualna, ampak samo sporociti sem hotel da sem bil danes s mojo suzy na pocku in da sem skoraj celega prevozil s seriskim samurajom s cestnimi 159/65 r15 sava gumami :lol:

avto se je odlicno odnesel in res sem presenecen kaj je vse zmogel samurai.

skratka, vesel sem kot radiio. za kaj bolj hard offroad pa cakam da prvo gume dobim taprave potem si bom pa tudi to upal :lol:

lp :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 20, 2016 11:48 pm

Edini pravilen pristop. Najprej spoznaj, kaj zmore avto in do kam upaš sam. Šele potem nadgrajuj po potrebah, željah in globini žepa. Velikokrat se izkaže, da je nespametna nadgradnja slabša od originala...... Prepozno ugotovimo, da je bilo pred predelavo več vožnje in veselja, po predelavi pa samo še glavobol in prazen žep.
Je treba bit realen in zmeren. To pa brez lastne iskušnje ne gre.


skip napisal/-a:
stihl napisal/-a:PS: imam jimny lift kit 5 cm, zapora difa in original kobre. Jaz se peljem, kjer se z grand cheroke , mazdo pick up in kia sportage ne morejo


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :shock:


https://www.youtube.com/watch?v=3Di8MjJL81E

Za off road ni pomembno kako kateri zgleda, koliko stane in koliko ima konjev ali kubikov...........pomembno je kaj je spodaj, kako je narejeno in koliko to spodaj zdrži. Na pogled je lahko fontana, drvarnica, zlata ura ali pa space shutle......nima veze. Off road ni formula ena......
Za povrh pa tudi najboljši terenec, še vedno rabi voznika.......zaenkrat.

skip
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Maj 22, 2008 9:05 pm
Kraj: na gričku

OdgovorNapisal/-a skip » Po Mar 21, 2016 8:54 pm

Za off road ni pomembno kako kateri zgleda, koliko stane in koliko ima konjev ali kubikov...........pomembno je kaj je spodaj, kako je narejeno in koliko to spodaj zdrži. Na pogled je lahko fontana, drvarnica, zlata ura ali pa space shutle......nima veze. Off road ni formula ena......
Za povrh pa tudi najboljši terenec, še vedno rabi voznika.......zaenkrat.[/quote]

Podpišem,čudim se pa takim izjavam,tako z drugimi avti in prav tako traktorji :) :) Bo držal da z enim modelom prideš,z drugim pa ne,nekje bo pa drugi prišel,pa ta prvi ne!! Res da je jimii majhen in okreten, ni pa zlat zlato!! nekje pride b2500, kjer drugi ne,pa čeprav je velika krava!!
In ja grand 4.7 vs Fiat panda: v mokrem snegu grand prevladuje, v suhem snegu pa bi lahko rekli da panda prevladuje,po enaki trasi :) :)
Čudim se pa serijski vitari,z zimskimi gumami,po celem snegu(po gozdni vlaki), se pelje skoraj da ne lepše,kot allterain na grandu!!!
:D :D :D :D :D :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Mar 29, 2016 11:21 pm

Ni problem v avtomobilu ali znamki, problem je pri ljudeh...........
90% ljudi nima pojma kaj je off road, 50% pa nima niti pojma kaj je avto.......pol pa mamo, kar mamo.
Serijska niva na terenu namaha večino serijskih "hudih ternencev". Pa stane samo 10.000€ nova. Zdaj pa to dopovej nekomu, ki je kupil "stroj" za 80.000€. Ne moreš......ker nima pojma zakaj je temu tako. Če bi imel kaj pojma bi vedel, brez da naredi en sam meter vožnje....že iz tehničnih podatkov.
Nimaš kaj, takle mamo.........vsak cigo svoje kljuse hvali.

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Sr Mar 30, 2016 1:21 pm

Pozna kdo kaksnega dobrega varilca iz gorenske da bi mi porihtal koloteke ker so cisto gnile :(
Sem odstranil tisto zascito usneno zadaj in sem nasel lep kup rje na blatnikih...

P.s kuplene so off road gume kaiman in plastice obrobe :)

Lp :)

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

OdgovorNapisal/-a šrauf » Sr Mar 30, 2016 7:15 pm

Stihl ne razumem te ravno; Praviš: Gum ne višaj, ker boš skuril sklopko, lift kit pa, kar se odločiš.

Čemu potem lift kit, če so gume iste?
Avto lahko dvigneš pol metra, pa če imaš isto dimenzijo gum, so diferenciali točno enako cm od tal kot pred liftanjem...


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov