Servis hladilnika

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Servis hladilnika

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Jan 06, 2016 11:56 am

Pozdravljeni!

Imam Iveco UR25 Stralis coolbox (kompresorski hladilnik). Sicer ga montirajo v šleparje, se pa ravno tako obnese v terencu :)
Potrebujem servis za omenjeni hladilnik. Mislim, da ima Danfoss kompresor.

Hvala za info,

LP, Martin

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Sr Jan 06, 2016 2:43 pm

Če kaj izveš kje bi to rihtali prosim sporoči.
Imam identičnega za porihtat...
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jan 14, 2016 11:39 am

Nasel Sem nekega mozakarja na Vrhniki, ki je sicer menda serviser za waeco, in je prisel in odpeljal hladilnik. Kot mozen vzrok za nedelovanje je navedel ali elektronika ali kompresor ob pogoju, da je kabel, ki napaja hladilnik, zadosti mocen.
Kompresor menda stane vec kot cel hladilnik, zato se naj popravilo ne bi splacalo.

No, hladilnik je sedaj pri njemu, v kolikor bo kaj novega sporocim, tel. od mozakarja je: 0stiri1 626 dva92 Imena zal ne vem :)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jan 14, 2016 1:11 pm

Dardaj,
Če se izkaže, da se popravilo ne izplača, sem kandidat za hladilnik.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

skip
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Maj 22, 2008 9:05 pm
Kraj: na gričku

OdgovorNapisal/-a skip » Če Jan 14, 2016 3:09 pm

Dardaj napisal/-a:Nasel Sem nekega mozakarja na Vrhniki, ki je sicer menda serviser za waeco, in je prisel in odpeljal hladilnik. Kot mozen vzrok za nedelovanje je navedel ali elektronika ali kompresor ob pogoju, da je kabel, ki napaja hladilnik, zadosti mocen.
Kompresor menda stane vec kot cel hladilnik, zato se naj popravilo ne bi splacalo.

No, hladilnik je sedaj pri njemu, v kolikor bo kaj novega sporocim, tel. od mozakarja je: 0stiri1 626 dva92 Imena zal ne vem :)


Lamovec k.d.
Lamovec k.d. Franci Lamovec
Ulica Emila Adamiča 8
1356 Dobrova
+38641626292
lamovec@gmail.com

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jan 14, 2016 11:33 pm

gregor napisal/-a:Dardaj,
Če se izkaže, da se popravilo ne izplača, sem kandidat za hladilnik.


Počasi :D Jaz sem "večni optimista" :)

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Če Jan 14, 2016 11:49 pm

Meni je na enem crknu termostat oziroma senzor temparature. Popravilo cca15 eur, edino pravo vrednost smo nekaj casa iskali da je dosegel pravo delovno temparaturo.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Če Feb 18, 2016 9:08 pm

Si kaj resil glede hladilnika ?
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Feb 18, 2016 10:34 pm

Ta ima brzino popravljanja snežinke v nočnem brezveterju. Odpeljal ga je predzandnji teden januarja in ko sem ga klical včeraj, je priznal, da se ga še ni pritaknil :( Je pa res, da se tudi meni trenutno ne mudi, ker imam večje težave s svojo "škatlo" - beri mojo temo o AW 30 40 LE :(

Anyway, pomoje, če ga goniš, bo naredil, če ne pa ....

Sem pa že ravno nekaj dni nazaj mislil na to in hotel napisati, da je zadeva "v leru" :(

Če najdeš kakšnega boljšega ....

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Feb 18, 2016 11:06 pm

Za kompresorske hladilnike Waeco, Dometic in še kaj je serviser AC Glavan, Vojko Glavan iz Celja. Telefon 03-5415199.
Mogoče bo vedel kaj pomagati. Jaz sem imel pred leti težavo z mojim kompresorskim hladilnikom, pa mi je možakar lepo po telefonu povedal, kaj naj naredim, da bo zadeva urejena. In je bil dober nasvet. Gratis.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Feb 19, 2016 6:37 am

Nisi napisu v čem je problem?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Feb 19, 2016 8:42 am

Saj ne gre za to, da bi sedaj obdelovali težavo z mojim hladilnikom, navedel sem ga le v informacijo, da je v Celju še en mojster za kompresorske hladilnike. In da je bila moja izkušnja z njim pozitivna.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Feb 19, 2016 8:47 am

Hladilnik zacne hladiti in ko ohladi na pravo temp., zacne spuscati zvok podoben "klikanju", hkrati pa neha hladiti. Ce ga izklopis in nekaj casa pocakas, lahko "vajo" ponovis :)

Ampak nema veze, ga bom ze spravil v red :)

Najbolj me jezi, ker Sem se (zaradi pomankanja casa) pustil nategniti tipu, ki mi ga je prodal - nima veze razlagati, kako :) :zena_z_valjarjem:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Feb 19, 2016 11:27 am

Potem je kako termostikalo zanič.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Pe Feb 19, 2016 1:37 pm

Lahko, da je treba hladilno tekočino nafilat (plin)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Apr 06, 2016 3:39 pm

Končno tudi popravljen hladilnik :) Sedaj že praktično 24h brni v kleti na 77 Ah akumulatorju.
Zamenjan je bil dehidrator in dofilan plin, strošek 100 €.

Možakar sicer ve, kaj dela, rabi pa čas :)

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Ne Avg 21, 2016 1:18 pm

Em, vem, da je zelo težko diagnosticirati takole po internetu, vseeno pa bi vprašal, preden se odpravim na pot (bodisi do Celja bodisi do Vrhnike).

Gre se pa za absorbcijski hladilnik. Sicer nisem poskusil, kaj naredi na plin in na 12V, a na 220V ni hladil. Mogoče dve ali tri stopinje pod zunanjo temperaturo. Čeprav so se pa rebra (kondenzator?) zadaj segrela.

Bil je v vozilu pred točno desetimi leti in dvema mesecema, ko se je vozilo prevrnilo na bok. Bil je tako zmontiran, da ni padel nikamor in nikamor udaril. Vseeno premišljujem, če je možno, da ga je toliko pretreslo (najprej prevrnit na bok, nato postavit spet na kolesa), da mu je popustil kakšen lot in je spustil plin.

A se to lahko ugotovi, preden se ga pelje na servis? Mislim, kakšni so simptomi pomanjkanja plina?
Je lahko kaj drugega?
Koliko "čez palec" pa tako popravilo stane? Glede na to, da je star že deset let (čeprav malo rabljen) a je bolje, da kupim novega (ki ni ravno poceni...) ali se splača popravljati?

Velikokrat slišim, da dopolnijo plin. Ni mi jasno. Plin ne more izpuhtet, če je sistem tesen. Če pa plin uhaja, nekje ni zatesnjeno. To je potem nekako tako, kot bi gumo vsak dan dopumpal, ne pa zaflikal luknjo - se pravi, ni popravljeno ampak samo začasno usposobljeno. Ali pa se motim in plin res izpuhti tudi, če sistem tesni?

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Sep 05, 2016 4:30 pm

Pa je uspelo. Celo brez prevoza na servis. In če komu prav pride, napišem, kaj in kako.

Torej: absorbcijski hladilnik ima mešanico vodo in amoniak (če sem prav razumel). Če se takega hladilnika nekaj časa ne uporablja, se tekočini ločita in nista več mešanica. Zato ne more vzpostaviti kroženja, uparjanja, kondenziranja in tako naprej. Zadeva se "popravi" tako, da se hladilnik odmontira ven, se ga nekajkrat obrne na glavo in nazaj, da se tekočini noter lepo premešata, nato pa se ga montira nazaj in priklopi. In spet deluje.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov