Kaj storiti kupljen avto 2 dni in okvara

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Kaj storiti kupljen avto 2 dni in okvara

OdgovorNapisal/-a Matej T » Sr Sep 23, 2015 12:40 pm

Pozdrav
Kupil sem avto in po 2 dneh avto več ne užge. Na servisu so mi rekli da je okvara volanske elektronike. Stvar stane 1000€ + delo.
Kaj lahko zahtevam od prodajalca. O vrnitvi avta noče nič slišat on se zgovarja da je pri njemu avto delal normalno.

Gre se za Audi A6 letnik 2005.

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Sep 23, 2015 6:37 pm

mislim da videno kupljeno ne velja že dolgo......prekrita napaka 8 dni da vrneš drugač mu pa omeni sodišče
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

OdgovorNapisal/-a šrauf » Sr Sep 23, 2015 7:11 pm

Jaz sem imel pred kratkim podobne probleme.
Dejstvo je, da skrite napake lahko uveljavljaš, samo pazi da prodajalca obvestiš v 8 dneh od odkritja napake.
Mi je pa svetovala znanka ki dela pri enem odvetniku; za tak denar se spustiti v tožbo, je izguba.
Nekdo ki se ukvarja s preprodajo ve, da traja zelo dolgo preden kaj dosežeš, poleg tega najde 1000 in 1 izgovor da mu ni treba plačati.Še toliko težje je iztožiti kaj pametnega od fizične osebe.
Žalostno ampak tako je.
Jaz sem imel srečo; ko sem prodajalcu (fizična oseba) zagrozil z odvetnikom, je plačal kar sem imel stroškov. Sva pa v pogodbo napisala ne kupljeno videno, ampak da krije odpravo napak ki se bodo pojavile v 2 mesecih od nakupa.
Žal se napake po več kot dveh mesecih še kar pojavljajo...

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Sr Sep 23, 2015 7:54 pm

imel isti primer, pa hvala bogu po eno tedenskem tezenju prodajalcu dosegel da je vrnil del kupnine. drugace po sodiscih se to zna zavlect
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

avto

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Sr Sep 23, 2015 8:46 pm

Pa to ne moreš verjet...

recimo, da sem prodajalec in prodam svoja 11 LET stara rabljena AUDI jajca A6 TDIi, prvi lastnik, redno servisiran,....in da mi pride čez dva dni nazaj kupec-KER MU 11 LET STARA AUDI JAJCA ne vžgejo- ga steram V TRI PIZDE MATERINE, PA ŠE NA PIČKO GA KRESNEM 100%!!!!
---kupi si novi A6, plačaj 80kEEEE, pa uveljavljaj garancijo na Porše SLO, ne pa za 11 LET STARA STERANA JAJCA !!! Pa kaj si kupil nov avto ali 11 (enajst) let star voz!!!

Pač si se nategnil-nimaš za novega, pa si kupil sekret! Daj sprijazni se s tem, da 11 (ENAJST) let star avto NI nov in da lahko vsak trenutek kaj stran pade ali crkne ali se zlomi ali nima kontakta ali......

Daj spomni se, kaj si ti počel pred 11 (enajst) leti, takrat je tvoj voz prišel iz tovarne, pomisli kaj vse je v tem času doživel in koliko lastnikov je zamenjal......in ti zahtevaš, da je ta penzionist spet mlad in nov!


Jaz pri svojem veeeeeeeliko mlajšem ne vem, kaj mi bo jutri crknilo, pa sem lastnik od prvega dne.

ni čudno, da gre ta PODALPSKI NAROD V KURAC ob takem razmišljanju in idejah, kako bo JEBAL SVOJEGA SOSEDA IN OD NJEGA VLEKEL EEEE!!!!

JEZNI POZDRAV, andrej
:evil: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid:
American Jeep-In War and Peace

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Sr Sep 23, 2015 10:21 pm

Očitno si ti ta prodajalec..in ne verjamem da se je zaradi menjave lastnika avto kar pokvaril :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

kekeck
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Sep 14, 2015 9:02 pm

Re: avto

OdgovorNapisal/-a kekeck » Sr Sep 23, 2015 10:36 pm

GPW1942 napisal/-a:Pa to ne moreš verjet...

recimo, da sem prodajalec in prodam svoja 11 LET stara rabljena AUDI jajca A6 TDIi, prvi lastnik, redno servisiran,....in da mi pride čez dva dni nazaj kupec-KER MU 11 LET STARA AUDI JAJCA ne vžgejo- ga steram V TRI PIZDE MATERINE, PA ŠE NA PIČKO GA KRESNEM 100%!!!!
---kupi si novi A6, plačaj 80kEEEE, pa uveljavljaj garancijo na Porše SLO, ne pa za 11 LET STARA STERANA JAJCA !!! Pa kaj si kupil nov avto ali 11 (enajst) let star voz!!!

Pač si se nategnil-nimaš za novega, pa si kupil sekret! Daj sprijazni se s tem, da 11 (ENAJST) let star avto NI nov in da lahko vsak trenutek kaj stran pade ali crkne ali se zlomi ali nima kontakta ali......

Daj spomni se, kaj si ti počel pred 11 (enajst) leti, takrat je tvoj voz prišel iz tovarne, pomisli kaj vse je v tem času doživel in koliko lastnikov je zamenjal......in ti zahtevaš, da je ta penzionist spet mlad in nov!


Jaz pri svojem veeeeeeeliko mlajšem ne vem, kaj mi bo jutri crknilo, pa sem lastnik od prvega dne.

ni čudno, da gre ta PODALPSKI NAROD V KURAC ob takem razmišljanju in idejah, kako bo JEBAL SVOJEGA SOSEDA IN OD NJEGA VLEKEL EEEE!!!!

JEZNI POZDRAV, andrej
:evil: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid:


PODPIŠEM :!:

Ravnokar prodaj 10 let stara francoska jajca, pa da mi pride kupec čez par dni nazaj težit da je neki crknil, EJ SORI, PEJT PO NOV AVTO in se zajebavej z garancijo.

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Sr Sep 23, 2015 10:39 pm

Ej, niti približno ne!
Nebi pa bil rad v koži prodajalca 11 let starega sekrata.
vedno sem mislil, da je star avto STAR, nov pa NOV, ampak po skoraj pol stoletja vidim da ni tako.
V bistvu sploh ne vem, zakaj se še sploh proizvajajo in prodajajo novi avtomobili, če za se 11 (enajst) let stare vozove pričakuje par-letna garancija. Enako kot za nove Kije...

Kdo je zdaj tukaj butast..pomoje jaz...

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Sep 23, 2015 11:52 pm

Morem prilit....
Če je avto vzdrževan kot mora bit ( servisna , redni servisi) se upošteva kulanca in tak avto ima da zdrži tudi leto po nakupo....
Če pa je servisiran pod kozolcem.....hja pa je zgodba drugačna.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Sep 24, 2015 12:05 am

lisko napisal/-a:Morem prilit....
Če je avto vzdrževan kot mora bit ( servisna , redni servisi) se upošteva kulanca in tak avto ima da zdrži tudi leto po nakupo....
Če pa je servisiran pod kozolcem.....hja pa je zgodba drugačna.


Večina mehanikov izpod kozolca se bolj potrudi, kot večina uradnih serviserjev. In svoje delo opravljajo dobro.
Bolj je pa tukaj šparanje lastnika. Recimo ko se ve da bi bila stvar za zamenjat, pa je noče ali pa ko ti idiot prinese diske z 3mm mesa in te prosi, če mu jih podrejaš, da bodo še za nekaj časa. Pa ko mu hladilnik menjaš, te prosi, da vodo ujameš, ko razstavljaš in jo potem nazaj zliješ v novi hladilnik, itd.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Sep 24, 2015 12:19 am

Eno je, če prodajalec ve za napako, in jo zamolči.
Ali po domače za silo popravi.
Skratka avto je ob nakupu imel napako, vendar je ti kot navaden uporabnik nisi mogel opazit.
Npr na servisu povedo, da ima 3. cilinder slabo kompresijo. Lastnik se odloči avto na hitro prodat, napako zamolči. Napaka pa se zares pokaže čez dva tedna. To je nateg in take prodajalce bi blo treba po prstih.

Če pa je npr en kondenzator včeraj delal, danes ga je pa odprlo in škatla z elektroniko ne dela, ima pač kupec smolo, da avta ni šel kupovat dva dni kasneje.

Žarnica tud zdaj dela, jutri pa crkne.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Sep 24, 2015 12:25 am

Aja, Matej, kontaktiraj kakega, ki se ukvarja z avtoelektroniko.
Npr Marolt iz Mozirja (pa ne Marolt 4x4) je pri nas tak maček.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Sep 24, 2015 1:14 am

GPW1942 napisal/-a:
Kdo je zdaj tukaj butast..pomoje jaz...



Nikakor ne, ampak naši vrli birokrati....
Načeloma imaš prav, in se strinjam. Problem nastane, ker naši vrli birokrati ne znajo stopit na rep goljufom in preprodajalcem, potem pa zjebajo vse po vrsti. Nadrsajo itak samo pošteni, kot vedno.
Enako je bilo z zakonom o prepovedi kajenja. Stari zakon je bil čisto vredi (ločeni prostori), ker pa se ni izvajal, inšpektorji pa ne izvajali svojega dela, je bilo treba zjebat vse po vrsti.............zdaj pa ljudje kadijo zunaj na mrazu, kot klošarji. Poleti pa nimajo placa na terasah, ker jo zasedajo nekadilci................lokal pa prazen.



gregor napisal/-a:
Žarnica tud zdaj dela, jutri pa crkne.

Neznatna stvarna napaka se ne upošteva.

Sicer je pa ta tema že nekajkrat obdelana na forumu.
Še enkrat:
https://zakonodaja.com/zakon/oz/2-odsek ... rne-napake

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: avto

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Sep 24, 2015 4:33 am

GPW1942 napisal/-a:Pa to ne moreš verjet...

recimo, da sem prodajalec in prodam svoja 11 LET stara rabljena AUDI jajca A6 TDIi, prvi lastnik, redno servisiran,....in da mi pride čez dva dni nazaj kupec-KER MU 11 LET STARA AUDI JAJCA ne vžgejo- ga steram V TRI PIZDE MATERINE, PA ŠE NA PIČKO GA KRESNEM 100%!!!!
---kupi si novi A6, plačaj 80kEEEE, pa uveljavljaj garancijo na Porše SLO, ne pa za 11 LET STARA STERANA JAJCA !!! Pa kaj si kupil nov avto ali 11 (enajst) let star voz!!!

Pač si se nategnil-nimaš za novega, pa si kupil sekret! Daj sprijazni se s tem, da 11 (ENAJST) let star avto NI nov in da lahko vsak trenutek kaj stran pade ali crkne ali se zlomi ali nima kontakta ali......

Daj spomni se, kaj si ti počel pred 11 (enajst) leti, takrat je tvoj voz prišel iz tovarne, pomisli kaj vse je v tem času doživel in koliko lastnikov je zamenjal......in ti zahtevaš, da je ta penzionist spet mlad in nov!


Jaz pri svojem veeeeeeeliko mlajšem ne vem, kaj mi bo jutri crknilo, pa sem lastnik od prvega dne.

ni čudno, da gre ta PODALPSKI NAROD V KURAC ob takem razmišljanju in idejah, kako bo JEBAL SVOJEGA SOSEDA IN OD NJEGA VLEKEL EEEE!!!!

JEZNI POZDRAV, andrej
:evil: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid:


podpišem tud jaz

eno je če ugotoviš daje res napako malomarno popravil za 2 dni, to je svinsko v drugem primeru si ti svinja če mu težiš (ne točno ti, pač nasplošno kupec)
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Če Sep 24, 2015 8:48 am

Stvar je taka. Napaka je na elektroniki volana, ki zaklepa volan. Ko zazna elektroni prej nastavljeno število neuspešnih zaklepov volana se računalnik zaklene. Zdaj je pa težko bit pameten al je blo že prej al ne mogoče je bila to stvar naključja da mi je po 2 dneh lastništva zaklenilo računalnik ali pa se je njemu tudi to dogajalo in ga je zato prodal. Zdaj sem s testerjem resitiral napake in avto dela spet do naslednjih max neuspešnih zaklepov. Na koliko je nastavljeno ne vem. Avto je bil dokaj ugoden na svojo ohranjenost in opremo tako da bom moral odkartat tistih nekaj € za obnovo in bo stvar rešena. Je pa malo kruto ko imaš v rokah avto 2 dni in ti ne prižge potem ti pa na servisu rečejo, da treba novo elektroniko ta pa stane 1000€ + delo+ kodiranje.
Aja pa ni Tdi s 5000km ta ima realnih 227 in servisno potrjeno na porsche avtu :-) ne se razburjat preveč jaz sem samo vprašal ta nasvet. :roll:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Sep 24, 2015 11:50 am

Na servisu verjetno lahko zahtevaš vpogled kaj so na tvojem avtu delali.
Če ti bodo potrdili, da so se s tem že ukvarjali, (in nič popravili)
potem s kopijo papirja(del nalog ali kak drug zapisnik) na pogovor k prodajalcu, ker je pi*da vedel za napako in bil tiho.
Drugače pa jebiga. Tester imej vedno s sabo, dokler ne urediš.



In nauk za v bodoče, velja za vse, ki boste prodajali:
Na kupoprodajno pogodbo je treba zapisat vse napake, ki sta jih s kupcem ugotovila oz. si mu povedal zanje.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Če Sep 24, 2015 12:30 pm

Ponavadi se zaradi takih nerešenih napak prodaja avte in se zanje ne obvesti kupca..če je to motorček šipe ne bo noben gledal na to, motorna elektronika, motor, podvozje so pa druga reč..tudi kondenzator ne crkne kar takoj, za kar bi bilo boljše da bi, ker bi takoj dobili napako..
Btw: povprečno slo. vozilo je starejše od 10let..

p.s. na chip tuningu ti lahko za enih 200e izklopijo kodo motorja..
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Če Sep 24, 2015 1:09 pm

hja če bi bile napake datumsko zabeležene bi že šlo ampak nažalost ta napaka ni datumsko zabeležena tako da ne morem dokazat da se je to že prej dogajalo. Tester je v predalu :lol: in čakam na odgovor avtoelektronike iz Črnuč :roll:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Sep 24, 2015 3:46 pm

Vprašaj na servis kjer je bil servisiran, sem mislil. če imajo na servisu delovni nalog za točno to stvar in je takratni lastnik odklonil popravilo zaradi cene, potem ne more rečt, da ni vedel za problem.

A v Mozirje si vprašal?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Če Sep 24, 2015 4:30 pm

nisem še zdaj čakam kaj bodo rekli na avtoelektroniki pol pa naprej vprašam imam pa občutek da stvar lahko tut sam popravim. Uzamem zaklep ven in bo motorček samo simuliral zaklepanje. Bomo vidli. Lahko bi pa res probal na servis kjer je bil servisiran vprašat samo dvomim da bo kaj uspeha ker ima prejšnji lastnik kar precej poznanstev na tem servisu.

h.tadej
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jan 18, 2016 1:37 am
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a h.tadej » To Jan 19, 2016 9:41 pm

Je pa tudi odvisno od lastnika naprimer je tast prodajal traktor, je kupil rabljenega ga obnovil in je bil problem da je na motorju nekaj šlo, nevem kaj ampak je bil tako fer je pač vrnil 150€ nazaj, ker se mu neda prepirat. Je pa vedel da bo šlo počasa k :twisted:

Odvisno je od prodajalca, eni so dobri eni pa shudiča. Sem mel en živi primer danes pri prodaji avta. Prodajam avto za 300 € pa me vpraša kdaj sem nazadnje delal generalnega halo v oglas napisal da je vozen, ampak je primeren bol za dele kot za naslednjo registracijo in vožjo! Če rabi bo menda on naredil generalnega! Šverc komerc!


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost