pajero v snegu

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Jan 06, 2016 2:07 pm

LC, pred njimi si pozimi vozil zimske al kramparce?
Da vemo česa si navajen. ;-)

Sicer so pa trenutno omenjena dimenzija duratrack dokaj poceni na avtonetu.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Sr Jan 06, 2016 3:17 pm

Navajen sem vsega razen mt-jk, katere tudi nikoli ne bom dal gor, pred duratrack sem imel General grabber at2, Bridgestone dueler AT, Yokohama Geolandar AT, se vse skrijejo pred duratrack na vseh podlagah, imel sem pa tudi zelo dobre zimske gume Yokohama Geolandar I/T, ki so bile mogoče, za spremembo boljše na ledu.
Se čisto zlahka kosa s pravimi zimskimi gumami.

Mimogrede, lani začetek marca sem prevozil celo Jelovico z duratrack po zglajzanem ledu popolnoma brez težav, tako, da nekaj mora biti na teh gumah pozitivnega.

Edine zimske gume, ki se pa res držijo podlage kot lepilo, ampak so tudi mehke kot radirka, so pa vse Bridgestonove od DM-Z2 in DM-Z3. Te pa resnično primejo na vseh podlagah v nulo. Sem sprobal na tastovi Vitari.
Sedaj ima pa Michelinove Latitude Cross, pa drsa po cesti kot umetnostni drsalec .

Skratka, ko se te obrabijo grejo zagotovo zopet nove duratrack gor.



lp,

Jure

zoki tuning
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Dec 07, 2015 7:05 pm
Kraj: Kostel

OdgovorNapisal/-a zoki tuning » Sr Jan 06, 2016 5:51 pm

GOODYEAR WRANGLER DURATRAC

kolk so kej cene najraje bi te uzeu pa ih lahko in poleti vozm,,, tiste kumho at bi pa prodau če bi se kak kupc najdu

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 06, 2016 8:12 pm

zoki tuning napisal/-a:se pravi kramparce so za poleti in za po gozdni cesti in blatu,,za zimo si bom na plači kupu kar http://www.gume-malatesta.si/Malatesta- ... iameter=15 upam da bodo ok
Imamo jih na Y61... letos so nove, obnesejo se odlično, res. Upam da tudi še vsaj naslednje 2 sezoni.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

borisk
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Feb 06, 2015 7:59 pm

OdgovorNapisal/-a borisk » Sr Jan 06, 2016 9:25 pm

pri nas imamo na navari bridgestone dmv1
https://i.ytimg.com/vi/PP5RC0UXMCU/maxresdefault.jpg

pred tem je bila vožja rodeo, sedaj pa kot po tračnicah, sredi klanca ustaviš in brez problema spelješ kot da ni nič, [/img]

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 06, 2016 9:38 pm

Točno te imam pa na tadolgem patrolu Y60. Avto je pač nevozen, na klocnih, sam gume so ma še zmeri mehke kot žvečilka, tko da vrjamem, da to more peljat v sneg ko lord :D drugo leto, bodo že pršle prav :D :D
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Sr Jan 06, 2016 11:44 pm

Jp, najboljše zimske so Bridgestone DMZ 2 ali 3, tudi V1, ki jo imam zadnje tri leta na Pajotu je top.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Če Jan 07, 2016 6:50 am

OrangePower napisal/-a:Da ne bom pameten ker jih nisem ŠE sporbal.

http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/Goodyear/Wrangler+DuraTrac

So dražje od tega kar iščes samo so menda zelo dober kompromis med vsemi tereni. Še enkrat povdarim menda ker jih nisem probal.

Naj kdo drugi pove mnenje kateri jih vozi. Poznam jih ene par kateri jih samo hvalijo..za povsod...



Lahko jaz povem kaj več. vse kar sem imel sedaj ni seglo do kolen duratracku.. Sprobal sem jih v snegu, blatu, ledu, na suhem asvaltu, skratka v vseh pogojih so se izkazale za odličen nakup. Prej sem vozil bf goodrich mt in pa falken at, za moje potrebe ni bila nobena guma univerzalna, duratrack pa je zlata sredina med vsemi. Je lamelna guma, vendar jih ni toliko kot pri 100% zimski, zato je treba biti včasih po zvoženem snegu malo bolj previden, v celca in v teren gre pa kot tank.

Po cca 3000km lahko dam gumi čisto desetko, ker sem res maximalno zadovoljen. Res je, da ni najbolj tiha, čeprav piše da je glasnost 73dB, ampak to je meni nepomembno. Porabe nekako ne spremljam, tako da tega podatka nemorem dat, če se je fuel economy kaj spremenil, prav tako o obrabi. Zdi se mi zelo mehka guma, bomo videli spomladi koliko je šlo mesa dol :)

zoki tuning
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Dec 07, 2015 7:05 pm
Kraj: Kostel

OdgovorNapisal/-a zoki tuning » Če Jan 07, 2016 9:22 am

kaj pa cena kolk So pa kje se ih da dobit.LP

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Če Jan 07, 2016 9:43 am

Odvisno od dimenzije.. Meni jih je zrihtal kolega iz Kočevja, baje sem dobil zadnji komplet te dimenzije daleč naokoli... vem da je kontaktiral tudi OrangePower pa se jih v njegovi dimenziji ni dalo dobit.. Lahko ti dam kontakt, pa ga pokličeš in vprašaš..

LP

zoki tuning
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Dec 07, 2015 7:05 pm
Kraj: Kostel

OdgovorNapisal/-a zoki tuning » Če Jan 07, 2016 10:08 am

lahko mi daš kontakt v poročila,drgač sm tud jst iz kočevja tok da mi nebi biu problem se zment z njim rabu bi 235 75 15

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Če Jan 07, 2016 11:20 am

rx napisal/-a:
OrangePower napisal/-a:Da ne bom pameten ker jih nisem ŠE sporbal.

http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/Goodyear/Wrangler+DuraTrac

So dražje od tega kar iščes samo so menda zelo dober kompromis med vsemi tereni. Še enkrat povdarim menda ker jih nisem probal.

Naj kdo drugi pove mnenje kateri jih vozi. Poznam jih ene par kateri jih samo hvalijo..za povsod...




Po cca 3000km lahko dam gumi čisto desetko


Jaz ji dam po enem letu 9.5 :D .

lp

zoki tuning
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Dec 07, 2015 7:05 pm
Kraj: Kostel

OdgovorNapisal/-a zoki tuning » Če Jan 07, 2016 7:38 pm

kaj pa tele dve kere bi bile boljše 'nism glih pri denarju da bi si kupiu gume za 120eu ali več po komadu.Bom raje drugo leto kupu malo bolše gume..

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9947125&show=1

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9947215&show=1

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jan 07, 2016 8:27 pm

Prva je MT profil, drugi link je zimska... če ni ponki-ponkija v denarnici, kupi tiste z drugega linka in vživaj preostale zimske mesece :wink:

Lp
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jan 07, 2016 8:30 pm

Druge bodo za sneg ok.
Prve pa za blato.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Jan 08, 2016 8:48 am

Soglašam z rx-om glede druratrack grum.
Edini manko je, da je v primerjavi z BFG AT res glasna, preglasna.

Druga zadeva pa je, da je guma v primerjavi z BFG AT pol lažja, kar pomeni manj plasti. Stranski rob je v primerjavi z BFG AT tanjši in že kar nevarno mehak za vožnjo po skalah, pistah, ipd...

Za vse šter 265/75/16, sem dal pred letom in pol 680€ v Slov. Konjicah.
Za isti dnar se dobi BFG AT in če bi še enkrat kupoval bi si omislil BFG. Za zimo mora itak bit zimski profil gume.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Jan 08, 2016 2:59 pm

Dimen, na porabi se kaj pozna razlika v teži gum?
Za štos vprašam ker se le nekaj mase zraven vrti...

kako je pa po letu in pol uporabe v primerjavi z BFG AT na morki cesti?
Imajo boljši oprijem ali slabši?
Prvi model BGF AT je bil malenkost boljši od MT gume če ne isti na mokri podlagi, govorim za 3 leta stare BFG AT gume

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Jan 09, 2016 9:58 am

OrangePower napisal/-a:Dimen, na porabi se kaj pozna razlika v teži gum?
Za štos vprašam ker se le nekaj mase zraven vrti...

kako je pa po letu in pol uporabe v primerjavi z BFG AT na morki cesti?
Imajo boljši oprijem ali slabši?
Prvi model BGF AT je bil malenkost boljši od MT gume če ne isti na mokri podlagi, govorim za 3 leta stare BFG AT gume


Pomoje teža ne vpliva na porabo oz. je zanemarljiva.
Po letu in pol se pelje odlično. Tako po mokrem kot po snegu. Verjetno tudi zato, ker je stara leto in pol in posledično še dovolj mehka/prožna. Skoraj zagotovo guma po petih letih uporabe ne bo več primerna za sneg.

V tej dimenziji imaš tudi nekaj zaloge, če jo spustiš na bar in pol. Naležna/stična površina se potroji. Sneg se dobro odvaja.

BGF se mi zdi trša in posledično slabša za mokro cesto in sneg. Gre za tiho, udobno in vzdržljivo gumo, ki je primerna tako za visoke potovalne hitrosti kot za resne terene. Kot rečeno, moj glas gre BFG za poleti. Za zimo imam pa zelo dobre izkušnje z Bridgestone Blizzak.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov