nekaj vprašanj ?

Vse v zvezi z offroadom
boro
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 21, 2015 10:10 am

nekaj vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a boro » To Jun 23, 2015 8:20 pm

Pozdravljeni imam par vprašanj glede predvsem terencev, bolj za po cesti kot resno za teren, se pravi bolj SUV.

1. Katerega terenca bi izbrali vi ki jih imate če bi danes kupovali, v cenovnem rangu 4-5k eur ?

recimo jest imam v glavi GC 2.7 dizel, ali MB ML z enako mašino

mislm pa da GC nudi največ avta za ta denar, pač ima vso opremo kar ML nima.

Gre za to da se predvsem izognem kupit avto ki ima javno znano probleme z motorjem GC 3.1 vem da skor težko najti enega da je OK, celo v tujini, kaj šele pro nas.

bi vzel GC V8 če nebi bla tako hudičevo draga registracija, ker baje s predelavo na plin prideš na rang 2.7 dizla po porabi ali celo manj.

Evo tako za start.

Hvala in LP

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jun 23, 2015 9:13 pm

Če ni nujno, da so "velika kola", potem bi pogledal proti Vitari hdi.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

boro
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 21, 2015 10:10 am

OdgovorNapisal/-a boro » To Jun 23, 2015 10:35 pm

Ne ne gre da je velik avto, gre za to da bi mi tak avto prišel zlo prav, prvič zaradi varnosti ker je višji, drugo se lažje izstopa in vstopa (samo hop in sem zunaj) kar pri golfu V variant kar vozim zdej ni ravno po mojem okusu, pač malo emšo in tegobe.
Potem ker imam psa, in če dam kletko v golfa mi skor ne ostane dosti placa če hočem it kam za dlje časa, ob tem da so na zadnjem sedežu otroški sedež in še en član familije, ampak dam kr v kamp prikolico, ampak to vlačim seboj samo enkrat letno, tako da se nuca nekaj bolj prostornega.

Sevede pa najbolj trzam na terenca zato ker imam en vikend in nekaj sadovnjaka ter treba dostikrat kaj pripeljat ipd, zadeva pa je v hribu

pa tud kamp prikolo mislm da bi z lahkoto vlekel terenec + poln avto, ne rabim da leti k tako da 2.7 dizel bi bil pomojem ok.

Sevede je GC dosti večji po občutku od ML-a

nisem pa 100% zato sprašujem, me pa zanima tudi kako je z okvarami, kaj rado crkuje na GC in kaki so kej
stroški vzdrževanja.


aja fak, pozabu se omenit da mora bit avtomatik, ker se mi ne da skoz ubadat z prestavljanjem, pač ko zmija, leži i ide :)

in pa ja vzel bi tud 3.1 dizla, ker imajo zlo nizko ceno, ampak z eno veliko napako, vsem naj bi se skuhala glava (baje) zdej če bi ga dobil poceni in da je ostalo ok. bi šel tudi v rebuild motorja (ne celega le glave) in mogoče ali pa reje sigurno menjave oljne pumpe in ležajev na gredi. samo nimam pojma kok to kej stane materijal.

No pa še to, tega avta potem jest nebi dal več od sebe, ker če ga enkrat zrihtaš in lepo vzdržuješ nimaš problema z njim baje.
LP

Uporabniški avatar
eentox
Prispevkov: 281
Pridružen: To Nov 30, 2010 8:17 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a eentox » Sr Jun 24, 2015 7:06 pm

Vem da bom zaradi te izjave koga razočaral je moj predlog da poglej še za SSangyong Rextonom, ima podoben motor kot GC 2.7crdi (kao licenca MB), močno šasijo za vleko prikolice (3.5t), v notranjosti veliko prostora, avtomatik sicer počasen in ob vleki prikolice muhast ampak se da navadit. Lažje pa dobiš lepega rextona kot WJ-ja za ta denar.

Lastil sem si Rextona in WJ-ja in odkrito priznam da se Rexton (po cesti) bolje vozi!!

Slabosti: ne dobiš delov za nadgradnjo (liftkit, odbijači,..) in korejsko znamko nad katero se marsikdo zmrduje :D
If it seems too good to be true, it probably is

boro
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 21, 2015 10:10 am

OdgovorNapisal/-a boro » Sr Jun 24, 2015 8:00 pm

Ti verjamem na besedo, ampak meni more avto bit všeč, do sedaj sem mel smo enga ki mi ni bil, in pri njemu sem dobil živčni zlom vsakič ko je kej šlo, prav z nejevoljo sem ga rihtal, in potrpežljivo čakal da bo baba rekla, e zdej pa dost, dej ta jajca odpel nekam da jih ne vidm več :) in nisem dočakal, je trmarla dokler nism, en dan na tiho kupu druzga :)

Tako da rexton odpade, sem ga ravno gledal eno uro nazaj, k sem psa peljal na sprehod je n3ek drug pasjeljubec prišel z njim na sprehod.

Sicer ni tako zelo napačen, ampak oblika mi ni všeč, in niti ni tako majhen ampak tista rit je dvignjena preveč za moj okus in zdi se mi ful nepregleden, ok nisem ga peljal tako da točno ne morem rečt da drži ampak občutek mam tak, je pa še en podoben model ki pa ima zadnje luči v obliki pasje ute al pa k da si bi jih nekdo med malco zmislu ta je pa res grd, grem rajš peš :)

boro
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 21, 2015 10:10 am

OdgovorNapisal/-a boro » Sr Jun 24, 2015 8:09 pm

Edit: sorry , sem zgrešil gledal sem
Ssangyong Actyon in zdele gledam tega rextona, ma mi skor začenja bit pri srcu :)


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov