Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Avg 03, 2014 10:44 am

http://www.upravneenote.gov.si/nova_gor ... 8b02b88dc/

Obvestilo: Vožnja v naravnem okolju - dovoljenje za prireditev

Organizatorje prireditev obveščamo, da je v začetku julija stopila v veljavo Novela zakona o ohranjanju narave, na podlagi katere se prenehajo uporabljati določbe Uredbe o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju.



V skladu z 28. c členom Zakona o ohranjanju narave Uradni list RS, št. 96/04 – u. p. b. , 61/06 – Zdru-1, 8/10 – ZSKZ in 46/14) je tako v naravnem okolju dovoljeno organizirati javne prireditve voženj z vozili na motorni pogon (vozila na motorni ali drug lasten pogon so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila), na podlagi predhodnega soglasja organizacije, pristojne za ohranjanje narave. Organizator prireditve mora vlogo za izdajo predhodnega soglasja vložiti pri Zavodu RS za varstvo narave najmanj 30 dni pred dnevom javne prireditve.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Dec 16, 2014 1:55 pm

Policisti Policijske uprave Koper so letos do konca oktobra izrekli enajst glob zaradi kršitev predpisov o vožnji z motornimi vozili v naravnem okolju. Prav toliko so jih izrekli tudi v enakem obdobju lani. Približno polovico odkritih storilcev prekrškov predstavljajo vozniki motornih koles “motokros”, drugo polovico pa vozniki terenskih vozil oziroma drugih avtomobilov. Letos med kršitelji ni bilo voznikov rally voženj. Na policiji še pravijo, da je območje kršitev različno, v nekaterih primerih jih o njih obvestijo lovci, nekatere prekrške pa odkrijejo pri patruljiranju ali v posebnih poostrenih nadzorih. Koprska območna enota gozdarske inšpekcije pa je letos zaradi prekrškov, povezanih z vožnjo v gozdovih, izrekla 17 ukrepov.

Naredi, kar češ, pa se bo še vedno našel nekdo, ki išče dlako v jajcu.............
http://www.primorske.si/Novice/Srednja/ ... ci-dirkace

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Dec 16, 2014 7:09 pm

No in takole čisto mimogrede zvemo, da je poligon poček načeloma možno najet...
Zanimiva informacija. Morda pa bo čez par let možno tudi pri nas odštet par 10 eur in legalno brodit po blatu.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Dec 18, 2014 10:54 pm

Če bi 20% tega denarja namenili za kakšen poligon bi bil problem vožnje v naravnem okolju rešen.........
http://www.dnevnik.si/slovenija/primors ... rski-stezi
Na off road poligonu nas stopnice sploh ne bi motile :lol: :lol:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Dec 23, 2014 1:39 pm

gregor napisal/-a:No in takole čisto mimogrede zvemo, da je poligon poček načeloma možno najet...


Vse se da......

http://www.zurnal24.si/terenska-voznja- ... nek-240407

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Mar 05, 2015 4:02 pm

Po dolgem času nekaj dobrega v tej temi:
http://www.primorske.si/Novice/Sport/V- ... -motocikli

:aplavz: :aplavz: :aplavz:

Vse pohvale in vsa čast ekipi v ORZS! :moli: :aplavz:

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Sr Mar 11, 2015 10:42 pm

Priporočam v branje, žal v angleščini.

http://4x4.serbianoutdoor.com/2015/03/o ... -and-myth/

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Če Mar 12, 2015 9:15 am

Res dober članek.

Se v večini strinjam z avtorjem.
Bistvo je v odprti miselnosti in razumevanju tudi drugače mislečih.

Močno pa manjka moderni "eko" družbi zdrave kmečke pameti.

lp
Mamut
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 12, 2015 9:49 am

mamut napisal/-a:Res dober članek.

Se v večini strinjam z avtorjem.
Bistvo je v odprti miselnosti in razumevanju tudi drugače mislečih.

Močno pa manjka moderni "eko" družbi zdrave kmečke pameti.

lp
Mamut


Mislim da jo v sloveniji na splošno manjka, ne samo eko teroristom.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Mar 12, 2015 10:37 am

Se strinjam, dober clanek.
Po mojem mnenju je poleg problema pomankanja zdrave kmecke pameti se problem, ko se nekaj posameznikov spremeni v nekontrolirano mnozico - takrat zadeve postanejo problematicne, saj mentaliteta mnozice brez pravih pravil in pravega nadzora le njih (z obojim imamo v Sloveniji kar nekaj problemov) pomeni unicenje (ce samo pomislimo, da bi vsakdo za seboj pustil le en papircek :), kot primer prevzema mentalitete mnozice nad kulturnimi posamezniki - ce samo pomislim, da je bilo do se pred nekaj leti sobivanje kolesarjev in avtomobilistov na cesti strpno, sedaj pa na poti domov ko prosim vzporedno vozeco grupo kolesarjev pred mano, naj se zunanji umaknejo, da lahko prehitim, dobim nazaj sovrazne poglede in srednji prst).
No, jaz osebno sem v imenu ureditve pripravljen tudi placati - npr. nekaj deset €, da lahko se vozim po kaksnem nasem nacionalnem parku, imam tam urejene sanitarije in kemp prostore (v Ameriki imajo tak sistem ze nekaj desetletij in zadeva funkcionira fenomenalno - prides, napises kdo si, koliko casa bos tam, vtaknes listek z denarjem v kuverto in das v nabiralnik - ce te dobijo, da tega nisi naredil, je kazen, nadzr je sporadícen) zjutraj pa spakiram in grem naprej. Brez strahu, da delam nekaj, kar je navzkriz z zakonom.

Ampak dokler imamo v Sloveniji eko/loge/teroriste, ki so prepricani, da so samo slovenske ptice tako neumne, da se zabijajo v veternice in da veterníce motijo rise, ipd. in seveda mi vse to kupimo, se zadeve ne bodo premaknile nikamor.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 12, 2015 11:05 am

Dardaj napisal/-a:....

Ampak dokler imamo v Sloveniji eko/loge/teroriste, ki so prepricani, da so samo slovenske ptice tako neumne, da se zabijajo v veternice in da veterníce motijo rise, ipd. in seveda mi vse to kupimo, se zadeve ne bodo premaknile nikamor.


S tem odstavkov pa le moram malo podebatirati.
V Sloveniji nas je veliko ljudi, tudi na tem forumu, ki imamo radi naravo, še najraje neokrnjeno. Tudi jaz sem med njimi, pa naj vam gre še tako na smeh. Štel sem ptice po Sečoveljskih solinah, posvajal naše slovenske delfine, nenazadnje gor spravil službo za čiščenje obalnega morja (SVOM) ... a danes imam občutek, da marsikatera od teh tako imenovanih eko organizacij pretežno skrbi le za svojo promocijo. Očitno so take združbe dobro financirane iz raznih virov. In bolj ko bodo ropotale, več bodo lahko naslednje leto zahtevale iz korita. Verjamem, da niso vsi taki, a tisti, ki zavirajo recimo urejene offroad parke, pa vetrnice, pa ... sigurno so.
A še nekaj glede zelene elektrike: ko bo enkrat ena skupina državljanov začela zavirati izgradnjo vetrnic in fotovoltaike izključno zato, ker se jim ne zdi prav, da plačniki elektrike financiramo ekstraprofite investitorje teh naprav, se jim bom tudi jaz pridružil.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Mar 12, 2015 1:49 pm

Hm ja, mene zanima definicija neokrnjene narave in kako prides do nje :)
Namrec, ce zlezes po zapuscenih poteh, zarascenih kolovozih, preko zapuscenih planin na kaksnega osamelega vrsaca nad Sosko dolino, Basko grapo ipd., iz katerega je fenmenalen razgled nad dolino, okolisnjimi hribi, ipd. a kljub temu pribobni iz dolíne zlahtni zvok kaksnega Hemi V8, motorja, ipd. ali je to neokrnjena narava ali ne....
No, jaz mislim, da smo v "zlovenski fatalnosti" do samoohranitve se obesili na eno izmed redkih "stvari", katero nismo uspeli se razprodati, zj.,..... - naravo in naredili "zid"okoli nje. Verjamem, da je bilo to v kaksnem zgodovinskem trenutku to potrebno, sedaj pa se mi dozdeva, da bi lahko le malo stopili v duhu casa naprej in zakone, predpise, dojemanje ljudi posodobili. Ne vem, kako kako jim to uspeva v Italiji, Franciji, Avstriji, ipd., kjer se po istih poteh in hribih sprehajajo planinci, vozijo gorski kolesarji, letajo padalci in zmajarji, ipd. Da ne omenjam terencev, 4 kolesnikov, motoristov, .... Ali je njihovo okolje in so njihove zivali manj obcutljive na taksno prisotnost in posledicno skodljivost prisotnosti, ali pa smo mi spet bolj papeski od papeza? (sicer primer ni iz narave, slika pa mentaliteto nasega reda - zadnjic je direktor term Vivat razlagal, da mora dati vsako dvigalo pregledati mesecno, kar ga za posamicno dvigalo stane 80 € - ima 12 dvigal - v sosednji Avstriji morajo izvajati kontrolo na 3 mesece, poleg tega je nasa kontrola kopalne vode mnogo strozja od kontrole v nekaj km oddaljeni Avstriji - vprasanje, ki se mu poraja je, ali je njihova voda v primerjavi z naso smrtonosna, kar bi lahko izkoristil sebi v prid, ali pa samo zopet zadovoljujemo uradnike?).

No, da se vrnem k naravi.
Miran, verjamem da si dobrocinitelj in obcudujem to in spostujem to. A kaj ko se tako delo izgubi v prej omenjenih organizacijah.

Pridruzujem se tvojemu obcutku, da vecina eko bio .... organizacij skrbi predvsem za samopromocijo in seveda pri tem stresa nebulizme brez strokovne podlage. A zal v druzbi, kjer ljudska modrost vec steje kot znanost, organizacije, posamezniki, ki se strukturirano lotijo problema, imajo malo moznosti, da uspejo.

P.S. Ce se obrnem se na zeleno elektriko, jaz osebno bi postavil se eno nuklearko v Sloveniji in bi imeli mir s stromom inokoljem za naslednjih nekaj desetletij, svinjarija je minimalna, pa ne bi potrebovali ne vetrnic, pa fotovoltaike, pa ne termoelektraren z vsem premogom in rudniki, transporti, pa hidroelektraren z ogromnimi jezovi in akumulacijskimi jezeri, pa ..... Samo to je pa pregresna in nezelena misel :)

P.S. Se opravicujem za pomankanje stresic, operacijski sistemi v nasi sluzbi ne podpirajo slovenskega jezika ;)

MFG

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 12, 2015 7:24 pm

Jedrska elektrarna ... ja, a mora biti breeder!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 12, 2015 7:56 pm

Dardaj napisal/-a:
P.S. Ce se obrnem se na zeleno elektriko, jaz osebno bi postavil se eno nuklearko v Sloveniji


Sva že 2, samo da bi jo jaz postavil zraven bodočega plinskega terminala sredi piranskega zaliva. Plin se mora segrevat iz 160 minusa na 150 minusa, da postane tekoč, jedrska elektrarna se mora ohlajati in 160 stopinj minusa je dovolj za ohlajanje. Potem pa delimo pol štroma italjanom, oni pa nam pol plina, pa smo preskrbljeni.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 13, 2015 8:19 am

:ne_ne_ne: :z_kijem_v_roki:
Sredi Piranskega zaliva pa ne boste ničesar postavljali!!! Bi mi pokvarili razgled. Ne, to pa ne!
No, brez panike ... kakršen je sloves naših pravnikov in drugih odgovornih stručkotov Piranski zaliv tako ne bo več dolgo naš. Kdaj bo že znana odločitev arbitraže o meji? Mi bodo uparjevalnik in vse živo raje hrvati postavili pred nos. :evil:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Peaceunity
Prispevkov: 39
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 7:39 pm

OdgovorNapisal/-a Peaceunity » Pe Mar 13, 2015 9:35 pm

Jedrska elektrarna, plinski terminali?
Obstaja boljsa resitev, free energi. Elektromagnetna energija. Ampak vse ki so kdajkoli to obesali na velik zvon so pospravli. Se ve zakaj. Ampak napredka ne bodo mogli ustavit in slej ko prej bomo delezni tega na veliko. :)
Sam sem proti postavitvi vetrnic ker ce ne drugega vpliva na okolje in zivali z svojo frekvenco delovanja, ki je vse prej kot prijetna.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Ne Mar 15, 2015 3:00 pm

Clanek je orientiran predvsem na clovekove pravice... Problem je bistveno bolj kompleksen kot ga obravnava avtor. Na nerazumevanje problematike pa kaze tudi odziv na clanek, ki je spet bolj kot ne na nivoju gostilniskih debat in zadovoljevanju lastnih interesov. Da o enem cudaku, ki govori ene cudne stvari niti ne govorimo. :shock: :twisted: :idea:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Mar 18, 2015 9:37 am

Zelo dobra stran:
http://www.odprimopoti.si/

Ne bi bilo slabo, če bi tudi ORZS na svoji strani pripravila kaj takega in tako pomagala vsem, klubom in posameznikom, ki bi se radi lotili organizacije srečanja ali tekme:

http://odprimopoti.blogspot.com/2015/03 ... etijo.html


Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Maj 23, 2015 5:07 pm

Kakšni sovražniki narave so šele Avstrijci, ki so pod Grossglockner -jem naredili garažo ter avtomobilski muzej, za pozimi pa so pod gorovjem zvrtali tunel (res, da daš vozilo na vlak, ampak vseeno).
Ajme, kako si drznejo kaj takega :)

Muzej:
Slika

Pogled na muzej in garažo:
Slika

Vsebina muzeja:
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 26, 2015 12:42 am

Vse se da, če je volja......(in denar)....
http://avtoarena.si/jeep/odklop/obiskov ... scu-mesta/

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 26, 2015 7:13 am

Tako je, eno je biznis, poslovna priložnost, "višji interesi", drugo pa en hobi.
Ko se pelješ sam, si zločinec, ko pa isto traso asfaltirajo in se jih vozi na tisoče, je pa ok.
Pa nebi zdaj o nujnosti vožnje. Komu kurcu je pa treba ob devetih zvečer rinit v kolosej gledat neko skropucalo iz amerike?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Maj 26, 2015 9:39 am

Če se ne motim, je tudi v centru Ljubljane (bivša Titova ulica ob Nebotičniku) en tak poligon. Le vseh vozil ne spustijo zraven.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Avg 29, 2015 10:16 am

[urlhttp://www.delo.si/novice/slovenija/planinskih-poti-ni-kolesarjem-se-smeji.html][/url]

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 29, 2015 10:49 am

Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov