Jeep ne vžge in sveti lučka za olje

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
micop
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Mar 06, 2015 9:08 pm

Jeep ne vžge in sveti lučka za olje

OdgovorNapisal/-a micop » So Mar 07, 2015 11:49 pm

Pozdravljeni.

Sem opazil, da se spoznate na Jeep-e, pa me zanima če mi lahko pomagate z nasveti oz. predlagate morda kakšnega mojstra mehanika.

Imam Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD letnik 2008, pa mi je nekaj dni nazaj zjutraj slabo vžigal in se je preden je vžgal vedno pokadil beli dim.
Avto ima okoli 90.000 prevoženih, servisno knjigo, slovenski ...

Nakar se nekega jutra sploh več ni zagnal, samo zaganja se motor, avto pa ne vžge. Sem najprej pomislil na kakšne svečke ali filter za gorivo. Pokličem mehanika in ugotovi da ni olja v motorju. Pred mesecem dni sem nazadnje kontroliral olje in je bilo vse lepo na sredini normale. Kilometrov ne delam veliko. Tudi lučka za olje mi ni gorela oz. me na to ni nikoli opozorila.
Nakar mi mehanik zamenja olje in oljni filter, avto tisti dan dela normalno, naredim par km, naslednje jutro pa zopet ne vžge. Poleg tega zdaj gori za olje tudi rdeča lučka. Ko preverim olje, je celo malo nad sredino, tako da fizično štima. Ko zaženem tisti test v avtu ne napiše nobene napake, ampak kot da je vse ok.
Mehanik pravi da je verjetno oljna pumpa v okvari in da jo je treba zamenjati, pa me zanima če je kdo imel podobno izkušnjo?

Morda veste kje bi lahko dobil ugodno dele za Jeepa oz. oljno črpalko?

Priporočate koga, ki bi lahko to preveril?

Hvala za kakršnokoli informacijo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 08, 2015 12:14 am

Jaz ti sicer ne morem pomagat, ker pojma nimam, lahko pa te probam spravit v dobro voljo.........
I undestand the Jeep thing, thats whay I drive a Samurai.

Upam, da sem prav napisal :oops: tuji jeziki in ameriški avtomobili mi niso ravno domači :oops:
Razen kakšnega Mustanga, tisto je trotl ziher, pa baleštre ima, kot samurai.

Cherokee
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Feb 13, 2005 3:45 pm
Kraj: velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Cherokee » Ne Mar 08, 2015 11:17 am

ko bi vsaj bil ameriški avto tk je pa mercedes!
O|||||O

Cherokee
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Feb 13, 2005 3:45 pm
Kraj: velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Cherokee » Ne Mar 08, 2015 11:27 am

jz ,mam 2,7 crd paše use od mercedes sprinter za 3,0 pa nisem čist prepričan.če si bil brez olja so verjetno fasali ojnični ležaji zato ni pritiska olja in sveti lučka lahk so pa tud poškodovani batni obročki ni kompresije in motor ne užge.jz sicer mam original tester za jeepa sam do letnika 2007 pa nevem če je že tvoj avto not morim preverit!
O|||||O


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti