Budapest Bamako 2015

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
bnamurs
Prispevkov: 165
Pridružen: To Sep 07, 2010 9:57 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bnamurs » To Apr 22, 2014 2:49 pm

Žal samo 2 sta zares ....

janeiro
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 02, 2013 1:10 pm

OdgovorNapisal/-a janeiro » Pe Apr 25, 2014 7:59 pm

če misliš it po cesti je čist vseeno kakšen avto imaš. Jaz sem tud šel individualno lani v Bamako s passatom l. 95. in popolnoma nič nisem menjal. v Nouakchotu sem moral jermen zamenjat - za še starejšega od enga mercedesa, drugače pa samo olje in gasa. seveda sem ga dol prodal...
če pa hočeš še mal peska, potem pa seveda 4x4.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Apr 26, 2014 10:40 am

Pozdravljen!

Hvala za info. Tudi jaz sem včasih vozil passata l. 1994. Sedaj sem pristal na l. 2000. Dokler se ga kolesa držijo, ga ne dam stran :veselo_za_volanom:

Tudi jaz sem imel namen iti dol s svojim VW -jem, pa sem dobil ultimat od žene, da gresta zraven še ona in otrok, ali pa sploh ne smem iti. No, tako sem potem k hiši privlekel Isuzu -ta.

Letos naj bi pot potekala nekako takole:
http://youtu.be/ykgTtBXqcRY

Pa če sem že doli, moram preizkusiti pesek 8)

Sicer pa, ko si se vozil čez West Saharo, Mavretanijo, ipd. Kakšen si imel občutek, kakšno slabo izkušnjo, kje si spal, ipd.?

Hvala za info!

:thank_you:

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Apr 26, 2014 1:28 pm

Kaj je to West Sahara?
(če se že spravljaš na takšne sorte dogodivščino, omeji škodo vsaj s tem, da se kaj naučiš o deželah, skozi katere boš padel - recimo vsaj ime - tako da po prihodu nazaj ne boš kvasil poznavalskih bedarij in neresnic, tako kot večina današnjih amaterskih "relijašev")
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Iskreno opravičilo!

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Apr 26, 2014 2:04 pm

Pozdravljen!

Za "lapsus lingue et calami" se ti iskreno opravičujem, saj, kot vidim, te je besedna zveza "West Sahara" spravila iz duhovnega miru v tem zaspanem dnevu.

Še nekaj o t.i. Zahodni Sahari (ali Western Sahara), v kolikor iz besedne zveze West Saharo (čeprav si pa sklon prepoznal) nisi uspel razbrati.
Wet Sahara, ali pravilno Western Sahara (za izpuščene črke ERN na koncu besede West se še enkrat opravičujem in upam, da bo vsaj opravičeno, če ne že pozabljeno, ker kot vsi poznamo modrost motiti se je človeško, pozabiti pa božansko) je t.i. ozemlje na jugu dežele Maroko (bom poizkusil uporabljati pravilne slovenske izraze, če jih bom našel :) ). Kot ozemlje samo je eno izmed najbolj redko poseljenih območij, če se smem tako izraziti, kot politično (in klimatsko) ozemlje pa je precej vroče, saj si ga lastita (od l. 1991) Maroko in t.i. SADR (Sahrawi Arab Democratic Republic), katere vlada je v izgnanstvu in prebiva v Alžiriji. .......... O geografsko kulturoloških značilnostih ne bom nadaljeval, saj bi lahko o tem pisal celo popoldne, pa imam svojo največjo srečo (poleg žene), 6 mesečnega dojenčka, s katerim se tudi ukvarjam in želim z njim preživeti čas namesto da ti dokazujem svoje (ne)znanje.

Žal sem trenunto zakopan v meter in pol nemško angleško slovenske srbohrvaške službene strokovne literature, vmes prebiram 1500 strani servisne knjige za Isuzu Trooper ter nemško 4X4 revijo in avstralsko 4X4 revijo. Tako, dače mi uide kakšen -ern, imej vsaj malo razumevanja.

Hvala,

S spoštovanjem,

Lep pozdrav,

Martin Lasič

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Apr 26, 2014 6:00 pm

:kaj_takega_pa_se_ne:

Dardaj, to razlagaš človeku, ki je zadnje leto ali več živel tam.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Apr 26, 2014 6:06 pm

Zgleda, da je v tem po velikonočnem času, hren in šunka naredila slabo dosti ljudem... Dejte ostat na eni primerni ravni, včasih se mal u jezik ugriznite, ker je dobro to tudi za vas same...
Zanimivo je to, da zadnje čase na več forumih opažam to, da se ljudje hitro razburijo...
Popolnoma nepotrebno fantje... Peace!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Apr 26, 2014 10:00 pm

Vzeto na znanje :)

http://youtu.be/55s3T7VRQSc

P.S. Ko sem nazadnje pisal "zajedava pisma" sem se malo več kot leto dni kasneje poročil. Napake ( :) na bolje) ne bom več ponovil :)

TommyGun
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Jan 05, 2006 7:35 pm
Kraj: GO

OdgovorNapisal/-a TommyGun » Po Maj 12, 2014 2:43 pm

Po dobrem letu dni nam je končno uspelo narediti 45 minutni film in kot se zagre, bomo naredili premiero 16.5. v prostorih GO ADVENTURE v Kromberku. Po tem datumu bo filmček na voljo tudi širši javnosti :)

https://www.facebook.com/events/1433562393563904/

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Maj 12, 2014 11:54 pm

Sem dobil danes mail od Novaka, ma zgleda da je kot zakleto, da vedno, ma prou vedno, delam na te termine popudan!! :evil: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
BIZON 4x4
Prispevkov: 141
Pridružen: Po Avg 08, 2011 2:10 am
Kraj: Lendava-Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BIZON 4x4 » To Maj 13, 2014 9:33 am

no par dodelav je zraven
gume 31 10,5 , mamutovi distančniki, lučke pa (ljopata)

Slika

TommyGun
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Jan 05, 2006 7:35 pm
Kraj: GO

OdgovorNapisal/-a TommyGun » So Maj 17, 2014 8:07 pm


Uporabniški avatar
BIZON 4x4
Prispevkov: 141
Pridružen: Po Avg 08, 2011 2:10 am
Kraj: Lendava-Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BIZON 4x4 » Po Maj 26, 2014 6:29 pm

snorkel je gor


Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Navigacija :)

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Jul 26, 2014 7:41 pm

"Sponzorsko" darilo mojega tasta :), tole je 1/2 navigacije :)
Ampak kabelčki za igrat so pa dobri, pravo darilo za "velikega otroka" :)

Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

"Afriška ladja" je splavljena v asfaltne vode .)

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Avg 07, 2014 10:44 pm

Včeraj smo splavili našo "afriško ladjo" :) kar pomeni, da je ISUZU uspešno prestal tehnični in da je sedaj registriani udeleženec v prometu :) Celo na tehničnem so ga pospremili samo z pozitivnimi komentarji :)

Danes smo se že odpravili na krajši izlet :)

Slika

Skoraj vsi moji sopotniki, manjka samo :zena_z_valjarjem:

Slika

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Ne Avg 10, 2014 3:30 pm

Lepo . A pes gre z tabo ?

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 10, 2014 6:28 pm

Ce bi prestel vse karantene,cez katere bi moral pes preiti, bi mu verjetno pretekla zivljenska doba - sala:-)

Ne, skoda psa, trenutno potuje z nami na eno in vecdnevne izlete, drugace pa bo ostal doma. Ze tako bova imela dosti dela z otrokom, tako da ubogi pes. 500 - 600 km na dan rukanja v vrocini mislim da je trpincenje zivali. Ze glede otroka sva vedno bolj v dvomih, in se bova dokoncno odlocila jeseni - po eni strani druzinska avantura, ze tako smo zaradi mojega dela in zenine zaenkrat oddaljene sluzbe bolj malo skupaj, po drugi strani pa vse ostalo. Bomo videli sproti :-)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Avg 18, 2014 11:05 pm

Imam še eno tehnično vprašanje;
in sicer satelitska telefonija - ali Iridium ali Thuraya?

Hvala!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Avg 19, 2014 7:14 am

Dardaj napisal/-a:Imam še eno tehnično vprašanje;
in sicer satelitska telefonija - ali Iridium ali Thuraya?

Hvala!


Thuraya ta del pokriva čisto v redu. Če si naročnik Mobitela, potem nimaš kaj razmišljati, saj ga dobiš pri njih brezplačno na posojo.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Avg 19, 2014 7:23 am

navigator napisal/-a:
Dardaj napisal/-a:Imam še eno tehnično vprašanje;
in sicer satelitska telefonija - ali Iridium ali Thuraya?

Hvala!


Thuraya ta del pokriva čisto v redu. Če si naročnik Mobitela, potem nimaš kaj razmišljati, saj ga dobiš pri njih brezplačno na posojo.


Samo par tednov prej moraš poklicat tja in ga rezervirat. No vsaj tako je bilo, ko sva šla v Maroko. 3 tedne prej sem ga rezerviral in ga dan pred odhodom prevzel v njihovem centru v BTC-ju.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 24, 2014 2:24 pm

Mene pa malo ebola skrbi :(

Slika

http://www.who.int/csr/disease/ebola/global_ebolaoutbreakrisk_20140818-1.png

Tako, da če se zadeva ne obrne, naša familja ostane doma :(
A j..... ga, več sreče prihodnjič!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Avg 24, 2014 3:25 pm

Kaj nisi medicinec?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 24, 2014 3:48 pm

Miran, saj zato me skrbi :(
edino zdravilo je sveže zamrznjena plazma; katero pa ne moreš dobiti ne na recept ne kupiti, shranjena mora biti v globokem minusu in s seboj bi moral voziti velike količine tega. Poleg tega bi moral imeti še s sabo eritrocite, pa dod. faktorje koagulacije, ipd.

Tako da, .....

Sicer sem izvedel od Izraelcev, da ima ameriška vojska dehidrirano obliko, ampak nisem čisto ziher, da je že v komercialni uporabi, poleg tega pa je za razliko od naše večja možnost okužbe z HIV, Hepatitis, ipd. (ker je tam to komercialna zadeva).

Dosti medicine, čičam, čakam in berem poročila :)

Kako si kaj drugače :) ?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Avg 24, 2014 5:36 pm

Kako sem? Stari prdec, kot ponavadi :wink:
Mi navadni smrtniki (no, ja, ne vsi, a nekateri še) vedno živimo v prepričanju, da vi dohtarji v življenju ne počnete drugega, kot pomagate medicinske pomoči potrebnim. Pa me realno življenje že res doooolga leta uči, da ni tako, a ne morem iz svoje kože.
A da se vrnem na temo: edino pametno je ne iti. Ne nazadnje - če pustiš zdravstvene dvome ob strani - nikoli ne veš, kdaj bo kakšna sosednja država zaprla meje in .... evo te zapečenega tam nekje bogu za hrbtom.
Pa drugič. Ne nazadnje tudi v Črni gori ni tako slabo
:wink:
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 24, 2014 8:41 pm

Se strinjam s tabo, včasih je najbolje ne iti :)

Sicer pa imam še nekaj drugih projektov v ognju za :veselo_za_volanom:, kot je prevoziti Indijo, predvsem Himalajo, ponoviti Boliva Top Gear (vsaj idejno, ker namreč ta epizoda je bila nekega nedeljskega popoldneva brez :zena_z_valjarjem: kriva, da sem jaz začel razmišljati, da bi si kupil terenca in šel :) ) ali pa si bomo rentali terenca in obiskali Zahodni del ZDA.

Črna Gora tudi, čeprav se bojim, da bom tam srečal poleti 1/3 svojih službenih kolegov, ki so čez poletje šli pogledat domov. Na dopustu imam rad mir pred službo :)

As long as wheels are spinning!.....


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov