Citroën gre v pesek :)

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Citroën gre v pesek :)

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Mar 27, 2014 8:46 pm

PozdravljenI!

Prejšni teden sem bili z družino na strokovno - počitniški "ekskurziji" v Bruslju, kamor smo se, zaradi dojenčka in pripadajoče krame ter trajanje in seveda možnosti svobodnega potepanja, odpravili kar z VW -jem. Ker smo imeli popodneve proste, smo vsako popoldne mahnili na kakšen izlet - peljali smo se v Ostend, Ghent, Antwerp. Ker ima moja žena poročno pričo, ki živi v Parizu, smo se na poti proti Sloveniji ustavili še tam.
Po sprehajanju po Elizejskih poljanah, sem naletel na Citroën -ov razstavni prostor, kjer so ravno imeli razstavo Citroënov, s katerimi so se udejstvovali na puščavskih preizkušnjah - kot nalašč zame.

Prilagam nekaj slik Citroënovih stvaritev :) - za moje pojme - takrat so še delali avtomobile :)

Takole sva s sinom se učila vožnje po peščeni plaži :) Nažalost se vidi bolj slabo, ker je bila že tema, voziček je bil skrajno neprimeren za Off road vožnjo, pa kljub temu nama je uspelo narediti kar nekaj trikov (beri odnašanje riti, obračanja z ročno zavoro, vožnja preko vode, ... :) )

Slika

Ko smo se vrnili v garažo v Bruselj, sem našel Dacia Duster - off road version (ima dodatne žaromete na strehi in ustrezen aranžma :) )

Slika

Rally verzija

Slika

Tega bi pa takoj imel :)

Slika

Slika

Legendarni 2 CV, na strehi ima celo sand ladder - tudi tega bi imel v svoji garaži!

Slika

Sledi še bolj legendarni Traction Avant:

Slika

Nekaj, kar gre najbrž povsod:

Slika

In pa še moderni pristop k reševanju "puščavske problematike" :)

Slika

Slika

Čeprav, priznajmo si, tudi ta ni slab :)

Na žalost smo se morali pri Parizu obrniti in iti nazaj domov, naslednjič pa pade še London :)

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Mar 27, 2014 9:06 pm

Lepa reportaža :D

Hvala
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti