južna koreja

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

južna koreja

OdgovorNapisal/-a Zajček » So Mar 01, 2014 12:53 pm

Nasmiha se mi delovni izlet v Južno Korejo. Ali kdo pozna razmere:
- ali je potrebna delovna viza
- kako je z zdravstvenim zavarovanjem
- telefon
- denar
-....................

Moram dobiti kar največ informacij.

LP

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Mar 01, 2014 2:27 pm

Pri sosedu mesarju ali pa še bolje frizerju boš vse zvedel. No, saj tudi offroad forum ni švoh kar se rekla kazala informacij tiče.

Tistemu uradnikarskemu pisanju od MZZ pa nikar verjeti, oni hočejo samo zavajati pošten folk.

:roll:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » So Mar 01, 2014 6:09 pm

vrecha napisal/-a:Pri sosedu mesarju ali pa še bolje frizerju boš vse zvedel. No, saj tudi offroad forum ni švoh kar se rekla kazala informacij tiče.

Tistemu uradnikarskemu pisanju od MZZ pa nikar verjeti, oni hočejo samo zavajati pošten folk.

:roll:



Hehehe
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 03, 2014 7:07 am

Kaj denar, kaj vize .... nujno moraš iti scat v tistem stolpu nad Seulom (velja samo za moške).
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Pe Mar 07, 2014 12:15 pm

Še vedno nisem dobil informacije, če je možen dvig gotovine z BA kartico v Južni Koreji.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 07, 2014 12:30 pm

Je, a ne na vseh bankomatih.
Sem jih moral oblesti kar nekaj, da sem lahko dvignil.
Govorim za Seoul.

Pa še opevano scanje z najbolj nobel razgledom na svetu
Slika

In še ena cvetka s pločnika v Seoulu
Slika

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Pe Mar 07, 2014 12:37 pm

Brez zamere Zajček ampak koliko si pa star ti?Vprašenja so ti........debi***...čudna.


Credit Cards

Visa, American Express, MasterCard, and sometimes Diners Club are accepted at major hotels, department stores, large restaurants, and stores. Koreans frequently pay with their credit cards, but just because an establishment accepts a Korean credit card doesn't mean it'll accept yours. Many stores and restaurants may have trouble processing foreign cards, so make sure that you have enough cash on hand for your purchase. Also, remember to alert your credit card provider that you will be traveling overseas. You wouldn't want your credit card company to see a series of overseas charges and block your card. Always carry a backup card with you just in case.


Read more: http://www.frommers.com/destinations/so ... z2vHAmED00

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Pe Mar 07, 2014 4:26 pm

star sem dovolj.............

Zanima me, če lahko plačam tam z navadno BA kartico? :oops: :oops: :oops:

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Pe Mar 07, 2014 5:04 pm

Glede tega je najbolje ,da se obrneš na banko in ti bodo iz prve roke povedali mislim pa ,da ne saj še po Evropi ne moreš .Uredi si mastercard pa boš brez skrbi.

lp,
Boris

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Pe Mar 07, 2014 9:07 pm

Bil sem po Evropi, Madžarska, Češka, Nemčija, Poljska,....

Brez težav je šlo z navadno BA kartico.

Sedaj grem urgentno v Južno Korejo in nimam časa za urediti MasterCard, zato sprašujem.

Ostane mi torej le gotovina? :idea: :roll:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 07, 2014 10:13 pm

Noben pameten človek po svetu ne potuje le z eno bančno kartico. Rabiš vsaj dve in to čimbolj različni. Pa še na različnih mestih na telesu ju moraš imeti shranjene.
Ni prav veliko težav plačevanja v trgovinah, hotelih, restavracijah (seveda ne na kakšnih tržnicah pod slamnato streho), največ težav je - kot se bojiš tudi sam - pri dvigu gotovine z bankomatov. Bolj greš ven iz velikih mest, težje je.
Glede na to, da že en teden sprašuješ, bi v tem času lahko nabavil že x bančnih kartic.

Za vsak slučaj preveri še pri tvojem mobilnem operaterju, če lahko telefoniraš od tam, kamor pač greš. Pa še doma se dogovori s kakšnim prijateljem ali domačim, da ti v primeru sile lahko pošlje denar po Western Union. In oba se še doma poučita, kako ta odličen sistem za pošiljanje denarja po svetu deluje.

Srečno in uspešno pot.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Mar 07, 2014 10:31 pm

Naši telefoni tam baje ne delajo. BA kartice tud ne. Sen pa pred leti govoril z tipom ki je delal za Slovensko firmi na montaži pohištva v J Korejski ladjedelnici in je tam baje cel žur. Delaš cel dan pa še mal ponoči, tako da nič ne rabiš, ker nimaš časa za nič drugega kot delo.

Svak tudi veliko dela v hitro rastočih Azijskih državah kot programer robotov na montažah in pravi da več kot za kako večerno pivo ni časa.
Uporabljaš kreditne kartice in skajp. Pa domov prideš zgaran z Armanijevo obleko za 40 dolarjev. To je to kar imaš od tega.
No, pa kaka dobra dnevnica in na toplem si :)


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost