Praznenje nakopičenih energij

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Pe Feb 14, 2014 2:01 pm

"in na koncu smo še mi bedni, ki vse skupaj toleriramo!!"
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 14, 2014 2:17 pm

Še en biser iz včerajšnje tarče:
Tip hoče odpret adrenalinski park. Že tri leta čaka na dovoljenja v Sloveniji, medtem, pa je en adrenalinski park odprl v Avstriji, kjer je po petih mesecih od vloge za dovoljenje že prodal prvo vstopnico.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Feb 14, 2014 10:00 pm

no no razumem da si razpizden a kr neki napamet pisat pa le ni treba.....živalski vrt je na danskem....v srebrenici so imeli prste vmes nizozemci.
Ravno tako ne verjamem tudi da so obiskovalce silili gledati kako so razkosali žirafkota...tako da dejmo najprej 2x udihnit, pa ne kar nekaj pizdit počez.

@robinzon...poznam par policistov ki so tudi v prostem času pomagali po ujmi v postojni in okolici, se pa očitno ne izpostavljajo medijsko oz očitno njihova služba za stike z javnostjo spi (zdej je bil cajt da bi si pridobili par pik)
Pa tudi tega gospoda dvomim da je kdorkoli silil da se je vozil tam kjer se ne sme.

mojih čisto umirjenih 5 centov :)


Srebrenica se nebi smela zgoditi in pika. Gledal jo niso samo Nizozemci,ampak celi svet.
In to je velika sramota za vse nas in še danes mirno gledamo kako se to dogaja tudi drugje po svetu!
Glede gospoda, kateri je vozil,koder je vozil.
Sprehodi se do hladilnika in poglej kaj imaš notri, poglej malo po omarah koliko imaš svetilk, in vložkov. Pol se pa zamisli kako boš s tem preživel, ko boš odklopljen od vseh možnih povezav in kaj boš naredil, da boš prišel do določen stvari katere potrebuješ za življenje.
S terencem se voziš za užitek tam koder ti ni potrebe, po nujne stvari pa nebi šel po cesti, po kateri naj nebi smel.
Jaz mislim, da bi moral vsak probat, kar smo mi na notranjskem.
Pa meni ni bilo nič hudega, ker sem bolj v centru. Trgovine so po enem dnevu že odprli, en dan je bila motena oskrba z vodo, tri dni brez kakrsne koli komunikacije (radio na baterije po katerem ti povejo; poglejte si na internet seznam katere šole bodo odprte),en teden brez elektrike, avtocesta je bila odprta, tako, da so bila vsa mesta na dosegu roke,da nisem imel nobenega problema pridit do agregata in ostalih stvari.
Nato pa pogledam samo par km zračene linije na okoli in vidiš, da so vasi popolno odrezane od nujno potrebnih stvar za življenje.

Prostovljni gasilci so delali cele dneve zastonj brez obsojanja in jamranja, čeprav so jih razni nestrpneži napizdevali kot, da so oni in delavci elektra krivi da je tako stanje.

Glede policistov: oni so plačani, da služijo narodu in delajo red ,ne da se grejo inkasantstvo!
Se opravičujem za morebitne napake, ampak tole pisat na telefon je pa popolna jeba ;)
LP by Jereb

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » So Feb 15, 2014 7:50 am

jereb napisal/-a:
no no razumem da si razpizden a kr neki napamet pisat pa le ni treba.....živalski vrt je na danskem....v srebrenici so imeli prste vmes nizozemci.
Ravno tako ne verjamem tudi da so obiskovalce silili gledati kako so razkosali žirafkota...tako da dejmo najprej 2x udihnit, pa ne kar nekaj pizdit počez.

@robinzon...poznam par policistov ki so tudi v prostem času pomagali po ujmi v postojni in okolici, se pa očitno ne izpostavljajo medijsko oz očitno njihova služba za stike z javnostjo spi (zdej je bil cajt da bi si pridobili par pik)
Pa tudi tega gospoda dvomim da je kdorkoli silil da se je vozil tam kjer se ne sme.

mojih čisto umirjenih 5 centov :)


Srebrenica se nebi smela zgoditi in pika. Gledal jo niso samo Nizozemci,ampak celi svet.
In to je velika sramota za vse nas in še danes mirno gledamo kako se to dogaja tudi drugje po svetu!
Glede gospoda, kateri je vozil,koder je vozil.
Sprehodi se do hladilnika in poglej kaj imaš notri, poglej malo po omarah koliko imaš svetilk, in vložkov. Pol se pa zamisli kako boš s tem preživel, ko boš odklopljen od vseh možnih povezav in kaj boš naredil, da boš prišel do določen stvari katere potrebuješ za življenje.
S terencem se voziš za užitek tam koder ti ni potrebe, po nujne stvari pa nebi šel po cesti, po kateri naj nebi smel.
Jaz mislim, da bi moral vsak probat, kar smo mi na notranjskem.
Pa meni ni bilo nič hudega, ker sem bolj v centru. Trgovine so po enem dnevu že odprli, en dan je bila motena oskrba z vodo, tri dni brez kakrsne koli komunikacije (radio na baterije po katerem ti povejo; poglejte si na internet seznam katere šole bodo odprte),en teden brez elektrike, avtocesta je bila odprta, tako, da so bila vsa mesta na dosegu roke,da nisem imel nobenega problema pridit do agregata in ostalih stvari.
Nato pa pogledam samo par km zračene linije na okoli in vidiš, da so vasi popolno odrezane od nujno potrebnih stvar za življenje.

Prostovljni gasilci so delali cele dneve zastonj brez obsojanja in jamranja, čeprav so jih razni nestrpneži napizdevali kot, da so oni in delavci elektra krivi da je tako stanje.

Glede policistov: oni so plačani, da služijo narodu in delajo red ,ne da se grejo inkasantstvo!
Se opravičujem za morebitne napake, ampak tole pisat na telefon je pa popolna jeba ;)



aha in to da je gospod ki se je vozil tam kjer se nebi smel to počel ker je bila ogrožena eksistenca njega in njegove družine si razbral kje? :shock:

kako zgleda žled in njegove posledice sem pa zelo dobro občutil...je cela vas na agregatu in bomo še kar nekaj časa :wink: prvih dva dni smo bili brez elektrike in ogrevanja ter odrezani od sveta, pa nihče ni delal big deal iz tega...si pomagaš in se prilagodiš...

naloga celotne javne uprave je da služi narodu...eni tako drugi drugače...
prostovoljnim gasilcom pa globok poklon in kapo dol.


še video kako je izgledala glavna cesta ko so jo po dveh dneh vsaj za silo očistili: http://www.youtube.com/watch?v=RI8wM_m6SiM (tm od 2min naprej rata bolj zanimivo)
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » So Feb 15, 2014 10:58 am

kazni v teh primerih so motnja v glavah inšpektorja ali policista
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Feb 15, 2014 5:10 pm

jeep corporation napisal/-a:kazni v teh primerih so motnja v glavah inšpektorja ali policista

...ali njihovih nadrejenih, ki tako obnašanje mogoče zahtevajo...


...kar se pa tiče gasilcev: vsa čast, da brez enkrat pomislit pustijo vse ostalo in skočijo na pomoč...ampak roko na srce, pa se mi ne zdi prav, da se promovira da ne dobijo plačila itd, da delajo zastojn...prekleto dobro dobijo društva plačano vsako najmanjšo intervencijo oz. minuto...in to izkrivljanje resnice me pa zelo, zelo moti... :roll:

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Feb 15, 2014 8:14 pm

No ja...vedet moraš, da dobijo društva, ne gasilec osebno...posredno ima tudi gasilec nekaj od tega, ampak načeloma, ko se gre na teren greš zarad dobre volje do pomoči potrebnim :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » So Feb 15, 2014 9:59 pm

Lej motorka;
ne jaz, ne ti ne veva kje je dotični gospod katerega robinzon omenja naredil prekršek. Dejstvo je, da so bile na notranjskem izredne razmere in v takih situacijah ljudje reagirajo različno.
Nekateri čakajo doma, da jim bo bog pomagal, nekateri vzamejo stvari v svoje roke, nekateri gredo prvo pomagat drugim, so pa tudi ljudje kateri naenkrat postanejo vsemogočni. In tukaj ni delo represivnih organov, da kaznuje vse kar ni v črki zakona, ampak da ljudem svetuje, jih opominja in jim pomaga. Nikakor pa ne kaznuje.
Glede kaznovanja bodo verjetno povedali ljudje iz Horjula, kjer so vzeli nekateri stvari v svoje roke in so se hoteli prebiti prek zaprtih poti z motorkami in si za to prislužili kazen.

V Logatcu so hoteli policisti kaznovati gasilce, ker so prišli na intervencijo z modrimi lučmi, češ, da niso bile potrebne.

Med tem se naši politiki ukvarjajo z Zemljariči in komunisti, namesto, da bi ugotovili kako zmanjšati birokracijo, da bi prišli prej agregati iz slovenskih vojašnic kot pa iz Nemčije, Avstrije Slovaške in Češke.

Kako bi pomagali slovenskim podjetjem pri nabavi goriva za agregate brez trošarin, ker so se morali spopasti z visokimi stročki najema agregatov in goriva, saj so morali izpolniti svoje obveznosti do dobaviteljev, če hočejo obdržati posel.
In verjemi, da taki ne čakajo doma na elektriko, da se bodo stvari same po sebi normalizirale.
Ti ljudje gredo tudi po zaprtih cestah, ker si ne morejo privoščiti, da bodo čakali na boljši jutri.
Ti ljudje ne gredo na pot zaradi svoje ekstitence.

Ferrarist;
glede financiranja gasilskih društev pa trosiš neumnosti!
Za Logaškega ti lahko iz prve roke povem, da dobijo vsoto glede na letni proračun občine, nekaj se nabere tudi od dohodnin (vsak se lahko odloči kam bo namenil 0,5% dohodnine), vsako leto se po domovih raznaša koledarje, kjer zbirajo prostovoljne prispevke, denar prispevajo tudi razna podjetja in posamezniki.
Ta denar je namenjen izključno za nabavo opremo, goriva, tekoči stroški in izobraževanje.
Fantje delajo in hodijo na izobraževanja popolnoma brezplačno in v svojem prostem času.
Vse kar dobijo, je, zastonj malica, in enkrat na leto brezplačen ogled raznih znamenitosti po Sloveniji in še to si zaslužijo z dohodkom pri izvedbi veselice, kar ostane gre v zgornji proračun.
Najbolj žalostno je, da je pri nabavi opreme potrebno plačati tudi DDV.
Zdaj si pa sami izračunajte koliko dobi država ob nabavi gasilskega vozila, ali naprimer zaščitne obleke katera stane 1300€.Vse to se potrebuje za javno dobro.


Počasi bo tudi potrebno zamenjati ime gasilci,ker gasilci izhaja iz pojma gasiti požar. V našem društvu je že več drugih intervencij od posredovanja v prometnih nesrečah, poplavah, raznih izlitjih nevarnih tekočin,..., kot v požarih.
In zdaj izgleda, da bobo postali še gozdarji.
Tako, da se bomo preimenovali v Deklica za vse.

Še ena zanimivost:
Ob eni od intervencij v preteklem tednu, je priletel kos ledu v vetrobransko steklo in jo poškodoval. Steklo so zmenjali isti dan, v pičlih dveh urah pri podjetju Rogelj (vsa čast).
Vozilo je kasko zavarovano pri zavarovalnici Triglav, od katere je včeraj prišla odločba, da šipe niso zajete v kasko zavarovanje.
Mislim, da je zelo lepa gesta zavarovalnice in njihovega agenta, da na to niso opomnili ob sklenitvi zavarovanja, ker pri teh stvareh se ne špara kljub temu, da ob posredovanjih gasilcev ogromno prišparajo tudi na ta račun.
LP by Jereb

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Feb 16, 2014 1:40 am

Sem povprašal okoli. Gospod se je peljal po zaprti cesti od Unca do Logatca.
Ok, razumem da nimaš tam kaj delat, če je cesta zaprta. Ne razumem pa zakaj to stane več kot 700 eur. Jebemu, to je ena plača! V razvitih državah bi morda plačal cca 100 eur.
Naši pohlepni oblastniki so že davno tega izgubili stik z realnostjo. Medtem ko narod praska cente na kup, da ima za jest, oni štejejo milijone kot da so drobiž. Pa ne bomo začel debate o politikih, ker si grdobe grde paglave tudi tega ne zaslužijo.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Feb 16, 2014 1:52 pm

...ali njihovih nadrejenih, ki tako obnašanje mogoče zahtevajo...

to ni izgovor, vedno ti lahko da samo opozorilo, če bi imel glavo še za kaj drugega kod, da z njo nosi frizuro
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 18, 2014 6:04 pm

robinzon napisal/-a:....
Pa ne bomo začel debate o politikih, ker si grdobe grde paglave tudi tega ne zaslužijo.

To temo sem odprl za praznjenje napetosti. Naših. Tudi takih, ki nam jih povzročajo politiki in še kdo. Zato kar z žulji na plan, le preveč žaljiv ne biti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Feb 19, 2014 1:29 pm

Danes sem prebral en dober komentar na delo inšpektorjev( in tega, da hočejo na vsak način določit, da je treba vse iglavce iz gozda spravit do maja)
Če bi na Slovenijo padel meteorit iz čistega zlata, bi bila to seveda naravna katastrofa, saj nimamo dovolj zlatarjev, da bi znali oceniti škodo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Feb 19, 2014 4:54 pm

Poleg poostrenega nadzora na smučiščih v teh dneh policisti na območju vseh policijskih uprav intenzivneje preverjajo tudi spoštovanje Uredbe o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju. Svoje aktivnosti, namenjene odkrivanju kršitev te uredbe usklajujejo tudi z okoljskimi in gozdarskimi inšpektorji.
Akcija je predvidena za čas med 17. februarjem in 2. marcem.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Feb 19, 2014 9:19 pm

Ja, bliža se čas, ko bo treba svoje hoste očistit podrtega drevja in računajo, da bodo tem ljudem še kazni nabil, ker se bodo vozili po svojih hostah, kjer bodo delal.
Sicer pa že razmišljajo o nekem podzakonskem aktu, da bo treba vse podrte iglavce do maja odpeljat iz hoste, drugače bodo kazni talal. Kao zaradi lubadarja. Mislim pa da je lubadar zadnja briga trenutno, ko imajo nekateri še hude poplave, nekateri se pa še vedno "elektrificirajo" z agregati (celo v ljubljani).

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Feb 19, 2014 9:45 pm

Nebivedu, na zavodu za gozdove elektriko imajo, poplav ne, okoli sebe pa (z birokratsko natančnostjo) nič ne vidijo. Kar se lubadarja tiče pa imajo sicer prav.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Feb 19, 2014 10:24 pm

Kar se lubadarja tiče; Sam sem moral po nalogu revirskega gozdarja pospraviti 8 kamionov orenk smrek iz svoje hoste, ker jih je napadel lubadar. Če nebi, bi dobil kazen 1200 ali 1300 evrov. Sosedje niso nič popucali, raje so plačali kazen in "nikome ništa". Nihče ni počistil, nihče ni nič naredil in hosto imajo skoraj že kot pragozd, ampak tisti posušen, ko samo štrclji gledajo v zrak. Tok o tem kok se res kaj izvaja. Kazni talajo enkrat, potem ko pa plačaš, ti pa nič več ne morejo ali pa nočejo. Gozd je pa že celi uničen od lubadarja.

Tale ujma mi je pa nekih 60 do 70 dreves podrla, tako da bo treba spet delat v hosto (pa vsaj 30 metrov drva mi že stoji pred bajto). Upam, da ne bo kdo res talal kazni, ker se bom v hosto z avtom zapeljal, da mi ne bo treba v en hud klanec nosit motorke in vsega kar paše zraven. (al pa da se lahko odpeljem iz hoste, če se spet z motorko "skregam" in me prasica ugrizne.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 21, 2014 3:21 pm

miran napisal/-a: Tudi takih, ki nam jih povzročajo politiki in še kdo.


Zadnje čase očitno edini način, da politika prisluhne narodu:
http://www.youtube.com/watch?v=stK3YPz6WTc

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

OdgovorNapisal/-a šrauf » So Feb 22, 2014 8:20 am

Nebivedu: mojega brata je gozdar opozoril, da naj bo pozoren na to da ima v gmajni vso predpisano opremo (čelada, rokavice, obutev,..) za delo z motorko.
Baje da naj bi se zapičili tudi v to, tako da ne bo problem samo to da se boš pripeljal z avtom v gmajno...
Kar se pa vrlih policajev tiče; sodelavec (okolica Horjula) je rekel, da so imeli cesto uradno zaprto 8 dni, avtobus je začel voziti 10. dan.
Vmes ko so ljudje šli v službe (z motorko v prtljažniku da so si utrli pot), so jih na koncu pričakali gospodje v modrem in jih nagradili s položnico (ljudje so res smotani da ne zastopijo da je cesta zaprta anede?)

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Ne Feb 23, 2014 6:54 pm

Če imajo še kaj policajev viška - seveda je varovanje kao neprehodnih poti gotovo najvišja prioriteta :evil: - bi jih lahko nekaj postavili tudi na izhode iz avtocest, da se ne bi kdo v napačno smer zapeljal.
A ja, ti ki vozijo v napačno smer so samo stari, slepi ali pijani.... Sploh ne izkazujejo nobenega užitka ob svoji vožnji in takim pa ja ne moreš še dodatno težit s pravili. Pa kaj potem če v svoji nesreči še kakšnega nič hudega slutečega odpeljejo na oni svet. Važno je da se lovi in kaznuje tiste, ki hočejo kaj sami narediti, mgoče se prebiti do svojih služb, ali pa- boh ne daj- samo uživati v vožnji tam kjer itak redko koga srečaš!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Feb 23, 2014 7:08 pm

šrauf napisal/-a:Nebivedu: mojega brata je gozdar opozoril, da naj bo pozoren na to da ima v gmajni vso predpisano opremo (čelada, rokavice, obutev,..) za delo z motorko.
Baje da naj bi se zapičili tudi v to, tako da ne bo problem samo to da se boš pripeljal z avtom v gmajno...


Hvala za opozorilo. Bom upošteval.

šrauf napisal/-a:Kar se pa vrlih policajev tiče; sodelavec (okolica Horjula) je rekel, da so imeli cesto uradno zaprto 8 dni, avtobus je začel voziti 10. dan.
Vmes ko so ljudje šli v službe (z motorko v prtljažniku da so si utrli pot), so jih na koncu pričakali gospodje v modrem in jih nagradili s položnico (ljudje so res smotani da ne zastopijo da je cesta zaprta anede?)


greenhorn napisal/-a:Če imajo še kaj policajev viška - seveda je varovanje kao neprehodnih poti gotovo najvišja prioriteta :evil: - bi jih lahko nekaj postavili tudi na izhode iz avtocest, da se ne bi kdo v napačno smer zapeljal.
A ja, ti ki vozijo v napačno smer so samo stari, slepi ali pijani.... Sploh ne izkazujejo nobenega užitka ob svoji vožnji in takim pa ja ne moreš še dodatno težit s pravili. Pa kaj potem če v svoji nesreči še kakšnega nič hudega slutečega odpeljejo na oni svet. Važno je da se lovi in kaznuje tiste, ki hočejo kaj sami narediti, mgoče se prebiti do svojih služb, ali pa- boh ne daj- samo uživati v vožnji tam kjer itak redko koga srečaš!


V tujini imajo policaje, da služijo narodu, pri nas imamo pa inkasante, ki jim narod služi.
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti