Da se vam naježi koža

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

Da se vam naježi koža

OdgovorNapisal/-a fonza » Sr Dec 04, 2013 6:27 pm

Ali je že kdo tole: http://www.moskisvet.com/clanek/visoki_ ... ebane.html
prebral do konca. Mene je že na začetku branje postalo strah pa si ne upam brati dalje. :grozno_prestrasen:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

gferen
Prispevkov: 110
Pridružen: So Feb 05, 2011 11:54 am
Kraj: Sofia - Brežice

OdgovorNapisal/-a gferen » Sr Dec 04, 2013 6:30 pm

sm glih danes nek že zasledu na forumu. in ko sem odpru pa sam vidu da so neke dačije nariasane sm kr zaprl. sicer pa sem zdej ko si objavil prebal sam 5 vrstic pa zaprl. :roll:

Uporabniški avatar
kingroad
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Sep 01, 2010 10:36 am
Kraj: VACCINIUM MYRTILLUS

OdgovorNapisal/-a kingroad » Sr Dec 04, 2013 8:59 pm

Fonza, tudi jaz sem prebral le nekaj vrstic. Verjetno bom imel nočne more......... :grozno_prestrasen:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 05, 2013 9:47 am

To pa zato, ker ste neki hohštaplerji in še kaj.
Mene je pa ob branju tega članka popadla ideja (ena iz dooooolge vrste nikoli uresničenih) ideja, da bi se obrnil na uvoznika Dacie in jim predlagal, da mi dajo en tak avto, jaz bi pa z njim odpeljal eno celo sezono SLO offroad prvenstva v softu in hitrostni, povrh tega bi ga pa še na kakšen raid v Romunijo in malo po pesku okoli Tembaina v Tuniziji popeljal. Vse to sem dal skozi in vem kako te zadeve izgledajo.
Z originalnim avtom, le opremljenim z enimi (recimo) BFG A/T gumami v originalni dimenziji ter spodnjo zaščitno pločevino. In mislite, da ne bi šlo?
Pa tudi brez vseh nalepk bi lahko bil avto.
In tokrat za spremembo povsem resno mislim.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 05, 2013 10:18 am

Brez problema, samo ene par končnikov bi na leto zamenjal. Ni strošek, je pa potrebno počakat, da končnik zamenjajo in nastavijo optiko.

Sodelavc ga ima sedaj že nekje 3 leta in na avtu dela vse, razen končniki so problem. Vsaj enkrat na leto jih zamenja. Je pa avto bencinar 1.6.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Dec 05, 2013 3:49 pm

miran napisal/-a:Mene je pa ob branju tega članka popadla ideja (ena iz dooooolge vrste nikoli uresničenih) ideja, da bi se obrnil na uvoznika Dacie in jim predlagal, da mi dajo en tak avto, jaz bi pa z njim odpeljal eno celo sezono SLO offroad prvenstva v softu in hitrostni, povrh tega bi ga pa še na kakšen raid v Romunijo in malo po pesku okoli Tembaina v Tuniziji popeljal.


Mal si pozen............
http://www.youtube.com/watch?v=DHVbL9vrEw8

Kar precej je tega, sam pri nas smo kot vedno mal za cajtam :oops: Poleg tega smo pa tako majhen trg, da očitno še za dacio nismo pomembni in bi bili pripravljeni metat denar proč za neke off road predstavitve. Je pa duster dober voz. Ni pa terenc, kot ga predstavljajo, sam je za 90% potencijalnih kupcev že to kar zmore več kot dovolj, za marsikoga še preveč. Naredili so tisto, kar bi morali rusi z lado nivo. Pa niso, prodajajo še vedno isti koncept iz sedemdesetih let in mislijo da bo šlo skozi. Že pred leti sem napisal, da z dusterjem ciljali ravno na to, kar je bila prej niva. Za čim manj denarja ponudit koliko toliko sposoben 4x4. Takrat so se mi "poznavalci" smejali. Dejstvo pa je da pri daciji z agresivnimi reklamnimi kampanjami o pravem terencu dusterje tudi prodajajo. Zanimiva bi bila primerjava koliko dusterjev je bilo prodanih 2013 in koliko novih niv. Sosed jo je recimo kupil novo.........zakaj...........samo zato da pozimi ne daje keten gor pa da gre občasno gobat. Temu je tudi namenjena.
In še vprašanje za poznavalce: kakšna je kaj razlika med nissanom xtrailom in dacio duster?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Dec 05, 2013 4:10 pm

En je Japonc, drug pa Romun. :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Če Dec 05, 2013 4:23 pm

Pri x-trail je samo značka japonska.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Če Dec 05, 2013 7:08 pm

se mi zdi da imata oba iste dizel motorje :lol:
so pa romuni tudi extremne terence približali javnosti-reševalna vozila :shock:
http://www.moskisvet.com/clanek/visoki_ ... unije.html
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
Tex
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Nov 28, 2005 5:39 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Dec 05, 2013 7:33 pm

Men je pa všeč... Grem kar vprašat za eno testno vožnjo z Dusterjem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Drive With Style...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 05, 2013 7:48 pm

Saj za udeležbo na OR zadevah imam dovolj lastnih vozil, ne gre za to.
Gre za to, da pri nas vsi pljuvajo po (in ne le) teh Romunih, a redki so tisti, ki se zavedajo za kaj so taki avti sploh narejeni in ne nazadnje koliko stanejo.
Francija in Španija sta jih polni.
Le hipotetičen primer: če bi se na kakšni naši OR tekmi pojavil z Dusterjem, bi se po mojem vsi režali avtu, če bi pa prišel recimo s kakšnim RR Evokom, bi se pa kvečjem čudili, od kje mi denar za stran metati.
Pa še nekaj pepela za posipanje: tudi pri nas doma nismo ravno imuni na hohštaplerijo: ženi sva raje ta drugega nabavila :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » So Dec 07, 2013 8:50 am

Najverjetneje, da avtor prispevka, o katerem smo tule debatirali bere naš forum, ker je famozni naslov malo omilil:
http://www.moskisvet.com/clanek/visoki_ ... ebane.html
Le kaj bo naslednij naslov :wink:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » So Dec 07, 2013 10:36 am

DEF...

:)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Dec 07, 2013 10:41 am

fonza napisal/-a:Le kaj bo naslednij naslov :wink:


Še naprej v temo brca:
Čisto pravi terenec! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.24ur.com/novice/svet/prenovl ... uster.html

Očitno pa res bere forum:
Leta 2010 predstavljeni Dacia Duster je v treh letih prodaje osvojil že več kot 450.000 kupcev.

Še mal naj bere, pa bo kmalu napisal članek tako kot se zagre.
Pa saj ga drugi tudi serjejo, nivo prodajajo takole na avtonetu:

Novi model LADA NIVA zopet na našem tržišču. Lahko izbirate barvo med modro, zeleno, belo, bordo. Povprečna poraba goriva 9,5 l/100km. Ima obratomer, novo armaturno ploščo, izboljšane sedeže in še marsikaj drugega. Dobava cca 14 dni. Najboljši terenec po mnenju uporabnikov.

Pri avto triglav pravijo takole:

Jeep Wrangler in Jeep Wrangler Unlimited - najzmogljivejše serijsko izdelano terensko vozilo na svetu.

Na tujih straneh pa piše takole:
Jeep's most capable factory-built offroading vehicle to date is the Wrangler Rubicon and Jeep Wrangler Unlimited.

Pri nas gre pač vse skozi, v tujini pa pazijo kaj obljubljajo in pišejo. Zakaj potem ne bi bila tudi dacia duster čisto pravi terenec :lol:

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Dec 07, 2013 11:04 am

Sej lahko skoraj vsak SUV prileze tja kamor gre dobro terensko vozilo z običajno uporabo. Razlika je le v tem, da greš z Dusterjem tja dvajsetkrat, z Patrolom ali drugim pravim terencem pa pet tisočkrat, preden kaj stran pade.
Vzdržljivost pa je tisto kar pri današnjih avtomobilih išče pameten kupec. Ker ljudje verjetno nočejo menjati podvozja vsake dve leti. Da o drugih sklopih avtomobila niti ne izgubljamo besed.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » So Dec 07, 2013 11:50 am

Ma dobro, sej so pri renoju pardon dacii začeli z zavajanjem, namreč v reklami kjer pravijo, da dobim čisto pravega terenca za samo xx.xxx eurov, je ta ugodna cena za model s sprednjim pogonom.

p.s. meni je všeč. Če bi imel 1.9dti motor, bi resno razmišljal. Seveda ne kot avto zame, ampak kot pravi Miran, za boljšo polovico.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Dec 19, 2013 11:37 am

AŁIEN napisal/-a: Naredili so tisto, kar bi morali rusi z lado nivo. Pa niso, prodajajo še vedno isti koncept iz sedemdesetih let in mislijo da bo šlo skozi.

http://www.youtube.com/watch?v=_lQw9-FvV1c
http://www.automobilesreview.com/pictur ... y-concept/

Bolje pozno kot nikoli.....sam bo teška, ker so jih ostali prehiteli za kakšno svetlobno leto saj dacija za naslednje leto že pripravlja novo faceliftano dusterco z 125 KS motorjem in celo pickup izvedbo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 07, 2014 4:05 pm

Dacia duster sodi med bolj klene terence na trgu, kljub temu da ni opremljen z reduktorjem.
:ah_seveda: :buta_z_glavo_ob_zid: saj ni čudno da je folk čist zblojen, če takle pišejo.

http://avto.finance.si/8354017/TOP-10-- ... src=zadnje

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Po Jan 13, 2014 6:41 pm

Nič čudnega, da je Duster takšen stroj, če ima pa gene v enem prejšnjih mrcin:

http://www.youtube.com/watch?v=uMX8dTe-v9k
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Po Jan 13, 2014 10:45 pm


jurif
Prispevkov: 38
Pridružen: Pe Nov 09, 2012 8:47 pm
Kraj: med Julijci in Karavankami

OdgovorNapisal/-a jurif » To Jan 14, 2014 12:08 am

Ali bodete dejali, da Duster ni zelo zelo spodobna '' Katrca ''?

Uporabniški avatar
roli12
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 10, 2011 9:22 am
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a roli12 » To Jan 14, 2014 9:08 pm

Glede na vse videne teste do sedaj in tudi testno vožnjo, sem bolj skeptičen glede trpežnosti. Saj ko ga obremeniš z cca 500 kg opreme, ki jo itak moraš zelo pametno popredalčkat,saj nima ravno veliko prostora na razpolago, avto počepne. Pa imaš potem off road glisar. Če pa vzameš najbolj osnovne stvari, pa rabiš nekaj več financ in časa. Saj sredi ničesar težko dobiš nekoga ki bi imel dele za tak avto oziroma, da bi ga znal kolikor toliko poflikati. To je bolj avto za naseljena območja, tako kot večina suvov. Vsaj tako mnenje sem dobil na tedenskem testiranju, pa tudi sam avto (sedeži in notranjost) mi nekako ne odgovarjajo.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta