bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
bandit
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 24, 2012 5:55 pm

bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

OdgovorNapisal/-a bandit » Ne Jan 27, 2013 6:45 pm

iman problem bosch pumpa mi je crknila in sem jo zamenjal za drugo rabljeno ta mi pa ne potegne goriva in auto ne vžge je pa bla pred kakim letom generalno obnovljena. ko gorivo sam ulijem v pumpo takrat hoče užgat ampa nemore zanima me kaj naj se storim da bi užgal.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 27, 2013 6:47 pm

nekje ti vleče zrak, druge ni.
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
zacki
Prispevkov: 298
Pridružen: To Dec 07, 2010 7:55 am
Kraj: ljubno

Re: bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

OdgovorNapisal/-a zacki » Ne Jan 27, 2013 7:07 pm

Si probal losat visokotlačne vode na injektorjih ?
malo odtegneš in poskusiš vžigat, da vidiš če pride nafta sploh do injektorjev
Druga stvar je predvžig, ali ste pri montaži gledali na oznake pumpe in motorja ? če je faljeno nebo laufal
tretje je zrak nekje

četrto:
bandit napisal/-a: kaj naj se storim da bi užgal.

bencin :twisted: zihr užge
Slika
The Diesels are nice, if you do your homework.
If not, they will turn into a neverending nightmare

bandit
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 24, 2012 5:55 pm

Re: bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

OdgovorNapisal/-a bandit » Ne Jan 27, 2013 7:16 pm

zacki napisal/-a:Si probal losat visokotlačne vode na injektorjih ?
malo odtegneš in poskusiš vžigat, da vidiš če pride nafta sploh do injektorjev
Druga stvar je predvžig, ali ste pri montaži gledali na oznake pumpe in motorja ? če je faljeno nebo laufal
tretje je zrak nekje

četrto:
bandit napisal/-a: kaj naj se storim da bi užgal.

bencin :twisted: zihr užge
Slika


vse sem že probal pa tut pumpa in motor sta prav nastavlena

Uporabniški avatar
zacki
Prispevkov: 298
Pridružen: To Dec 07, 2010 7:55 am
Kraj: ljubno

OdgovorNapisal/-a zacki » Ne Jan 27, 2013 7:42 pm

Nafto bi mogla vredu pumpa potegnit sama iz kante al pa iz tanka
Sam sem ponavadi poskušal z daljšo prozorno cevjo za dovod in plastenko goriva....
Preglej še kakšna so bakrena tesnila na cevi za dovod na pumpi
The Diesels are nice, if you do your homework.

If not, they will turn into a neverending nightmare

bandit
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 24, 2012 5:55 pm

bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

OdgovorNapisal/-a bandit » Ne Jan 27, 2013 7:58 pm

tesnila na dovodu so nova, sem pa dal gor prozorno cev polno z nafto in niti iz cevi ni potegnila,prvo sem mislo da je tisti magnetni ventil hin in sem ga zamenjal pa tut ni učinka

Uporabniški avatar
modridirkac
Prispevkov: 33
Pridružen: So Apr 14, 2012 6:12 pm
Kraj: sodražica

OdgovorNapisal/-a modridirkac » To Jan 29, 2013 10:14 pm

mene je enkrat tale senzor ki meri obrat vztrajnika in odpre dovod goriva ( elektroventil bosch pumpe) je*al če ma 2.1 podobn senzor kot 2.5 je mogoče problem v temle senzorju slikca je pa v tej temi http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... hp?t=13107
4x4 is the best

bandit
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 24, 2012 5:55 pm

bosch pumpa jeep cherokee 2.1 td

OdgovorNapisal/-a bandit » Sr Jan 30, 2013 3:44 pm

tisti magnetni ventil mam jaz na bosch pumpi in sem ga menjav zaj sem ga tolk shecal da užge če mo gorivo nalijem v bosch punpo takrat laufa kakih 10 do 15 sekund in ugasne sam pa turkira tak da hoce motor ven vrečt

Uporabniški avatar
svetelch
Prispevkov: 307
Pridružen: So Maj 31, 2003 11:14 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a svetelch » Sr Jan 30, 2013 4:50 pm

Kaj pa mogoče črpalka v rezervoarju?

Uporabniški avatar
modridirkac
Prispevkov: 33
Pridružen: So Apr 14, 2012 6:12 pm
Kraj: sodražica

OdgovorNapisal/-a modridirkac » Sr Jan 30, 2013 5:14 pm

pri men je blo podobno pa je biu senzor hin ni nafta šla sploh čez bosch pumpo pa smo ga na vse načine probaval ainliftat pa ni šlo
4x4 is the best

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Jan 30, 2013 5:19 pm

compadre napisal/-a:nekje ti vleče zrak, druge ni.


8)
And on the 8th day God created Land Rover

dragot
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Dec 04, 2013 6:33 am
Kraj: Krumperk

OdgovorNapisal/-a dragot » Če Dec 12, 2013 9:36 am

Imam problem ki je na videz povezan z opisanimi..

Gre za Jeep cherokee 2,5 sport, dizel masina letnik 98

Problem se je zgodil med voznjo - zacel je izgubljat moc, kljub polnemu gasu sem se komaj premikal dokler ni moč totalno izginila.. ko je crknil ga nisem mogel več vžgati - avto vergla vendar ne vžge.

Preizkusil sem nekaj nasvetov vendar mi je sedaj ze zmanjkalo idej..

Avtomobila ne vozim edini ampak sem sumil, da se je kazalec za gorivo zataknil in da je zmanjkalo nafte zato sem dolil nekaj litrov goriva - po tem se je kazalec postavil na rezervo.. Se vedno ne vem ali je bil problem v tem da goriva ni bilo dovolj ali kaj.. Avto se vedno ne vžge..

Receno je blo naj nafto napeljem direktno na bosch pumpo ce slucjno filter nagaja.. se ne vzge.. niti ne potegne nic nafte..

Druga zadeva ki so mi jo rekli je naj odsraufam ventil na injektorju da vidimo ce bosch pumpa kaj plune sploh v cilinder.. se ne zgodi.. tako da sem gruntal da bosch pumpa ne deluje.. pa sem potlej na forumih videl da tudi to ni cisto nujno..

Potem mi je bilo receno naj preverim ce tiste dve zicke na bosch pumpi sploh dobita napajanje.. dobita

Naslednja ideja je bila naj probam maxi brill spricat v vhod zraka - baje da vcasih zacne tako delat.. masina niti zacasno ni vzgala (baje bi morala)..

Ugotovitov mimo grede.. a Cherokee nima pumpe pri rezervarju? ker ko dam kontakt bi morala nafte tect ven tam k sem snel dovod v filter - ma to ni povezano z napako samo, saj imam sedaj nafto speljano direktno v bosch pumpo.

Ima se kdo kaksno idejo, kaksen napotek ali resitev?

Je treba z bosch pumpo se kaj narest da bi plunla tisto nafto ki jo dobi na vhod? jo je potrebno se kaj posebej prezracit?

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Dec 16, 2013 6:27 pm

dragot napisal/-a:Imam problem ki je na videz povezan z opisanimi..

Gre za Jeep cherokee 2,5 sport, dizel masina letnik 98

Problem se je zgodil med voznjo - zacel je izgubljat moc, kljub polnemu gasu sem se komaj premikal dokler ni moč totalno izginila.. ko je crknil ga nisem mogel več vžgati - avto vergla vendar ne vžge.

Preizkusil sem nekaj nasvetov vendar mi je sedaj ze zmanjkalo idej..

Avtomobila ne vozim edini ampak sem sumil, da se je kazalec za gorivo zataknil in da je zmanjkalo nafte zato sem dolil nekaj litrov goriva - po tem se je kazalec postavil na rezervo.. Se vedno ne vem ali je bil problem v tem da goriva ni bilo dovolj ali kaj.. Avto se vedno ne vžge..

Receno je blo naj nafto napeljem direktno na bosch pumpo ce slucjno filter nagaja.. se ne vzge.. niti ne potegne nic nafte..

Druga zadeva ki so mi jo rekli je naj odsraufam ventil na injektorju da vidimo ce bosch pumpa kaj plune sploh v cilinder.. se ne zgodi.. tako da sem gruntal da bosch pumpa ne deluje.. pa sem potlej na forumih videl da tudi to ni cisto nujno..

Potem mi je bilo receno naj preverim ce tiste dve zicke na bosch pumpi sploh dobita napajanje.. dobita

Naslednja ideja je bila naj probam maxi brill spricat v vhod zraka - baje da vcasih zacne tako delat.. masina niti zacasno ni vzgala (baje bi morala)..

Ugotovitov mimo grede.. a Cherokee nima pumpe pri rezervarju? ker ko dam kontakt bi morala nafte tect ven tam k sem snel dovod v filter - ma to ni povezano z napako samo, saj imam sedaj nafto speljano direktno v bosch pumpo.

Ima se kdo kaksno idejo, kaksen napotek ali resitev?

Je treba z bosch pumpo se kaj narest da bi plunla tisto nafto ki jo dobi na vhod? jo je potrebno se kaj posebej prezracit?



Nima pumpe v rezervarju....
Pumpa (če je dobra) potegne nafto brez problema (ko sem snel tank in je avto tko počival dobra dva mesca....je potem s praznimi vodi potegnil nafto v manj kot 15tih sekundah).
Preglej el. ventil v sami pumpi. Lahko da ne odpre dotoka goriva.
Glede na simptome pa je lahk kaj polomlo v sami pumpi....Men je na renoju polomlo (na vsem lepem) tansfer pumpo....Ni šans da vžgeš avto.

Pokaže na testerju kako napako? (4x daj in odvzem kontakt....in četrtič pust kontakt....check engine začne utripat...in povej kako kodo izpiše)


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost