poštnina- odkupnina

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

poštnina- odkupnina

OdgovorNapisal/-a duce » To Nov 19, 2013 8:37 am

lp glede na to da se veliko prodaja in kupuje , očitno eni še vedno ne vedo kaj je odkupnina kako to gre ,a lahko kdo prilepi cenik pošte slo ,ker so ljudje začudeni ko prodaš 30 e vredno stvar plačaš 5.77 poštnine , sicer odvisno od teže izpod 4 e pa ni nikoli ,ponavadi pa še stroške pošte da vrnejo denar- nakaznico , pošiljatelju paketa kar je še dodatne 3 e tako pride paket skoraj 39 eur!!!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Nov 19, 2013 9:11 am


luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » To Nov 19, 2013 10:51 am

Meni je veliko boljša varjanta nakazilo direktno na račun. Vendar tega pa dosti prodajalcev noče, nevem, prav bojijo se.

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Nov 19, 2013 11:42 am

veliko ljudi pa noče nakazat ker ni za zaupat niti samemu sebi veliko je zgodb , meni je osebno keš na roko zakon , če dobim keš v kuverti je seveda poštnina veliko cenejša pa dostava je lažja namesto 9 e je 3 npr , nakazil pa ljudje ne marajo ker ima potem nekdo neke vploglede BERI DURS ipd , zakaj bi to plačevali državi če gremo lahko na pivo in kračo!!!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Nov 19, 2013 1:13 pm

Če parkrat na leto kako rabljeno stvar prodaš in dobiš nakazilo na račun, potem te verjetno tud durs ne bo povohal.
Itak pa najbrž kdo po službeni nalogi gleda oglase po bolhi.

Če je pa to glavni vir dohodka, potem se pa lahko začnemo kregat o delu na črno in tako dalje. :wink:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Nov 19, 2013 1:39 pm

fantje ki so bili na mejah kot cariniki danes vohajo vse po spisku ker pač nimajo drugega dela , jaz živim v obmejnem pasu in imam teh carinskih kombijev mimo hiše vsak dan vsaj 5 x tako da imam "dobre vile " stalno pripravljene , napad na osebo je manjši prekršek kot pa če ti kaj dobijo da mešetariš!!!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Nov 21, 2013 10:33 am

duce napisal/-a:veliko ljudi pa noče nakazat ker ni za zaupat niti samemu sebi veliko je zgodb , meni je osebno keš na roko zakon , če dobim keš v kuverti je seveda poštnina veliko cenejša pa dostava je lažja namesto 9 e je 3 npr , nakazil pa ljudje ne marajo ker ima potem nekdo neke vploglede BERI DURS ipd , zakaj bi to plačevali državi če gremo lahko na pivo in kračo!!!


Državi nebi dal nič!
OK
Upam, da ne pričakuješ potme od države zastojn šole, zdravstva itd...

Lp

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Če Nov 21, 2013 10:58 am

Aja, ker zdravstvo in šola sta pa zastojn :roll:

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Nov 21, 2013 10:58 am

Tud mene tako razmišljanje pogreje. Nekdo bo ta denar državi prinesel. Če ne ti pa jaz.

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Če Nov 21, 2013 11:18 am

država nam daje res veliko , plačujem zdravstvo , grem k zobarju pa moram plačat neke nadstandarde, grem k okulisti me nearoči čez 9 mesecev naročim očala vprašaš za subvencionirana očala in ti dajo 32 e a 26 je škatlica za očala , cestnino za terence plačujemo a se vozimo na pol (niti 5000 km na leto). ostale km delamo po stranskih cestah ki so neurejene in zaraščene vsaj po Republiki Istri , v soboto smo organizirali off road , pa niti startali nismo je že bila policija pri nas , nekdo nas je prijavil "da se bomo vozili" če bi drekač plačal kazen za neutemeljeno prijavo naslednjič ne bi poklical!! pa še se da naštevat , to je naša lepa !!!

Uporabniški avatar
pjeb
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Jun 29, 2011 1:53 pm
Kraj: Hočko-Pohorje

OdgovorNapisal/-a pjeb » Če Nov 21, 2013 1:25 pm

čuješ ti v SLOVENIJI si :!: tipično slovensko da te bo en prijavo al pa zaj... ob prvi priliki

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Nov 21, 2013 2:10 pm

duce napisal/-a:država nam daje res veliko , plačujem zdravstvo , grem k zobarju pa moram plačat neke nadstandarde, grem k okulisti me nearoči čez 9 mesecev naročim očala vprašaš za subvencionirana očala in ti dajo 32 e a 26 je škatlica za očala , cestnino za terence plačujemo a se vozimo na pol (niti 5000 km na leto). ostale km delamo po stranskih cestah ki so neurejene in zaraščene vsaj po Republiki Istri , v soboto smo organizirali off road , pa niti startali nismo je že bila policija pri nas , nekdo nas je prijavil "da se bomo vozili" če bi drekač plačal kazen za neutemeljeno prijavo naslednjič ne bi poklical!! pa še se da naštevat , to je naša lepa !!!

Se popolnoma strinjam, a očitno se ti "buniš" neupravičeno, ker raje posluješ pod mizo in mimo države.
Ko boš pa plačeval davke, potem se pa lahko sprašuješ zakaj nekaj ni drugače.

In ob prebiranju takih sestavkov se sprašujem kaj je potemtakem narobe z Popovičem, Jankovičem, Šrotom, Kordežom, Bavčarjem, Janšatom itd...

Koliko vas upa "pokazati" premoženje in legalne dohodke?

Bomo sesšteli in ugotovili da ....
s(m)o vsi krvavi pod kožo.

:lol: :lol:

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Če Nov 21, 2013 6:07 pm

duce napisal/-a:država nam daje res veliko , plačujem zdravstvo , grem k zobarju pa moram plačat neke nadstandarde, grem k okulisti me nearoči čez 9 mesecev naročim očala vprašaš za subvencionirana očala in ti dajo 32 e a 26 je škatlica za očala , cestnino za terence plačujemo a se vozimo na pol (niti 5000 km na leto). ostale km delamo po stranskih cestah ki so neurejene in zaraščene vsaj po Republiki Istri , v soboto smo organizirali off road , pa niti startali nismo je že bila policija pri nas , nekdo nas je prijavil "da se bomo vozili" če bi drekač plačal kazen za neutemeljeno prijavo naslednjič ne bi poklical!! pa še se da naštevat , to je naša lepa !!!


Tole pa ne bo čisto držalo.Ne vem kdaj si nazadnje kupoval očala vendar je čakalna doba max.6 mesecev,subvencija pa je od 48,50 eur naprej etui za očala pa je pri ta pravih optikah vključen v ceno okvirja.Imaš pa tudi komplet očala na RP brez doplačila z etujijom.Kar se tiče cestnine za terence je pa čisto tvoj problem koliko ga uporabljaš po asfaltu jebemtiš saj nekako pa moraš priti do gmajne .Glede prijave se pa popolnoma strinjam ampak takšni smo slovenčki.Mislim,da vse le ni tako hudo konec koncev smo želeli kapitalizem in vemo ,da le ni vse tako rožnato kar poglej si zdravstvo drugod.Amerikanec ali nemec si niti v sanjah ne bi upal dati kakršne koli stvari brez računa.

lp,Boris

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Nov 21, 2013 6:09 pm

:shock: zgleda sem zalutal, sem mislil ,da sem v temi POŠTNINA -ODKUPNINA

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Če Nov 21, 2013 6:15 pm

RangeRover napisal/-a:[Koliko vas upa "pokazati" premoženje in legalne dohodke?

Bomo sesšteli in ugotovili da ....
s(m)o vsi krvavi pod kožo.

:lol: :lol:


Drugo leto 30 let podetja in nikoli ni šla roba brez računa iz štacune in,če bi vsi delali na takšen način vključeno z našimi vrlimi politiki bi danes bili v bistveno drugačnem položaju.

lp,
Boris

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Če Nov 21, 2013 6:17 pm

uzitek napisal/-a::shock: zgleda sem zalutal, sem mislil ,da sem v temi POŠTNINA -ODKUPNINA


:lol:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti