Garažna vrata - svojeglavo odpiranje

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Garažna vrata - svojeglavo odpiranje

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 25, 2013 8:05 am

Imam dvižna garažna vrata z motoriziranim dviganjem. Telekomande ne vozim s seboj, ampak jo imam prilepljeno na steno v garaži.
V zadnjih mesecih so se vrata nekajkrat (mogoče 3x) odprla sama od sebe.
Je kdo že imel podobno izkušnjo? Kako je uredil zadevo?
Vem, vem, najlažje je izklopiti elektriko ali zablokirati vrata, a jaz bi rad neljubo zadevo odpravil že na vzroku.
Hvala!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Feb 25, 2013 9:11 am

Sklepam,da je vzrok telekomanda. Mogoče je gumb na telekomandi že obrabljen..ga ne dovolj povrača in pride noter malo vlage in prahu in naredi kontakt?? Mogoče imaš še kje še eno telekomando pa je nekdo po nesreči pritisnil gumb, mogoče imaš še kako telekomando v bližini, ki deluje na isti frekvenci in kodi??
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 25, 2013 9:41 am

O telekomandi razmišljam tudi sam, a kaj, ko so se vrata ponavadi odprla šele naslednji dan (noč) po zadnji uporabi.
Skoraj vsak dan pa v garaži delujeta pralni in sušilni stroj, do katerih se sicer pride skozi druga vrata.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Feb 25, 2013 9:51 am

So komande mogoče vlažne? Se je nabral kondenz notri? Če se je je lahko to vzrok in se je naredila kapljica, pa je to ustvarilo stik.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Feb 25, 2013 11:09 am

v izogib takim stvarem se montira tipkalo za odpiranje in zapiranje vrat ter ročni vklop luči na motorju (če je, ponavadi je lučka za malo razsvetljave na motornem pogonu), kar se fizično poveže z kablom in krmilno elektroniko vrat. Ta opcija mora obstajat, je potrebno pregledat el. vezalne sheme.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 25, 2013 11:21 am

2 Nebivedu - ne ni vlage

2 Zoran - torej tipka na žici in ne telekomanda! Zanimivo, dobra ideja! Dvomom, da je kje ostala (ali bila) kakšna shema, a bom že mojstre vprašal.

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Feb 26, 2013 7:05 am

probaj izklopit iz elektrike. neke vrste reset.

od katerega proizvajalca je mehanizem oz. kdo je serviser?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 26, 2013 10:10 am

Ko bi jaz vedel, kje in kdaj sem kupil tega hudiča. Montiral sem tako sam.

Elektriko večkrat izklopim, ker se občasno spomnem na to odpiranje in potegnem kabel iz vtičnice, ko grem stran za dlje časa.
Pravijo pa mojstri, da naj obrnem vtikač (čeprav je pri izmenični napetosti to vseeno), da bo verjetno to pomagalo. Bom poizkusil.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Feb 26, 2013 11:01 am

Miran..ne govori neumnosti...tisto o vtikaču. Mogoče imaš el. shemo na pokrovu (z notranje strani) elektronike pogona, mogoče je kaj na sami elektroniki razvidno na kontaktih?? Vsekakor ti deluje zapiranje in odpiranje preko tipke pulzno (tudi, ko je le ta vezana fizično).
Da se vrata odprejo sama od sebe...to sem že napisal zgoraj in za tem stojim. Preglej in spihaj telekomando, poglej, da se ne zatika tipka na telekomandi, isto spihaj elektroniko krmilja in končna stikala, namaži vodilo (trenje povzroča odpiranje - varnostno, da se vrata ne zaprejo ob mehanski prepreki), očisti senzorje na spodnji strani vrat in glej, da se pokrivata. Več kot toliko ne moreš narediti.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » To Feb 26, 2013 12:45 pm

Vrata se ti lahko nazaj odprejo pri zapiranju-varnost, ko pa se enkrat vrata zaprejo se ne smejo odpreti brez komande..(seveda za to je pogoj da se zadosto zaprejo, kjer so končna stikala)
V škatli morajo biti tudi proste sponke, pini za priklop žičnih tipk-še vsaka elektonika jih ima-le najti jih moraš :lol:
P.S. odajnik lahko testiraš da daš baterijo ven in vidiš če ti bo spet odprlo..
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 26, 2013 2:59 pm

Po vrsti:
- ni problem odpiranje zaradi slabega zapiranja (varnostno odpiranje pri morebitni oviri). Ne, hudič se občasno odpre sam od sebe, tudi ponoči. V bližini ni sosedov, ni cest in ni železnic. Niti javne razsvetljave.
- odpirajo se (tako, sama od sebe) zelo na redko, tako, da nikoli ne vem, kdaj se spet bodo. Zato razni eksperimenti (obračanje vtikača, baterije ven/not in podobno) ne bodo povedali nič, saj se vrata mogoče tudi brez tega ne bi odprla.
- senzorjev - razen tistega, kar je v vlečni škatli na stropu - ni.
- shema verjetno je, a mi nič ne pomaga, ker elektronika in jaz nisva ravno prijatelja.
- obračanje vtikača (torej menjava faze in nule v dovodi) mi je svetoval pravi mojster elektronike, ki mu zaupam. A tudi tu glej tri alineje nazaj.

Zato bi se vrnil k vprašanju iz začetka: Je kdo že imel podobno izkušnjo? Kako je uredil zadevo?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Feb 26, 2013 3:18 pm

Poglej če je shema kot sem dejal že prej, poslikaj jo in jo skopiraj in z njo pojdi do mojstra elektrikarja ali jo pripopaj sem gor in bomo naprej pomagali.
Je pa teško nekaj na pamet govoriti..slike, slike :D
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Feb 26, 2013 4:23 pm

Gremlina maš notri, 'ku me te vidiš! :lol:
And on the 8th day God created Land Rover

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Feb 26, 2013 4:41 pm

Meni so se tudi smejali ko sem rekel da mi zvonenje telefona ugasne kamijon, dokler se ni to parkrat zgodilo ko sem imel priče poleg. Sploh to rad počne ko se zaženeš v kak klanec....
Po moje boš najceneje prišel skozi če najdeš proizvajalca motorja, kupiš novo vezje, novega daljinca. Ali se pozanimaš za rabljeno zadevo. Nekje je stik, sam ga boš težko našel, mojstri električarji bodo dva dneva zijal notr, ti boš pa to plačal. Vsaka napaka je rešljiva, vprašanje je koliko te stane in koliko si pripravljen plačat.
Poznam nekoga ki je imel podoben problem. V Baubau je kupil nov motor, daljince, staro je pa prodal. Ni veliko izgubil, zdaj pa brez skrbi spi.
Lahko pa ti kaka miška teče čez daljinca. Ne vprašaj kako vem za tak primer :D :D

Uporabniški avatar
Benfl
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 12:30 pm
Kraj: Goriška

OdgovorNapisal/-a Benfl » To Feb 26, 2013 6:55 pm

Pri mojih vratih sem montiral tipko za odpiranje vrat po priloženih navodilih. Ta rešitev mi je bila veliko boljša od telekomande na zidu. Uporabil pa sem klasično tipko za zvonec. Morda je kaj podobnega...
Slika
Slika

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » To Feb 26, 2013 8:00 pm

Preveri sistem krmiljenja motorja (na sklopu motorja, ne daljinca)
Lahko je problem v tranzistorju ali releju. Vsaj v meni poznanem primeru je šlo za napako na elektroniki.

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

OdgovorNapisal/-a k5 » To Feb 26, 2013 8:46 pm

Mogoče je samo koda (pri benflu na sliki št.16.1) ki te moti.Imaš kako novo elektro napravo ki ima podobno kodo, ki ti občasno odpre vrata?Spremeni kodo oz. pomešaj številke.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti