MB 200d w124

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

MB 200d w124

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Jan 30, 2012 2:23 pm

A mi lahko kdo svetuje kako sanirat gumico v rdečem krogcu. Nočem razdirat, bi mi pa prav prišel kakšen nasvet kako zimprovizirat da ne bo tolklo med vožnjo. Sej ni moteče na asfaltu, na makadamu pa tolče kot bi s kladivom po tračnici nabijal. Vem, da mutim, sam se mi ne splača razdirat ker je popravilo vredno več kot avto. Slika je simbolična iz interneta ker se mi ne da ta trenutek snemat kolesa. Gre pa za zadnje desno kolo. Vsak namig dobrodošel.

Slika

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Po Jan 30, 2012 4:39 pm

Iz slike ravno ne vidim kaj naj bi to bilo. Predvidevam da je puša na roki. Te puše se da ponavadi kupit posebej in potem novo naprešaš v roko in je mir.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Jan 30, 2012 4:43 pm

mogoče z nanosom tekoče gume ter kako mrežico vmes??? Vprašanje koliko časa bi zdržalo??
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Po Jan 30, 2012 4:45 pm

Če tolče samo po makadamu, je najcenejša rešitev ne-vožnja po makadamu ali vato v ušesa. 8) :P

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 30, 2012 6:13 pm

To je nosilec zadnje preme tako da se ni preveč za hecat s tem. Sicer preč ne bo padla v nobenem primeru, premika se pa kar precej.
Sam selenblok ni drag vendar je kar precej dela za menjavo.
Pojdi v Sv. Duh pri Škofji loki, tam ti bodo to poštimali za normalno ceno. Vsaj mislim tako.

Drgač smo to svoje čase reševali, na bendžolah, kar z dvokomponentnim lepilom. Problem je v tem, da je treba podret, če hočeš da je dobro narejeno in da ne sme biti preveč zjahan nosilec. Če je samo odstopila notranja puša pol se da fajn popravit in tudi drži potem BP.
Če je preveč zjahano pol ni druge pomoči, kot menjava. Karkoli narediš je za kratek čas, ponavadi to delajo, da se lahko avta znebijo....da se pa marsikaj spalamudit, kar pa ne bi ravno opisoval saj tudi preprodajalci berejo forum.

johan12
Prispevkov: 108
Pridružen: Po Avg 07, 2006 7:31 am
Kraj: preska

silen blok

OdgovorNapisal/-a johan12 » Po Jan 30, 2012 7:33 pm

To je nosilec zadnjega mostu, jaz sem enkrat enega očistil z razredčilom in zalil ze lepilom za steklo (za avtostekla)..
Lp Janez

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 31, 2012 11:05 am

Super, hvala za namige.
Kakšno dvokomponentno lepilo si uporabljal Alien????

A kakšno sika lepilo bi prišlo v poštev????

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Feb 01, 2012 3:38 am

Uporabljal sem Patex, dve mali tubici si dobil. Sam ga že dolgo ni več v prodaji v taki obliki. Zdaj so u injekcijah in se meša sam, ko stisneš. Samo tako kot je držal tisti stari ne drži noben več. Tisti je, preiskušeno na samuraju (nosilci reduktorja, menjalnika in motorja) držal bolj kot originalni nosilec, ki je navulkaziran.
Drgač je pa danes velik tega na trgu. Sicer lahko uporabiš tudi sekundno lepilo vendar je veliko slabše kot dvokomponentno, ker je trdo in ima zaradi tega slabe lastnosti za take namene, kjer je veliko vibracij. Hitro je isto sranje.
Pomoje da bi lepilo za stekla tudi zadovoljivo opravilo delo, tako kot je nekdo že napisal. Ali pa PU. Samo tukaj je res problem v vibracijah, to dela k prasica nonstop.

Daj pobaraj v Sv. Duh za ceno. Kako je zdaj ne vem, ampak svoje čase so fajn zrihtali za malo soldov. Take zadeve sem dobil tam za drobiž.
Ena taka zanimiva:
če sem prišel s muštrom po selen in rekel, da je za BMW je bilo recimo 30 ojrov. Če sem prišel po isto zadevo in rekel, da je za fiat je bila pa 10 ojrov :lol:
Pa čeprav je šlo za isti kos......matkurjo.....
Tako, da sem pol skos kupoval za fičota he he....imajo pa tega tolk v skladišču, da bi rabil cel teden za vse pregledat.

Uporabniški avatar
PUCH G-clase
Prispevkov: 180
Pridružen: So Jan 24, 2009 9:06 pm
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PUCH G-clase » Sr Feb 08, 2012 8:31 pm

Ma jaz sem podložu spodaj gumo pa je blo uredu .

lp Matjaž

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Feb 08, 2012 10:41 pm

PUCH G-clase napisal/-a:Ma jaz sem podložu spodaj gumo pa je blo uredu .

lp Matjaž

Kaksno gumo? A lahk prosim bolj nazorno razlozis. Hvala!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Feb 18, 2012 6:59 pm

Danes sem opazil, da mi pri prvih dveh injektorjih uhaja luft. Se komu sanja kaj narediti, če sploh kaj, ker imam občutek da takole uhaja že lep cajt. Motor lepo dela, ne kadi in lepo vžiga.

Za boljšo predstavo:
http://youtu.be/NpDaAl1Om_g

johan12
Prispevkov: 108
Pridružen: Po Avg 07, 2006 7:31 am
Kraj: preska

tesnilo

OdgovorNapisal/-a johan12 » So Feb 18, 2012 7:17 pm

najbrž ti puščajo tesnila pod šobo. pr mraku u lj so dost poceni...

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Feb 18, 2012 7:55 pm

A je to nujno, da se sanira? Ali lahko crkne oz. me pusti na cedilu?

Uporabniški avatar
air_man
Prispevkov: 145
Pridružen: Ne Jun 15, 2008 12:36 am

OdgovorNapisal/-a air_man » Po Feb 20, 2012 9:31 pm

Dimen napisal/-a:A je to nujno, da se sanira? Ali lahko crkne oz. me pusti na cedilu?


Dlje kot boš čakal, težje bo šobe ven spravit :wink:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Feb 21, 2012 9:40 am

air_man napisal/-a:
Dimen napisal/-a:A je to nujno, da se sanira? Ali lahko crkne oz. me pusti na cedilu?


Dlje kot boš čakal, težje bo šobe ven spravit :wink:


Aha, hvala za namig. Pa misliš, da bo zdržala 7000 km. Desna stran bloka je konkretno zamaščena zato sklepam, da pušča že dalj časa.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost