Tunizija na čisto navaden način

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
ZoroSaharski
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Mar 03, 2010 10:28 pm

Tunizija na čisto navaden način

OdgovorNapisal/-a ZoroSaharski » To Mar 09, 2010 6:40 pm

Konec aprila gremo v zopet Tunizijo. Predvidoma imamo še prostor v jeepih za kašnega sopotnika, lahko pa se nam priključiš tudi s svojim avtom.

ps
trajekt lahko kljubuje tudi 8 valovom

gsm 041 890 901 - Domen

Valton
Prispevkov: 1
Pridružen: So Jun 07, 2008 10:55 am

OdgovorNapisal/-a Valton » Sr Mar 10, 2010 10:09 am

Tudi mi gremo, kot vsako leto - jaz, moj avto, moja malenkost, pa moja že ena - zadnja dva tedna v aprilu z najcenejšim prevoznikom.
Če se srečamo, gremo lahko vsaj na kakšno pijačo...

LP Tone

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Pe Dec 02, 2011 7:34 pm

da ne bom odpiral nove teme, ker je takih s Tunizijo že malo morje :)

torej, kocka je padla: sred Decembra v Tunizijo. za cca 14 dni.
zaenkrat smo 3 osebe v enem avtu, bili bi veseli še enega vozila vsaj za kakšen dan v puščavi če ne drugega :)

a je kdo za stvari?

ps.Dimen: http://www.youtube.com/watch?v=Qe75KWOMUxA 8)
lp
Pajk :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Dec 04, 2011 5:25 pm

Ajoj Pajk. Ressss škoda, da se ne mormo uskladit. Ampak reeees ne morem zdele. Lahk pa komot marca, aprila, maja kadarkol za 3+ tedne.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Dec 04, 2011 9:00 pm

rees škoda. no sej, če bo tok dobr bomo šli pa še enkrat 8)

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Ne Dec 04, 2011 9:43 pm

pajk napisal/-a:rees škoda. no sej, če bo tok dobr bomo šli pa še enkrat 8)


sej maš tak avto da ne bo mogl bit slabo :D :D :D :D :D
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Dec 07, 2011 1:50 pm

TRCO1 napisal/-a:sej maš tak avto da ne bo mogl bit slabo :D :D :D :D :D


povem januarja ko pridem nazaj :) vseeno greš pa nekje v Afriki na malo bolj ziher variante in se brez dodatnega avta ne hecaš v puščavi..

anyway, karte so kupljene! 21.12. grem na trajekt za Tunizijo

me pa zanima vaše mnenje glede gum:
mam malo starejše zimske gume s še vedno zadosti profila. menjati pred ekšpiditom ali ne? sem slišal da naj zimske gume nebi bile slabe za pesek.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Dec 07, 2011 2:28 pm

Pesek ok, skalnate piste pa tak tak. Odsvetujem, premehka pnevmatika.
Kok si plaču karto in kje izpluješ?

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Sr Dec 07, 2011 2:48 pm

Glede na datum je Civitavecchia. Zdaj so pri Grimaldiju ukinili super bonus, tako da je treba plačati tudi za avto , saj najverjetneje greš z Grimaldi-jem.?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Dec 07, 2011 2:56 pm

Za pesek (pozabimo na prave gume izključno za pesek) so najboljše čimbolj gladke gume. Nove kramparice in zimske so zaradi ostrih robov neprimerne.
A to so nijanse. Najvažneje je, da ti guma ne pade iz feltne, ko jo spustiš na 1,0 ali celo na 0,9 bara. Pod 0,8 naj se ne bi spuščalo, ker se ti ali sname iz feltne ali pa (to ponavadi že prej) zajame pesek in mogoče nikoli več dobro ne tesni.
Važnejši je soliden kompresor, saj te ne bo nihče čakal, ko boš več kot eno uro na normalen pritisk pumpal. In včasih moraš gume dobro napumpati le za par 100 m za prehod preko kašnega skalnatega pasu, potem je pa spet pesek.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Dec 07, 2011 4:05 pm

bojang napisal/-a:Glede na datum je Civitavecchia. Zdaj so pri Grimaldiju ukinili super bonus, tako da je treba plačati tudi za avto , saj najverjetneje greš z Grimaldi-jem.?

plačati je bilo treba tudi avto :evil: drugače pa je tako; Grimaldi,Civitavecchia. 150 avto, nekaj pod 100eur so pa osebe s kabino (enasmer)

Hvala Miran za tele info :moli:
nekaj tvojega materiala sem že našel (kako opremiti avto za v puščavo,....). neprecenljivi podatki!
Vse podobne, take ali drugačne koristne informacije so več kot dobrodošle :!:

LP
Pajk

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Sr Dec 07, 2011 4:43 pm

mogoče ti lahko kako pomagam, samo ne vem kako pot si predvidel. V pesek sam pa nimaš kaj iskat, lahko greš do Ksara po cesti, saj boš tudi sam videl. Če kaj rabiš pokliči 041 804 028.
Gume so za pesek najboljše AT, kar pa mi vozimo sploh ni važno kaj je gor. Fajn je, da so bočno dobre, zaradi kakih kamnov. Več ali manj kako je z gumami pa je že itak Miran obelodanil. Na carini te bodo malo ociganili -mala žepnina, skrij GPS in postajo, če ju imaš ker jih ne smeš imeti. Tudi anteno od postaje poberi stran.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Sr Dec 07, 2011 4:58 pm

Sej do ksar Ghilaneja čist uredu tudi pista iz Douza.
Mi smo šli lani z dvema motorjema ter đipom z zimskimi gumami pa ni bilo nobenih problemov, sej je itak toliko intuzijastov tam dol da nisi skoraj nikoli čisto sam če se držš piste.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Dec 07, 2011 6:13 pm

miran napisal/-a:Važnejši je soliden kompresor, saj te ne bo nihče čakal, ko boš več kot eno uro na normalen pritisk pumpal.


Mar bi do marca počakal pa te bi jst napihnil n-krat v 5min. :D :D

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Dec 11, 2011 12:41 pm

A posod kdo podnice? čim ugodneje :)

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Dec 11, 2011 12:46 pm

Jaz ti lahko posodim podnice iz gume.
Bolj uporabne, kot se zdi večini, pa še lepo se zložijo.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Po Dec 12, 2011 2:52 pm

mack napisal/-a:Sej do ksar Ghilaneja čist uredu tudi pista iz Douza.
Mi smo šli lani z dvema motorjema ter đipom z zimskimi gumami pa ni bilo nobenih problemov, sej je itak toliko intuzijastov tam dol da nisi skoraj nikoli čisto sam če se držš piste.


pista povezuje direktno Douz in Ksar ali misliš po cesti okrog? :)

Tako, priprave potekajo, dodatne kantice za nafto in vodo imamo, avto zaplejem ta teden k mamutu na pregled, za podnice sva z Vrecho na vezi, še par malenkosti pa pičimo! za novo leto planiramo bit v Ksar Ghilane v bazenčku :twisted:
pista je okvirno narisana, če ima kdo kakršen koli predlog ga bom z veseljem poslušal! s seboj bomo imeli tudi dober GPS zato se veselim tudi kakšnih koordinat (Rommel pisto koordinate sem že našel), priporočam se tudi za to pisto med Ksar Ghilane in Douzom, ter ostale zanimive točke.

Lopat imamo zadosti, iščem le še kakšno dobro rešitev za dvigalko (hi-lifta ne morem uporabljati).

Hvala fantje za pomoč in informacije!

vedno kaj pozabim ko grem na potovanje, zato me tudi tokrat ne skrbi da bi kaj pozabil :lol:

Uporabniški avatar
miso
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Nov 26, 2003 12:29 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miso » Po Dec 12, 2011 3:11 pm

Ce potrebujes kaksne koordinate, jih imam jaz kar nekaj. Tudi za lazje variante.

V kolikor te zanima me poklici na 041/610-587

lp miso

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 13, 2011 6:44 am

mack napisal/-a:
Lopat imamo zadosti, iščem le še kakšno dobro rešitev za dvigalko (hi-lifta ne morem uporabljati).



Če bi rad na dokaj enostaven način dvigoval avto tvojega ranga si omisli AIR jack vrečo. Zraven podnic in elastične gurtne je to eden od pripomočkov, ki ti tam doli precej olajša življenje.

Slika
Slika


Je pa za to potrebno imeti izpušni sistem brez lukenj ... da be bo :vdam_se:

...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Dec 13, 2011 9:34 am

Vidi, vidi .... moja ( :cry: nekoč) Yotka.
Marko, Marko ... te slike pa jaz nimam :evil:

Vreča je res dobra rešitev, a mislim, da je še boljša hijack s kaveljni za v platišče. Izredno hitro in sam lahko narediš vse. Imam vrečo in te keveljne in imam raje kaveljne.
Slika
LP Miran

PS: je pa res, da je Riml po boku, tam kjer je zgornji konec hijacka, že malce podrsan :wink:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Dec 13, 2011 10:29 am

Pomoje preveč komplicirate. Itak bo tura izi varjanta zato za tisto gumo zamenat uporabi navadno dvigalko-svečko in leseno podlogo. Če je men sredi sipin ratal zamenat 100kilsko gumo na tamiču ni hudič da jo ne zamenjate tudi vi.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » To Dec 13, 2011 10:32 am

imam sicer možnost izposoje hi-jacka. to da ne bi podrajsal bi že nek textil na vrhu navil in bi s tem zavaroval avto, prišel sem pa od informacij da bi potem moja alu feltne uničil če bi na tak način dvigoval avto. je to res?

verjamem da je vreča zares dobra rešitev. nemorem pa pokupit celotne trgovine mamut da bom zares varen v pesku :)
kdo je že rekel: Je treba šparat, pa ni važn kok stane? :D
..jaz pa revež študent.. moram it v tunizijo z avtom na dopust :strika:

p.s. vidim 100tko tamle na fotkici z navadnim gumam (nekak takole bom jaz zgledu :)) če vas vprašam kako se je odrezala?

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 13, 2011 11:33 am

pajk napisal/-a:p.s. vidim 100tko tamle na fotkici z navadnim gumam (nekak takole bom jaz zgledu :)) če vas vprašam kako se je odrezala?


Lc 100 je imela MT gume.
Nima smisla na široko debatirati o gumah, ker sta tukaj vedno prisotni dve dejstvi:
- guma z čim manj grobim profilom se po pesku pelje bolje kot MT guma,
- veliko je odvisno od šoferja ter njegovega znanja in izkušenj.

Tale trasa, ki smo jo poljali je bila precej zahtevna, pa so vsi avti brez večjih problemov prišli čez vse (če odmislimo mehanske težave). Še največ problemov je imela moja takratna yota (LC70), ki zaradi podhranjenega motorja ni zmogla zavitega plezanja na eno višjo sipino. Lahko rečem, da je LC100 na račun najmočnejšega motorja (čeprav zna biti to včasih problem) velikokrat lažje premagovala nekatere zahtevne prehode.

.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Dec 13, 2011 11:38 am

preveč se sekiraš. Vzemi podlogo za dvigalko,nekaj denarja, gume niso važne, kompresor, mogoče kak šotor(če bo slabo vreme, če ne spiš zunaj), nekaj za "drisko", kak zvezek in kemik za otroke, kako kanto za nafto(1-2), gps, zemljevid, kuhalnik za kavo in kaki obrok iz vrečke, konzerve ali SDO in to je to!
PA SREČNO!
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Dec 13, 2011 1:41 pm

Dimen napisal/-a:Pomoje preveč komplicirate. Itak bo tura izi varjanta zato za tisto gumo zamenat uporabi navadno dvigalko-svečko in leseno podlogo. Če je men sredi sipin ratal zamenat 100kilsko gumo na tamiču ni hudič da jo ne zamenjate tudi vi.

Saj ne gre za zamenjavo gume oz. kolesa.
Menimo se, kako hitro (in po mojem je tako najhitreje) dvigniti nasedli avto in pod kolo podložiti podnice. Torej moraš avto dvigniti na vsaki strani.
Teorija z navadno dvigalko sicer deluje, a ....
Da pa kompliciramo ... mogoče res, a če že naštevamo, kaj bi bilo najugodnejše, še ne pomeni, da bo to že za to rajžo nabavil. Mogoče za naslednjo. In zakoplješ se tik tak. Tudi v civilizaciji.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov