Video obdelava

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

Video obdelava

OdgovorNapisal/-a miha » To Feb 15, 2005 10:10 pm

Kakšen program in po možnosti free za obdelavo video filmov iz digitalne kamere na PC, potem bi pa to še rahlo zapekel na DVD, da se da gledat na DVD playerju.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Feb 15, 2005 11:05 pm

Free jih ne poznam. So pa popualarni recimo sony vegas, adobe premier ter pinacle studio.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 15, 2005 11:34 pm

Ta problem sem pozkušal že rešiti (in ga še vedno nisem v moje zadovoljstvo). Če delaš z Windowsi se ti (po mojem, ki sem bolj lolek za te stvari) iz kamere prav lepo da v računalnik spraviti video - vendar v wmv formatu. Potem sem dal to zadevo na CD in po Lj en kup trgovin oblezel in niti en DVD player ni znal predvajati tega :bruha: formata.
Sem postavil vprašanje na SLO video forumu

http://www.3delavnica.com/index.php?mai ... startpri=0

Najbolje da prebereš kaj so mi odgovorili.
V glavnem: jaz sedaj imam Pinnacle studio, našel sem pa tudi en Ulead Video Studio Basic, ki sem ga dobil s kamero, pa ga nisem še preizkusil. Po pravici povedano je pa vse eno sranje, saj porabiš morje časa, da spraviš iz kasete dol in potem tako nimam več volje to gledat na DVD playerju - ki ga pa tako nimam :roll: in ga bom nabavil šele takrat, kadar ga bom tudi kaj gledal. Offroad posnetke pa tako v miru sam gledam na računalniku, saj jih nihče drug v hiši noče, me tako imajo za :a_se_ti_je_odpeljalo:

LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Video obdelava

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Feb 16, 2005 8:21 am

miha napisal/-a:Kakšen program in po možnosti free za obdelavo video filmov iz digitalne kamere na PC, potem bi pa to še rahlo zapekel na DVD, da se da gledat na DVD playerju.


Free programov za video obdelavo ne priporočam, v štartu se pokažejo za enostavne in uporabne, ko pa je treba zavihat rokave in narediti kaj konkretnega, pa jim zmanjka sape. Jaz za pretvorbo videa uporabljam Pinacle in Premiere. Za domačo rabo uporabljam programe, ki izvirajo iz baze po imenu EMULE in ob tem mirno spim, ker je večina izdelkov za nekomercialno in domačo rabo.

Da se narediti skoraj čisto vse možne konverzije. Iz dvd v divX in obratno, iz kamere v mpeg, pa potem to prilagoditi tako, da lahko to bere vsak dvd, tudi podnapise si lahko zapečeš zraven ...

Najboljša baza vseh možnih navodil in vprašanj v zvezi z konverzijami raznih video formatov je http://www.slodivx.net

Skratka da ne dolgovezim ... Če uporabiš katerega od zgoraj navedenih programov gre stvar takole: film potegneš iz kamere direktno v program, ga tam obdelaš (če je kaj za obdelat), in ga potem izvoziš na željen medij ali format. Premiere ima za export še malo več možnosti, kot Pinacle, ampak oba zmoreta kar precej (naredis lahko dvd, avi, mpeg ... izvoziš lahko na trak, na disk, na cd/dvd, nazaj v kamero ... etc)


Uff sem zakompliciral, upam da je jasno ...


lp


ps.
:twisted: Če rabiš premiere ali Pinacle ... :si_pa_privoscim_pivo: (upam da BSA ne bere tega)

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Feb 16, 2005 11:17 am

Ne mi rect, da sta Pinacle studio in Adobe Premiere za domaco rabo. Oba sta lepo komercialna SW in ju je pac nelegalno kopirat. Na Macu obstaja se zelo dober Final Cut (ampak samo na macu). Drugace pa priporocam Cinellero, ker je enostavna in ima vse stvari tam, kjer morajo bit (ni tko raztresena kot Premiere ali Final Cut). Jest jo uporabljam na Fedori (linuxu) in zal ne vem, ce obstaja za MSW. Bom preveril.
lp, Tomas
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Feb 16, 2005 11:19 am

Ne, zal dela cinelerra samo pod Linuxom :(
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Feb 16, 2005 11:59 am

DiscoV8 napisal/-a:Ne mi rect, da sta Pinacle studio in Adobe Premiere za domaco rabo. Oba sta lepo komercialna SW in ju je pac nelegalno kopirat.


Vsak program je primeren za domačo rabo, če ga znaš doma uporabljati. Zakaj bi zgubljal čas z nekimi poceni rešitvami, če pa lahko to elegantno uredim z čim boljšim.

Ne bom razpredal večnih dilem o piratskem programju na domačih računalnikih ... Jaz se držim načela, doma piratsko - v službi legalno (pa čeprav imam doma celo originalne XP in Office).

Zdaj smo pa že malo off topic ...

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Feb 16, 2005 12:30 pm

Jest se bl drzim nacela - ce je za biznis mora bit originalno. Za vse neprofitne dejavnosti ali ucenje, pa je najbolje, da uporabljas najboljse SW, pa ce tudi so illegal. Moram rect, da sem do sedaj uporabljal samo en SW, ki je komercialen a je za Educationl Use zastonj. Archicad 7. Oni se drzijo tega, da je bolj enostavno dat ven studentske kopije brez zascite in potem, ko se ljudje naucijo, bodo ze kupili nas SW. Jaz sem to lepo izkoristil.
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Sr Feb 16, 2005 8:44 pm

Saj imam na računalniku Movie maker, ampak slikca je mejhna in neuporabna, rad bi imel digital kvaliteto in če se to sploh da z mojim notesnikom ( athlon 2,8 z nvidia 32M ).
Pa če ma kdo kakšen tak program v blatni offroad verziji naj mi ga zažge in ga prevzamem.

LP
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Feb 17, 2005 6:36 am

miha napisal/-a:Pa če ma kdo kakšen tak program v blatni offroad verziji naj mi ga zažge in ga prevzamem.

LP


Pošlji kontakt na PS ...

Uporabniški avatar
svetelch
Prispevkov: 307
Pridružen: So Maj 31, 2003 11:14 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a svetelch » Ne Mar 13, 2005 12:19 pm

uporab tistega ki ga imaš poleg tv kartice pa bo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 14, 2005 8:42 am

Ej, Svetelch je še živ!! :D
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov