RealVideo->AVI ??

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

RealVideo->AVI ??

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 6:19 am

Vigadu in ostale pametne glavce... kako iz RealVideo (.rm) formata spravim v nek format, ki ga zna yamada predvajat (avi, divx, dvd...)?
TINRA mi nevemzakaj ne dela. :roll:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 9:01 am

LOOOL...ZAKEJ BI PA TI IZ RAM-a SPREMINJAL?????DA TI BO ENO TRETJINO VEČ PLACA POBRALO???

PS: boysi,a ima kdo kako pametno stran,kjer so kaki offroad filmčki gor???


LP Ferrarist

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 10:10 am

ahh.... sej sm vedu... sem že na guglu našel 100+ enakih odgovorov.
zato ker...
poleg telebajskov in tom&jerryja hoče sinek gledat samo še terence, in sem že jaz vsaj 30krat (za malega ne vem, ene 2-3krat na dan gleda) videl "zwenigorod", "baja_sorenson" in "deutch_trial" pa mi postaja mal nezanimivo, in bi mu še kaj drugega dal za gledat.

Na disku imam cel kup rm posnetkov iz tekem, ki pa jih lahk gledam sam na računalniku. Ker pa je kovačeva kobila vedno sama svoje sreče kovač, mi nekej ne dela vredu tv-out na grafkartici. Zadnja ugotovitev je bila da bi moral winblowse ponovno inštalirat :roll:, pa sem raje Divx/DVDPlayer kupil. Ampak ta vrag ne zna predvajat rm. :twisted:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 10:51 am

aha...čakej...kovačeva kobila........kaj se ukvarjaš s tem???

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 11:29 am

Z videom ne(aja, nism povedal, da video-in mi pa sploh ne dela), z računalniki pa, programer sem(delphi, mssqlserver).

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 11:39 am

aha...ti...kako se da najbolj enostavno prenest kvalitetno sliko iz rač. na televizijo??pa pustmo super video,k sm poskusu,pa je bog pomagej...baje se da nekej preko scarta naredit...kaj lahko poveš kaj je najbolše itd...oz. kaj več okol tega???lahko na PM,da nebova svinjala tle...

LP Ferrarist

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 11:59 am

menda pa lahk tule, sej sva v razno.

Rabiš grafično kartico s tv izhodom, potem pa kabl. pa televizijo. :twisted:
aja pa vmesnik med kablom in skartom.

Aha zdej sm se spomnu kaj je mene j***, jaz mam prestar tv, da bi mi delal s-video, na kartici mi je pa strela skurla composite-video(činč) izhod. Imam še s-video izhod in lahk na nastavitvah kartice (oz nekaj časa sem lahk potem sem pa nekaj sf*** z driverji) nastavil da naj bo izhod v composite obliki, nekaj takega in mi je vseen delalo dokler je.
Ker sem len sem raje kot formatiral mašino kupil drugo grafično, na mojo jezo je imela samo s-video izhod :shit_happens: in ni blo nič boljše.
Potem sem obupal in kupil za gledanje divxov/devedejev Jamado

aja ka si že vprašal? Naj bi bilo S-video boljše kot composite-video. ali pa sem vse skup zmešal.

Moj problem z rmji bom pa očitno hardversko rešil. Play eni mašini in video-out povezan na drugo mašino na video-in in capture. :ah_seveda:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Feb 03, 2005 12:09 pm


Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 12:23 pm

khm...men je super video delalo ful slabo...ikon skorej nisem razpoznal...kaj vse rabiš,da priključiš na scart?js mam na moji škatli...čakej,da pogledam... :twisted: ...
evo...
Slika
Slika


Kaj se da tle skombinirat??? :roll:

LP Ferrarist

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 03, 2005 12:36 pm

Ti maš tukaj že vse samo kabel rabiš taprav - na ta bel priključek pride konektro na katerem imaš potem razdeljeno vse video in zvok - jst mam in video in in video out vse na takem priključku - dela odlično.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 1:35 pm

Nebivedu, tole belo je digital video out, za lcd ekrane, kolker se jaz na to tehniko spoznam.
tisto med belim in standradnim vga pa je tisto kar ti govoriš.
Pa kolikor vem nima skoraj nobena grafična še audio izhoda, ampak ga vlečeš iz zvočne.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 03, 2005 1:51 pm

gregor napisal/-a:Nebivedu, tole belo je digital video out, za lcd ekrane, kolker se jaz na to tehniko spoznam.
tisto med belim in standradnim vga pa je tisto kar ti govoriš.
Pa kolikor vem nima skoraj nobena grafična še audio izhoda, ampak ga vlečeš iz zvočne.

Jst mam na tem belem priključku narjen priklop na skart in to rumen kabel s činč izhodi. Dobu sm ga zraven kartice.

Tisto vmes je pa SVHS konektor al S-video.

Ja res je zvok potegneš iz zvočne kartice.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 3:36 pm

ma zvok je pr meni tisto na škatli :twisted:

nebivedu...dej,priflikej ti to tvojo reč gor,da vidimo,kaj si ti ustvarjal... :wink:


LP Ferrarist

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 03, 2005 4:46 pm

Nebivedu: Katero grafično pa imaš?
bom šel zvečer mal strica gugla vprašat.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 5:41 pm

evo...sm nekej brskal...to je DVI konektor,za razliko od navadnega,je tukej digitalen prenos,zato stvar dela lepše ter hitrejše...zdej bi rabu sam info,kje ta konektor oz. razdelilec dobit...
http://graphics.tomshardware.com/graphi ... on-07.html

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 03, 2005 7:08 pm

kaj super video na scart je že kdo poskusu al ne???(scart adapter-nanj prikljukaš super video...) :wink:
preko ene take reči...
Slika



LP Ferrarist

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Feb 04, 2005 12:19 am

ferrarist napisal/-a:kaj super video na scart je že kdo poskusu al ne???(scart adapter-nanj prikljukaš super video...) :wink:
preko ene take reči...
Slika



LP Ferrarist


No kot prvo (ker vidim da ste v moji stroki :lol: ) tisti bel prikljucek je DVI izhod. Rabi se ga izkljucno za priklucitev LCD monitorjev. Oddaja digitalen izhod in je na LCDju slika malenkost cistejsa. Osvezevanje pri DVI izhodu ni pomembno kot pri standardnem VGA izhodu za katodne monitorje.

Vidim da imaš TV out, mogoce tudi TV in. Pri ati se to imenuje VIVO. Rabiš kabel, kateri priključiš v tisti konektor in ti na signal razcepi v S-video ter cinch (kompozitni) izhod. Sam imam urejeno preko kompozitnega kabla. V teoriji naj bi bila slika pri s-video malenkost boljsa (zaradi moznih nastavitev svetlosti, itd). Z kompozitnim kablom imam povezano z TV in je slika odlična. In ja kompozitni (cinch) izhod lahko vtaknes v TV v prikljucek katere imajo novejse TV puščen za digitalce oziroma kamere, ali pa ga vtakneš v adapter katera slikca je zgoraj. Boljši adapterji imajo možnost ali s-vide ali kompozitni vhod ter tudi možnost napeljave zvoka (l in d kanal). Vse skupej se pretvori v scart standard ter potem gledas sliko in poslusas zvok iz rac. na tv. Sam imam zvok kar na racunalniskih zvocnih. Čer vas še kaj zanima ask.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Feb 04, 2005 7:49 am

slayer napisal/-a:tisti bel prikljucek je DVI izhod. Rabi se ga izkljucno za priklucitev LCD monitorjev. Oddaja digitalen izhod in je na LCDju slika malenkost cistejsa. Osvezevanje pri DVI izhodu ni pomembno kot pri standardnem VGA izhodu za katodne monitorje.



S temle pa se jez ne bi strinjal. Dvi izhod lahko služi tudi kot izhod za drugi monitor (ne glede na to ali je LCD ali CRT (ob uporabi adapterja)) - seveda je vse odvisno od tega kakšno kartico imaš. Pri meni izgledajo vhodi na kartici popolnoma enako, le da sta gor priklopljena dva 21" crt monitorja. Kartica je matrox G550.

lp

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Pe Feb 04, 2005 8:47 am

slayer,kje pej dobiš ta material za to reč narest???kaj če daš kar s-video v kartico in na drugi strani na SCART adapter,dela kaj bolše?k js sm provu s-video na s-video,pa je bla živa katastrofa....


LP Ferrarist

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Feb 04, 2005 9:55 am

navigator napisal/-a:
slayer napisal/-a:tisti bel prikljucek je DVI izhod. Rabi se ga izkljucno za priklucitev LCD monitorjev. Oddaja digitalen izhod in je na LCDju slika malenkost cistejsa. Osvezevanje pri DVI izhodu ni pomembno kot pri standardnem VGA izhodu za katodne monitorje.



S temle pa se jez ne bi strinjal. Dvi izhod lahko služi tudi kot izhod za drugi monitor (ne glede na to ali je LCD ali CRT (ob uporabi adapterja)) - seveda je vse odvisno od tega kakšno kartico imaš. Pri meni izgledajo vhodi na kartici popolnoma enako, le da sta gor priklopljena dva 21" crt monitorja. Kartica je matrox G550.

lp


Matroxi imajo čist svojo tehnologijo - tko da imaš 2 neodvisna izhoda - atijeve kartice tega nimajo. Pa tudi kvaliteta pri matroxu je veliko višja kot pri ati-jevih karticah.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Feb 04, 2005 11:13 am

navigator napisal/-a:
slayer napisal/-a:tisti bel prikljucek je DVI izhod. Rabi se ga izkljucno za priklucitev LCD monitorjev. Oddaja digitalen izhod in je na LCDju slika malenkost cistejsa. Osvezevanje pri DVI izhodu ni pomembno kot pri standardnem VGA izhodu za katodne monitorje.



S temle pa se jez ne bi strinjal. Dvi izhod lahko služi tudi kot izhod za drugi monitor (ne glede na to ali je LCD ali CRT (ob uporabi adapterja)) - seveda je vse odvisno od tega kakšno kartico imaš. Pri meni izgledajo vhodi na kartici popolnoma enako, le da sta gor priklopljena dva 21" crt monitorja. Kartica je matrox G550.

lp


Ja no dvi izhod se seveda da konvertirat v navaden vga izhod... Seveda. Ati mislim da lahko simulano posilja signal samo na en izhod. Za amtrox vem da so sposobni priključit več monitorjev gor. So bolj za profesionalno rabo. S tem tudi dražje. :wink:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov