VODIK NAMESTO DIZLA IN BENCINA?!?!?! je mogoce

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

VODIK NAMESTO DIZLA IN BENCINA?!?!?! je mogoce

OdgovorNapisal/-a siler » Sr Maj 13, 2009 2:39 am

Zivjo,mene zanima ce je kdo ze poskusil proizvesti vodik.Dosti se ze govori da se da voziti dizla in bencinarja na vodik.Kdor me ne zastopi pa naj pogleda na netu za VODIK ali HIDROGEN. Potem pa bi bil vesel ce kdo kaj pise in pove kaj si o tem misli.
Ali se kdo ze vozi na tak nacin ,in ali 100% ali samo kot mesanica,koliksne morajo biti celice,in iz kaksne kovine. Ce je tukaj kdo ki se za to kaj zanima pa prosim da kaj komentira,in se iz tega se vsi kaj naucimo.
HVALA.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Maj 13, 2009 7:44 am

Proizvodnja vodika je enostavna: Daj polnit akumulator. Potem vzemi fleksarico in v njegovi bližini kaj odreži, tako, da bodo iskre mimo tega akumulatorja letele. In akumulator bo izginil... v eksploziji. In kislina ti bo pošpricala vse v bližini. Z malo smole pa tega ne boš več videl, saj boš oslepel.
Proizvodnja vodika je torej enostavna, shranjevanje malo manj, kontrolirana uporaba še manj. Tisti, ki mu bo to uspelo narediti v širokim masam primerni obliki, bo odžrl arabcem ves kruh. In vse te milijarde $ bodo začele v njegov padati žep.
Želim ti veliko uspeha!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Maj 13, 2009 8:09 am

miran napisal/-a:Proizvodnja vodika je enostavna: Daj polnit akumulator. Potem vzemi fleksarico .....

......že prakticiral, ...., pa ne enkrat :twisted:

no, drugače se pa da z varilnim aparatom proizvajati vodik; na kleme daš elektrode, od keterih je ena ogljikova,
sve skupaj pod vodo v zaprti posodi, jer je speljana cevka v drugo posodo z vodo, ki lovi pline, voda v drugi posodi pa služi kot tesnilo....
električni oblok, ki je pod vodo, pravzaprav plazma, povzroči elektrolizo, kjer se iz vode izloča vodik
kakorkoli, vložek energije je večji kot izkoristek le-te same :wink:

teoretično bi lahko na tak način proizvajal vodik in z njim poganjal agregat za elektriko, ki pa spet bi gonil varilni aparat, ki je potreben za proizvonjo vodika......
...teoretično......v praksi bi se pa pokazalo, da agregai in švasaparat požereta več, kot bi dobil dovolj vodika ven, ki bi bil potreben za pogon vsega tega........je pa luštn eksperiment in igračka :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » Ne Maj 17, 2009 10:56 pm

compadre hvala za tak odgovor,vidim da ves o cem se gre.na netu so posnetki,da se ljudje na vodik vozijo z avtomobili,in me zanima koliko ga je potrebno proizvesti da avto,,laufa,, da ne pobere vse elektrike.ce pa kdo se kaj ve pa sem vesel vsakega odgovora.



tisti ki pa nimate pojma o tem pa skoda da pisete bedarije.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Maj 17, 2009 11:09 pm

kot sem omenil, vložek je večji, kot izkoristek :cry:

ja, na netu je pa ogromno posnetkov, samo se pa tudi moramo zavedati, da so to večinoma fejki......
sej drugače, če bi bilo to enostavno in res, bi se mi vsi smejali podražitvi bencina, ne pa viseli kot odvisniki na bencinskih črpalkah :twisted:

poleg tega, ko/če ti uspe proizvesti vodik, je tu še problem ga varno stisniti, da se utekočini....še en postopek, potreben vložka energije (hlajenje in komprimiranje)

zamo za foro probaj narediti to:
http://www.youtube.com/watch?v=be-vZ45hN9U

za kontrolo porabe elektrike kupiš in montiraš števec porabe (~20€), pa na koncu izmeriš nekako količino plina > ta se pa meša ~v rarmerju z zrakom 15:1, ......kubikaža motorja, obrati, faktor obremenitve in podobno....pa na koncu pogruntaš, da nisi bil niti blizu :twisted:

na splošno, trenutno je najcenejši vir energije elektrika sama.....naredi električni avto :wink:
vsaka oštarija ima nekje vtičnico, pa ga filaš lepo, dokler piješ kavico ali pivo :twisted: :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Maj 18, 2009 1:28 am

siler napisal/-a:........ tisti ki pa nimate pojma o tem pa skoda da pisete bedarije.

Nekaj časa nisem mislil odgovoriti, pa je ura že pozna, zaspan še nisem, pa dajmo:
Spoštovani siler. Postavil si tako splošno vprašanje o tako zahtevni temi, da je vse skupaj bilo in je še zelo bedasto. Da, bedasto, uporabljam tvoj izraz, moj bi bil še hujši.
Če bi bilo iz tvojega vprašanja razvidno, da si na zadevi že delal, da si prišel do neke težave - poglej si recimo temo o uporabi jedilnega olja namesto nafte - ali pa da vsaj veš kaj hočeš, OK -> sploh se ne bi oglasil, le bral bi in se mogoče še kaj naučil. Tako sem te pa na lep in slikovit način - tebe in vse tiste, ki bi se mogoče hoteli igrati s stvarmi, ki bi vas lahko stale tudi glave - poučil, da je vodik nevaren in brez ustreznega znanja neprimeren za igračkanje.
Konec koncev sem odgovoril na tvoje vabilo, naj povemo kaj si o tem mislimo. Sem te žalil? Ne. Sem bil nesramen? Ne.
In ti?

Seveda sedaj pričakujem kakšen vehementen odgovor, kako se ne nameravaš ... bla bla bla

:bruha:

Miran

PS: kadar boš pa imel razvit vsaj idejni projekt za "v širokim masam primerni obliki" delujoč pogon na vodik se pa oglasi, z veseljem ti bom dal par kEUR nepovratnih sponzorskih sredstev.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Po Maj 18, 2009 8:30 pm

siler napisal/-a:... da se ljudje na vodik vozijo z avtomobili


Ljudje se vozijo tudi na vodo:

Mujo in Haso pridrvita na bencinsko črpalko v Nemčiji s starim yugotom.
Fritz:Bencin ali dizel?
Mujo:Vodo!
Fritz:Vodo?!?!
Mujo:Vodo, do vrha!
Fritz nalije vodo do vrha,Mujo vzame eno tableto iz žepa, jo vrže v rezervoar za gorivo in se odpelje.Fritz ga začudeno gleda.
Čez teden dni sta Mujo in Haso spet na črpalki.
Fritz:Kaj zopet vodo,kot zadnjič?
Mujo:Ja ,do vrha!
Fritz nalije vodo,Mujo vrže tableto in se odpelje.Fritz vse to pove svojemu šefu Hansu.Hans naroči Fritzu naj bo pozoren ob naslednjem Mujevem prihodu in da naj ga obvesti.Naslednjič Muja pričaka sam šef Hans.
Hans:Gospod Mujo…
Mujo:Kaj hočeš?
Hans:A bi mi prodali tablete?
Mujo:Ti si nor!
Hans:Evo vam milijon eurov!
Mujo:Ne!!!Ni šans!
Hans dam vam 2. milijona eurov!
Mujo razmišlja daj mi 2.milijona in pol pa so tablete tvoje!
Hans odšteje denar ,Mujo mu da tablete in se odpelje.
Haso:Mujo ,a si nor?Zakaj si mu prodal tablete?Na kaj se bova pa zdaj vozila?
Mujo:Isto kot do zdaj,na PLIN !!!

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » To Maj 19, 2009 10:45 am

Pa še en bedast komentar o hidrogenu.

Potem se vodik tvori nazaj v vodo, se pravi po eksploziji v cilindru poteka proces v nasprotni smeri in končni proizvod je voda. In ta voda ali bolje rečeno para je nastala v vašem cilindru, sedaj pa si sami predstavljajte v vašem vozilu vodno paro v cilindru, izpušnem sistemu, ventilih, itd. Motorji pa na postopek z hidrogenom niso niti najmanj pripravljeni, zato je posledica vsem znana.

LP Miha
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » To Maj 19, 2009 11:50 am

miha napisal/-a:Pa še en bedast komentar o hidrogenu.

Potem se vodik tvori nazaj v vodo, se pravi po eksploziji v cilindru poteka proces v nasprotni smeri in končni proizvod je voda. In ta voda ali bolje rečeno para je nastala v vašem cilindru, sedaj pa si sami predstavljajte v vašem vozilu vodno paro v cilindru, izpušnem sistemu, ventilih, itd. Motorji pa na postopek z hidrogenom niso niti najmanj pripravljeni, zato je posledica vsem znana.

LP Miha


zato pa je lahko auspuh iz rosfreja :D :D :D :D :D

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: VODIK NAMESTO DIZLA IN BENCINA?!?!?! je mogoce

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Maj 19, 2009 12:46 pm

siler napisal/-a:Zivjo,mene zanima ce je kdo ze poskusil proizvesti vodik.Dosti se ze govori da se da voziti dizla in bencinarja na vodik.Kdor me ne zastopi pa naj pogleda na netu za VODIK ali HIDROGEN. Potem pa bi bil vesel ce kdo kaj pise in pove kaj si o tem misli.
Ali se kdo ze vozi na tak nacin ,in ali 100% ali samo kot mesanica,koliksne morajo biti celice,in iz kaksne kovine. Ce je tukaj kdo ki se za to kaj zanima pa prosim da kaj komentira,in se iz tega se vsi kaj naucimo.
HVALA.


Kaj pa bi ti rad naredil? Gorivno celico na vodik, al da bi imel motor predelan na vodik? Če misliš šparat na porabi si raje omisli kak biodizl, al pa plin.
Slika

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » To Maj 19, 2009 2:19 pm

Siler,

vidiš, pa si pognal mašinerijo starih prdcev v tek. Si morebiti na internetu izvohal kaj takega?

http://www.halfwaterhalfgas.com/ ali pač takole:
http://www.half-water-half-gas.org/ ali morda:
http://www.waterforgasreports.com/Half-Water-Half-Gas.html

Skratka: tega je kar nekaj. Zakoplji se v Guglna in najdi kaj zase.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 19, 2009 2:42 pm

:lol: :lol: Bizzy rules.....kratko in jedrnato :wink:
Predvsem pa poučno.

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » To Maj 19, 2009 10:46 pm

zivjo ,ja po internetu je dost takih posnetkov. na bio dizel,ali na jedilno olje smo se ze vozili s passatom 1 6 td . za vodik sem pa sedaj izvedel in se zanimam za to,mogoce pa uspe,da se kdaj pa res kdo pelje. za sto procentni vodik ze vidim da je malo moznosti,ampak kot hibrid,pa bi se moglo dat voziti,saj sem na netu videl da v ZDA ze prodajajo kit za hibridna vozila na vodik ,celo za kamione.


moram rect da vic je pa dober.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov