Začetne informacije

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

Začetne informacije

OdgovorNapisal/-a bojang » Če Apr 02, 2009 2:56 pm

Najprej en lep pozdrav.

Nisem offroadar, nimam terenca, pa vendarle menim, da bom na tem forumu našel par informacij, katere me zanimajo.
Stvar je sledeča; letos smo se odločili, da obiščemo Tunizijo s svojim avtomobilom, navadnim kombijem.Okvirni obisk naj bi se zgodil od konca aprila pa tja do srede maja.Ogledali bi si predvsem tisti del Tunizije, kateri je turistom prejkone nedostopen.V mislih imam Bizerte, Tabarka, Ain Draham, pa potem do Douza,če bi cesta bila v redu še Ksar Ghilane, pa ostale več ali manj poznane stvari.
Nekaj bi spali po hotelih, nekaj pa v kampih.No sedaj pa vprašanja:
- imeli bi s seboj kartuše s plinom, je to bolje skriti ali ne
- nož?
- pijača, koliko na osebo
- v mislih imamo spanje "prosto po Prešernu", se je res treba prijaviti v bližnjem mestu na policiji?
- kako varovati denar
- kakšni šoferji so tunizijci, meni osebno se zdijo zelo umirjeni, razen po velikih mestih....
- se v hotelu cenkate za ceno, oz.koliko velja priporočena cena iz Lonly planet vodiča.
- in kamp v Hamam Lifu, je to daleč od La Goulete ali je to blizu?

in še bi še našlo ...
Toda bodi dovolj, če ima kdo voljo odgovoriti , se mu že vnaprej zahvaljujem za trud.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 02, 2009 3:01 pm

Lep pozdrav tudi tebi bojang. Info boš našel v podforumu PESEK. Tam se zadržujejo fantje, ki obvladajo to kar iščeš.
Pa srečno na poti....... :wink:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Apr 02, 2009 7:55 pm

Očitno so te napumpali ne vem s čim, da se Tunizije tako bojiš.
Po vrsti:
- do Douza in Ksara vodita lepi asfaltirani cesti
- edino, kar moraš na meji skriti, je GPS in radio postaja
- alkohol jih ne zanima, pa ne vem zakaj bi jih, saj imajo svojega dovolj (vina in piva)
- ne vem v čem naj bi bili tunizijski šoferji slabši od naših
- spiš kjer hočeš
- za cenkanje v hotelih ne vem, kje je kamp pa tudi ne vem.

Okoli Douza in Ksara je bilo lani okoli prvega maja že peklensko vroče. Najboljša je Tunizija (še zlasti okoli Douza) novembra, ko zorijo datelji. Boljšega, kot so sveži s palme nabrani dateljni, v Tuniziji ne boš našel.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Če Apr 02, 2009 9:26 pm

Miran hvala za informacije,saj to je tako, malo zveš tam, malo tu in že nič več nič ne veš.
Še tole me zanima; ali po Tuniziji rabim mednarodno vozniško dovoljenje in zeleno karto in na kaj še moram biti pozoren oz.paziti?

Hvala

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Apr 03, 2009 7:02 am

Mednarodnega vozniškega (po mojem) ne rabiš, zeleno karto pa na vsak način. Če je nimaš, moraš plačati in urejevati neko dodatno zavarovanje, ki ni drago, a ti vzame še nekaj časa na meji.
Za prehod meje moraš izpolniti goro formularjev, prevode si poišči tu na forumu ( http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... ++tunizijo ).
Na kaj moraš paziti:
1. na koledar, se hitro navadiš na njihov easy way življenja in lahko zamudiš dan odhoda ladje nazaj proti histerični Evropi
2. na mrhovinarje v pristanišču in mogoče še v Tunisu, bolj ko greš na deželo, manj jih je. Kaj oz. kdo so mrhovinarji - jih boš že spoznal :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Začetne informacije

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Apr 03, 2009 8:02 am

Še nekaj dopolnitev

bojang napisal/-a:- v mislih imamo spanje "prosto po Prešernu", se je res treba prijaviti v bližnjem mestu na policiji?

Nobene prijave niso potrebne, ni pa najbolj priporočljivo (predvsem v severnem delu in okoli urbanih območij osrednjega dela) taboriti blizu cest, ker te bo hitro pregnala policija.

bojang napisal/-a:- kakšni šoferji so tunizijci, meni osebno se zdijo zelo umirjeni, razen po velikih mestih....

Vozi se malo bolj "svobodno" kot pri nas. Na glavnih prometnicah je prehitevanje v škarje povsem normalen pojav. Je pa policija precej tolerantna do nas prišlekov, kar se tiče prekrškov.


bojang napisal/-a:- se v hotelu cenkate za ceno, oz.koliko velja priporočena cena iz Lonly planet vodiča.

Po mojih izkušnjah se v hotelih in campih ne cenkajo, tudi če ste večja skupina.


bojang napisal/-a: - in kamp v Hamam Lifu, je to daleč od La Goulete ali je to blizu?

Hamam Lif je čisto zraven Tunisa. Če si skrajšaš pot in greš v La Goulete na trajekt, tako da se ne rabiš peljati čez Tunis, potem si tam zelo hitro.



.

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Pe Apr 03, 2009 9:55 am

Hvala vsem za trud, ni boljšega kot informacije iz prve roke.
Še tole:
Če grem z ladjarjem CTN, predvidevam, da carinske formalnosti opravim na trajektu , če grem z drugim ladjarjem se te formalnosti opravijo pred vkrcanjem na trajekt v Genovi oz. v Lagoulette?

In še tole, kako v tako velikem pristanišču kot je Genova , veš katera je pot do trajekta?

Vem da imam kup vprašanj, toda : "ko pita taj ne skita, ko skita il se izgubio ili nije pitao"

Hvala

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Pe Apr 03, 2009 12:11 pm

gled da ko se vrnete ,da ne pozabiš na poročanje v sliki in besedi.....pa srečno :veselo_za_volanom: ....seveda v temi PESEK

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Pe Apr 03, 2009 8:40 pm

Delamo itinerar.Kako vi pridete do Ksar Ghilana, meni se zdi takole, če gledam avtokarto......Gabes,El Hamma,Ksar Ghilane. oz.varianta še iz Medenine..., da ne dolgovezim, kako vi pridete do Ksar Ghilana?

Hvala

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Apr 06, 2009 10:19 am

bojang napisal/-a:Če grem z ladjarjem CTN, predvidevam, da carinske formalnosti opravim na trajektu , če grem z drugim ladjarjem se te formalnosti opravijo pred vkrcanjem na trajekt v Genovi oz. v Lagoulette?


Če greš z CTN se papirologija uredi na barki, doli ti potem samo "pregledajo" avto in podpišejo zeleni obrazec za avto in greš lahko ven.
Če greš z Italijani, je treba vse urediti ko prideš iz ladje.

Načeloma je pa vse odvisno od gužve in kako hitro prideš z ladje. jaz sem lani jeseni potoval z Italijani in sem imel v pol ure urejene vse obrazce.
Mesec dni nazaj smo potovali z CTN in pa je vse skupaj trajalo tudi okoli pol ure.
Fajn je, če imaš čim višji avto, ker te potem ne dajo v tiste nivoje na trajektu, kjer greš skoraj zadnji dol.


bojang napisal/-a:In še tole, kako v tako velikem pristanišču kot je Genova , veš katera je pot do trajekta?


V genovi imaš že na avtocesti oznake za "Ferry", ko prideš v pristanišče je Grimaldi (Italijani) takoj pri vhodu v pristanišče ( na zahodni strani) CTN pa je bolj priti vzhodu. Kolikor se spomnim je vse še kar dobro označeno. Lahko ti pa pošljem GPS točko od obeh pomolov.
Lahko tudi pogledaš na google earth, kjer se lepo vidi pristanišče.


.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov