Divje kampiranje na Hrvaškem

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Divje kampiranje na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Maj 23, 2007 9:27 am

Pred nekaj tedni sem na divje kampiral v Ližnjanu (HR - Istra). Lokalnemu ponudniku apartmajev se je "fržmagalo" in nas je prijavil. Ker nismo imeli plačane turistične takse smo seveda dobili sodnika za prekrške in plačali 500 kun na glavo. :(

Ko smo potrpežljivo čakali v vrsti na sodnika je neki Mariborčan zatrjeval, da je na Hrvaškem možno kampirati na divje če:
1. plačaš turistično takso in
2. kampiraš na območju kjer ni table - prepovedano kampiranje.

Ali mogoče kdo ve, če je v teh besedah kaj resnice?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Maj 23, 2007 11:20 am

Jst ponavadi ko pridem na kak hrvaški otok plačam turistično takso in potem me sploh ne sprašujejo kje bom, pa tudi na splošno nimam nekih slabih izkušenj s kampiranjem na divje. Kampiram pa vedno kjer ni nobene table da je to prepovedano.

Sem pa opazil, da zelo lovijo tiste s kamperji in jih veselo vlačijo pred sodnika, da plačujejo kazni.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Maj 23, 2007 11:33 am

Kam se pa prijaviš? Ponavadi moraš ob prijavi napisati bivalisce kjer boš letoval.

Ko sem na potovanju, vsak dan spim drugje. Ali obstaja kakšna varjanta, da se prijaviš npr. za deset dni neglede na to kje si na Hrvaškem.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Maj 23, 2007 1:30 pm

Dimen napisal/-a:Kam se pa prijaviš? Ponavadi moraš ob prijavi napisati bivalisce kjer boš letoval.

Ko sem na potovanju, vsak dan spim drugje. Ali obstaja kakšna varjanta, da se prijaviš npr. za deset dni neglede na to kje si na Hrvaškem.


Jaz se prijavim kr na turističnih agencijah za več dni(v kraju v katerega pridem), če pa vmes skačem še po drugih otokih, pa je vseeno, saj sem že na enem plačal za vse dni mojega bluzenja naokoli.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Maj 23, 2007 3:17 pm

Nebivedu napisal/-a:Jst ponavadi ko pridem na kak hrvaški otok plačam turistično takso in potem me sploh ne sprašujejo kje bom, pa tudi na splošno nimam nekih slabih izkušenj s kampiranjem na divje. Kampiram pa vedno kjer ni nobene table da je to prepovedano.

Sem pa opazil, da zelo lovijo tiste s kamperji in jih veselo vlačijo pred sodnika, da plačujejo kazni.


Lahko tebi ko si bil v Vojski dol... ti dajo mir :D Mal se hecam, pa vseeno vem, da če hočejo znajo zagrenit dopust.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Sr Maj 23, 2007 3:44 pm

Sven napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Jst ponavadi ko pridem na kak hrvaški otok plačam turistično takso in potem me sploh ne sprašujejo kje bom, pa tudi na splošno nimam nekih slabih izkušenj s kampiranjem na divje. Kampiram pa vedno kjer ni nobene table da je to prepovedano.

Sem pa opazil, da zelo lovijo tiste s kamperji in jih veselo vlačijo pred sodnika, da plačujejo kazni.


Lahko tebi ko si bil v Vojski dol... ti dajo mir :D Mal se hecam, pa vseeno vem, da če hočejo znajo zagrenit dopust.
LP


mi smo bli tako enkrat v okolici Poreča, pa če slovensko zastavo smo obesli na en drev zraven šotora pa je bol cel kažin.....
plačali pa nismo nič na koncu....

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Maj 23, 2007 4:14 pm

Matej napisal/-a: pa še slovensko zastavo smo obesli na en drev zraven šotora


Bolše kot da bi Srbsko :lol:
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Maj 24, 2007 8:01 am

Sven napisal/-a:
Matej napisal/-a: pa še slovensko zastavo smo obesli na en drev zraven šotora


Bolše kot da bi Srbsko :lol:
LP


Poglej, če si turist in tujec v tuji državi, se tudi obnašaj temu primerno. Če boš ti miren in se boš prilagodil življenju v kraju, kjer si in ne boš izstopal, ne boš nikoli imel problemov nikjer. Če pa prideš v nek kraj in si tam "glavni na vasi" potem pa jasno, da te bojo "od udzadi" koderkoli te bodo mogli. Pa ker domačini ponavadi nočejo problemov, samo pokličejo policijo in se potem policija s tabo ukvarja.

Lahko ti pa povem za pimer, ko sem bil na cresu in sem prišel v eno vaško točilnico, pa je bila prva stvar, ko sem vstopil not; "kelner dej rundo pira za domačine". Kelner raznosi pire in cela gostilna se pač ustrezno zahvali. Pol pa en zagrebčan do mene stopi in začne težit, da on pa ni dobil pira, pa je lih tko hrvat in jst sm na hrvaškem ozemlju in bi njemu tut mogel dat za pivo. So stopil domačini do njega in ga nabutal tok, da je iz lokala šel po vseh štirih. Jst sm pa cel večer pirčke zastonj pil, ker je pol vsak od domačinov dal za rundo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Maj 24, 2007 9:30 am

Kot prvo:

Nebivedu imaš prav kar se prilagajanja tuji državi tiče. Sam vem, da če mi hrvat obesi zastavo v mojem kraju, vžgem traktor in ga povozim. Ampak, ni nujno da kljub prilagajanju, nimaš problemov. Še posebi velja to za naše sosede hrvate.

Kot drugo:

Hratu ne častim bire niti če je zlat. :twisted: :krc_v_roke:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Maj 24, 2007 9:49 am

slayer napisal/-a:Kot prvo:

Nebivedu imaš prav kar se prilagajanja tuji državi tiče. Sam vem, da če mi hrvat obesi zastavo v mojem kraju, vžgem traktor in ga povozim. Ampak, ni nujno da kljub prilagajanju, nimaš problemov. Še posebi velja to za naše sosede hrvate.

Kot drugo:

Hratu ne častim bire niti če je zlat. :twisted: :krc_v_roke:


Domačini na hrvaških otokih se nimajo za hrvate. Pa glede otočanov - v parih mesecih morajo s turizmom zaslužiti toliko, da bodo potem celo leto živeli - to je dost težko, ker na otokih ni industrije in ni dovolj delovnih mest za vse, tko da se do gostov večinoma obnašajo zelo korektno, tudi do težavnih. Največji problem so pa recimo zagrebčani, ki pa na otokih potem težijo in se dvigujejo nad vse ostale - in s takimi imaš največ problemov, tudi če se prilagajaš. Sam zarad takih če jih nabutaš, ti tut domačini ne bodo težili.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Maj 24, 2007 9:54 am

Aja, pa še nekaj, človek je človek, pa tut če je iz hrvaške. Večina se s politiko ne bavi, ampak hoče samo preživet. In ker večino problemov zakuhajo politiki, posamezni debili na obeh straneh meje jih pa v tem podpirajo z dodatnim nacionalizmom in izpadi, je pač tako kot je. Razni jorasi na naši strani delajo medvedjo uslugo vsem nam - na hrvaški strani imajo pa ravno tako par primerkov in zarad takih in butastih politikov so potem kregarije, ki jih v normalnem svetu nebi bilo niti pol toliko.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Maj 24, 2007 10:14 am

slayer napisal/-a:Sam vem, da če mi hrvat obesi zastavo v mojem kraju, vžgem traktor in ga povozim.

Tolk sem se nasmejal Slayer :kaj_takega_pa_se_ne:

LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Maj 24, 2007 10:29 am

Nebivedu napisal/-a:Aja, pa še nekaj, človek je človek, pa tut če je iz hrvaške. Večina se s politiko ne bavi, ampak hoče samo preživet. In ker večino problemov zakuhajo politiki, posamezni debili na obeh straneh meje jih pa v tem podpirajo z dodatnim nacionalizmom in izpadi, je pač tako kot je. Razni jorasi na naši strani delajo medvedjo uslugo vsem nam - na hrvaški strani imajo pa ravno tako par primerkov in zarad takih in butastih politikov so potem kregarije, ki jih v normalnem svetu nebi bilo niti pol toliko.


se strinjam s tabo
sem bil že nekajkrat po hrvaških otokih pa nikoli nism imel posebnih problemov, čeprav nismo bli ravno vzorni turisti se je vedno vse končalo z opozorili :-)

Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » Pe Maj 25, 2007 12:54 am


Lahko ti pa povem za pimer, ko sem bil na cresu in sem prišel v eno vaško točilnico, pa je bila prva stvar, ko sem vstopil not; "kelner dej rundo pira za domačine". Kelner raznosi pire in cela gostilna se pač ustrezno zahvali. Pol pa en zagrebčan do mene stopi in začne težit, da on pa ni dobil pira, pa je lih tko hrvat in jst sm na hrvaškem ozemlju in bi njemu tut mogel dat za pivo. So stopil domačini do njega in ga nabutal tok, da je iz lokala šel po vseh štirih. Jst sm pa cel večer pirčke zastonj pil, ker je pol vsak od domačinov dal za rundo.


No, ko sem bil jaz nazadnje na Cresu v tej vaški točilnici, ki se ji reče "gostilna, ki se ustrezno zahvaljuje", so me pa najprej vprašali, če pijem Union ali Zlatorog, potem sem pa 3 dni zastonj Ožujsko pil. Enega Hrvata z Lošinja, ki me je pa fehtal za ogenj in je bil po rodu z Rijeke, so pa tako nabutali, da je šel po vseh treh na trajekt.

Ja, take mamo tam doli...
LP Andrej

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Pe Maj 25, 2007 8:00 am

Sva šla s kolegom na Pagu v gostilno in naročila Ožujsko, pa se je kelnarci, ki sva jo sicer prvič videla, tako fajn zdelo, da je naslednjo rundo častila kar ona. Kaj takega se mi že lap čas ni zgodilo (ali pa še nikol).

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Maj 25, 2007 9:34 am

Da bo še tistim, ki razen Uniona ne poznamo nobenega dobrega piva, jasno: a ima Ožujsko pivo hrvaške ali srbske korenine??
Hvala za pojasnilo!
L neveden P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Pe Maj 25, 2007 1:08 pm

Ožujsko dela Zagrebška pivovarna, čigavo je pa lastništvo pa nimam pojma.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Maj 25, 2007 6:41 pm

Na mojo žalost in verjetno še na čigavo, sem slišal, da so Karovčko umaknili s tržišča :( .
Močno upam, da so samo govorice.
LP by Jereb

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Jun 01, 2007 11:09 pm

Včeraj sem izvedel, da so Karlovačko nehali dobavljat. Tako je edino hrvaško ostalo 'Žuja'.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 01, 2007 11:12 pm

Ma sej, hrvatom se je odtragal, prodal so vse svoje banke, kompletno pošto, skor vse tovarne, tko da kmalu ne bodo imeli več kaj prodati.

Ampak trga bana jelačiča pa ne bodo prodal, tko kot smo slovenci prodal trg republike švicarjem in zdej plačujemo mastne denarje za vsako zadevo, ki se na njem izvaja - sploh državne zadeve so full drage.
Pred EUR sem bil SIT!

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Jun 01, 2007 11:29 pm

Karlovačko sploh ne vem, če bo še kaj dobavljalo, ker se jim je zgodila ena mičkana nerodnost ... ubili so enga sprehajalca ... zadnja novica na sajtu jim je od maja - 2006!

miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miha 1 » So Jun 02, 2007 11:19 am

Nebivedu napisal/-a:...tko kot smo slovenci prodal trg republike švicarjem in zdej plačujemo mastne denarje za vsako zadevo, ki se na njem izvaja - sploh državne zadeve so full drage.


mislim da je to "švicarsko" podjetje, ki je po nekih mutnih poslih prišlo do trga republike (kupili so garažo pod trgom, trg republike pa je v bistvu streha garaže) v resnici v lasti Slovencev, ki so tedaj kupili garažno hišo po sindikalnih cenah...
_-_

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Jun 02, 2007 11:35 am

miha 1 napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:...tko kot smo slovenci prodal trg republike švicarjem in zdej plačujemo mastne denarje za vsako zadevo, ki se na njem izvaja - sploh državne zadeve so full drage.


mislim da je to "švicarsko" podjetje, ki je po nekih mutnih poslih prišlo do trga republike (kupili so garažo pod trgom, trg republike pa je v bistvu streha garaže) v resnici v lasti Slovencev, ki so tedaj kupili garažno hišo po sindikalnih cenah...


Je v lasti švicarskega podjetja, katerega lastnik je slovenec. Ampak vseeno kadarkoli je kaka zadeva na tem placu je treba plačat najemnino in to zelo drago.
Pred EUR sem bil SIT!

miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miha 1 » So Jun 02, 2007 12:05 pm

Nedvomno. Je pa po mojih informacijah zadeva še vedno pred sodiščem, tako da obstaja kak procent možnosti, da bo v prihodnosti Trg republike spet NAŠ! :wink:
_-_

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Jun 10, 2007 11:03 pm

Vito_ napisal/-a:Karlovačko sploh ne vem, če bo še kaj dobavljalo, ker se jim je zgodila ena mičkana nerodnost ... ubili so enga sprehajalca ... zadnja novica na sajtu jim je od maja - 2006!

Čeprav zadnje čase reklamirajo na polno :roll: kdo bi to razumel ... :roll:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov