"pokanje in preskakovanje" pri pospesevanju

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

"pokanje in preskakovanje" pri pospesevanju

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Jul 27, 2016 10:08 am

Pozdravljeni!

Imam VW Passat 1.9 tdi l. 2000, 116 KM ("hisni ljubljenec"), s stalnim stirikolesnim pogonom.
Ce startam oz. pospesujem, zacne (verjetno zadaj desno - tako se slisi "po obcutku") med cca. 1800 in 2200 obrati nekaj pokati in po obcutku kot preskakovati,
Vecje so obremenitve vozila (voznja v klanec, speljevanje iz ovinkov), bolj rado preskakuje, pri tem avto tudi nekoliko trese. Pri vecjih hitrostih in visjih prestavah tega vozilo ne dela.

Hvala za morebitne info,

LP.

Martin

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jul 27, 2016 1:17 pm

Če te prav razumem, je to v nizkih prestavh (prva, druga)? Tudi po suhi in sploh cesti z dobrim oprijemom, ali le po makadamu in spolzki cesti?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Jul 27, 2016 1:38 pm

"Poka" in trese vedno, ni vazno kaksna podlaga je.
Po "obcutku" se bolj intenzivno pojavljajo simptomi takrat, ko je vozilo bolj obremenjeno, npr. pri pospesevanju v voznji v "hud" klanec (alias vrsiska cesta), dela pa enako tudi pri speljevanju pri zeleni luci (na ravni podlagi), le malo manj srce trgajoce :)
Zaenkrat Sem opazil le, ko je vozilo v prvi in drugi prestavi. Da bi kdaj Pokal v cetrti, peti ali sesti, npr. na avtocesti ob pospesevanju, se ne spomnim. Tretja ni izkljucena :)

Vizuleno ne fali nic pogonu (po mojem amaterskem pregledu), malo pusca semernig na zadnjem diff-u (malo je samo vlazen), za kar na servisu vedo.
Menjal Sem ze eno zadnjo polosovino, vendar je isto pocel ze pred menjavo. Sklopka je bila menjana pred 80 000 km, menjanje med vsemi prestavami gre lahko, kaksne posebne elektronika vozilo nima (npr. ESP -ja, ipd.), le ABS.

Iscem kaksno uporabno informacijo predenj se odlocim in dam vozilo na servis, ker v primeru, da je kaj financo zelo bolecega, bom mocno razmislil, da bi dal stvar popraviti :( Zal!

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Jul 28, 2016 8:50 am

jaz bi pomislil na kardan ali križ kardana

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jul 28, 2016 10:47 am

Sredinski visko bi lahko bil, pri hitrejši vožnji se ga pa ne občuti več.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jul 28, 2016 12:59 pm

Avto nima viskota, ima Torsenov diff.
Sem se pogovarjal z mehanikom na VW servisu, kamor že leta vozimo vso našo "eskadriljo" Passatov, verjetno je res kardan oz. ležaj od kardana :)

F**k it ;)

Slika

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Jul 28, 2016 2:39 pm

Pozdrav, lahko je tudi homokinetični zglob na polosi, a ti poka pri vožnji naravnost ali pri rahlem zavoju?
Kolega je imel podobno težavo, sicer Honda civic, pri manjši hitrosti in rahlem zavoju je pokalo, rešili smo z menjavo homokinetičnega zgloba, medtem ko pri višji hitrosti se tega ni slišalo vsaj v kabini ne.

Lp Andrej

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jul 28, 2016 2:50 pm

Najprej je pokalo le v desnem ovinku pri večji obremenitvi; sedaj poka tudi že pri pospeševanju naravnost.

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Če Jul 28, 2016 7:26 pm

Če pri dvignjenem avtu vrtiš kolesa, se kaj sliši?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jul 28, 2016 8:28 pm

Vse to se mu očitno pojavlja že nekaj časa (=prevoženih km). Jaz bi posumil na kakšne zglobe, nosilce ali kaj, kar ni direktno povezano z vrtenjem. Če bi bili vrteči deli, bi šli že zdavnaj u maloro.
A diagnoza takole na daleč :res_ne_vem:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jul 28, 2016 10:35 pm

miran napisal/-a:A diagnoza takole na daleč :res_ne_vem:
Miran


Se strinjam s tabo, to je približno enako kot, ko me kolegi, prijatelji kličejo ob 10h zvečer: "ej, kaj pa ti misliš, neki me že tri tedne boli, a nej grem k dohtarju al ne?" :)

Ideja ni slaba, danes je šel k Cvetotu na servis, pa naj fant pogrunta zadevo. Avto se je na dopustu tako ali tako že skoraj "dezintegriral" :) "Pokanje" v pogonu se je moćno poslabšalo, začela je puščati hladilna tekočina (pregnita cev), počila je zajla na ročni, aja, luft nekje uhaja v naftni sistem, par plastičnih kosov je med potjo odletelo, :zena_z_valjarjem: , moja ljubezen, je poskrbela, da smo ostali že prvi dan brez zadnje šipe, ....
- dopust kot se šika :)

Anyway, jaz sem vseeno moral zbrati malo idej, da stroškovno vem, kam pes taco moli :)

TX


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov