Predstavitev Toyot na Lavrici, danes

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Predstavitev Toyot na Lavrici, danes

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Pe Nov 18, 2005 7:36 pm

Udeležila sva se dva zagrizena Defenderaša - Cveto Tomb Raider in jaz. Vozila sva ta novo landcruiserco in hi-lux. Dejstva za LC: elektronika tako dobro dela, da avto skoraj ne potrebuje šoferja. Kar gre. Prileze povsod. In prav tu izgubi ves čar. Pri LR ju je treba delat, da se sploh pelješ naravnost po ravnem (zaradi lufta v volanu skoz muvaš levo-desno), Toyota LC avtomatic 2005 pa z vklopljenim vsem živim gre kar sama. Ne rabi šoferja. In jo je škoda za po terenu. Ta avto je za po cesti. In to za po Evropi. Za asfalt.

Hi - Lux: Za to ceno (5M, 4x4) zelo dobra naložba. Dobro gre, že manj elektronike, pa vendar zelo uporabno. Bližje našim nagonom.

Drugače pa je bila ocena, da si z novo LC ne bi upal na odpravo, ki bo čez 2 meseca šla v smeri Maroko - Mavretanija (smer SV in nazaj), Mali, Niger /Agadez, Bilma- TENERE, Alžirija /gorstvo Hogar, Tunizija - LJ. Kaj, če ti vsa ta elektronika odpove zaradi peska na senzorjih? Ni šans za popravilo prej kot v 30 dneh!! Šli bodo z Defenderji!

LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Pe Nov 18, 2005 8:29 pm

Defender 110, a veš kaj te sedaj čaka?
Dež meteoritov je v primerjavi s tem prava milina :kaj_takega_pa_se_ne:
LP Cyrus :lol:

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Pe Nov 18, 2005 8:36 pm

Kaj? LC-jka 05 je super avto, ampak ima za mene in ostale Def kamerade preveč elektronike. Ni za off road. In vozi jo lahko vsak idiot. Vozi avto, ne šofer. Dokler dela elektronika, seveda! Podobno kot novi Disco III in RR! Isto s...., drugo pakovanje!

LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

CARMEN
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jul 11, 2005 6:23 pm

OdgovorNapisal/-a CARMEN » Po Nov 21, 2005 3:25 pm

HILUX pa je meni zelo všeč. Morda ga bom dobila čez vikend na preizkušnjo. Ubogi moj Samurajček, proti njemu je pravi dojenček.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 22, 2005 12:22 am

Igor - ne spomnem se, da bi jaz kdaj (tako kot marsikdo na tem forumu) pljuval po Lavorjih, ampak tako pljuval po moji kišti in hvalil tvoje rustike pa le ne boš! Res je, elektronike je preveč, se strinjam, ampak ne mi rečt, da je v Defenderju letnik 2005 kaj dosti manj elektronike, mogoče okoli podvozja res, kaj pa okoli motorja? Boš rekel, da ga lahko popraviš sredi puščave? Ali računaš na helikopterski poseg BMWjeve servisne mreže? Dej, dej :arrow: danes z zelo malo za EU avti narejenimi avti preživiš okvaro v brezpotju stran od servisne mreže. Saj že nafta tam ni več dovolj dobra za EU mašince, pa naj bodo še taki 4x4 terenci.
Žal je tako.
Za tiste kraje je treba kupiti avto tam.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Defender110
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 10:53 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender110 » To Nov 22, 2005 8:58 am

Miran, se kar strinjam s tabo. Če sem te užalil, se opravičujem! :oops: LC-jka je super avto, mi ga je pa definitivno škoda za po terenu. Isto trdim za Disco III, RR. Plus še to - vozil sem avtomatika, tako, da je bilo vse kar si delal pritiskanje na gas. In v bistvu sem bil pozitivno presenečen, kako enostavno leze in gre in to z dokaj normalnimi gumami. Defender bi imel hude probleme, LC-jka šala mala. Mi pa manjka prav to - adrenalin, ki ga z Defenderjem imam, ko sem v dvomih ali bo šlo ali pa ne.

Kar se pa tiče elektronike jo ima novi Def Td5 tudi preveč. Če ti gre čip v puščavi ??

LP
Igor

PS: S Cvetotom sva si še ogledala katalog od LC-jke, kjer je ob vsakem elektronskem pomagalu narisana pravilna pozicija avtomobila na klancu (katero omogoči elektronika) ter z rdečo kritična pozicija, v kateri se avto znajde brez elektronike. In točno v takšnih - rdečih - položajih se vedno znajdemo z Defenderji.
KLRS Pathfinder & Land Rover Enthusiast

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Nov 22, 2005 9:59 am

Za ljubitelje starodobne mehanike: na avto.net-u je na prodaj ena LC60. Baje boljših strojev ni. Ampak a se ni bolje peljati malo bolj udobno in varno? Pa saj avti ne crkujejo za vsakim vogalom.... Pa tudi elektronika ni tista stvar, ki običajno crkne v puščavi. Edina kritična je elektronika vbrizga goriva. Če crkne katerikoli senzor, zna računalnik delati tudi brez. Tudi elektronika motorja namreč - le vožnja na zasilnem programu zna biti precej duhamorna, ampak do servisa boš pa vseeno prišel (najbrž ;) ).

LP
Samo

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Sr Nov 23, 2005 10:10 am

Samo!
Korekten komentar.

LP Brane

Mitsurugi
Prispevkov: 95
Pridružen: To Nov 29, 2005 7:35 pm
Kraj: Škofljica

OdgovorNapisal/-a Mitsurugi » Sr Nov 30, 2005 9:10 pm

Sem bil tam! Živim 2 km v klanc gor ^^ :D
Fotr ma LC 2005(3,0 d4d) automatik ter LC 2001(3,0 d4d ...).
Jst pa nažalost samurajčka...

Res je, da je veliko elektronike, ki pa preverjeno dela! Najbolj všeč mi je DAC :D


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov