Obvestilo o prekršku iz prijavljene dirke !!!

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
scala
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 9:55 pm
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a scala » So Jan 25, 2014 12:34 pm

Takšne stvari so katastrofa za slovensko offroad sceno. Tako ali tako udrihajo po nas že par let in samo vprašanje je kako daleč bomo pustili, da tole pride. Mislim, da je pametno, da vsi z organizatorjem dirke skupno najamete odvetnika in se skupaj borite. Že sedaj veliko naših offroaderjev odhaja v tujino in nobeden ne razmišlja kako denar beži iz države.. Ampak o tej temi ne bom pisal, saj bom samo še bolj jezen. Pa tudi kakšno zbiranje sredstev preko offroad foruma bi bilo pametno za takšne primere, saj posameznik težko kaj reši sam. Na offroad forumu je 3100 članov in skupinsko lahko kaj naredimo..
Avtocesta..slaba cesta..

Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a golenač » So Jan 25, 2014 2:08 pm

No malo se zdaj umirite eni tu gor z komentarji, tega nisem dal gor zato da se bojo kaka sredstva pobirala ampak da vidite kaka svinjarija se lahko dogaja v tej naši "pravni" državi, vem da vsi dobro hočete, ampak z nakladanjem ne bomo nič rešili na slo off road sceni, stopimo pa lahko zaenkrat skupaj tak da se v čim večjem št udeležujemo dirk in srečanj,
ja 3100 članov nas je na forumu klko pa nas hodi od tega na srečanja in dirke, še 1% pomoje ne.

Kar se tiče izjave imam prijatla ki je dober odvetnik mi že sestavlja izjavo in jaz jo bom v roku oddal, kak se bo pa odvilo vam javim.

Lp Sandi.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jan 25, 2014 3:08 pm

Jaz pa razmišljam o tem, da bi prenehal z offroadevanjem in odprl "Privat Inšpektoriat" :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » So Jan 25, 2014 8:59 pm

Še nekaj podatkov - pridobljena so bila soglasja lastnikov parcel, gozdnih in kmetijskih. Pridobljeno je bilo dovoljenje občine, prijavljeno policiji, reševalni službi, gasilcem. Oglaševano preko radija, lokalne TV in časopisja, na jumbo plakatih. Torej nič delano na skrivaj, v ilegali. Za tekmo v hardu je organizator zagotovil še celo sodnike z zveze - licenca ali nekaj takega. Tekma je potekala na enakih parcelah kot v letu 2012, ko sta bili dve tekmi. Organizator ni mogel vedeti - res je, ni naročil pravne študije (sarkazem) - da kljub vsemu temu ni dovoljeno voziti po gozdu in kmetijskem zemljišču (travniku). Zato je bil kljub vsemu kaznovan, čeprav zakon dopušča, da bi bil lahko samo opozorjen, saj dirke ne bo več organiziral.

Noben tekmovalec ni mogel niti pod razno domnevati, da je v prekršku ker se je udeležil dirke. Pika. Obstaja pa eno pravno načelo še iz starega Rima, da nepoznavanja prava škoduje. ZAto navijam za vsakega, ki si lahko v tem sranju privošči odvetnika in upam, da mu uspe.

Pa še nekaj o sranju, ki se kliče "objektivna odgovornost". Res je organizator objektivno odgovoren, ker ni poznal inšpektorici najljubšega predpisa. Kaj pa če ima "ministarstvo za gubljenje vremena (tisti, ki smo zrasli z Alan Fordom, ga poznamo) svojo ekspozituro tudi v SLO. Kdo vse nam še lahko serje, ker imamo radi blato?

Pa subjektivna odgovornost - tisti, ki pozna organizatorja Braneta ve, da je v dirko "investiral" svoje veselje, čas, energijo, sorodnike in prijatelja, tudi kakšen euro ali dva sta šla nepovratno... Verjamem, da niti v enem trenutku ni poskusil zajebat kogarkoli. vseeno pa - shit happened.

Golenač kljub temu, da je upravičeno besen, ni predlagal jamranja in stokanja, pač pa konkretne poteze.

Trenutno se sicer še nobene pametne ne spomnem, ampak pred kratkim sem slišal za https://www.facebook.com/zdruzenjeterenskihvoznikov.

Tako, da očitno jih je še nekaj, ki bi radi uživali v terenski vožnji. In ja, pojma nimam, kako je najbolj prav za naprej, ampak sej pri tapravi terenski vožnji tudi nikoli ne veš kaj te čaka v blatu, za skalo, pod snegom.

Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a golenač » Sr Feb 05, 2014 8:48 am

V rekordnem času našega sodstva sem dobil odgovor včeraj, vse skupaj sem prespal ampak še vedno moje jeze tu z besedami ne morem opisat, samo to bom rekel da mi je žal in da me je sram da živim v SLO, namesto da bi na pošten način začeli čistit pri ta velikih, so začeli na NEPOŠTEN način jemat pri malih.
Zdaj pa po posvetu z odvetnikom kaj naredit, al it naprej iz principa in se vršt v še večje stroške tudi če zmagam ali zgubim, al pa požret ponos in to lepo tiho plačat.
Jaz sem nazaj poslal izjavo v zelo prijaznem smislu nič napadalno, inšpektorca bi mi po zakonu lahko dala samo opomin, ampak to so pomoje že imeli vse naprej pripravljeno samo podatke so vstavli in nam poslali nazaj.

Evo :bruha: I FEEL SLOVENIA.

Včeraj mi je bilo žal še da sem offroader, vsaj to mi danes več ni.



Slika


Slika


Slika

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Feb 05, 2014 9:05 am

:grozno_prestrasen:

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Feb 05, 2014 9:16 am

ja, meni gre tudi ta država močno na bruhanje, vbistvu me je zelo sram da sem iz tukaj. Je videt da kriza ni problem, drugači se ne bi ukvarjali s tem, to je ubistvu mlatenje prazne slame. Kadar zavod za gozdove opravlja svoje delo, uniči traso ene stokrat bol kot ena mušica od avta, sam kaj ko je zavod za gozdove še ena velika mafia. Sandi, jaz ubistvu bi verjetno šel naprej že zaradi kaprica, ker država je taka kot je lih zaradi tega, ker jim vse pustimo, vendar se najprej posvetuj s kakšnim ne preveč znanim odvetnikom, ki se še trudi.

vsaka čast vam štajercem za proteste, če bi bili vsi taki bi bilo verjetno dosti bolje

P,S. mirni protesti običajno ne delujejo
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Feb 05, 2014 9:41 am

Konec besed, treba bo k dejanjem. Vsi teramo Sandija, naj gre naprej in da naj se ne pusti dol tlačiti. Lepo!
A smo mu pripravljeni tudi finančno stopiti ob bok?
Nenazadnje bi bil uspeh v taki pravdi pomemben za vse nas.
Javite se junaki!
Nenazadnje bi lahko tako pravdo vodila in financirala ORZS iz članarin (a jih sploh pobira??).
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Sr Feb 05, 2014 9:43 am

Tudi pri prekrških še vedno velja, da je odgovoren tisti storilec, ki prekršek stori naklepoma ali iz malomarnosti. Nadvse spoštovana inšpektorica se s tem popolnoma nič ne ukvarja v svoji odločbi, kar je že kršitev postopka. Voznik bi po njenem moral vedeti obenem številke parcel pa še njihovo kategorizacijo, da bi se izognil tistim kritičnim 170 metrom proge. Kako naj bi voznik to vedel, niti domačin ni? Naklep (da je tekmovalec nalašč peljal tam, čeprav je vedel, da ne sme) bi bilo tako težko očitati, malomarnost pa prav tako, ker je šlo za organizirano tekmovanje, za katerega tekmovalec pač ni dolžan sam preverjati vseh dejstev vnaprej, ampak zaupa organizatorju. Dalo bi se tudi argumentirati, da gre za prekršek neznatnega pomena.

Skratka, po moji oceni bi bilo smiselno vložiti zahtevo za sodno varstvo. Pri prekrških, ki so v naši lepi deželici seveda naravnani zgolj za molzenje raje, je verjetnost uspeha žal majhna, potencialni stroški pa visoki (izgubiš možnost polovičke plus 150€ sodne takse moraš plačat, če ti ne uspe)... tako da se mora tekmovalec odločiti sam. Vsekakor pa boli pustiti zadnjo besedo eni NPF, ko iz njenega načina pisanja lepo izhaja, da je na fanatičnem križarskem pohodu.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Sr Feb 05, 2014 9:47 am

Spremljam temo in lahko samo rečem da je to resnično sramota. Tako imenovani meneđerji perejo dnarje take da glava peče, droga se vozi na zadnjih sedežih čez slovenijo, pa nikomur nič. Od časa da časa najebe majhen človek. Tukaj pa gorzijo z uklonilnimi zapori zaradi popolno uničene flore in favne na dveh kolesnicah v dolžini 170m.

pa ta folk je bolan...

Res je tole čedalje večja farsa, tisti kateri imajo veliko imajo še več, delavec pa čedalje manj. Če nebi imel družine tukaj bi že zdavnaj spokal...

CIGANIJA

Sandi, če imaš sredstva in si ijh pripravljen reskirat pojdi naprej, jaz vem da si tega nebi mogel privoščit

Vidim pa dve opciji v izogib temu, seveda v primeru da se samo vozim po gozdu. Dal bom v avto motorko in šel rit v svoj gozd. Če me kdo kaj vpraša bom rekel da gospodarim z gozdovi. Za nameček se pa še vpišem v lovce ker imajo itak revir na področju mojega gozda.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Feb 05, 2014 9:47 am

jaz sem za zbiranje prispevkov, saj nekaj simbolično, saj se potem na koncu nabere, čeprav bi morala to zveza podpirat
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
klemenko
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 9:26 pm
Kraj: LJ

dd

OdgovorNapisal/-a klemenko » Sr Feb 05, 2014 10:35 am

Sandi! to je bilo pripravljeno že v naprej,,,,ker jaz imam popolnoma enako samo tisti opis od pritožbe mamo drugačen,,,, po mojem da če gremo naprej nebomo kaj dosti dosegli, sam ob še večji strošek bomo,,,,,plačat potem pa do org,,,,,,, :evil: ker on je to vedel in bil že opozorjen!!vendar je reskiral potem pa nas namočil!
Suzuki Samurai 413

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Feb 05, 2014 11:06 am

zakaj ne bi nič dosegli?
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
klemenko
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 9:26 pm
Kraj: LJ

aa

OdgovorNapisal/-a klemenko » Sr Feb 05, 2014 11:28 am

Ker se oni zgovarjajo na zakon o gozdovih,,po temu in temu členu vožnja po gozdu oz naravnem okolju ni dovoljena,,,,,in tudi dovoljenja ne dobiš pod nobenim pogojem,,,kao naj bi bili mi seznanjeni s tem,,,ker ta zakon obstaja že neki časa,,,,na to se zgovarjajo,,,,inšpektorica pa se po telefonu tudi noče pogovarjat,,,obnaša pa se tudi zelo napačno podobno inšpektorici!!!!tko da :shock: :shock: :shock: :shock:
Suzuki Samurai 413

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Feb 05, 2014 3:39 pm

Zdravo,

in zdaj ena moja bogokletna:

Po mojem ima gospa inšpektorica prav. Po reglcih je tako, da se kaznuje storilca. Če parkiraš avto na napačnem parkirnem mestu, pač sam plačaš kazen.

Zdaj je pa tukaj majhen hakeljc. Če kdo mene vpraša, je nosilec odgovornosti organizator tekmovanja. Storilec prekrška (v tem primeru Sandi) mora kazen plačati. Če meni, da je bil zaveden in ni vedel, da je tekma nelegalna, lahko toži edino organizatorja in od njega zahteva odškodnino.

V praksi to pomeni, da je treba v roku plačati kazen (zaradi polovičnega zneska) in ta denar požreti, ali pa ga poskušati izterjati od organizatorja.

Kdorkoli tu na forumu svetuje Sandiju naj gre naprej, je v veliki zmoti. Od nadaljevanja postopka bosta imela največ Sandijev odvetnik in na koncu država.

To, da je v Sloveniji praktično nemogoče organizirati off road tekmo, je pri teli zadevi popolnoma drugotnega pomena.

In še nekaj. Kje je zdaj naša silna off road zveza? Zakaj se iz denarja od članarin klubov ne poravna Sandijeva kazen, če smo že kao organizirani? Zakaj taista zveza ne pomaga organizatorju tekme pri takilih zapletih? Zakaj zveza ne najame odvetnika za organizatorja tekme in ga zaščiti pred takšnimi kozlarijami? Komu gre ta denar?


LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Feb 05, 2014 4:28 pm

Tako je.........to je pot najmanjšega odpora.
Edino tole bom malo popravil:
Bizzy napisal/-a:
V praksi to pomeni, da je treba v roku plačati kazen (zaradi polovičnega zneska) in ta denar požreti, ali pa ga poskušati izterjati od organizatorja.



V praksi to pomeni, da je treba v roku plačati kazen (zaradi polovičnega zneska) potem pa ga poskušati izterjati od organizatorja ali od ORZS (ker je tekma štela za državno prvenstvo).

Tožarit se z inšpektorico in državo je v tem primeru scanje proti vetru. Po zakonu se kaznuje posameznik in organizator, le višina kazni je različna. Enako je po uredbi o vožnji v naravnem okolju.

Pa še ena moja bogokletna: Glede na zakon so tele kazni zelo nizke.
Tisti, ki trdite, da ugovora ni treba pisati ali da je vseeno se pa motite. Ugovor je zelo pomemben saj je od njega odvisna višina kazni, lahko jo celo ni. Tule ni fiksne višine kazni, kot jo dobiš za varnostni pas recimo.......Če ugovora ni, lahko računate že vnaprej, da vam bodo pribili maksimalno možno kazen.

Še enkrat, ker vas je več stopite skupaj in rešujte zadevo skupaj, ker imate več možnosti, pa še ceneje bo. Če ste člani kluba, ki je član ORZS naj vaši klubi urejajo zadevo pri ORZS v izogib nepotrebnim stroškom.

Me pa tale zgodba spominja na nekega rudarskega inšpektorja............stari prdci bodo vedeli o čem ali komu govorim.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: aa

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Feb 05, 2014 4:41 pm

klemenko napisal/-a:Ker se oni zgovarjajo na zakon o gozdovih,,po temu in temu členu vožnja po gozdu oz naravnem okolju ni dovoljena,,,,,in tudi dovoljenja ne dobiš pod nobenim pogojem,,,kao naj bi bili mi seznanjeni s tem,,,ker ta zakon obstaja že neki časa,,,,na to se zgovarjajo


Kmalu boste vsi sešteli 2+2 in bo jasno da uredba o vožnji v naravnem okolju ne pomeni nič kakršna koli že bo.............. je le možnost dvojnega ali večkratnega kaznovanja za isto stvar oziroma za isti prekršek. Uredba kakršna koli že, sama po sebi ne more izkjučit drugih zakonov ali dovolit nekaj, kar drugi zakon onemogoča.
Tako, da nikar ne hodite srat ali seksat dlje, kot 5 metrov od ceste........pri nas se to lahko kaznuje z globo od 1200 do 42.000€. Cenejše boste skozi prišli če povozite človeka na nujni vožnji do najbližjega stranišča..........

Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a golenač » Sr Feb 05, 2014 7:35 pm

Bizzi in Alien jaz se žal z vama ne bom strinjal niti se ne bom spuščal podrobno več v zakone, to kar je napisal ipsilon drži da prekrška ni če ga nisi storil naklepoma ali iz malomarnosti.

Saj mogoče bom pogrnil in vrgel še več denarja stran, ampak bom vsaj vedel da sem probal, mogoče bo pa zmaga, in Miran je lepo povedal to se tiče vseh nas, drugače se še počasi po šoderjamah več ne bomo smeli vozit če ne bomo vsaj probali ukrepat.

V glavnem jaz bom vložil zahtevo za sodno varstvo, če koga od udeleženih kaj zanima pa mi naj pošlje na PS.

Lp Sandi.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Sr Feb 05, 2014 8:57 pm

golenač napisal/-a:Bizzi in Alien jaz se žal z vama ne bom strinjal niti se ne bom spuščal podrobno več v zakone, to kar je napisal ipsilon drži da prekrška ni če ga nisi storil naklepoma ali iz malomarnosti.

Saj mogoče bom pogrnil in vrgel še več denarja stran, ampak bom vsaj vedel da sem probal, mogoče bo pa zmaga, in Miran je lepo povedal to se tiče vseh nas, drugače se še počasi po šoderjamah več ne bomo smeli vozit če ne bomo vsaj probali ukrepat.

V glavnem jaz bom vložil zahtevo za sodno varstvo, če koga od udeleženih kaj zanima pa mi naj pošlje na PS.

Lp Sandi.


Bravo.

Za kar koli, ZS.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Feb 06, 2014 7:05 am

Tole se sicer ne dotika tele teme, ampak še en dokaz banane repubike!
V Logatcu je v nedeljo okoli 21 ure do končno ugasnila luč v vseh domovih,ker je padel še zadnji daljnovod, kateri je napajal logatec. V ponedeljek so pač nekateri trgovci in gostilničarji zaradi izpada el. pač začeli pisati račune na roke.In lej ga šment,v Logatcu se že pojavi inšpektor in začne groziti z globami, ker pač to ni dovoljeno brez blagajn.
Me zanima kako se nas bodo usmilili pri plačilu davščin glede na to da se lahko zgodi da v Logatcu gospodarstvo ne bo moglo funkcionirati normalno po nekaterih črnih napovedih tudi do tri mesece.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Feb 06, 2014 7:34 am

Ker se oni zgovarjajo na zakon o gozdovih,,po temu in temu členu vožnja po gozdu oz naravnem okolju ni dovoljena,,,,,in tudi dovoljenja ne dobiš pod nobenim pogojem,,,kao naj bi bili mi seznanjeni s tem,,,ker ta zakon obstaja že neki časa,,,,na to se zgovarjajo,,,,inšpektorica pa se po telefonu tudi noče pogovarjat,,,obnaša pa se tudi zelo napačno podobno inšpektorici!!!!tko da


normalno, da se na nekaj zgovarjajo, drgač ti ne bi meli za kaj pisat kazni, ti moraš pa dokazat nihovo zmoto ali kakšno napako. Ni možno da bi človek vedel vse o zakonih.
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Feb 06, 2014 9:24 am

jereb napisal/-a:V Logatcu je v nedeljo okoli 21 ure do končno ugasnila luč v vseh domovih,ker je padel še zadnji daljnovod, kateri je napajal logatec. V ponedeljek so pač nekateri trgovci in gostilničarji zaradi izpada el. pač začeli pisati račune na roke.In lej ga šment,v Logatcu se že pojavi inšpektor in začne groziti z globami, ker pač to ni dovoljeno brez blagajn.


Na gobec iz prve !

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Feb 06, 2014 9:30 am

E, točno to sem ob prebiranju prispevka tudi sam najprej pomislil!!!ma da v taki situaciji pride k meni in mi reče tako, bi mi še isti trenutek vtrgalo živec in res nevem če bi si tale inšpektor še kdaj upal komu kej podobnega rečt!!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Feb 06, 2014 9:36 am

jereb napisal/-a:Tole se sicer ne dotika tele teme, ampak še en dokaz banane repubike!
V Logatcu je v nedeljo okoli 21 ure do končno ugasnila luč v vseh domovih,ker je padel še zadnji daljnovod, kateri je napajal logatec. V ponedeljek so pač nekateri trgovci in gostilničarji zaradi izpada el. pač začeli pisati račune na roke.In lej ga šment,v Logatcu se že pojavi inšpektor in začne groziti z globami, ker pač to ni dovoljeno brez blagajn.
Me zanima kako se nas bodo usmilili pri plačilu davščin glede na to da se lahko zgodi da v Logatcu gospodarstvo ne bo moglo funkcionirati normalno po nekaterih črnih napovedih tudi do tri mesece.

Taki bi morali biti žrtve naravne ujme! Ne pa tisti, ki pomagajo!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Če Feb 06, 2014 1:55 pm

AŁIEN napisal/-a:V praksi to pomeni, da je treba v roku plačati kazen (zaradi polovičnega zneska) potem pa ga poskušati izterjati od organizatorja ali od ORZS (ker je tekma štela za državno prvenstvo).

Tožarit se z inšpektorico in državo je v tem primeru scanje proti vetru. Po zakonu se kaznuje posameznik in organizator, le višina kazni je različna. Enako je po uredbi o vožnji v naravnem okolju.

Pa še ena moja bogokletna: Glede na zakon so tele kazni zelo nizke.
Tisti, ki trdite, da ugovora ni treba pisati ali da je vseeno se pa motite. Ugovor je zelo pomemben saj je od njega odvisna višina kazni, lahko jo celo ni. Tule ni fiksne višine kazni, kot jo dobiš za varnostni pas recimo.......Če ugovora ni, lahko računate že vnaprej, da vam bodo pribili maksimalno možno kazen.

G. Vesoljček, veliko veš, a malo ga pa le serješ.

1) Dokazati civilno odgovornost organizatorja je ravno tako težko, zagotovo pa dražje, kot poskušati dokazat, da nisi odgovoren za prekršek. In če je bil organizator količkaj pameten, je dal tekmovalcem v podpis izjave, da tekmujejo na lastno odgovornost.

2) Pravni spopad z državo je zahteven, ni pa nemogoč. In tudi zaradi takšnega odnosa, da so ljudje raje tiho in plačajo, kot pa popizdijo, imamo toliko polpismenih inšpektorjev in drugih prekrškovnih organov, ki izdajajo nezakonite in nepopolne odločbe. Res pa da je sodnikom za prekrške včasih tudi težko kaj dopovedati. In ravno na polovičko računa država, zato je dvignila tudi sodne takse za zahteve za sodno varstvo... malo korenčka, malo palice. Dobro so nas strenirali.

3) Bučkaš glede kazni. 3. odstavek 52. člena Zakona o prekrških (ZP-1) jasno piše, da v hitrem postopku (ko odločbo izda prekrškovni organ, ne sodišče), se globa izreče v predpisanem znesku, če pa je predpisana v razponu, se izreče najnižja predpisana mera, razen če drug zakon izrecno določa drugače. Tudi če vložiš zahtevo za sodno varstvo, sodišče ne more odločiti tebi v škodo, torej ti naložiti več kazni, kot si jo dobil v prvi odločbi. So pa stroški, jasno.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov