Čigav je bil bugy v Renčah 2004

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

Čigav je bil bugy v Renčah 2004

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Sep 28, 2005 10:17 pm

Mi lahko kdo pomaga najti lastnika buggija ki je bil v Renčah na dirki 2004. Rad bi šel pogledat ta stroj, pa ne vem kam oziroma h komu. Če kdo pozna lastnika bi prosil za tel. št ali kaj podobnega. Če ima kdo kaj več slik, bi bil tudi vesel.
LP Ludwig
Slika
God shave the queen...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Sr Sep 28, 2005 10:28 pm

to je pa bil če se prav spomnim oče od SUZUKI-ja...drugač se pa dela zdej v eni delavnici en buggy za DP z navitim alfinim motorjem 3,0 V6...
zgleda tako:
Slika
aja...ogrodje je od češkega prvaka :wink:

suzuki
Prispevkov: 308
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 7:27 pm
Kraj: Renče

bugy

OdgovorNapisal/-a suzuki » Če Sep 29, 2005 2:38 pm

bugy je naš ja.......zakaj prašaš???
ni od očeta ampak moj in od enga frenda.

LP Primož
SUZUKI Samurai + dodatki:)

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Sep 30, 2005 12:40 pm

Rad bi ga prišel pogledat, da vidim kako ste se lotili zadeve, ker mislim delat nekaj podobnega. Je možno?
LP Ludwig
God shave the queen...

suzuki
Prispevkov: 308
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 7:27 pm
Kraj: Renče

OdgovorNapisal/-a suzuki » So Okt 01, 2005 11:47 am

nič ni nemogoče:)))) vse se da videt:))sam zment se je treba kje kdaj in rešeno:)) LOP
SUZUKI Samurai + dodatki:)

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » So Okt 01, 2005 10:05 pm

Bugya za dirkat obljublja tudi en moj prjatu iz okolice Cerknice pa je mende grušt tudi privleku iz Češke motor bo opel,mene bo pa tudi hmal zamikalo,če bodo hardi le še za prvo ridoto :jako_jezen: lp.PASTWJNČAN :skace_od_srece:
wrangler

Johny
Prispevkov: 54
Pridružen: To Sep 07, 2004 8:43 pm

OdgovorNapisal/-a Johny » Ne Okt 02, 2005 8:37 pm

Ludwig če misliš vozit avtokros ti je najbolša varjanta da ga greš kupit na češko ,čehi imajo bugyje narjene da sam gledaš lahki materijali,bugy težek cca 700kg not pa moped 1.6 -1.8 pa ma 180 do 200 konjev,skoraj vsi imajo špere.


Drugač pa en moj kolega prodaja bugyja doma narejenga,kopija češkega motor pa ma notr lancia delta integrale 250 konjev če te zanima kako gre prid u tunce na dirko ki bo 30.10.2005


LP
Johny

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Okt 02, 2005 9:46 pm

Ne avtokros me ne zanima. Samo off road. Buggya bi pa sam delal zame in za mojga partizana, da se bova mal okol hiše drajsala...
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Okt 04, 2005 11:26 am

Ludwig in ostali, ki ste se že lotili izdelave buggy-jev. Je kdo pomislil, da bi izdelal buggy in se z njim udeležil kake amaterske offroad dirke po Afriki? Tam si z buggy-jem (če je prav narejen, seveda) izredno konkurenčen. Mali probelm zna biti, da mora biti registriran, ampak tudi to se da zrihtat (tudi vozit brez registracije).
Pomembno je, da si po zrukanem makadamu zelo hiter (tu ustvariš prednost pred konkurenco), pa da se vseeno da še čez sipine vozit (če je 2WD - in to je edino smiselno zaradi nizke teže - bi pa rabil kako zaporo).

LP
samo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Okt 04, 2005 12:48 pm

Samo napisal/-a:Ludwig in ostali, ki ste se že lotili izdelave buggy-jev. Je kdo pomislil, da bi izdelal buggy in se z njim udeležil kake amaterske offroad dirke po Afriki? Tam si z buggy-jem (če je prav narejen, seveda) izredno konkurenčen. Mali probelm zna biti, da mora biti registriran, ampak tudi to se da zrihtat (tudi vozit brez registracije).
Pomembno je, da si po zrukanem makadamu zelo hiter (tu ustvariš prednost pred konkurenco), pa da se vseeno da še čez sipine vozit (če je 2WD - in to je edino smiselno zaradi nizke teže - bi pa rabil kako zaporo).

LP
samo


Tut za 4WD ni dost večje teže, če vzameš podvozje od subaru justyja, pa gor obesiš mal večja kolesa.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Okt 04, 2005 12:56 pm

Nebivedu napisal/-a:
Samo napisal/-a:Ludwig in ostali, ki ste se že lotili izdelave buggy-jev. Je kdo pomislil, da bi izdelal buggy in se z njim udeležil kake amaterske offroad dirke po Afriki? Tam si z buggy-jem (če je prav narejen, seveda) izredno konkurenčen. Mali probelm zna biti, da mora biti registriran, ampak tudi to se da zrihtat (tudi vozit brez registracije).
Pomembno je, da si po zrukanem makadamu zelo hiter (tu ustvariš prednost pred konkurenco), pa da se vseeno da še čez sipine vozit (če je 2WD - in to je edino smiselno zaradi nizke teže - bi pa rabil kako zaporo).

LP
samo


Tut za 4WD ni dost večje teže, če vzameš podvozje od subaru justyja, pa gor obesiš mal večja kolesa.


A sam od subaruja pride v poštev? :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Okt 04, 2005 1:09 pm

slayer napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:
Samo napisal/-a:Ludwig in ostali, ki ste se že lotili izdelave buggy-jev. Je kdo pomislil, da bi izdelal buggy in se z njim udeležil kake amaterske offroad dirke po Afriki? Tam si z buggy-jem (če je prav narejen, seveda) izredno konkurenčen. Mali probelm zna biti, da mora biti registriran, ampak tudi to se da zrihtat (tudi vozit brez registracije).
Pomembno je, da si po zrukanem makadamu zelo hiter (tu ustvariš prednost pred konkurenco), pa da se vseeno da še čez sipine vozit (če je 2WD - in to je edino smiselno zaradi nizke teže - bi pa rabil kako zaporo).

LP
samo


Tut za 4WD ni dost večje teže, če vzameš podvozje od subaru justyja, pa gor obesiš mal večja kolesa.




A sam od subaruja pride v poštev? :D


V poštev pride vse, samo mislim da je justy eden izmed najlažjih 4WD avtomobilov, sploh kar se tiče mašine, menjalnika(skupaj s prednjim diferencialom) in kardana ter zadnjega diferenciala. Vse skupaj ne vem če presega 100kilogramov. Če pa veš za kako drugo podvozje za buggy-ja ki bi bilo lažje pa predlagaj. Sam predlagam samo tisto kar poznam, in subaruja poznam zelo dobro (sem jih kr nekaj časa šraufal tut na enem servisu).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Okt 04, 2005 1:32 pm

Se še nisi peljal po ribežnu, a ne? ;)
Justy bi razpadel na prvi etapi :).

Fora je v tem, da uporabiš bočan material, ampak čim manj. Velika kolesa in dolge hode vzmetenja, pa relativno dolgo medosno razdaljo. Pa saj je Schlesser že vse pogruntal, tako da tole ne bi bil nek nori izum. Lahek avto, pa dolgi hodi, da lahko kar letiš čez pipe in sipine. Po sipinah bi bil definitivno slabši od boljših 4WD, ampak po pajpu bi jih pa žgal, da bi bilo hudo. Predvsem potrebuješ neodvisno obešenje za vsa 4 kolesa.

LP
Samo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Okt 04, 2005 2:03 pm

Samo napisal/-a:Se še nisi peljal po ribežnu, a ne? ;)
Justy bi razpadel na prvi etapi :).

Fora je v tem, da uporabiš bočan material, ampak čim manj. Velika kolesa in dolge hode vzmetenja, pa relativno dolgo medosno razdaljo. Pa saj je Schlesser že vse pogruntal, tako da tole ne bi bil nek nori izum. Lahek avto, pa dolgi hodi, da lahko kar letiš čez pipe in sipine. Po sipinah bi bil definitivno slabši od boljših 4WD, ampak po pajpu bi jih pa žgal, da bi bilo hudo. Predvsem potrebuješ neodvisno obešenje za vsa 4 kolesa.

LP
Samo


Samo dobr bi bilo če bi kdo vse prebral - napisal sem da bi vzel podvozje in to zmontiral na buggy-ja - ne da bi šel s celim justyjem dirkat. Zato sem tut napisal, da kardani menjalnik in motor pa diferenciali niso težji od 100kg - to je pa za buggy idealno.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Okt 04, 2005 2:11 pm

Ti nisi dobro prebral: gor ne moreš dati koles od Justy-ja. Ko bi dal gor velika kolesa, bi pa bil lom. Če daš kolesa velika 33", moraš dati tudi ustrezno močne diferenciale, a ne? In to od Justy-ja definitivno niso. kolesa pa morajo biti velika, ker je cesta grozno luknjasta.

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Okt 04, 2005 2:15 pm

Nebivedu, a ima justy reduktor in priklopljiv 4kolesni pogon?
A veš za kakšnega justy-ja?
God shave the queen...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Okt 04, 2005 4:28 pm

Reduktorja nima, ostalo pa v živo :lol:
Slika

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Okt 04, 2005 4:50 pm

khm...kaj pa fiat panda?

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Okt 04, 2005 7:23 pm

Ja to je tud opcija. vem za eno za 50k sit.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Okt 04, 2005 9:06 pm

pa baje pašejo neki močnejši motorji od fiata tud not...to mi je enkrat padlo v uho,nevem od koga in ne vem,od kdaj...

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » To Okt 04, 2005 11:55 pm

Poglejte kaj dela bugi.
http://www.autoclips.net/detail.php?id_video=1954
(downloadajte film)
LP

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Okt 05, 2005 7:04 am

Justy nima reduktorja. Ima ga pa leone in ima zadnji diferencial kr orenk močan in trd. Pa še 1.8 mašino ima(če kakega s turbino najdeš maš pa še turbaka lahko) Samo leone ima menjalnika 2x več kot mašine. Je pa zadnji diferencial 3.9 : 1. Lahko dobiš pa tut zadnji LSD za leoneta. To bi blo še najboljš varianta, pa ne rabiš potem nobene zapore.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Okt 05, 2005 8:19 am

Dokler sestavljaš avto za uporabo v (skoraj) domačih logih še gre, če pa greš z avtom čez morje, se pa ne smeš več hecati, razen, če en ogromen servisni kamijon za teboj vozi, za njim pa še eden, metla imenovan. Vsak pogon (tudi 4x4 ali 6x6ali....) mora moč, predvsem pa navor, ki je ena od posledic moči, preko koles spremeniti v premikanje avtomobila. In sedaj bi nekateri vzeli recimo 100 kg elemente od avteka, ki ima cel cca 800 kg in ima v originalni verziji ne vem 60 kW, vse to privarili na neko super ogrodje in not stlačili ene par sto kW turbo super booster mašino :kaj_takega_pa_se_ne:
Dejte ga no mal manj .... a za polomljene kardane in polosovine še niste nikoli slišali? Pa zakaj ima samo 100 kg - ker je švoh!!
Tisti, ki vedo, kako se avtomobile v malo bolj profesionalni garaži sestavlja vedo, da se elemente pogona nabavlja predvsem glede na navor, ki ga lahko ta sestav prenese. Ni sicer OR avto: Renault v Kangooja 4x4 ni dajal 110 KM dci motorja ampak le 90 KM ker 4x4 pogon ne bi prenesel obremenitev (le za 20 KM) močnejšega motorja.
L predavateljski P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Okt 05, 2005 8:33 am

Saj jaz sem govoril o avtu za dirke, Ludwig pa za okoli bajte. Za okoli bajte je vseeno, na dirko pa greš s prikolico in precej rezervnimi deli, sicer se ne izide. Vsaj za resno dirkanje, se mi zdi to nujno.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Okt 05, 2005 8:43 am

8) Saj moje "predavanje" (tokrat) ni bilo tebi, Samo, namenjeno. Ti si me preplašil (oz. bolje si prebudil stare strahove) že s tem, ko si me zadnjič opomnil na možnost pokanja polosi v pesku pri malo večjih gumah :?
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov