Hard v ljubljani

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
dragonja
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Maj 26, 2004 10:09 pm
Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a dragonja » Sr Sep 14, 2005 10:22 pm

Samo napisal/-a:Ja, tole gre pa res že predaleč. Že če bi hotel obrnit, ko sem prišel do luknje, bi povozil več trave, kot sem jo sicer.
Vigadu pa Miran: vidva se pa sigurno samo po cesti vozita, a ne? Miran: ti si najbrž Toyoto pobutal na parkirišču, Vigadu: ti pa si najbrž svojo big foot Nivo prvič na Brniku po poligonu peljal, saj ni registrirana, a ne? Tudi jaz sem se peljal že po kaki gozdni poti, ampak sem vedno pazil, da ne naredim škode.
Najbrž sem naredil neskončno škodo ugledu vseh offroaderjev v SLO, ko sem se zapeljal čez tisti travnik, pa čeprav so se vozili tam že drugi z "navadnimi" avti, pa nihče ni naredil še prave škode. Če bi res radi, da bi imeli ljudje drugačen odnos do terencev (oz. bolj do šoferjev le-teh), potem uporabljajte svoje avte, da pomagate drugim udeležencem prometa, kjer se le da. In jaz izkoristim vsako priložnost. V Turčiji sem naložil kolesarja in njegovo kolo, ker mu je počila guma 15km od najbližjega naselja. Ravno tako v Turčiji sem iz plaže potegnil manjši tovornjak, ker se je (optimist) šel po pesku vozit z le dvokolesnim pogonom. V soboto pa sem pomagal reševati en avtodom, ki je zdrsnil s ceste in bil nagnjen za več kot 20 stopinj, pa še eno cordobo, katero je lastnik zapeljal preveč blizu potoka, tako da sta pogonski kolesi prišli na mehko podlago. Starejših podobnih pripetljajev pa sploh ne bom navajal, da vas ne bom preveč dolgočasil. In vse to počnem zastonj (nič ne bo s pivom, Gregor). In zato v avtu vozim s sabo še en večji karabin - ker s škopcem ne moreš pripeti gurtne na večino avtov, saj ne gre skozi vlečno zanko. In upam, da se bo našel kakšen tak, ki bo pomagal meni, ko bom rabil pomoč. Če gledaš le zakone in kaj se po njih sme in kaj je tvoja dolžnost, potem ta svet ne bo nič boljši. Upam, da ne boste vesti nadomestili z zakonodajo.

LP
Samo

:moli:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 14, 2005 10:39 pm

Samo: za Vigaduja ne vem, ampak zase vem, da niti slučajno nisem nameraval tebi na rep stopiti. Pa izgleda, da sem ti... Saj nisem nič tebi rekel. Vigadujeva trditev velja zelo na splošno.
Jaz sem mojo gajbo ruknil, ker me je s poti zaradi bočnega naklona dol odneslo in verjemi, da imam med 40.000 in 90.000 (oceni enega privatnika in originalnega servisa za popravilo) razlogov, da bi TAKRAT raje ostal na poti.
Je pa res, da imam odbijač (spet) butnjen odkar sem za enim makaronarjem rinil gor do ene trdnajve skoraj 2 km nad morjem. Ampak on je bil z LRjem rustiko s širokimi gumami in nekaj dvignjenim in nikakor nisem mogel, da mu ne bi pokazal, da tudi navadna jota tja gor pride. :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Sep 15, 2005 8:31 am

Vigadu: ti pa si najbrž svojo big foot Nivo prvič na Brniku po poligonu peljal, saj ni registrirana, a ne?


Pa še kako prav imaš! Res je bilo prvič.

Najbrž sem naredil neskončno škodo ugledu vseh offroaderjev v SLO, ...


Spet poskušaš omiliti reč s pretiravanjem. Voziti po travi ni lepo in pika, nič več
in nič manj. Dejstvo.

Si pa sicer jako prijazen, ko takole pomagaš ljudem.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Sep 15, 2005 8:37 am

Če gledaš le zakone in kaj se po njih sme in kaj je tvoja dolžnost, potem ta svet ne bo nič boljši. Upam, da ne boste vesti nadomestili z zakonodajo.


A vest ti narekuje/pusti, da se voziš po travniku človeka, ki ga ne poznaš in tako pripomoreš k boljšemu svetu ?! Hmm, jaz temu ne pravim vest ampak objestnost. A ne bi bil svet boljši, če bi upošteval pravice (in travo) lastnika
tistega travnika in jih ne tako nemarno poteptal.

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Če Sep 15, 2005 11:39 am

Matr so eni čudni pa še za ful pametne se majo.
PRIVAT LASTNINA JE PRIVAT LASTNINA IN BAŠTA!!!!!!!
Kmetu je vsak kvadratni meter zemlje več vreden kot vsa naša jajca za 100 EUR ali 1000000 EUR.Teh naših jajc čez par let ne bo več,ta zemlja pa obstaja že ogromno prej in bo še blazno dolgo ko nas več ne bo (pa sploh ni važno v čigavi lastnini).
IN VOLJO LASTNIKA JE POTREBNO SPOŠTOVATI!!!!!!
Pa ne se zgovarjat na žlahto kako je dobra,ker to pač ni ampak je v to primorana.
LP Brane

PS
Pustimo kmete ker imajo prav in ne lezite v rit zelenim!!!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 15, 2005 6:59 pm

Čakte mal ljudje, čakte...
Samo je to temo načel, ker mu ni bilo jasno, zakaj ljudje razrijejo CESTO (ali lepo narejeno in zvoženo pot). In posledica tega, da je nekdo cesto razril, je ta, da sedaj nekateri en mali (po sliki sodeč ene 5 do 10 m vseskupaj) obvozek OB tej jami na cesti naredijo.
Pa Samo ni nič kriv! Pa če smo pošteni, tudi tisti ne, ki mimo luknje obvoz po travniku naredijo. Saj tam je vendar cesta! Kriv je tisti, ki je jamo naredil.
In razen tega, da se Samo očitno v službo vozi s terenskim avtom, nima tista vožnja ob cesti nobene zveze z nami offroadarji.
Ima pa Vigadu prav, ko je rekel, da smo ORarji bolj na očeh in da moramo zato, žal, še malo bolj kot ostali pazit na glas ljudstva.
Pa še tebi Brane: Ne strinjam se s teboj, da imajo kmetje prav, zeleni pa ne. Vedno to ne drži. To, da kmetje na tone kemikalij porabijo (ali prostovoljno ali pa so v to prisiljeni je žal druga zgodba) NI dobro. Ne za nas, ne za njih, še manj pa za tiste, ki bodo, upam vsaj, za nami to ljubo Zemljo peštali.
Kmetje bi tudi vso divjad pobili, ker jim pridelke uničuje in tako naprej in tako naprej. Žal morajo tudi kmetje zemljo obdelovati po kapitalističnih načelih, drugače jih bo lakota pobrala. Vse njihove pridelke pa tako mi požremo (saj veste, koliko kil imam :lol: )
Pa tudi vsi zeleni nimajo prav, da smo si na jasnem.
Pa da ne bi jaz mislil, da imam jaz vedno prav.... he, he, niti slučajno ne.

L pridigarski P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Sep 15, 2005 10:00 pm

Tole pa postaja vedno bolj komično. Očitno je najbolje, da človek sploh ne zapelje na kak makedam, razen če si se prej zatrdno prepričal, da je to javna pot. V slučaju, da prideš do prekopanega dela, in nimaš ravno Samuraia, pa moraš odpeljati vzvratno do točke, kjer boš lahko obrnil, brez da povoziš še tako majhno količino travnika. In če smo že pri tem - ni važno, ali je privatna lastnina ali ne - na travnik se ne sme zapeljat.
Vigadu, pa ti si zagotovo mestni otrok in se še nikoli nisi zapeljal po travi, parkiral na travi ali karkoli podobnega, saj bi sicer vedel koliko škode se naredi, če se v suhem vremenu voziš po travniku (brez da žgeš po gasu, seveda). Vem vem... privatna lastnina. Če je kmet že prekopal cesto, bi lahko na začetku postavil znak, da je prepovedana za ves promet, ali pa da je to privatna cesta (v tem primeru mu je mogoče sploh ne bi bilo treba prekopati - dovolj je že, da daš ljudem vedeti, da tam niso zaželjeni, pa začne vsak o žebljih razmišljat, pa raje obrne). Najbrž so se tisti pred mano peljali okrog luknje iz istega razloga, kot jaz: ker je bilo lažje, kot nazaj, pa enako trave so povozili, kot če bi šli nazaj.
Velikokrat sem že povozil kak meter travnika in ga po vsej verjetnosti še velikokrat bom, pa ne iz objestnosti, pa pazil bom tudi, da ne bo škode.

A kdo nabira gobe? Parkirate v tem slučaju na mestnem parkirišču in se odpravite do gozda peš? Pozor! Ko nabirate gobe, jih najbrž nabirate po privatnem zemljišču (razen, če se niste prej prepričali na katastru in nabirate gobe le na državnem ozemlju).
Ko se pelješ kje bogu iza leđa, kjer so res ozki makadami (in to državni), pa srečaš avto, se umakneš kam? NA TRAVNIK seveda (in takih cest je v okolici Kolpe kolikor hočeš). Očitno ni treba biti objesten lastnik terenca, da se voziš po travniku, saj te v kaj takega lahko prisilijo razmere.

Dovolj klobasanja. Ko bom naslednjič vozil po kakem travniku, bom slikal avto tako, da se bo videla registrska, da me boste lahko prijavili.

LP
Samo

P.S.: Neskončno me tudi zabava, ker se za pravice kmetov in privatno lastnino najbolj zavzemata vrla Vigadu in Brane. Onadva sta pravi vzor. Če ste v preteklosti videli kako sliko katerega od prej navedenih izven asfaltiranih površin (z izjemo tekem na poligonih), je bila to vsekakor fotomontaža. In če ste na lastne oči videli koga od njiju, kako se vozi po privatni lastnini nekoga drugega, ste zreli za okulista :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 15, 2005 10:48 pm

A tele je treba kar pobit ali kaj?
Slika
Zlasti onega zadaj na levi :wink:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Če Sep 15, 2005 10:54 pm

NE AFN GUNCAT IN SPREMINJAT TEME !!!! JAA?
A boš spoštoval voljo lastnika ali ne?
Do danes sem imel problem samo enkrat,ko se nas je skupina odpravila na vlako,ki so jo obdelali en teden prej.Brez besed smo se umaknili in nikoli več vrnili na to področje.
Spoštujem voljo lastnika!
Kmet je kriv nič!!! JAA?
Poglej prvo stran,prvi prispevek in se ne delaj smešnega!

LP Brane

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 15, 2005 11:22 pm

Brane, kaj postajaš agresiven? Pomiri se, drugače boš ves gubast postal.

Ampak vseeno sem upošteval tvoj nasvet in si še enkrat dobro ogledal prispevek št. 1 na to temo. In odkril sem nekaj zanimivega:
na načrtu, ki ga je objavil Vigadu za Samota je ta famozna Pipanova pot vrisana v celoti, preko dvopasovnice in čez njivo, travnik ali karkoli ta ... kos zemlje že je, do Vrtnarske ceste na desni.
V letošnjem zemljevidu telefonskega imenika (da ne bo krize glede avtorskih pravic: gre za TIS, ki ga je izdal Telekom Slovenije) pa Pipanova pot ne gre več do Vrtnarske ceste , amprek se že pred famozno luknjo konča. Poglejte
Slika
En kos poti je izpuhtel. Ni kaj.
Kmetje so zmagali! Naj živi Matija Gubec!
Še večji frajerji smo pa mi, ki smo iz ene luknje naredili že tri strani kreganja, eni so začeli že vpiti (ojla, Brane, si se že pomiril :lol: ), še malo, pa se bomo vsi skregali. Ni čudno, da je tisti kmet jamo skopal....

L 8) P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Sep 15, 2005 11:41 pm

Ne se preveč en drugemu dokazovat kako ste angelcki. :ubogi_ludwig: In ne delat iz muhe slona. :thank_you: :stisk_roke:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 15, 2005 11:47 pm

Spet je Ludwig gor plačal :krohota_se:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Sep 16, 2005 6:27 am

2 Miran: če še enkrat prebereš tisto, kar sem napisal povsem na začetku, zame pa je na forum objavil Vigadu, boš videl, da sem cesto na zemljevid vrisal jaz. Če cesta je na zemljevidu, to še nič ne pomeni - lahko je še vedno privatna - npr. nikoli se ne vozim po tistih cestah, ki so znotraj vojašnice, le nekaj deset metrov stran od te, pa so tudi vrisane. Tisti dovoz, ki je vrisan in je pravokoten na Vrtnarsko cesto, je v resnici videti povsem enako, kot tale prekopana nevrisana (poljska) cesta.
Telefonskega imenika sicer po navadi nimam s sabo, tako da za te zemljevide ne vem, koliko dobri so. Je pa zanje podatke urejalo podjetje Monolit, ki je izdelalo tudi karto Adria Route za Garmin-a. Nekatere "ceste" na tem zemljevidu (oz. na CroGuide, ki je malo starejši) niso prevozne niti z vitlom!

2 Brane: Če si že dosleden, kar se spoštovanja tuje lastnine tiče, potem ne bi imel kaj iskati na tisti vlaki - sploh. Tudi preden ste izvedeli, da se lastnik s tem ne strinja. In še huje: tudi če se lastnik strinja, niste imeli kaj tam iskat, razen če ste še vi hlode dolj vlačili zanj - tako pa pravi zakonodaja.
In na enak način, kot ti, voljo lastnika upoštevam tudi jaz: sedaj, ko vem, da se lastnik z mojim početjem ne strinja, se ne vozim več tam. V skladu z zakonodajo to ni, ampak kako ugotoviš, do kje je neka pot makadamska in javna, in kdaj postane poljska in privatna, pa ne vem. Tudi v zakonodaji nič ne piše. Če je ozka in nasuta s peskom je? Ostane nam edino to, kar je napisal Vigadu - da se vozimo le še po asfaltiranih površinah, pa smo na varni strani (kar se zakona tiče).

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Sep 16, 2005 9:40 am

P.S.: Neskončno me tudi zabava, ker se za pravice kmetov in privatno lastnino najbolj zavzemata vrla Vigadu in Brane. Onadva sta pravi vzor. Če ste v preteklosti videli kako sliko katerega od prej navedenih izven asfaltiranih površin (z izjemo tekem na poligonih), je bila to vsekakor fotomontaža. In če ste na lastne oči videli koga od njiju, kako se vozi po privatni lastnini nekoga drugega, ste zreli za okulista


Samo - spet dokaz s pretiravanjem. In še žaljiv povrhu. Ne rečem, da se
nisem kdaj pregrešil, kar ne pomeni, da mislim, da sem ravnal prav. Poleg
tega mi vožnja po travniku ne pomeni nobenega užitka, kaj šele izziva. Za
take užitke in izzive tekmujem v hardu. V službo se pa lepo vozim po asfaltu,
pa če tudi s terencem.

Zase vem, da se ne vozim niti po vlakah, niti po gozdnih cestah. Za Braneta
ne vem, ampak se mi zdi, da se mu tudi ni treba - ima na voljo mnogo bolj
atraktivne trase.

Sicer sem pa utrujen od te debate in se odklapljam od nje. Moje stališče pa
ostane - ni prav, pa tudi ni lepo. Za offroad srenjo pa tudi škodljivo, če to
počneš s terencem. Seveda, pa bo vsak še naprej ravnal po svoji vesti.

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Pe Sep 16, 2005 9:42 am

Kje si Vigadu?
A mi ne boš malo pomagal?
Dva na enega to je krivično.
LP Brane

PS
Od te teme sem se res postaral za deset let.
In samo na kmetovi strani sem.

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Sep 16, 2005 9:43 am

Se opravičujem ... sem bolj nov v OR ... a je to strokovna debata ali zgolj nabijanje postov?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Sep 16, 2005 10:54 am

A zdej se bomo pa že med sabo "kregali" :?: :roll:
huh, najprej smo se kregali z landroveraši, potem so se baje oni med samo, zdj pa...


Če bi se rad kdo z dovoljenjem in po vseh predpisih po gozdni cesti peljal, je vabljen. Pod pogojem, da mi privleče en kubik hrastovga ploha v dolino.


Tako prekopavanje pa poznajo povsod, tud v naši vasi sta se dva kmeta, kdo bo koga.
Pa eno cesto iz moje goše, ki gre še čez državno gošo in ozek pas privatne goše, je lastnik na svojem delu zasul. Kjub temu, da smo občasno uporabljali tisto cesto že hmm, 40 let.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Sep 16, 2005 11:43 am

Gregor kdaj lahko pridem rit po tvoji goši?

Mal offtopic; A so zdej feltne vredu?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Sep 16, 2005 1:16 pm

Ti javim, ko bom šel ven vlačit. V dolino boš že vlekel.
Ta vikend sigurno ne, ker zna bit premokro in s traktorjem ne pridem zraven, ker ni 4x4.



ja, zdaj je vredu. :D

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

OdgovorNapisal/-a Sibirc » Pe Sep 16, 2005 5:23 pm

Ko drug teden posiliramo koruzo ste vabljeni k meni na njivo ,:kadi_in_zgleda_kul: . Pa tud v hosto se lohk zapeljemo. Lohka tud na njivi skopljemo identično luknjo kot tista na cesti, pa mal vozmo čez njo.
Oj fredlene grumblajde!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Sep 16, 2005 5:52 pm

Fantje saj ste verjetno že slišali za "služnost" če je to to se po tej poti lahko vozijo samo lastniki parcel ki so ob ali na tej poti.
S tem, ko je skopal luknjo je onemogočil uporabo služnostne poti in si verjetno nakopal težave lastnikov parcel, ki uporabljajo to pot.
(kaj pa če so se lastniki dogovorili in družno ob pivcu izkopali luknjo).


ha ha ha !!!! neugodno


l.p. law

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Sep 16, 2005 6:56 pm

Ja tale tema je res skrenila iz katerekoli že smeri. Vse kar sem hotel povedati je bilo, da je nek kmet prekopal cesto sredi Ljubljane. Tam sem se jaz vozil v službo, brez da bi vedel, da tam nisem zaželjen in da je to privatna zemlja. Zaradi tega prav gotovo nimam slabe vesti. Po travniku sem se peljal, ker sem pač imel na izbiro, da luknjo obvozim, ali obrnem (torej v vsakem primeru povozim nekaj malega trave). Zaradi tega se najbrž še ne uvrščam med tiste, ki se zapodijo po zasejani njivi. Sedaj pa upoštevam kmetovo voljo in se ne vozim več tam.
Debata je seveda skrenila v smer upoštevanja volje lastnikov zasebne posesti. Nihče seveda ni odgovoril, kako veš, katera cesta se uvršča v ta razred. Vigaduju pa gre že to v nos, da se na poti v službo lahko peljem po makadamu, on se pa lahko le po asfaltu ;). Jasno da se z veseljem peljem po makadamu, še posebej, če je tam manj gužve. In poleg te "prepovedane" uporabljam na poti v/iz službe še dve drugi makadamski cesti, kateri pa najbrž nista privatni (sta širši in vrisani na zemljevidu telefonskega imenika ;) ).

Žal mi je pa, da sem objavil tale prispevek, ker zgleda, da bo tale cesta za nekatere sedaj postala poligon - ko sem se danes vračal domov, sem videl enega Defenderja (je bil 110, ampak ne bel, da ne bo kdo Igorja česa obdolžil), kako se je zapodil po njej (če je peljal čez luknjo ali okoli nje, ne vem, ker se jaz nisem peljal po tej poti).

LP
Samo

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Sep 19, 2005 11:29 am

Evo fantje,informacija iz prve roke.V soboto sem se igral malo raziskovalnega novinarstva in rezultat tega je,da kmet in njegovi kolegi sploh niso proti pravim offroaderjem.Ker sem se pripeljal v bližino z os. avtom se šentviški fantje (vsi stari preko šestdeset let) niso hoteli pogovarjati z menoj.
Ker nisem odbrzel takoj domov in obupal,sem našel hčerko kmeta Štefana (po imenu sodeč so to štajerske korenine) in se mi je predstavila kot Jožica.
V vezi poti mi je nekako približno povedala tole:
Ko so se začele kolone za vstop v Ljubljano je oče takoj zasledil par avtomobilov (takozvanih osebnih),ki so začeli uporabljati našo pot,ki jo tudi na lastne stroške obnavljamo z ostalimi sosedi.Malo je pizdil vendar je zadevo toleriral nekje do številke dvajset dnevno.
Promet je naraščal in pojavili so se prvi terenci kar je mojemu očetu sicer mrkega pogleda pripeljalo nasmešek na usta.
Sami imamo sicer tudi traktor,ki pa ima zaradi ravninskih njiv pogon samo zadaj,vendar si oče želi kljub vsemu takšnega na vsa štiri kolesa pogon.Tukaj je malo problem mama,ki ne pusti zapravljati denarja.Ata tiho upa na ta mladega da bo uredil zadevo kar se pogonov tiče.
Pa pustiva to in se vrniva nazaj na luknjo.
Prišel je prvi, drugi,tretji in pri številki štiri se je ustavilo.Približni tedenski porast prometa je bil en avto in število dnevnega prometa je narastlo malo preko štirideset,terencev pa od nikoder.Manj kot 10%.Razočaranje zanj je bilo strašno.
Sklenil je da bo ob dogovoru z ostalimi sosedi naredil temu konec.Vzel je traktor,namontiral kiblo za nakladanje gnoja , se odpeljal in vrnil čez dve uri z nasmeškom na obrazu.Tako pa sem jih.Vse tiste 13 in 14 colaše sem zajebu ampak moji simpatiji sem pa naredu veselje (4x4).
Začne opazovati prvi dan in zgodi se nič .Vsi tisti nisko colaši vzamejo to kot šikano, luknjo obvozijo ampak isto storijo tudi njegovi idoli.Drugi,tretji dan isto,kasneje pa njegove simpatije izginejo.
Razočaranje zanj je bilo popolno.Včeraj dopldne je vzel v roke liter belega iz Slovenjskih goric ,ga v dveh urah zmazal,se vsedel v našega Opel kadeta karavana(veš že trideset let je pri hiši in danes ga uporabljamo za po njivi vozit, ko zjutraj ob treh nabiramo svežo solato za na trg ) na hitro vrgel v prtljažnik žakelj cementa nekaj je zaklel in se odpeljal.Mama se je kar uskrila.
Prej kot v pol ure je bil nazaj in na obrazu mu je bilo brati mešane občutke.Mama je bila z njim prijazna ,saj mu vedno stoji ob strani ko mu je hudo.
Nekaj časa je bila tišina potem je pa bolj sam zase kot zame in mamo spregovoril kaj je naredil.
Zvozu sem tisto luknjico u nulo pa naj študirajo.Pa še cement sem jim pustil pa si nej sami betonirajo,da se ne bojo po prahu vozil.
A ne Joži boš ti že pripeljala tapravga dedca s ta pravim terencem.
No vidiš tako nekako je to izgledalo.
Ko smo pa popoldne z mamo ostale same pa mi je zaupala da bi šli na BMW in si ogledali X3 in očeta presenetile za božič.Saj bi X5, pa za to malo krompirja bo tudi tamali dober.
Tako Joži iz Šentvida vidi videnje svoje družine.

LP brane


PS
Joži je stara po grobi oceni okrog trideset let in je luštna punca.

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Po Sep 19, 2005 11:38 am

Gornji sestavek je moj in sem se žal napačno prijavil.

LP brane

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Sep 19, 2005 12:24 pm

maš pa smisel za zgodbice pisat, ni kej, kapo dol.
:lol:
Slika


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov