krejzi amerikans=)

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

krejzi amerikans=)

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Sep 05, 2005 8:45 pm

well...enih par zanimivih offroad prizorov je vmes...Slika
http://videos.streetfire.net/Player.asp ... 1690320509

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Sep 05, 2005 9:01 pm

Očitno puhni keša uničujejo đipe. :?

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Sep 05, 2005 9:08 pm

Precej prizorov z đipi se mi je zdelo pod povprečjem naših dirk, tako da ne bi nič komentiral :). Mi je bil pa všeč tisti z odprto havbo :shock:

LP
Samo

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Sep 05, 2005 9:12 pm

men je pa bil the best tisti,k ga ni povleku ven,ampak kar porinu :lol:

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » To Sep 06, 2005 9:23 am

Fantjemajo več v denarnici kot v glavi.
Pa še nekej če bi pri nas mel več al manj vsak drugi avto 500KS bi tud znali usi driftat, res pa je da z z jugotam al pa peugeotom 106 1.0 bolj težko driftaš, upam da nisem nikogar užalil.
LP :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Sep 06, 2005 10:32 am

Sven napisal/-a:Fantjemajo več v denarnici kot v glavi.
Pa še nekej če bi pri nas mel več al manj vsak drugi avto 500KS bi tud znali usi driftat, res pa je da z z jugotam al pa peugeotom 106 1.0 bolj težko driftaš, upam da nisem nikogar užalil.
LP :)


Od kdaj se pa drifta z avtomobili na prvi pogon(v tujini mislim, slovenci imajo itak drugačen pogled na vse to :lol: :lol: :lol: ???
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Sep 06, 2005 11:52 am

Nebivedu napisal/-a:Od kdaj se pa drifta z avtomobili na prvi pogon(v tujini mislim, slovenci imajo itak drugačen pogled na vse to :lol: :lol: :lol: ???




V Sloveniji se "uradno" drifta z vsemi možnimi kombinacijami pogonov RWD, FWD, AWD ... :lol:

Tule imaš nekaj slikic iz 1. Avto Magazinovega Drift Challenga. Najbolj "eksotično" vozilo, ki je driftalo je bila sigurno Škoda favorit ... :lol:


marko

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Sep 06, 2005 12:51 pm

Ja sej to vem, ker slovenci smo v teh zadevah itak čudni.
Driftanje naj bi bilo "kao" tekmovanje z avtomobili z zadnjim pogonom in zadnje pogonske gume naj bi drsele skozi ovinek, zadek pa naj bi odnašalo ven iz ovinka.
Kar se pa tiče prednjega pogona, je pa samo še zategovanje ročne in temu ne moreš rečt driftanje, prej ročna party.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Sep 06, 2005 2:32 pm

Za tiste, ki mislijo, da Fwd driftanje ni driftanje, naj pogledajo na naslednji link

http://www.slo-drift.com/portal/viewtopic.php?p=581

http://home.comcast.net/~loadup03/ffdrift.wmv
http://home.comcast.net/~loadup03/cv4.wmv

Nebivedu, to še zdaleč ni SLO izum :roll:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Sep 06, 2005 2:44 pm

Res da ni slovenski izum(smo pa slovenci tisti, ki večinoma to počnemo z FWD, ker ostali ponavadi to počnejo z RWD, najde se pa tut kaka izjema), samo ponavadi so tekmovanja z RWD avtomobili, ki so tudi tehnično bolj pripravni za take zadeve. Pri FWD je vedno nevarnost, da ti bo cel avto odneslo v stran, ali pa če imaš prekratek avto, da te bo zavrtelo - kar pa zna bit zelo zelo nevarno. Že pri RWD pa kratki medosni(recimo mali terenčki) se zelo hitro zavrtiš.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Sep 06, 2005 2:55 pm

Vaja dela mojstra, mojster pa vaje.
Včasih se je potrebno pa tudi zavrtet, da veš kje so meje, a ne? 8)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Sep 06, 2005 3:03 pm

Korando napisal/-a:Vaja dela mojstra, mojster pa vaje.
Včasih se je potrebno pa tudi zavrtet, da veš kje so meje, a ne? 8)


Prej sem mel subaruja, pol sm šu pa na ferozo - prvi dež, ki je bil ko sem kupil ferozo, sem prevozil kot po jajcih in v treh krožnih križiščih sem se 4x zavrtel. Šel sem pa iz stalnega FWD in priklopljivega 4x4 na stalni RWD in prilopljivi 4x4. Tok razlike da verjet ne moreš - čeprav je subaru v enih stvareh bil boljši, sem zdaj bolj zadovoljen s terencem.
subaru ma tok več prostora da verjet ne moreš, pa mnogo nižji je tko da je tut občutek na cesti bil veliko boljši.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » To Sep 06, 2005 3:31 pm

Nebivedu napisal/-a:
Sven napisal/-a:Fantjemajo več v denarnici kot v glavi.
Pa še nekej če bi pri nas mel več al manj vsak drugi avto 500KS bi tud znali usi driftat, res pa je da z z jugotam al pa peugeotom 106 1.0 bolj težko driftaš, upam da nisem nikogar užalil.
LP :)


Od kdaj se pa drifta z avtomobili na prvi pogon(v tujini mislim, slovenci imajo itak drugačen pogled na vse to :lol: :lol: :lol: ???


Bolj kot vse drugo sem hotel poudarit da je prinas velik procent avtov ki so bolj ko ne švoh glede na amerikance oz. na ta video kjer so avti (večina) z veliko konji.
LP

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Sep 06, 2005 5:30 pm

Nebivedu,neumnosti kvasiš...glih tako se drifta z fwd avti,le da je to svoja kategorija,včasih pa se tud kr skupej pomerijo...pri driftu je tako,da se šteje kolk dima nardiš,kolk počez te nese in kako hitro prevoziš krog...ti bom dobil filmček,kjer boš vidu,kako se da z fwd avtom driftat...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 07, 2005 7:05 am

ferrarist napisal/-a:Nebivedu,neumnosti kvasiš...glih tako se drifta z fwd avti,le da je to svoja kategorija,včasih pa se tud kr skupej pomerijo...pri driftu je tako,da se šteje kolk dima nardiš,kolk počez te nese in kako hitro prevoziš krog...ti bom dobil filmček,kjer boš vidu,kako se da z fwd avtom driftat...


Ferarist zame pod nobenim pogojem ni FWD avto za drift - to so si zmislili v evropi, ker ne znajo delat avtov na zadnji pogon(razen bledih izjem).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

OdgovorNapisal/-a Sibirc » Sr Sep 07, 2005 12:04 pm

Kva pa driftanje z FWD v rikverc :idea: Pri men je blo včas izredno priljubljeno, resda po snegu al pa po pesku, včas pa je šlo tud po asfaltu :D
Oj fredlene grumblajde!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 07, 2005 12:38 pm

Sibirc napisal/-a:Kva pa driftanje z FWD v rikverc :idea: Pri men je blo včas izredno priljubljeno, resda po snegu al pa po pesku, včas pa je šlo tud po asfaltu :D


Če ti temu praviš driftanje ne vem - pr nas je blo to vedno ročna party!

Driftanje je zame ko ti zadek odnaša brez pomoči ročne zavore, samo z močjo motorja in manevriranja z volanom.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Sep 07, 2005 12:38 pm

2 Sibirc
Tudi to smo že probali in to na vseh možnih podlagah. Ampak mislim da žal ta panoga ni uradna. ::jokam:
Kolega je pa v tem kar dober oz. je bil dokler mu ni na asfaltu homo zglob odprlo. :shit_happens: Zdaj pa je postal malo bolj pazljiv in izbira le spolzke podlage. :pomiluje_ga:

2 Nebivedu
Sprijazni se, driftanje je vse kaj več kot pa samo z RWD.

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

OdgovorNapisal/-a Sibirc » Sr Sep 07, 2005 12:56 pm

Nebivedu napisal/-a: Če ti temu praviš driftanje ne vem - pr nas je blo to vedno ročna party!

Driftanje je zame ko ti zadek odnaša brez pomoči ročne zavore, samo z močjo motorja in manevriranja z volanom.

Sploh pa ročna ni zmeri nujno potrebna.
Oj fredlene grumblajde!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Pe Sep 09, 2005 11:39 pm



Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov