Vzdignila se je Slovenija ...

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Dec 05, 2012 8:08 am

Čist iskreno, če jih kakšen mulc dobi okol kepe, ni nič narobe. Mu bo tisti trenutek jasno, da to ni računalniška igrica in sam nosiš posledice za svoja dejanja!
Pogrešam na demonstracijah, več takih, ki jih je država resnično prizadela in jim ni vseeno za barabije, ki se dogajajo.
Upam da se demonstracije kmalu premaknejo na zgodnejšo uro, ko so lopovi na kraju zločina (parlament, občina, sodišče....) in se jim prepreči dostop na delo ali iz dela.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Sr Dec 05, 2012 4:55 pm

Spletno Delo je objavilo pismo policista, ki je pravi, da nikoli ni in ne bo pretepal lačnih, kaj šele na ukaz. Pismo objavljamo v celoti.

Pismo policista policistom: Ne bom udaril lačnega soseda
Nikoli nisem in ne bom pretepal lačnih! Ne bom! In to na ukaz?

Spoštovani policisti - sodelavci, prijatelji, očetje in matere slovenskih otrok, otroci slovenskih staršev.

Bila je vojna. Bilo je nasilje. Stopili smo v bran novi Sloveniji in jo uspešno ubranili, saj smo želeli samostojnost in lepše neodvisno življenje. Enotni smo bili takrat in verjamem, da bomo enotni sedaj, ko smo ujeti v zaporu slovenske politike, levih in desnih, ujeti v diktaturi Janeza Janše, disocialno motene osebe, ki nas vodi in ki je vpregel tudi Vinka Gorenaka, našega izdajalca, ki nam je uredil tudi to, da dobivamo v nekaterih primerih varstvene dodatke, da dosežemo minimalno plačo.

In tistega Gorenaka, ki je kot izdajalec svojih sodelavcev napisal za skoraj cel rednik uradnih zaznamkov, s katerimi je izdajal sodelavce, jih »tožaril«. Ta isti nam govori, katera smer je prava ...

Ta isti zatiralec demokracije je to, spoštovani. In postali smo del vstaje. Vseslovenske vstaje, ki ima dva pola. En pol je narod, ki hoče izkoreniniti totalitarno diktaturo vlade, in drugi pol, ki ga predstavlja peščica nenasitnih lahko vodljivih sprijenih materialistov, ki pozablja, da smo Slovenija ljudje. Tisti preprosti, tisti za trakom, čistilke, šoferji, kuharji, učitelji, vojaki, policisti ..., tisti z lopatami v rokah, mehaniki. Skratka ljudje, naši sosedje, naši starši, naši otroci ... To smo mi. Kri in srce Slovenije. Slovenija niso in ne bodo politične elite. Ne leve, ne desne. Ampak ta prave. Mi!

Ne morem se načuditi, ne morem verjeti, ne bom se sprijaznil, da policisti vedno pogosteje obravnavamo kazniva dejanja, pri katerih ljudje v trgovinah ukradejo žemlje in paštete, ko ukradejo gorivo na bencinskih servisih in še sto življensko pomembnih stvari. Dragi moji, ti niso kriminalci, samo lačni so. To delajo, da živijo, da preživijo. Da preživijo v Sloveniji, ki naj bi postala druga Švica. Ne da se več živeti. In ti so obsojeni ... pravnomočno. Tajkuni, vladajoči in župani pa nikoli. Zato samo sporočilo vladi: še vedno sem človek, še vedno vem, kaj je prav, tudi ko nadanem čelado, neprebojni jopič, gumijevko ali tomfo.

Gorenak in Janša ter vsi ostali levi in desni: Ne bom več nikoli udaril po tistem, ki demonstrira. Ne bom udarjal po lačnih ljudeh, katerih trpljenje je posledica vaše prepotentne nesposobnosti in sprijenosti! Ne bom udarjal po ljudeh, ki imajo prav. Ne bom udarjal po lačnem sosedu, sinu, očetu materi sestri ...

Nikoli nisem in ne bom pretepal lačnih! Ne bom! In to na ukaz?

Jaz ne. Hvala, nisem tako vzgojen.

Kaj pa ti, spoštovani sotrpin, sodelavec, prijatelj?

Politično nisem bil nikoli opredeljen. Nikoli komunist. Moje pisanje je nastalo zato, ker moj 5-letni sin čez 3 mesece praznuje rojstni dan. Da ne more povabiti sošolcev, sem mu že povedal. Nimamo denarja, čeprav sva oba z ženo izobražena. Obsedel je brez besed, le debele solze so ga bile. Obljubil sem, da bo drugo leto imel veliko zabavo. Pa še to sem najbrž lagal. In prav zato, zaradi solz, ker sem pošten in sem moral lagati lastnemu otroku, zaradi nesposobne diktatorske politike s krdelom marionet brez občutka za delavce javnem in zasebnem sektorju sem spisal to pismo. Spisal sem pismo in spustil bom ščit, odložil čelado, opustil ukaz. Jaz sem del vas, Spoštovani ljudje. Na vas se lahko obrnem samo še s prošnjo:

Glede na maščevalno politiko Vinka Gorenaka vas prosim, če ima sploh še kdo kako službo kje, da mi jo rezervira. Gorenak me bo našel in odpustil zaradi krivdnih razlogov. Zaradi tega pisanja. On to zna - preverjeno. Hvala vam. Svoje mišljenje vam podajam zastonj. Moje plačilo bodo vaši všečki! Hvala.

Za vlado, leve in desne, pa le še to:

GOTOFI STE!!! SPUSTILI BOMO ŠČITE.

Policist
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Dec 06, 2012 8:46 am

Haha...politicno neopredeljen...vidim,ja...je ze res da je jansa en jajcer,sam tole pismo mi ne deluje politicno neopredeljeno...tudi sam si zelim da bi jansa&co odsli...a kaj bomo pa potem? Spet gledali nastavljene kućanove marionete??? ;)
Nazadnje spremenil ferrarist, dne Če Dec 06, 2012 9:27 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 06, 2012 8:48 am

Osebno mislim, da je tole pismo ni napisano s strani policista. Izrazi, ki jih uporablja so bolj izrazi enega FDV-jevca, kot pa policista. Policist bi pisal bolj po domače.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Dec 06, 2012 11:35 am

...pa se en zanimiv c/p iz "jankovićeve" strani...me zanima kaj porece Alien na tole:

Najprej še enkrat čestitke Štajercem, ki dihajo enotno in bodo zaradi tega prišli do vseh ciljev, ki so si jih zastavili! Bravo in kapo dol.Z vami sem in z vami je cela Slovenija.Ne vem pa,kaj se dogaja z LJUBLJANO? Kdo so ljudje, ki vodijo protestnike povsod samo ne pred magistrat? Tudi sam se udeležil protestov in postaja je vedno pred vlado nikoli pred magistratom.Zakaj?Po javno dostopnih informacijah imamo daleč najbolj korumpiranega župana v SLO, in mu drugi ne sežejo do kolen.Ljubljana je pa tiho.Zakaj?Skoraj vsa večja mesta stavkajo proti županom samo Ljubljana ne.Zakaj ?A se Ljubljana boji? Če ja ,koga se boji?Prosim da mi nekdo to pojasni a da mi pri tem ne omenja STOŽIC (zaradi katerih so nekateri v obupu naredili smomor) UREJANJE LJUBLJANE(seveda z našim denarjem) in LUČKIC. Ali je v igri masovna hipnoza pa na ta dan nisem bil v Ljubljani?Ne vem a sem jaz nor, al je nekaj HUDOOOOOOOOOOO narobe v Ljubljani!Pa tokrat lepo prosim zupanove SRAKICE, ki so zadolžene da po forumih napadajo in kričijo na vsakega ki omeni njegovo ime v negativnem kontekstu ,da se izognejo komentarju,ker ne pripadam niti eni politični frakciji in v 20 letni karieri nisem imel nikoli niti enega nastopa za katerokoli politično stranko.Želel bi samo odgovore na dejstva, ki so utemeljena in javnosti dostopna.LJUBLJANČANI prosim vas za čimprejšnji odgovor!!!!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 06, 2012 1:22 pm

Komentar ljubljančana:

Stožice kot športni objekt so nekaj, kar ima vsako malo večje mesto v tujini in kot športni objekt je ljubljana to končno dobila. Koliko zgage in samomorov zaradi stožic je bilo, je pa druga pesem. Poznam pa ljudi, ki so delali na tem projektu in so vsi dobili vse poplačano. Sicer ne takoj, ampak na koncu so bili izplačani.

Kar se pa tiče Jankovič kot župan:
Vem da si vzame velik kos pogače zase, ampak za ljudi v ljubljani je naredil toliko ali pa več kot v zadnjih 60 letih vsi župani in županje skupaj, pa so si vsi vedno trgali ogromen kos pogače. S tem, da je Jankovič dobil najmanj od države, ker je vlada ob njegovem nastopu sprejela zakon, da dobijo velike občine manj denarja kot pred tem.
Naša vas na robu ljubljane je imela samo asfaltno cesto, ki je peljala skozi vas (pa je to ena najdaljših ljubljanskih ulic (dunajska), odkar je Jankovič župan, smo dobili na obeh straneh ceste širok pločnik in kolesarsko stezo, kanalizacijo (ja vas na robu ljubljane ni imela kanalizacije) in še par drobnarij.

Torej zame on kot župan dela dobro. Če se pa dokaže da krade, pa nimam pomislekov, takrat naj ga zaprejo za dolgo časa.

Je pa to napaka, ker pač razmišljamo v smeri - sej krade, ampak tudi nam kej da, zato ga pa pustimo na miru. Morali bi razmišljat - če krade, ga je treba zapreti, ampak slovenija pač je taka, da vsi na položajih kradejo in si vesel, če vsaj nekaj dobiš, ob vsem izgubljenem, kar ti država pobere.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Dec 06, 2012 2:12 pm

Hoj. A to govoriš svoje izkušnje ali si od kod samo skopiral?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 06, 2012 2:33 pm

To so moje izkušnje.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Dec 06, 2012 2:45 pm

No, enako je mnenje krajanov Dogoš, od koder je recimo podžupan Mikl, in ki mejijo na Občino Duplek.

Mi v spalnih naseljih pa pizdimo, ker, recimo, vsako leto samo poflikajo ceste in pločnike s hladnim asfaltom. Ceste so že skoraj 5 cm višje kot so bile pred desetimi leti. Da se o vrtcih in šolah ne pogovarjamo. :?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Če Dec 06, 2012 6:05 pm

Nebivedu napisal/-a:To so moje izkušnje.
:ustreli_se_v_glavo: :shock:
Ma kej si mona

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Dec 06, 2012 6:09 pm

Jaz stadiona za ta denar ne rabim.
Sostro in Zalog sta še vedno par let pred leseno žlico.
Zoki je preložil par granitnih kock v starem jedru mesta, oddal nekaj lokalov lokalnim matadorjem po sumljivih cenah, naredil par mostov, in garaž(oderuške cene), nakradel par milijonov in spremenil nekaj parcel v zazidljive.
Vmes je izropal JAVNA podejtja do roba ali čez JKPL, Energetika LJ, ....
Da ne govorimo o Lekarni Lubljana in čudeženemu dečku.
Brezplačni kuluturni program v LJ je katastrofa, na večjih prireditvah pojejo tipi ala daniela itd...

Skratka s polno ritjo srat je lahko, še lažje je s tujim kurztem po koprivah opletat.

Hvala lepa ....

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 06, 2012 9:23 pm

Rangerover, ne opravičujem zokija, vendar z mojega vidika je za našo vas naredil veliko več kot vsi prejšnji župani. In to je delo župana, ne tistih kur in fosilov ki so si samo žepe polnili, naredil pa ni nobenden nič za razvoj mesta.

Ljubljana je danes meni veliko bolj všeč, kot pa mi je bila nekoč. Pa upam, da če bo še naprej županoval, da še ostale dele mesta uredi, tako kot je pri nas (sostro, zalog, rakovo jelšo, ...).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Dec 06, 2012 11:44 pm

ferrarist napisal/-a:..zanima kaj porece Alien na tole:

!

https://www.youtube.com/watch?v=tM-fGs1 ... ata_player

Ti si pa prav obseden s tem zokijem :lol:

Dej malo bolj globoko razmišljaj, predvsem pa pozitivno. Ne razmišljat negativno, kako bi koga zrušil, stvar je že davno prerasla, to kar je bila v štartu. Misliš, da bomo zdaj jagali vsakega posebej ?
Glej raje, kaj bi rad dosegel in ne kdo se je komu najbolj zameril!
Če je gmajna bolna je treba vsa bolna drevesa podret, če hočeš rešiti gmajno. Če ostane eno samo bolno drevo, je to samo sanacija in bolezen se bo spet razširila. Ti zaradi nekaj dreves ne vidiš gozda za njimi.
Poleg tega pa MB ni LJ. Razlika je ogromna. V MB je kritična masa dosežena, v LJ pa še zdaleč ne. Predvsem pa štajerci niso ljubljančani.
Tako, da ne moreš niti primerjave delat. Štajercem pa kapo dol!!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Dec 07, 2012 7:30 am

V MB so razmere kritične že nekaj let. Ni delavnih mest, plače so vsaj za tretjino manjše kot v Ljubljani, večina jih pa na žalost živi na minimalcu. Razvoj mesta se je ustavil, perspektivnih firm že nekaj časa ni. Propadle so pa tudi vse velike firme, ki so včasih prosperirale (TAM, ...), novih delavnih mest se pa ne pričakuje, ljudje pa morajo vseeno živet. Problem je tudi "pamet", ki odhaja v bolj razviti del slovenije po kruh, in tako ostajajo v mariboru večinoma ljudje brez šol, ki pa nimajo neke perspektive in še tisto dostojanstvo, ki so ga imeli, so jim pobrali razni kanglerji in ostali politiki. Zato tudi toliko besa v ljudeh na demonstracijah.
Spremljam pa zadeve že 7 let, kolikor časa že hodim po 2 do 3 krat na teden v Mariboru na faks. In iz leta v leto je težje in slabše. (profesorji so v MB bolj človeški, pa veliko več znanja dajo kot na primerljivem ljubljanskem faksu)
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Dec 07, 2012 12:48 pm

Temo sem odprl ne v političnem smislu, ampak kot malo zabavnega razmišljanja in teoretiziranja o zaščiti policijskih glav. Pričakoval sem cele doktorate na temo vzmetenih čelad, donebesnih ščitov in podobnega, vi mi pa sedaj z Zokijem, pa Stožicami, pa dobrimi profesorji v Mariboru (BTW: če bi bili dobri, ne bi rabil 7 let za še ne dokončati študij!).
Ajajaj ... :wink: :D
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
4Runner
Prispevkov: 97
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 4:30 pm
Kraj: Obala
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4Runner » Pe Dec 07, 2012 2:04 pm

miran napisal/-a:... pa dobrimi profesorji v Mariboru (BTW: če bi bili dobri, ne bi rabil 7 let za še ne dokončati študij!).
Ajajaj ... :wink: :D
Miran


Miran, a si na tega dobrega profesorja mislil ? :twisted: https://www.youtube.com/watch?v=pfoWnHAoX0E&feature=player_embedded

Ker potem Nebiveduja kar razumem.... :gladi_ga_po_glavi: :grozno_prestrasen:

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Dec 07, 2012 2:47 pm

Nebivedu, kanalzacijo vam je naredil ker jo mora narest po črki zakona kjer se je država zavezala do evropske skupnosti, da bo do leta 2013 vsaka hiša imela kanalizacijo ali čistilno napravo! Jo bo imela????? Kanalizacijo ste in jo boste plačali sami v računih za vodo, kjer plačujete okoljsko dajatev ali nekaj podobnega. Ta denar je namenjen za izgradnjo in vzdrževanje kanalizacije ter vdovoda. Pločnik se je verjetno gradil v sklopu kanalizacije, vprašaj pa kdo ga je financiral, občina ali direkcija za ceste, se pravi država?

Če oblast gradi ceste, kanalizacije, vodovode, bolnice.... jih ni treba hvalit, niti jim bit hvaležen, ker zato so v službi in to je njihovo delo, za kar dobijo plačilo in to niti ne slabo!
Demonstracije so zato da pokažemo na lumparije, ki se dogajajo, da pokažemo na korupcijo, da pokažemo na vsak evro, ki so ga barabe ukradle! Zato da pokažemo, da ljudje nismo neumni. Zato da oblast prisilimo k delu in poštenju. Ko bo oblast začela delat, nadzirat kraje, zapirat lopove, ko bo zagnala gospodarstvo, takrat bo konec demonstracij.

In pa, kako ostati miren, ko se Vizjak na tv smeji in v stilu, kaj nam pa morete, 4 leta lahko delamo kar nam paše, mirno pove, da imajo ljudje možnost menjati vlado vsake 4 leta na volitvah, ne pa na demonstracijah? MAJKU MU!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Dec 07, 2012 5:25 pm

robinzon napisal/-a:Demonstracije so zato da pokažemo na lumparije, ki se dogajajo, da pokažemo na korupcijo, da pokažemo na vsak evro, ki so ga barabe ukradle! Zato da pokažemo, da ljudje nismo neumni. Zato da oblast prisilimo k delu in poštenju. Ko bo oblast začela delat, nadzirat kraje, zapirat lopove, ko bo zagnala gospodarstvo, takrat bo konec demonstracij.


Se čisto strinjam, pa tut sam vem, da se gnoj kida z vilami in ne rožcami, tako da z mirnimi protesti ne bomo nič rešili, kvečjemu uni gor se nam bodo smejali.

miran napisal/-a:(BTW: če bi bili dobri, ne bi rabil 7 let za še ne dokončati študij!).

En letnik traja 2 leti (ker je zakonsko določeno, da moramo imeti enako število ur kot redni študentje in ob delu je to potem malce težje izvesti v enem letu), trije letniki + eno leto za lenobo in sem pred diplomo, ampak to je reci in piši 7 let.
Pred EUR sem bil SIT!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Dec 15, 2012 7:49 am

http://www.youtube.com/watch?v=zQMbWY2UFfM

Ja če pa gospod predsednik vlade reče, de gremo na demonstracije, pa gremo, a ne! :D


cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » So Jan 12, 2013 4:07 am

Noc je pala I ja padam a slovnica ce da nas spasi ha ha ha
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Jan 12, 2013 4:10 am

Če bi vam res blo tolko do čiščenja v politiki, bi mogli štruklja in njemu podobne hujskače izžvižgat in jim ne ploskat...še en dokaz, da so ti kvazi protesti samo komunistične manifestacije :lol:

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » So Jan 12, 2013 11:03 am

Dokler se takole protestira z rdeco zvedzo in jointom ne bo nic.Pizdarija bo ko se bo zacelo protestirat macolo in krampom :twisted:
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,
GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov