V Maroko s trajektom

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

V Maroko s trajektom

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Avg 11, 2005 10:15 pm

A je že kdo to probal? Kje se splača nabaviti karte? Vožnja iz Genove sicer traja 48ur, a pri današnjih cenah goriva najbrž sploh ne bo kaj dražje, kot če bi šel po kolesih in se vkrcal na trajekt na Gibraltarju.

LP
Samo

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Ne Avg 14, 2005 11:27 pm

Huh. Kolk pa pride ta špas?

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Avg 15, 2005 8:55 am

Vsekakor znaš več francosko kot jaz ;)
Tale firma ima to linijo: http://www.comanav.co.ma/
Pa imajo online vozni red, cenik, rezervacije,... Je pa tudi res, da ta špas ni poceni. Res da vožnja traja dvakrat toliko, kot do Tunizije, ampak dvakrat višja cena se mi zdi pa kar malo preveč.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Avg 16, 2005 11:32 am

Moja osebna ovira glede Maroka je bila ravno oddaljenost (čeprav sem enkrat že precejšen del Maroka prevozil - s spačkom :lol: ) Od Genove do tja moraš z avtom vsaj enkrat spati (imamo v SLO nekaj izjem, ki to rajžo celo z LR v enem kosu naredijo :shock: ) in vožnja čez Španijo je peklensko dolga. Ta varianta, ki si jo našel, je po mojem super. Glede cene še ne vem nič.
Se še slišimo na to temo
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » So Avg 27, 2005 3:06 pm

Sem malo pobrskal po cenikih in varianta iz Genove je peklensko draga, ker fura samo ena firma. Veliko ceneje je Sete - Tanger. Sete je v Franciji in od Genove do tam je še cca 500 km avtoceste. S tam trajekt vozi cca 36 ur in to tako, da 2x prespiš na ladji. Cena za nas štiri in avto se giblje za povratno vozovnico cca 1000 EUR, iz Genove pa cca 2300 EUR. Za razliko pa si lahko privoščimo že preostanek potovanja, Španiji pa se ravno tako izognemo.

LP
Samo

nute
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Sep 15, 2004 11:07 am
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a nute » So Avg 27, 2005 4:59 pm

IZ fRANCIJE JE DOST CENEJE DOBIS PODATKE

Janez Kranjski

maroko

OdgovorNapisal/-a Janez Kranjski » So Avg 27, 2005 8:23 pm

[quote=" Sete je v Franciji in od Genove do tam je še cca 500 km

LP
Samo[/quote]

Ja NUTE Sete je v Franciji in ce se ne motim je to pristanisce v Marseile!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Avg 27, 2005 9:36 pm

Janez Kranjski! Ne delaj kranjskim Janezom sramote!
Sete je na pol poti med Marseillom in špansko mejo. Res je Marseille ogromno pristanišče, ampak tako veliko pa le ni.

Samo: Tvoj denar, tvoja izbira. Če pa že tukaj sprašuješ za mnenje ti pa povem: Za tak denar se raje z avtom vozim. Pa saj nenazadnje tvoja kišta niti ni tako slaba za dolge poti (ali greš s tamičkenim Suzukijem :shock: ) Iz Genove do Gibraltarja je 1952 km, cestnin plačaš 101 EUR v eno smer, v IBIS-ih spite v dveh ločenih sobah z zajtrkom za manj kot 100 EUR v Španiji. Pa računaj. Pa še mimogrede se na Sierra Nevado zapelješ na najvišjo cesto v Evropi (baje čez 3000 m).
Dosti ceneje in bolj avanturistično je preko Tunizije in Alžirije. To smer sem pa kar nekajkrat prevozil in jo dobro poznam. Gorivo poceni, avtocest sicer ni, ceste niso tako slabe, z vašim potovanjem po vzhodu (?) Turčije ste svetu tudi pokazali, da vas ni strah teroristov, ostali ljudje so pa zelo prijazni. Le brez francoščine ne prideš skozi najbolje - ampak se trudijo.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » So Avg 27, 2005 10:12 pm

Tudi jaz se trudim - sem se vpisal v tečaj francoščine ;) (ampak pred potovanjem še ne bom nabral kaj dosti ur in najbrž ne bo opaznih rezultatov). Res smo bili v JV Turčiji in videli precej Kurdov, a nobenih teroristov. Kjub temu pa ne bomo šli prek Alžirije, čeprav sem imel ravno tako potovanje pred leti v planu - s trajektom do Tunizije, pa malo po Afriki in vračati se čez Gibraltar. Pa z Jimny-jem se kvečjemu dva spravita dlje kot do Ljubljane (moji otroci so že veliki - Janez bo čez eno leto že večji kot jaz).

V vsakem slučaju bom potoval po Evropi do Sete-ja (tako da bom cenovno obravanaval le možnosti od tam pa do Maroka).
Varianti potovanja sta:
1. Z ladjo. 36 ur, izležavaš, polni penzjon, kabina s tušem, na cilj prideš spočit. Cena 1169 EUR za povratno vozovnico (ker za pot nazaj nimajo več ta cenejših kabin s tušem, bomo morali vzeti malenkost dražje).
2. Z avtom + na trajekt v Gibraltarju. Po cesti Sete - Gibraltar znese 1427km, večina avtoceste in če se ne bi hotel cjazit bi moral računat na porabo cca 14 l/100km. Poleg tega so še cestnine - v eno stran 57.8 EUR. Torej bi porabil 400 l goriva, kar je cca 400 EUR + 115 EUR za cestnine + 100 EUR za hotel + 30 EUR za hrano, pa smo že na 645 EUR. Pa smo še vedno v Evropi. In ko k temu prišteješ še trajekt, vidiš, da si prišparal res malo, pa precej reskiral, ker si precej več po cesti peljal.

Prednost druge variante je seveda v tem, da tam trajekt vozi vsak dan (in to večkrat), Sete-Tanger pa na 4 ali 5 dni. Torej si omejen z njihovim urnikom. Edini razlog, da bi šel do Gibraltarja po cesti, bi bil ravno ta.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Avg 27, 2005 10:26 pm

da tam trajekt vozi vsak dan (in to večkrat)

Algeciras (Evropa) - Ceuta (Afrika) vozijo super hitri trajekti, sploh ne čakaš, komaj kavo popiješ in si že čez.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » So Avg 27, 2005 10:37 pm

Ampak najbrž niso zastonj in bi jih vseeno moral prišteti na tistih 645 EUR :). In koliko stanejo - saj ni tako daleč, ko si se zadnjič tam čez peljal, a ne? Saj ta varianta pride v poštev, čeprav mi je 18 dnevna varianta z več trajekta in manj napora bolj všeč, pa še tako slaba ni (porabim le 11 dni dopusta, ker vsebuje mrtvaške praznike).

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Avg 27, 2005 10:56 pm

Plačal sem preko 150 EUR (avto + 2 osebi povratna) povrh tega pa dokler nisem bil na ladji črviček strahu ni in ni hotel potihniti: karte za te trajekte prodajajo že na bencinskih črpalkah na avtocesti kar nekaj km pred Algecirasem, sem jo kupil, a ves čas nisem vedel, a me je kdo okrog prinesel (Španci slovijo po tem) ali ne. Pa je bilo vse v redu. Ampak s tako veliko barko se tako hitro res še nisem peljal.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Avg 28, 2005 12:01 am

Samo, tu je nekaj info o potovanju v Maroko in še nižje
http://www.vagabondo.net/index.php/mini ... _e_Senegal

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

nute
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Sep 15, 2004 11:07 am
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a nute » Ne Avg 28, 2005 7:42 am


nute
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Sep 15, 2004 11:07 am
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a nute » Ne Avg 28, 2005 8:06 am

http://www.africaland.it/mine_it.htm pa se ena zanimiva povezava

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Avg 28, 2005 10:34 am

No, sta pa navalila s tole italijanščino. Malo sem babelfish uporabljal, ampak muke so nečloveške....

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Avg 28, 2005 12:15 pm

:gladi_ga_po_glavi:

Saj bo šlo....

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 14, 2005 12:24 am

Samo:
eni francozi ponujajo cca 1500 km potovanja po Maroku (Marakesh - Marakesh) po tej trasi http://www.desertlive.net/images/carteporte.jpg
Mogoče boš našel kaj zanimivega zate.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

AC do Gibraltarja

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Sep 14, 2005 8:09 am

Glede cen AC od francosko-španske meje do Gibraltarja je tako: Cestnina se plača do Valencie, dalje preko Murcie, Granade do Gibraltarja odnosno Tarife se da priti brezplačno. preverjeno od 16.7.2005 do 30.7.2005 s kamperjem.

V južni Španiji je nafta oz. bencin cenejši kot pri nas ( diesel je bil v tem obdobju na jugu okoli 0,71 € za liter).

LP
Jožko

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Sep 14, 2005 8:38 am

2 Miran: saj to je ta zanimiv puščavski del. Južno v Western Sahari pa tudi. Ampak tam je bolj puščava kot karkoli drugega. Glede na to, da bomo le za 14 dni, bmo prevozili, kolikor pač bomo... Še nimamo dokončnega plana.

LP
Samo


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov