Turčija z terencem

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jul 18, 2005 11:30 pm

Strehi :shock:
Kaj imaš na strehi? Si naredil sam ali si kaj kupil?
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jul 18, 2005 11:36 pm

Hura, prijavljen sem! Nisem več ilegalec!
2 Samo: kampov v notranjosti ni, pa brez panike. Ob cestah je polno počivališč s tekočo vodo, ki je včasih salamensko prijetno hladna. Seveda so pa ta počivališča polna svinjarije, saj tam čez dan polno ljudi počiva in prav veliko za seboj ne pospravljajo.
Ljudje so prijazni, tudi policaji. Za turiste veljajo dosti manj stroga pravila kot za lokalce. Ko je bila lani na cesti blokada (in ne samo ena) in ker sem imel turško tablico so me naprej spustili šele ko so me v faco videli in nasmejani vprašali: Turist?. En nasmeh z moje strani in sem šel mimo vrste naprej.
Uživajte!
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Jul 19, 2005 11:40 am

2 Samo: plan se mi zna spremenit, tako, da bomo mogoče šli šele v nedeljo : :shit_happens:

Sem pokasiral še eno veliko piz**** v službi.....

Naš namen je prvi dan, kot pri norcih, čim dlje vsaj čez turško mejo...Potem ob črno morje na vzhod in krog naokoli (no tudi notrabjost), nazaj ob sredozemlju, kjer bomo par dni nekje ob morju.

V planu imamo bit čim več po kampih (z planiranjem in iskanjem kempov se ukvarja :zena_z_valjarjem: ).

Mi bomo mimo Istambula padli kot metki, ker smo bili tam lani par dni (na povratku iz Jordanije smo koristili "štukan let" z pavzo )....

Če vidiš kje hudo pobrendan avto, rdeče barve, z nalepkami enega od mobilnih operaterjev smo to mi in če se ustaviš častim :si_pa_privoscim_pivo: (možnosti so male, ampak ponudba velja)

lp,
Rooky

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Jul 19, 2005 4:26 pm

miran napisal/-a:Strehi :shock:
Kaj imaš na strehi? Si naredil sam ali si kaj kupil?
LP Miran


Nič nisem ustvarjal. Kupil sem Overcamp. Je prav po italijansko narejen - kje kak šiv čez zadrgo - ampak je videti OK. Cerada, katero daš čez šotor nima varjenih šivov in malo spušča že pri parkiranem avtu :(. Prostora notri je dovolj za štiri (180x200 cm), a če bom hotel še kaj robe voziti na strehi, bom rabil nov prtljažnik. Kako se kaj obnese, pa bom lahko napisal, šele ko se vrnem (in dokler še nisem šel,... saj veš ;) ).

LP
Samo

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Jul 19, 2005 4:32 pm

Rooky napisal/-a:Naš namen je prvi dan, kot pri norcih, čim dlje vsaj čez turško mejo...Potem ob črno morje na vzhod in krog naokoli (no tudi notrabjost), nazaj ob sredozemlju, kjer bomo par dni nekje ob morju.

V planu imamo bit čim več po kampih (z planiranjem in iskanjem kempov se ukvarja :zena_z_valjarjem: ).


In greste za 14 dni ali več? Ste kaj zračunali, koliko km/dan bo to če boste šli povsem do vzhoda? Mi se tega definitivno ne bomo lotili, ker bi bilo premalo podobno dopustu. Severna obala je baje večino časa oblačna in zaradi tega je tudi toliko padavin in zelenja.
Najbolj popoln seznam kampov pa sem našel na:
http://www.turizm.net/turkey/tips/tur_camping.htm
A povsem vzhodna Turčija ni pokrita v tem seznamu.

Good luck. Moče se pa res kaj vidimo ;). Naš avto je pa srebrn in povsem brez nalepk - ima KR tablico ;).

LP
Samo

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Sr Jul 20, 2005 11:37 am

Lep pozdrav,

gremo za 24 dni (plus rezerva, za katero so me v službi prosili, da je ne koristim, če res ne bo nujno). Kilometrov na dan nismo preračunavali, ker jih bo prvi in zadnji dan ogromno, vmes pa odvisno od do 100 pa tudi čez 400. Kakšen dan pa nič (razen kaj lokalno). Vse skupaj jih pa bo preko 7.000. Na severni obali se ne bomo pretirano zadrževali, nekaj dni na off si bomo privoščili najverjetneje na polotoku med Kosom in Rodosom, ampak tudi še ne vemo točno kje, ker je to na poti nazaj proti domu...

lp,
Rooky

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Jul 22, 2005 7:31 pm

Evo mene, se javljam iz Irana. No fuss at all nikjer, v Turciji sva spala na strehi. Enkrat na bencinski (v notranjosti jih ogromno spi na 24h bencinskih, tudi cisto na YU-BG meji na OMV crpalki sem videl enega avstrijca z maggio na defenderju), drugic v kao kampu v Dogubayazitu pod Ishak Pasha Palace. Ceste v Turciji prazne, ker je benc tako prekleto drag. V Iranu zgodba cisto drugacna. 80 litrov dizla = 300 SIT, na cesti pa kaos. V pravem pomenu besede. Kdor je bil v Kairu, samo tole: kaos v Kairu je nula v primerjavi z Iranom. Na tropasovnici se nas je v Teheranu guzvalo osem vstric, na avtocestah pa na treh pasovih obicajno vozimo stirje. Od tega dva sleperja. In nista na levih dveh pasovih. :D

No, kar pa se Turcije tice, pa res, samo stran od velikih mest. Istanbul - katastrofa, bolj proti vzhodu ko gres, bolj je vse easy in prijazno in varno. Vsaj sem grede se mi je zdelo tako. Jutri imava cel dan furo prek hribov do turske meje, potem pa po juznem delu vzhodne turcije preko jezera Van, Nemrut Dagija in Harrana do Sirije...

LP, Noise

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Jul 28, 2005 5:38 pm

Hejla,

evo naju, spet se javljaja s poti. Nazadnje sva se javila iz severa Irana, od koder sva se po krasnih stranskih cestah, preko hribov, skozi timeless villages, spravila v Turcijo. Iran in Sirija, najina naslednja destinacija, namrec nista sosedi, vmes je Irak, ki je trenutno za turiste se off limits. Pa tudi krasne stvari so za videti na juznem delu vzhodne in centralne Turcije.

Iran, tik ob meji, ni vec Iran. Vsaj nama se ni tako zdelo. So bili manj prijazni, ze bolj turski, nama niso hoteli prodati dizla, ker je tako blizu Turcija. Namesto 0,15$ so hoteli za liter kar 1$, v vzhodni TUrciji je pa 1,7$. Pac hoteli zasluziti na turistih. So se nemalo zacudili, ko sva iz prtljaznika privlekla dve kanti, ki sva jih nafilala pri dan Irana, in v najino Toyoto zlila se trideset litrov poceni nafte. Ampak vse je za nekaj dobro. Ce bi hotela preko meje k Turkom pripeljati bencin v kantah, sva videla eno uro kasneje, bi imela na meji nemalo tezav, ker so Turki na to zelo obcutljivi, in je treba potem bencin stran zlivat na meji.

Jezero Van v vzhodni Turciji je bila najina naslednja destinacija. Kampa, ki ga je Lonely Planet priporocil, nisva nasla, sva pa zato zastonj kampirala, ker v "kempu" ni bilo tusa. Ogromno jezero je dajalo obcutek morja, poletja, kar nama je zelo dobro delo. Se dobro, da sva se prejsnji dan odlocila, da jo kar se preko meje potegneva do jezera, saj sva pol dneva, ki sva ga s tem pridobila po najinem itinerarju, nato uspesno "zapravila" v avto pralnici. Turki namrec ceste odprejo se preden se asfalt dobro posusi, zato sva imela Toyoto okrog in okrog namalano s katranom, asfaltom in peskom. Potrebno je bilo samponiranje avta, izplakovanje, namakanje avtomobila v dizlu in bencinu, brisanje avtomobila z bencinsko krpo, samponiranje, izplakovanje, in nato brisanje. Trije smo garali dobro uro, dve, pa je bila Toyota kot nova. Placala za to uslugo jurja dvesto, vkljucno z vsemi caji, ki sva jih spila medtem, bencinom, ki smo ga porabili za pranje (glede na turske cene benza je bilo ze bencina, ki smo ga zlili po avtu, vec kot za jurja dvesto).

No, hribovitih in stranskih cest nama ni bilo dovolj, zato sva jo udarila se na vulkanski krater, kjer sva ob jezeru piknikirala, preden sva se odpravila naprej proti centralni Turciji. Odlociva se kampirati na crno, ko se mraci, isceva primeren spot. Brez his, zakrita pred glavno cesto z drevesi, brez vojske v blizini. Najdeva nekaj kao idealnega, kjer naju "nihce ne vidi". Zjutraj se zbudiva 50 metrov stran od skupine beduinskih kudrov, ki so imeli tam taborisce. :)))

Hribov se vedno ni bilo dovolj, zato se mimo vseh vojaskih kontrol (blizina iraske in sirske meje) zapeljeva se na znamenito goro Nemrut Dagi, in se odlociva ponovno pridobiti dan tako, da se kar takoj odpraviva proti Siriji. Ker preckava mejo na zelo malem prehodu, je ob sestih zvecer seveda ze zaprt. Glede na cene bencina in izredno prijaznost domacinov ob meji, prespiva 10 metrov stran od sirskih bunkerjev, ki nisanijo svoje tarce na to stran. Seveda naju jue bilo strah zaradi avtomobila, zato je Lidija spala v apartmaju, ki sva ga najela za dobrega jurja, jaz pa tri cetrt noci kar pri avtomobilu. A je bil najin strah odvec. Zvecer naju je poznala ze vsa vas, v pekarni nama niso hoteli racunati kruha, v trgovinici pa sva za darilo dobila "sort of" bounty cokoladice. Policija, kjer sva se kao registrirala (najin gostitelj naju je privlekel tja, da bi se kao bolje pocutila) in vojska je celo noc krizarila okrog avta, prvi del noci (do polnoci) pa je najin gostitelj sam sedel pri avtu in kao odganjal radovedne otroke, ki so prisli gledat dva ta bela s srebrnim avtom. Kot mi je pisal Blaz a.k.a. Tomos, cas tam ni bil pomemben. Pomembna je dogodivscina in taksni dogodki so tisti ta pravi, ki naredijo neko potovanje tako zelo special.

Naslednji dan sva priletela v "sirijsko prime attraction", starodavno Palmyro (glej fotko), kot bi mignil. Videla sva ze veliko kamnov in svetovnih znamenitosti, pa nama je bila Palmyra vseeno special. 50 hektarjev templjev, stebrov, gradov, pa vse to v oazi sredi puscave, nekaj sto km od Bagdada. Gostoljubnost sirijcev sva zacutila ze na meji, kjer naju je kot zelo zelo redka turista na tem malem prehodu, eden izmed uradnikov spravil cez vse vrste in osebno z nama hodil od enega do drugega stemplja. V Palmyri se je zadeva samo se stopnjevala, tukaj, kjer sva sedaj, v Damasku, pa je taksna, da je ze kicasta. Pocutiva se kot doma, hodiva po starem delu mesta, odkrivava ogromne stare hise trgovcev (nekatere tudi po 1000 let stare!), pijeva caj z domacini in fellow travellerji, cekirava dogajanje na okromnem - nekaj km krat nekaj km velikem - bazarju (Lidija nakupuje res orto fancy cevlje, obcudovala pa sva tudi tako hudo spodnje perilo, ki ga je tezko opisati - pa cetudi bi ga, nama ne bi verjeli, tako, da naj ostane kar pri tem). Vonj nama polnijo orientalske zacimbe, felafel in shwarma stanti, pa seveda cajne hise in vodne pipe... Vid nama polni nepopisljiva mesanica kultur, ki se prepletajo tukaj na teh ulicah. Zgodovina na vsakem koraku. Videla sva ze mnogo prestolnic in mest na bliznjem vzhodu, pa nama je Damask resnicno tista prava orientalska prestolnica. Tako si v sanjah in v domisljiji predstavljamo orient. Definitivno se sem se vrneva.

LP, Peter in Lidija


Slika


http://www.motosvet.com/tabla/index.php ... 13435&st=0

Rooky neprıjavlj

OdgovorNapisal/-a Rooky neprıjavlj » So Avg 06, 2005 9:31 pm

Lep pozdrav,

tudı mı se ımamo fıno na potepanju po Turcıjı.Cas se nam pocası ızteka ın ze obracamo protı domu. Ja nafta je tukaj po 2 Tlırı za lıter, kar znese 300Sıtnıh po lıtru :twisted: :evil:
Se dobro, da ga moja Tojotka (Corola) pıje zelo pocası, le 5,5 lıtra na stotko. Drgac vse OK, le pokanje je precej turıstov odgnalo, tako, da so cene mnogo nızje kot jıh navajajo v LP. Povsod se da cenkat....Vecıno casa namesto da bı kampıralı spımo kar po najcenejsıh hotelıh/motelıh. 4,500 km je za namı, se 3,500 pa smo sklenılı krog (ız Lj do LJ).

Cene pa varırajo da je groza. Za ta denar ko v turıstıcnem kraju pıjes kolo, lahko (skoraj) na vzhodu pojes obılno kosılo. Ceste kot ze opısano, sıcer solıdne.Nevem pa zakaj turkı vrzejo ven po 10km asvalta hkratı, ko je valjda jasno, da ga ne bodo moglı v enı rundı polozıt ın potem dırkamo po makadamu ın peskamo podvozja.....
Cesto ob obalı crnega morja mocno odsvetujem, je v takem stanju da komaj dosezes povprecje 40 km/h...Kok sem klel :x No zdej je za mano... Skoda, pocas bo konc dopusta. Razmısljam pa za drugo leto mogoce Sırıja, pa mam pol blıznjı vzhod podelan :wink:

Lep pozdrav ız TR :moli: :moli: :moli:

Rooky, :zena_z_valjarjem: ın moj sıne

Zdej samo se :veselo_za_volanom: pa bo...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Avg 07, 2005 1:44 pm

Evo - mi smo prišli danes zjutraj domov. Javljali se nismo kaj dosti (smo se samo malo SMS-ali z Noisom in se skoraj enkrat videli - ampak njega so takrat žal čapili policaji in ni bilo nič iz tega). Prevozili smo 7750 km in videli toliko, da ne vem kje bi začel - najbrž bom šel kar robo najprej iz avta ven zlagat :).
2 Noise: mi smo plavali do gradu (trije s plavutkami, Iza pa na zračnici, katero sta Janez in France kak dan prej našla v morju - na jugu pri Siriji - smo Izo malo šlepali), pa ni 200m, kakor piše v LP, ampak bolj 2000.
Ampak kjer smo bili naslednja dva dneva, pa je bilo čisto noro - v morju morskih želv in ostalega morskega življenja kolikor hočeš.

Pa glede njihovega "asfaltiranja" (po stari cesti polivajo katran, zasujejo s peskom, povaljajo in še enkrat polijejo s katranom) - tudi jaz sem malo umazal avto (po blatnikih - pa še ni spucan) - sem pa videl, kaj počnejo domačini - vozijo povsem počasi, pa katran ne šprica dol z gum.

Kar se spanja v Turčiji tiče: če se je le dalo, nismo spali v kampu, ker so kampi slabi. Kampiranje kjerkoli hočeš, je v Turčiji legalno. V okolici Istanbula je nevarno spati izven kampa, drugje pa ni panike. Največkrat smo bili itak v "tranzitu", tako da že ponoči nekje zapelješ dol s ceste, pa se pelješ ene par km pravokotno na cesto, pa sredi kakega travnika (ali polja - neverjetno je, da je v precej koncih skoraj vsa zemlja obdelana) odpreš šotor in spiš.
Fotke sledijo. Še tiste od Tunizije.... jah... Tokrat smo jih nastreljali skoraj 1300.

LP
Samo


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov