MAMUT 4x4 d.o.o. - IŠČEMO MEHANIKA

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Mar 24, 2011 10:10 am

ni ga junaka, narod noče delat :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Mar 24, 2011 10:33 am

Vito_ napisal/-a:Sam še nekaj me zanima - a je kdo poklical Mamuta in ga povprašal
po pogojih, ali je to predelč kar tako ... po definiciji?


ma kaj si nor :a_se_ti_je_odpeljalo: še ta strošek.
Mamut mora poklicat in povedat pogoje......... :lol:

lom ima prav, gremo na kamele.....

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Če Mar 24, 2011 11:58 am

miran napisal/-a:"....o kamelah po puščavi...."
te čase tudi to bolj slabo kaže!!
Bemti mast!
L :jako_jezen: P Miran


Ja tebe pa je letos ta politika nasankala tam doli. Res nimaš kam, da bi rekel, da je vse ok in še kaka neumna se bo tam dol zgodila. Destinacije, ki ostajajo so pa ...napr. južna Amerika, Avstralija, drugod si pa že bil. Boš pa malo počival :strika: :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 24, 2011 12:19 pm

Pred res mnogimi leti sem bil v Franciji pri enem možakarju, ki je živel v majhni vasici kar precej južno od Pariza.
Vsako jutro se je nekaj pred 6 uro z avtom cca 15 km odpeljal do želežniške postaje, se tam vsedel na vlak in po 1 uri vožnje prispel v Pariz. Tam je presedel na podzemeljsko in se peljal na S konec Pariza v službo. In zvečer nazaj domov, kamor je običajno prispel po 22 uri. Mogoče je bila žena še budna, otroci ne več. Imel je, tako kot vsi, 8 urni delavnik s tem, da je bila vmes ena ura za kosilo - ura in kosilo seveda neplačani. Niti ne vem, kako je bilo s plačilom potnih stroškov.
Pa možakar niti ni bil na kakšnem sploh in oh delovnem mestu - veriga šefov nad njim je bila zeeeelo dolga.
Meni - otroku in uživalcu socializma, se je kaj takega zdelo absolutno nemogoče in nikakor nisem razumel možakarja, da je bil vesel, da ima službo in plačo. S to njegovo plačo je pa cela familija lepo, a skromno živela.
Kaj sem hotel povedati? Ne vem... sem pozabil, EMŠO, kaj čte.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Mar 24, 2011 12:23 pm

hotel si verjetno povedati, da kdor hoče delati, bo vedno imel delo 8)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Če Mar 24, 2011 12:49 pm

Ja Miran se strinjam z tistim debelim stavkom, se prekleto strinjam!!!
Pa tudi s Comadretom se prekleto strinjam!!!
Zato pa se ne strinjam z uvozom delavne sile in z tem posredno zbijanjem vrednosti naše ure, glede na to, da se z tem dobički potem povečujejo, delavec pa je vedno večji revež, se pravi, da dela več ur za isti OD, ki je vsekakor premajhen in popolnoma neusklajen z dvigom življenskih stroškov..... Ne bom več ker o tem lahko drsam leta. Vsaka čast poštenemu delodajalc, to so ljudje, ki imajo srce in pamet na pravem mestu.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Mar 24, 2011 12:54 pm

Vse skupaj me spominja na tisto: Tražim posao, a molim boga, da ga ne nadžem. :amen:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Če Mar 24, 2011 1:01 pm

napaka: dobil sem delo, zdaj moram še enga takega delavca, da meni čim več ostane! :lol: :lol: :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 24, 2011 1:05 pm

napaka: Zajebal sem firmo in 1000 delavcev - katera firma je zdej na zajebat!

Če kdo ne verjame, naj si prebere tole.
http://www.siol.net/gospodarstvo/2011/03/vodenje_merfina_naj_bi_prevzel_bine_kordez.aspx
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Mar 24, 2011 1:28 pm

Slika
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Če Mar 24, 2011 1:41 pm

Ja točno to se dogaja in se bo še povečalo z uvozom delavne sile. Videl sem tele majstre v mojem poklicu, kar mi naredimo v 5-ih urah oni naredijo v osmih urah, kako?, je pa res, da delajo petek in svetek, dokler dol ne padejo. Se opravičujem, če sem koga užalil, potem on ne spada v skupino na sliki. :lol: :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Mar 24, 2011 3:04 pm

compadre napisal/-a:.....delavec mora narediti 3kratni profit; enega za našo banana državo, enega sebi za plačo in še enega malega za delodajalca.....
:wink:


Zato pa je tako kot je.
Ampak če imam jaz preveč dela dobim nekoga za pomoč, njegovo delo računam stranki in mu dam ves ta denar.
Jaz za sebe od tega ne vzamem ničesar ker je on delal zase in ne zame.
Seveda če je redno zaposlen gre pol od tega državi.
Povedat hočem, da jaz lahko zase zaslužim s svojimi rokami in mi ni treba, da nekdo drug dela zame. Ker pa bi vsi veliki in mali tajkunčki živeli na tuj račun brez, da mignejo z ritjo, je tako kot je.
Država je pa itak zgodba zase! Zato sem jaz nehal hodit v službo, manj delam, neto dobiček je pa veliko večji.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 24, 2011 3:23 pm

Žalostno je (ojoj Mamut, kam smo zabluzili tvoj oglas :D ), da je v naši ljubi domovini vsepovsod tak negativen štimung. In oblast predvsem pa mediji ga podpirajo.
Nihče več ne misli na penzijo, vsakdo razmišlja le za danes in mogoče še jutri (kot Arabci). Nihče ne vidi več smisla v vzdrževanju nekega pokojninskega fonda. Ne le, da se poštenost ne izplača, še ceni je nihče več ne.
Še nihče, ki je (skoraj legalno) nakradel miljonsko premoženje ni šel v arešt.
Noben od države financirani brezposelni še ni prijel za eno ali dve kategoriji manj vredno delo. KATERO DELO JE PA SPLOH MANJ VREDNO?? A KRALJI, POLITIKI IN TAJKUNI NE SERJEJO?? TUDI NJIHOV DREK SMRDI IN GA MORA NEKDO PUCATI!!!
Pedre pošiljamo na Evrovizijo, Cigani imajo vse pravice in gore otroških dodatkov.... Slovenci smo, kar se pravic tiče, krepka manjšina. A za davke, davke plačevati smo pa večina!!
Naši poslanci, ki bojda kradejo, dobijo za popotnico še 30.000 EUR. Poslancem je dovoljeno vse, dokler jim na sodišču ni dokazano, da je to kriminalno dejanje, politiki premetavajo kosti po omarah... :cry: :cry: :cry:
A ena svetla stvar je vseeno v naši bodočnosti: koalicija bo trdna do naslednjih volitev!!!

Ups, sedaj mi gre pa res že na otročje.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Mar 24, 2011 3:51 pm

No ko si že pri dreku in volitvah ... na volitvah imaš res izbiro - dajo ti na voljo kurji, kravji, svinjiski in pasji drek. Ti se morš odločit za enega in ga spravit v žep za štiri leta. Ma ne morš zmagat, če mene vprašaš!

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Mar 24, 2011 9:12 pm

Dela imam dovolj. Ga komot zrihtam vsaj še parim osebam. Za denar pa ne morem rečti tega :D
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Če Mar 24, 2011 10:14 pm

Glede napisanega si mislim tole, slika pove vse, melodija še več. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=POopEy6R ... re=related

Mamut naj pa navede bruto plačo, pa preračunana netto plača, da bodo vedeli, koliko država vzame :shock:

Pred dvajsetimi leti sem izjavil, da se nam bo še kolcalo po socializmu, zato vam malo obujam spomine na BIVŠO YUGO.

http://www.youtube.com/watch?v=Z5YJvXzCymA
http://www.youtube.com/watch?v=-weuSzhw ... re=related
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Mar 24, 2011 10:39 pm

Stripi, zdaj si pa izgubil skoraj vso kredibilnost pri meni!
Samo norcem se kolca po totalitarizmu in enoumju.
Jaz sem čist zadovoljen z kapitalizmom. Jaz njih pustim pri miru, oni pa naj mene pa bom prijatelji.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Če Mar 24, 2011 10:51 pm

Počakaj, da DURS prebere tvoj post, da bolje živiš in manj delaš. :lol:

Boš butasto pogledal, ko boš videl položnico. :grozno_prestrasen: ::jokam:

S sliko (srp in kladivo) sem pa mislil, DELU ČAST IN OBLAST.

Kar so naši predniki zgradili po WWII, so te barabe uničile in pokradle v dvajsetih letih.
To je bil denar za penzije naših staršev, ne pa te Tajkunske riti.

Pojdimo vsi na zavod in socialno, saj so že tako ali tako zagonili vse, pa naše vnuke zapufali do oblakov.
Vsi začnimo delat brez računov, pa bomo 4 država v EU, ki bo bankrotirala. :P
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Mar 24, 2011 11:06 pm

Vsak ima pač svoje mnenje. Ne bova se pričkala o tem ker ni vredno.
Samo mimogrede, kdor se je kdaj poglobil v pokojninski sistem, je videl da so se prve penzije začele šparat in talat že v prvi rajnki jugoslaviji.
Ampak kaj ko so osvoboditelji po vojni ta denar zapravili in od takrat se penzije flika z denarjem delavcev ki še delajo. Tako da je pokojninska luknja prazna že kr lepih 60 let.

Davke, zavarovanje in to imam jaz pošlihtano, lahko dacarji kopljejo kolikor jih je volja.

Samo za primer. Zakaj bi se jaz vozil v Mengeš na šiht če pa ni treba? Ko odšteješ prevoz, hrano, pijačo, avto... ti ostane par sto eur, s tem da boš odsoten od doma od 5 zjutraj do 7 zvečer. (Sem dolga leta delal tako!)
Ko moraš pa doma kaj narest moraš pa dobit nekoga in ga plačat da to naredi namesto tebe, ker sam nimaš časa. In ko konec leta potegneš črto ugotoviš da si celo leto delal za hvala lepa! Nekateri gredo rajši na zavod in dobijo za ležanje več denarja, nekateri pridni pa se znajdejo drugače, delajo na črno ali kako drugače v domači vasi.
Ko bo država začela delat v prid delavcev in ne le delodajalcev, se bo tud brezposelnost v trenutku zmanjšala.
Ja pa še to. Butasto sem pogleal ko sem dobil položnico od Dursa, ko sem še redno dela! Zdaj je ne morem več dobit.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Mar 24, 2011 11:19 pm

Ovce so zato da se strižejo!
sam sem se pred leti odločil , da ne bom ovca, tako se trudim z državo imeti čim manj posla. Če oni ne plačujejo mene, zakaj bi jaz njih :)
Kar se kilometrine tiče, je pač stvar dogovora z delodajalcem.Meni jih nihče ne plača, ampak se mi nekako izravnajo stroški, ko delam blizu doma za isto ceno, kot v ljubljani itd, v povprečju sem tu nekje ,par € + -.
če se pa nekomu zdi daleč vozit v službo recimo 70km, pol pa itak ne rabi službe...
Če bi naprimer pri mamutu zaslužil 900€ in se moral vozit 70-80km tja in 70-80 km (sploh po AC) nazaj, bi mi bilo še vedno bolje ,kot živet od sociale ali pa 15 km odaljeni službi za 562€,v firmi kjer me delo nebi veselilo.
ne vem, pač moje razmišlanje.Včasih raje delam za manjši denar, tisto kar rad počnem, kot pa za večji brez veselja oz. volje.
O politiki ,tuji delovni sili,penziji itd. bi lahko nakladali in nakladali, kot nakladajo politiki, spremenili pa nič, zato grem raje delat. :)

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Če Mar 24, 2011 11:23 pm

Car si :lol: (robinzon)

Potem je pa tale zate :krohota_se:
http://www.youtube.com/watch?v=W9halO48tcA

:kaj_takega_pa_se_ne: :krc_v_roke: :kaj_takega_pa_se_ne:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Mar 25, 2011 5:17 pm

Ste ko naši politiki, ukvarjate se z vsem živim, sam tistem ne za kar je to sporočilo namenjeno!!! :ah_seveda: :)
Če imate namen to delat, pojdite delat, če pa ne, si pa odprite novo temo in nabijajte pouste. Ta tema ni namenjena temu.
LP by Jereb

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Pe Mar 25, 2011 6:42 pm

No sedaj sem do tle prebral vsa ta nerganja!Pa mi ni več jasno kaj je sploh naslov te teme??
Če bi bili vsi tako brihtni,bi res lahko že sami zaposlovali.
Ne vem kaj si marolt misli ko bere tele poste!

lp.mihevc t

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Pe Mar 25, 2011 7:14 pm

Protestira 5.000 ljudi u Podgorici zbog nezaposlenosti. Naiđe jedan gospodin u crnom mercedesu, zaustavi se i pita jednog od prisutnih:
- Je li, a šta to radite?
Ovaj mu odgovori da se bune zato što nema posla.
Gospodin izvadi vizit kartu iz džepa i kaže:
- Evo, možeš odmah sutra početi raditi u mojoj firmi.
Aovaj će njemu:
- Pa, jebo te, đe baš mene nađe od ovi' 5.000 ljudi...

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Mar 25, 2011 7:18 pm

samo res, zabluzili temo do daske......sorry, mamut :oops:
And on the 8th day God created Land Rover


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 96 gostov