foto, video

Predlogi, kritike, ideje, ...
Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

foto, video

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 12:17 pm

na tem forunu pogrešam temo, kjer bi ojavljali slike in filme o svojih "podvigih" s terenci :)

boštjan
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Mar 17, 2004 4:14 pm
Kraj: nazarje

OdgovorNapisal/-a boštjan » Pe Jan 27, 2006 12:31 pm

se strinjam ,bi lahk kak albumček imeli,pa da bi svoje zverinice lahk gor napopali...Pa LP 8)
nissan mi je na kožo pisan

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Jan 27, 2006 1:03 pm

Super bi bil kaki foto albumčk da bi se vidlo tudi druge podvige, 8)

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Jan 27, 2006 1:28 pm

Ajd, dobro. Bom naredil.

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » So Jan 28, 2006 2:11 pm

Država in zelenoljupci prav na to čakajo :? :!: :!:

LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » So Jan 28, 2006 9:25 pm

No, no, Defender mislim, da ni razloga za paniko. Če bomo tako razmišljali, potem je najbolje, da se kar poslovimo od offroada v takšni in drugačni obliki.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Jan 30, 2006 7:29 am

Jaz tud mislim da se nimaš česa bat.
Mogoče pa zeleni res nimajo druzga dela, kot off road slike in filme gledat...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 30, 2006 7:50 am

Matej napisal/-a:Jaz tud mislim da se nimaš česa bat.
Mogoče pa zeleni res nimajo druzga dela, kot off road slike in filme gledat...


Pa tudi če gledajo in brskajo za takimi slikami. Če jst norim po svoji hosti in po svojih travnikih, ali pa po sosedovih z njegovim dovoljenjem se lahko zeleni samo po jajcih praskajo, kej več pa ne morejo narest.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Jan 30, 2006 8:27 am

Ker vidim, da ste nekateri še jako "zeleni" in zategadelj nadebudni vam priporočam za čtivo:

:arrow: http://www.nivaoffroadteam.com/?page=laws

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Jan 30, 2006 8:39 am

Če jst norim po svoji hosti in po svojih travnikih, ali pa po sosedovih z njegovim dovoljenjem se lahko zeleni samo po jajcih praskajo, kej več pa ne morejo narest.

no zdaj vidiš kaj ti lahko nardijo.
Jaz mam itak vedno kakšno sekiro v avtu, tako da bom reku da grem drva sekat... :res_ne_vem:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 30, 2006 9:37 am

vigadu napisal/-a:Ker vidim, da ste nekateri še jako "zeleni" in zategadelj nadebudni vam priporočam za čtivo:

:arrow: http://www.nivaoffroadteam.com/?page=laws


Vigadu - dej ti meni razloži, če se jst vozim po svojem travniku in ga komplet razrijem - kaj lahko en inšpektor naredi? Jst vem kaj mu jst lahko naredim;
Takoj ko stopi na mojo zemljo je namreč v prekršku - stopil je na zemljo, ki ni ne njegova in ne državna last, na to zemljo je stopil pa brez mojega dovoljenja, torej je kršil zakon o privatni posesti in lahko jaz pokličem policijo, da je vdrl na zemljo in jo uničeval. Lopatko imam pa skos v avtu, tko da sem se šel kmeta in sem oral njivo.

Če jst gonim po mojem gozdu to pomeni, da sem lahko gledal kok je uničenih dreves - tudi tukaj nič ne more. Sekirca je skos v avtu, tko da sem se šel drvarja.

Če jst komplet svoj travnik prerijem in razrijem tok, da ne bo niti travce več na njem, mi noben v tej državi nima kej za težit. Je moja lastnina in lahko z njo delam karkoli, dokler ne ogrožam ljudi, ki bivajo v okolici. (ne bom si lih na travnik zlival kakih kemikalij, ki jih po dolenjskem tko pridno razvažajo privatniki, ki bi radi pocenili proizvodnjo). In z ritjem po svojem travniku nikogar ne ogrožam.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 30, 2006 9:59 am

Nebivedu!
Zagovarjaš pristop, ki nam je zaradi balkanskih korenin vsem zelo pri srcu: "samo naj mi kdo stopi na moje, če si upa, pa ga bom..."
Mislim, da zastonj na Vigaduja (in še koga), ki le zakone navaja, vpiješ in iščeš od njega odgovor.
Imam konstruktiven predlog:
Če imaš v lasti (ne najemu ali kaj podobnega, moraš biti lastnik) eno njivo ali travnik dovoli (ne smeš organizirati, ker bi bil potem v kakšnem drugem prekršku) da se na tej njegovi lastnini zberemo OR norci in se gonimo pol dneva gor in dol. Po možnosti po kakšnem dežju ali pa še boljše sedaj, ko se bo stalil sneg in bo vse lepo mehko. In potem naj nekdo pokliče na inšpekcijo ali policijo in javi, kaj se dogaja.
Potem bomo pa videli, če smemo ali ne smemo :lol:
In kaj je tvoje in kaj je naše :wink:
In kako se da zakone brati in razumeti :krohota_se:

Jaz pridem in plačam svoj del kazni, če bo treba.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Jan 30, 2006 10:12 am

če se jst vozim po svojem travniku in ga komplet razrijem

inšpektorju lahko rečeš da njivo delaš, sam da nimaš teaktorja :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 30, 2006 10:28 am

miran napisal/-a:Nebivedu!
Zagovarjaš pristop, ki nam je zaradi balkanskih korenin vsem zelo pri srcu: "samo naj mi kdo stopi na moje, če si upa, pa ga bom..."
Mislim, da zastonj na Vigaduja (in še koga), ki le zakone navaja, vpiješ in iščeš od njega odgovor.
Imam konstruktiven predlog:
Če imaš v lasti (ne najemu ali kaj podobnega, moraš biti lastnik) eno njivo ali travnik dovoli (ne smeš organizirati, ker bi bil potem v kakšnem drugem prekršku) da se na tej njegovi lastnini zberemo OR norci in se gonimo pol dneva gor in dol. Po možnosti po kakšnem dežju ali pa še boljše sedaj, ko se bo stalil sneg in bo vse lepo mehko. In potem naj nekdo pokliče na inšpekcijo ali policijo in javi, kaj se dogaja.
Potem bomo pa videli, če smemo ali ne smemo :lol:
In kaj je tvoje in kaj je naše :wink:
In kako se da zakone brati in razumeti :krohota_se:
Jaz pridem in plačam svoj del kazni, če bo treba.
LP Miran


Miran napisal sem če se sam vozim in ne če se nas trop offroaderjev gor goni. Sam se po svoji zemlji lahko vozim. Organizirat pa nisem mislil na svoji zemlji, jo je premalo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 30, 2006 11:04 am

Ker sem kot ponavadi poln konstruktivnih predlogov, predlagam tudi naslednje:
1. pod vsako sliko ali filmček, ki bi ga kdo želel objaviti na tej strani (ki je še ni in ne vem kdaj bo) naj se napiše (saj za policaje pravijo, da so neumni): "To sliko na tem in tem zemljišču je posnel lastnik tega zemljišča, ki je istočasno tudi lastnik in voznik slikanega vozila. Vse kar se vidi na tej sliki je delano v soglasju z lastnikom zemljišča in ustanovno listino Združenih narodov"
2. Ta je pa bolj resna in mislim zelo v skladu s citiranim zakonom: ustanovimo geološko sekcijo tega našega foruma, izdelajmo si članske izkaznice, dajmo na avte nalepke (najboljše tiste magnetne) in v avto eno škatlico z nekaj kamenčki in geološkim kladivcem. In če bi nas kdo ustavil izjavimo, da smo na: "5. opravljanje geoloških del," skladno s 3. členom zakona. In potem kršitve zakona NI!

LP Miran
PS: verjetno bo pa še vedno najboljša tista: "samo blizu mi pridi, pa te bom...." :vdam_se:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Po Jan 30, 2006 8:10 pm

:oops:
Nazadnje spremenil banzai, dne Če Feb 09, 2006 11:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 31, 2006 7:11 am

banzai napisal/-a:nebivedu, sem mislu, da tvoja feroza pride tja kamor inšpektor ne more
:?: :)


Mislim, da se inšpektorji vozijo zadnje čase v puchih okol(vsaj pr nas je bil že 2X z puchom), tko da ni šans, da bi s ferozo bežal.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 31, 2006 9:20 am

Kaj hoče nekdo ( :wink: ) rečt, da za koga po gmajni ujet je važen avto in ne srce onega za volanom bežečega avta???? :shock: :shock: :lol:
Ali so gospodje inšpektorji s Puchi (joj joj, za kaj naša država naš denar stran meče :ustreli_se_v_glavo: ) verzirani OR vozniki? A mogoče kdo od njih na naše tekme hodi??
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 31, 2006 9:47 am

miran napisal/-a:Kaj hoče nekdo ( :wink: ) rečt, da za koga po gmajni ujet je važen avto in ne srce onega za volanom bežečega avta???? :shock: :shock: :lol:
Ali so gospodje inšpektorji s Puchi (joj joj, za kaj naša država naš denar stran meče :ustreli_se_v_glavo: ) verzirani OR vozniki? A mogoče kdo od njih na naše tekme hodi??
LP Miran


Miran tuki ne gre za bežanje, samo ponavadi se tak inšpektor pripelje v trenutku, ko ga najmanj pričakuješ. Bežat z avtom pa ne mislim - mi ni do tega, poleg tega pa puch itak vozi voznika tako kot nova yota in ne voznik avta.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 31, 2006 10:01 am

Če se pripelje v trenutku, ko ga najmanj pričakuješ in tako ali tako nimaš namena bežati, potem je popolnoma vseeno s čim se pripelje, najkasneje ga boš opazil, če pride peš.
Ne glede na tvoj namen bežanja ali ne, je pa žalostno, da država kupuje take vrhunsko drage avte za verjetno zelo občasno uporabo po terenu. Ne nazadnje bi se z yoto bolj udobno in ravno tako daleč, pa še za manj denarja, pripeljali. Pa yoto si ti na plan privlekel. Po mojem je za služben avto po terenu kakšen Jimny primernejši.
BTW, ko smo že pri vozniku in avtu, a boš letos kakšno dirko odpeljal?
L offtopični P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 31, 2006 10:05 am

miran napisal/-a:Če se pripelje v trenutku, ko ga najmanj pričakuješ in tako ali tako nimaš namena bežati, potem je popolnoma vseeno s čim se pripelje, najkasneje ga boš opazil, če pride peš.
Ne glede na tvoj namen bežanja ali ne, je pa žalostno, da država kupuje take vrhunsko drage avte za verjetno zelo občasno uporabo po terenu. Ne nazadnje bi se z yoto bolj udobno in ravno tako daleč, pa še za manj denarja, pripeljali. Pa yoto si ti na plan privlekel. Po mojem je za služben avto po terenu kakšen Jimny primernejši.
BTW, ko smo že pri vozniku in avtu, a boš letos kakšno dirko odpeljal?
L offtopični P Miran


Res da je puch preveč drag, samo očitno jim je zato vseeno.

Letos bom probal vse soft dirke odpeljat. Avto je poštiman, gume so tut nove, edino kar me lahko ustavi je to, da imam vsako soboto do 13h predavanja na faxu in takrat sigurno manjkam na tekmi, ker mi je trenutno šola prva in bi jo rad dokončal.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 31, 2006 10:16 am

mi je trenutno šola prva in bi jo rad dokončal

:aplavz: :aplavz:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Jan 31, 2006 10:41 am

da imam vsako soboto do 13h predavanja na faxu in takrat sigurno manjkam na tekmi, ker mi je trenutno šola prva in bi jo rad dokončal.

poten boš prišel le na polovico tekem.
lahko pa se ti bo izšlo s počitnicami na faxu, saj je večina dirk takarat ko ni faxa

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 31, 2006 12:38 pm

Matej napisal/-a:
da imam vsako soboto do 13h predavanja na faxu in takrat sigurno manjkam na tekmi, ker mi je trenutno šola prva in bi jo rad dokončal.

poten boš prišel le na polovico tekem.
lahko pa se ti bo izšlo s počitnicami na faxu, saj je večina dirk takarat ko ni faxa


Izredni nimamo počitnic - zdej ko so za redne počitnice imamo mi vsak drug dan predavanja - ker so terminalske učilnice frej in lahko programiramo v nedogled. Ko ni počitnic imamo pa samo sobote za nas in tko potem nisem frej.

Če ne drugega bom pa vsaj popoldne prišel pogledat tekme na tako soboto.
Pred EUR sem bil SIT!

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » To Jan 31, 2006 3:25 pm

kako pa zgleda ko ta dobi inšpektor? ima že kdo kakšne (praktične) izkušnje? jaz se v gozdu po navadi vedno zgubim in seveda če sem zašel iz gozdne ceste moram prit tudi nazaj na njo. a ti prepovejo nadaljevanje vožnje?


Vrni se na “O forumu ...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov