začetnik

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
Uporabniški avatar
Niva
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 6:59 pm
Kraj: off the map

OdgovorNapisal/-a Niva » Če Feb 21, 2008 9:40 pm

tole pa morm komentirat..sm vidu da eni pajoti na veliko pravijo da je samuraj 100 krat bolsi od nive....

vozim nivo..okvar je zelo malo...kar so bile, so bile pa zaradi grobe vožnje.
cestna vožnja je zame dovolj mehka, končna do 140 km/h, poraba se mi giblje okoli 12 litrov.

na avtu imam gume goodyear wrangler radial uriginal dimenzije in pridm kamorkol želim z njimi.saj se nisem šel nevem kakšnega hudega offroada, samo vseeno..ni me še pustila na cedilu.

trdnost...enmu sm prletu v bok k me je izsilil in nism mogu zavirat...jaz sem dal 20 € za nov odbijač, un pa je imel cel bok zabit notr.
skratka niva rulz pa rečte kar hočete..če znaš pazit na njo te nebo pustila na cedilu...če pa ne znaš vozit je pa to drug problem..morš poslušat motor..če vidiš da se motor matra morš neki spremenit..način vožnje ali pa prestavo:):):):)

stroški: gorivo, registracija, pnevmatike, kakšni rezervni deli, občasno kakšen klepar:)

easy
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Feb 13, 2008 4:17 pm

OdgovorNapisal/-a easy » Ne Mar 02, 2008 1:38 pm

Ja se strinjam z vsemi navedenimi pohvalami o njivi,150km/h sploh ni take panike kakor se omenja,samo volan je nekoliko bolj mehak kot ponavadi,kot ga ne bi bilo :D . Kar se pa tice vzdrzevanja(kateri avto se še da prenoviti za ta denar,sploh pa terenca ???).Ce ima clovek voljo za prenovo takega avtocka,te ves material(od a do z) pride ca. 1500 EUROW + 500 EUROW Lada Niva.In pol mas Lada Niva made in slovenia za naslednjih par let mir tudi z rjo !!! :twisted:

Uporabniški avatar
Niva
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 6:59 pm
Kraj: off the map

OdgovorNapisal/-a Niva » Ne Mar 02, 2008 3:17 pm

tako je easy:) deli so poceni, če ti crkne nek v gozdu se da popravt, če si mehanik (kakšnega modernega terenca z nevem kakšnimi računalniki mislm da bol težko popraviš sam...:)

volan pa res postane malo mehak:):) kar na lepem postane servo:) haha:)

jimi
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 7:10 pm
Kraj: kočevje

zacetnik

OdgovorNapisal/-a jimi » Po Sep 28, 2009 5:38 pm

Lep pozdrav. Sem tut nov kle,....Za hobi se bom zacel ukvarjat z off roadom. Pa imam nekaj uprasanj za vas,....ko vec veste, pa nekateri ste obozevalci lade nive, kot sm jst. Nive so ze od nekdaj dobri terenci,...za malo denarja VELIK muske. Hehe. Prvo bi blo, kero se bolj splača kupit?starejso 1600 ali 1.7i?? Pa kolk dnarja se splača dat za nivo, da ni preveč?? Gledam na avto netu, pa so razlicne cene,..od 700 pa do 2800. Sem začetnik in ne mislim nevem kaj dnarja dat,....če slučajno uničim, pa si sam strošek brez veze nardim. Začel bi pa itak tko, bol na izi, da dobim prakso, ne takoj na hard off road. V naprej se vam lepo zahvaljujem,..pričakujem pa tut čimprej odgovore,..svetovanja. Fajn se mejte 8)

Uporabniški avatar
Niva
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 6:59 pm
Kraj: off the map

OdgovorNapisal/-a Niva » Po Sep 28, 2009 8:37 pm

1.7 ima boljšo mašino, nekaj več moči itd

1.6 ima neprimerno boljši pleh, manj rjavi.

jimi
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 7:10 pm
Kraj: kočevje

OdgovorNapisal/-a jimi » To Sep 29, 2009 7:14 pm

Niva napisal/-a:1.7 ima boljšo mašino, nekaj več moči itd

1.6 ima neprimerno boljši pleh, manj rjavi.
Hvala za odgovor Niva. Fajn se mej

Uporabniški avatar
Niva
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 6:59 pm
Kraj: off the map

OdgovorNapisal/-a Niva » To Sep 29, 2009 9:06 pm

NI problema. Kaj več ti ne morem povedat, saj nive 1.6 nisem nikoli vozil po terenu. Pač 1.6 verzija ima le 4 prestave tako da za po asfaltu pač ni:)

1.7 verzija ima kot sem že prej rekel več moči vendar kakor gledam naokoli vidim več zgnitih 1.7 niv kot 1.6 tako da sklepam da ima starejša verzija boljši pleh...


Kaj več naj ti pa povejo bolj izkušeni vozniki:)


lp


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov