Lada Niva obnova

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
Uporabniški avatar
Pogačnik
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 11:07 pm
Kraj: Tržič

Lada Niva obnova

OdgovorNapisal/-a Pogačnik » Če Avg 06, 2015 12:16 am

Pozdravljeni, nivaši :)

sem nov na forumu in v offroadu zato vas prosim za strpnost če bom kej "mem usekal".

toraj zadeva je taka: v mislih imam kupit Nivo do nekje 500e katera bi bila potrebna kakšnih manjših karoserijskih del (ne mislim cele štrihat) mogoče kakšna pomankljivost na mašini itd itd... rad bi jo zrihtal de bi bila lepa na videz, bi bila zanesljiva, ter de bi bil več v njen kot pod njo :P

1) torej, se mi splača kupvat kakšno staro za tako malo denarja?

2) kako je z deli? se jih da dobaviti? se kakšen del še da kupiti nov?

3) kolikšna so kaj vzdrževanja?

4) koliko denarja bi približno potreboval vložit vanjo da bi jo spravil v tako stanje kot sem vam prej opisal? (na uč ocenjeno a bo to še 5000e al bo to 500e)

kar je za "pošraubat" ni noben problem lahko po večini naredim doma.

avto bi potreboval za malo pozabavanja po gozdi pa tudi na vsake toliko po mestu.

za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

LP Pogačnik :D

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Avg 07, 2015 11:01 am

Pozdravljen in obenem dobrodošel na forumu gospod Pogačnik :)

Vidim, da si v popolnoma isti situaciji kakor sem bil jaz nekaj mesecev nazaj. Tudi jaz sem imel podobna vprašanja na začetku, zato sem pristal tukaj kakor ti.. Poskušal ti bom odgovoriti po svojih najboljših močeh, tako kot so drugi pomagali meni.

Pa pojdimo na odgovore.

1. Za 500e lahko dobiš solidno nivo, vendar skoraj v vsako bo potrebno vložiti nekaj časa, denarja in ljubezni. Kateri model kupiti bodo bolj priporočali drugi, jaz sem imel 2x 1600. Za ta denar ne boš dobil nove, niti blizu nove, ampak tudi če kupiš starejšo in jo porihtaš bo za precej dolgo časa. Nive so pač večne :)

2. Deli so dobavljivi v sloveniji, ogromno stvari dobiš pri administratorju foruma pod imenom gregor, kar nima on pa se dobi pri madžaru gabor-ju. Drobnarije se dobijo ugodno tudi na ebayu z minimalnimi stroški pošiljanja. Torej deli so, to naj te ne skrbi :)

3. Vzdrževanje? Hm, težko rečem, nisem je imel ravno dolgo, da bi lahko kaj več povedal na to temo, zato bom tukaj rajši tiho :)

4. Cene varirajo, odvisno kakšno dobiš na začetku, vse je odvisno od osnove, ali je gnila, ali motor žre olje, ali so kakšne druge težave, skratka to je težko reči, lahko ti pa povem, da so deli napol zastonj, naj te ne skrbi preveč, jaz sem v svojo vložil nekaj 100e pa sem imel precej zdelano, tema z slikami in opisom se nahaja v forumu predstavi se, sem kar redno pisal napredek in sporočal stanje, mogoče ti bo v pomoč.


ker si napisal, da lahko po večini narediš doma bo niva super avto zate. potrebuje svojo ljubezen, ampak vse to se ti povrne, ko se voziš z nasmeškom na obrazu :)

Vso srečo pri nakupu in obnovi.

Upam, da se še kdo opogumi in ti napiše svoje mnenje.

LP, RX


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov