cukanje - poskakovanje Nive

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
jsporin
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Okt 21, 2013 10:38 am

cukanje - poskakovanje Nive

OdgovorNapisal/-a jsporin » So Dec 28, 2013 9:24 pm

Pozdravljeni.
Sem lastnik Nive letnik 1993, 1,6 ccm. Pred kratkim sem zamenjal olje v menjalniku in zadnjem diferencialu. Potem sem tri dni nazaj zamenjal še olje v reduktorju in sprednjem diferencialu. Ko sem dan za tem izvedel poskusno vožnjo, se je proti koncu vožnje (po cca 45 km) pojavilo trzanje oziroma cukanje avtomobila. Po pritisku sklopke je bila nekaj časa normalna vožnja, nato pa se je cukanje ponovilo. Danes sem se spet vozil in sem imel spet podobne probleme. Ko pritisnem sklopko in nato popustim je potem nekaj časa dobro. Ugotovil sem,da se težava pojavlja predvsem pri vožnji navzgor v drugi in tretji prestavi. Iz izkušenj, ki jih delite na tem forumu sem se veliko naučil in sem popravil marsikatero okvaro, za to, ki me sedaj muči pa nisem našel nobene sorodne teme. Lep pozdrav in vse dobro v 2014.

jsporin
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Okt 21, 2013 10:38 am

OdgovorNapisal/-a jsporin » Pe Jan 03, 2014 4:39 pm

Pozdravljeni.
Sem že mislil, da je težava s poskočnostjo minila, ker sem opravil kar nekaj voženj. Danes sem se peljal po ravni cesti in je naenkrat pričel nihati merilnik nivoja goriva. Vem, da rezervoar nima prekatov in kazalec (plovček) vedno malo niha. Vendar sem imel poln rezervoar goriva (naredil sem okoli 20 km). Hipoma mi je pobralo moč. V prostem teku je motor deloval normalno, pri speljevanju oziroma pri dodajanju plina pa je ugasnil. Vžig nato je deloval normalno. Posebej sem bil presenečen nad nihanjem kazalca nivoja goriva, ker je nihal tudi ko sem bil na miru. Ali bi lahko bila težava povezana z črpalko za gorivo ali mogoče z elektriko oziroma celo kaj tretjega. Morda je že kdo od forumašev imel podobne probleme. Lada se drugače pelje normalno (Lada normalno :) ), ne dimi in nikjer nisem zasledil puščanja olja.

jsporin
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Okt 21, 2013 10:38 am

OdgovorNapisal/-a jsporin » Po Mar 17, 2014 8:12 am

Težavo sem odpravil. Črpalka za gorivo je odpovedovala. Sem jo zamenjal in motor teče normalno.


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov