Lada Niva, problemčki pijanega Rusa

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

Lada Niva, problemčki pijanega Rusa

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Ne Okt 02, 2011 2:42 pm

Pozdravljeni!

Torej, kot sem že v svoji predstavitvi rekel sem nabavil nivičko, 97 letnik, 17i, za katero se je po treh tankih bencina in parih litrih olja izkazalo da motor ni ravno v lepem stanju.
Niva je kadila kot nora, pila je nekje 15 ali več litrov, na poln tank bencina je spila liter olja, moči ni bilo prave, v križiščih je ugašala. Ko smo jo razstavli se je izkazalo, da je bil eden teflon uničen do konca, batni obročki pa tud niso bli več prožni, saj so imeli bati kak milimeter lufta v cilindru.

Glede na stanje in po posvetu s parimi lokalnimi mojstri sem se odločil da jo doma razstavim in nardim konkretn servis motorja. Zamenjali smo (hvala kolegu mehaniku) batne obročke, tesnila ventilov (teflone), verigo, ojnične ležaje, svečke, vodilo verige, napenjalec verige, oljni filter, bencin filter, zračni filter, tesnilo glave, olje, pa še sem mogoče kaj pozabil. Zarado obrabljenosti smo spolirali klaviaturo (kladivca ki odmikajo ventile) ter na koncu nastavli timing motorja in odmik ventilov.
Motor je ko je bil sestavljen vžgal takoj, ko pa sem potem še sam delal finiš (montaža hladilnega sistema, alternatorja,...) pa motor ni hotel več zalaufat. Bi lahko bilo krivo to, da sva z mehanikom odšpanala žico od gasa na precej manj ko je bla prej? Drug problem pa se je pojavu, ko sem probal nivo zagnat v stanju takem kot je - poskušal sem jo zagnat, pa je v procesu zaganjanja nehal delati zaganjač. Ko obrnem ključ se sliši klik, kar po moje pomeni, da zaganjač porine zobnik, zasuče se pa ne. Sedaj sem pobral ven krtačke, ki zgledajo vredu (so še 16mm dolge, v manualu piše da je 12mm minimum). Je treba menjat cel zaganjač al je kak manjši trik za odpravo tega problema?

LP

tomygun
Prispevkov: 122
Pridružen: Če Maj 05, 2011 2:51 pm
Kraj: N.Gorica

OdgovorNapisal/-a tomygun » Po Okt 03, 2011 7:36 am

Men je tut zadnič parkrat nardilo sam klik,pa sm jo perklopu na drug akum. pa je kresnla.Sedaj sm dou oa nouga pa vžiga B.P.

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Po Okt 03, 2011 6:59 pm

Jap, prov možno da si spraznu baterijo :)

Zdej al daš novo.. Alpa si narediš Hand-Crank -> http://tinypic.com/player.php?v=25it8j9&s=7 :>>

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Po Okt 03, 2011 7:46 pm

Ja, baterijo sm nekak uspel izključit iz opcij... Sm jo cel dan filal pa ni razlike, po tem pa sm probal še iz drugega avta donatorsko pa tud ni blo nič, je prejšnji zaganjač začel sam brenčat (takoj ko sem priklopu akumulator), klikat je pa nehu. Zdj sm od Gregorja dobu drug zaganjač pa tud ta ne dela, tk da grem v reklamacijo... Če pa še tist ne bo bom pa po moje znoru :)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Okt 03, 2011 11:51 pm

:oops:
Drugi štarter odmontiran, pred 14 dnevi je delal. Se slišiva jutri, da ti povem, kje je.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Po Okt 03, 2011 11:57 pm

Ej gregor super, hvala! Že komaj čakam da zalaufa, je poln tank v nivi za skurit pa niva ne dela... :)

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Sr Okt 05, 2011 12:56 pm

Pozdravljeni!

Da nardim en update stanja na nivi... Izkazalo se je, da ni zaganjač nič kriv, no, vsaj novi ne - ta more delat. Namreč mojstra ki sta nastavljala ventile sta očitno mogla nekje nardit napako ker je zagrablo motor, pol obrata ga zasučem na roke brez problema, potem ga pa nekaj ustavi, tk da očitno bat zadane v ventil... :x

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Če Okt 06, 2011 3:30 pm

Ponovno osvežujem stanje moje nive, bolj v opomin kot kaj drugega. Torej, mojstra, ki sta mi pomagala nastavljati ventile imata očitno zelooo čuden smisel za humor, danes sem ponovno odprl motor in v njem na prvih dveh batih našel nekaj smeti, ki so se "slučajno" znašle v motorju (ene 15 sponk za papir, ki jih jaz v delavnici sploh nimam ter en del verige)...
Na srečo ob zaganjanju motorja nobena od smeti ni zadela ventilov je samo pustilo manjši odtis na batu in glavi. Tk da zdj morem dat novo tesnilo glave, in še enkrat sestavit vse skupi, pol pa še enkrat nastavit ventile, ker zna bit da jih je tud tam primla navihanost...

Pa še eno delo sta mi naštimala...gruntam kako se jima v podobni obliki "zahvalit" :twisted:

P.S. Hvala za spremembo naslova teme, je boljša! :)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 06, 2011 4:03 pm

Vredu prijatelje imaš.

Po mojem sta ti fauš lade.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Če Okt 06, 2011 4:04 pm

Po moje tud...no, en izpita drug pa lade :)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 06, 2011 4:55 pm

pijani rus napisal/-a:Pa še eno delo sta mi naštimala...gruntam kako se jima v podobni obliki "zahvalit" :twisted:


Par litrov nafte v kesl, če ima bencinca. :twisted:
Pol se pa norce delat, kaj tak kadi. :lol: :lol: :lol:
Lahk ti pa jaz dam kaj namest nafte :twisted:

Pa da te ne bo kdo motil, ko boš glavo zategoval. : :)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » Če Okt 06, 2011 7:22 pm

Ja js sm tud razmišlal kj v tej smeri :twisted:
Al pa kako kilco ostre moke v zračn filter nasut pa nej mu avto kruh zamesi če je že mehanik :twisted:
Ena od opcij je pa tud da bi mu auspuh od avta z jeklenico na kandelaber prvezal medtem ko je na pivu človk, pol pa se nej čudi kaj ropoče ko da v drugo :twisted:

S tem da ne verjamem če se bom na njihov nivo spuščal, ampak jim na lep in prijazen način obrazložu da mam dober razlog za zavrnitev računa :)

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 11, 2011 1:25 pm

Ponovno problemi...
Zdj sem saniral škodo ki sta jo pustila mehanika, na srečo je ni blo dost...(ponovno nastavu tud timing na verigi, zamenjal tesnilo glave - ponovno)
Je pa zdj nov problem, motor brez problema zasučem na roke kolkorkrat hočem, tk da očitno nikjer nič ne zadeva v nič, s tega stališča je torej vse vredu. Me pa zanima a je možno, da sta mojstra tolk slabo nastavla ventile da zdj zarad tega ne vžge nazaj, al bi se znal problem skrivat kje drugje?

Prosim za pomoč, ko zdj sm pa že kr malo obupan...

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Okt 11, 2011 1:57 pm

Odlom dobrih 500€ pa kup drugo lado. Na netu je dost takih k užgeš in peleš. Pomoje se ne splača jeb..

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 11, 2011 6:14 pm

Sem že sam tud to pomislu sam zdj je postalo osebno :twisted:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Okt 11, 2011 7:25 pm

Dimen, v vsako 10 let staro lado je treba kakega jurja vložit, da bo res porihtana in bo nekaj časa mir. Tako da nima smisla.
Razen če se sprijazniš da so hin amortizerji, luft v križih, razštelani diffi, luft v rokah, motorji ki kurijo 17litrov po cesti itd pač normalni za lado.
Če je že generalko delal, bo pa že spravil skupaj, da bo laufalo.

pijani rus, preveri še enkrat ventile. Potem poglej če ti ni kdo kakega konektorja odklopil. Lahk prideš tud k men gledat kam je kaj priklopljeno če ti kaj pomaga.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » To Okt 11, 2011 7:48 pm

gregor napisal/-a:da so hin amortizerji, luft v križih, razštelani diffi, luft v rokah, motorji ki kurijo 17litrov po cesti itd pač normalni za lado.


Mislim da si ravnokar opisal mojo Nivo :D Oz en popravek, neki ne drži. Ne pije 17. Pije 20+. :lol:

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 18, 2011 1:53 pm

Evo ga, niva laufa!!! :)
Si nisem mislu da je lahk taka razlika ko se nardi generalka na motorju, zdj avto leti ko sneta sekira :D
Sicer je še nekej problemčkov za rešit ampak mislim da bo tale rusinja kr ostala pr hiši.

BTW: Pozna kdo koga ko obnavlja zaganjače?

LP

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » To Okt 18, 2011 2:52 pm

Zakon. :) In kako ti je ratalo?

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 18, 2011 6:24 pm

Aneda, men je kr všeč :)

Ratalo je pa tk, da sem počasi šel čez cel postopek sestavljanja motorja pa študiru kje smo zajebali... Pol sem najprej našu, da so bli kabli na svečkah v napačnem vrstnem redu :oops: , ko sem jih prestavu je avto sicer teku ampak ni pa dal nekega hudega življenja od sebe, pol pa sem za hec šel preverjat še nastavljenost ventilov (mi je en lokalni mehanik povadal da se da za silo jih kr z britvico nastavit), pa sem našu da sta jih "mojstra" nastavla za cca. 3mm mimo :? Po nastavljanju z britvico je zalaufala iz prve, po tem pa sem si dobil še špijune (al kk se temu reče) pa sem nastavil v nulo. Tk da zdaj sam še rešim problem z zaganjačem pa najdem kje mi hladilna tekočina pušča pa je :D

LP

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » To Okt 18, 2011 6:29 pm

Me prov zanima, kaj je blo s tistima mojstroma.. Nevem no, kokr da bi te zanalašč zajebavala.. Kje si jih dobil? :D

Imaš kako slikco od nive in motorja? :)

Meni hladilnik isto pušča.. Na večih krajih.. Ma se ne ukvarjam kej dosti s tem, vsake tolko dolijem tekočino in je. Misliš da če bi razdrl zaganjač in ga malo ščistu/pogledu.. bi lahko popravu sam?

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 18, 2011 7:05 pm

Ja, tud men ni jasno ka jima je blo da sta to šla nardit, po moje je to pure evil :) Dobil sm jih pa tk, da se z enmu od njiju poznam že kr dolgo pa sm mislil, da se po parih letih že da človeku zaupat, ta drugega je pa on pol poklical ko sma en nasvet rabla, pol pa je kr ostal in delal... Slikce sicer mam ampak me mal matra jih na forum naložit, še nisem našel kako :oops:

Men pa more puščat sam na enem mestu pa po moje je sam kaka objemka slabo zategnjena, ker eno tako sem že rešil :)
Za zaganjač pa po moje bi ga lahko poskušal popravit sam (sej stvar dela ampak ne vedno), ampak sem v elektroniki precej šibek, pa ne upam...

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » To Okt 18, 2011 7:47 pm

Za slikce jst uporabljam kar www.shrani.si -> in potem kopiram linke, ki so že tam avtomatsko napisani za prilepit slikco sem na forum. :)

Če jih imaš več, riskiri enega.. :D Sej lada in elektronika ni nek high tech, so zelo osnovne stvari..

Slika

pijani rus
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 09, 2011 10:43 am
Kraj: Šaleška dolina

OdgovorNapisal/-a pijani rus » To Okt 18, 2011 8:25 pm

evo, da probam kk je s temle shrani.si...
Za poskušino - to je slikano kaj je "naključno padlo v motor" (sponk za papir nimam v delavnici!)

http://www.shrani.si/f/1d/sB/zxuYiu1/06102011276.jpg

to je pa odtis ki ga je drobnarija pustla na glavi in batu:
http://www.shrani.si/f/0/Oy/1wxOuRlQ/06102011278.jpg
http://www.shrani.si/f/1i/nO/4YedZQfv/06102011277.jpg

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » So Feb 11, 2012 10:03 pm

Koliko km je že naredil "moj" motor?
Gremo kaj v sneg?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov