Začetnik - Lada Niva

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Po Avg 26, 2013 6:18 pm

Niva se bo najbrž v roku 2 mescih prodajala zaradi neuporabe.. Brezveze da stoji, če lahko komu dobro služi..

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » To Okt 08, 2013 7:55 am

No potem jo pa kr rezerviram, za na gorenjski konec!

lp Peter

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » To Okt 08, 2013 6:57 pm

Zmenjeno :)

Avto bo na voljo konec meseca. Konec meseca zato, ker bi rad opravil še en manjši in zadnji izlet, za spomin in zaradi čustvene navezanosti. Prodajam ga pa zaradi neuporabe in ker sem se preselil 250km stran od doma zaradi študija in pride prav vsak evro. Pravtako mi je škoda, da stoji doma, če bi lahko komu služil.

Niva je letnik 1995, 1.6 vplinjač, karoserija in notranjost od 1.7. Prevoženih ima 88.500km. Je registriran. Tehnične je vedno naredil brez problema in ima veljanega do 25. maja 2014. Avto je bil vsa leta vožen izključno na primorskem in parkiran v javni garaži na suhem in redno servisiran. Poraba je med 11.5-13l. V svojem lastništvu sem vzdrževal in menjal kar ene par stvari:

-Sklopka
-Nov sredinjski in zadnji izpuh
-Menjal in naštelal vplinjač
-Servo zavor
-Ploščice spredaj, čeljusti zadaj
-Obnovil prednje zavorne cilindre in kupil nove zadaj
-Menjal vse gumjaste cevke iz preventive
-Kabli, svečke, filtri
-Olja v vseh differencjalih in menjalniku, mast v kardane
-Manšete
-Končniki oz. zglobi
-Volanski končniki
-Naštelal odmik ventilov
-Amortizerčka za prtljažnik
-Semeringi v zadnjem differencjalu
-nove original ruske prednje gume (kramparce)
-Menjan ventil gretja

in še kaj bi se našlo. Vglavnem sem skrbel zanj. Ni pa vse perfektno, naj poudarim da avto vsekakor ni nov. Naštel bom tudi napake:

-Prednji in sredinjski differecjal puščata že od nakupa. Puščanje ni hudo, vendar se poznajo kapljice če avto stoji en čas. Tega nisem odpravil, ker se mi ni zdelo taka stvar, olje sem pa itak sproti preverjal in dolival.
-Avto karoserijsko ni med lepšimi. Prednje blatnike matra rja. Pri zadnjih ni neke hudobije. Prednji del pragov so bili že sanirani. Pod in vitalni deli karoserije so zdravi, nobenih lukenj nikjer. Očitno je zarjavelo samo tam, kjer je guma pozimi metala sol. Avto ni imel nikoli zaščite, ker se je prešjni lastnik zanašal na to, da je na primorskem.
-Sovoznikova vrata so malce podrsana. Krivec sem jaz, sem prijel kovc na enem travniku. Niso pa zvita.
-Radio je na kasete, a kasetar ne deluje. Je deloval točno 1 uro :-) Radijske postaje delujejo.
-Kabel za gretje je potrebno naštelati - jaz sem ventil odpiral kar ročno (in se enkrat fajn spekel).

Glede cene je tako: Pretiravati ne mislim, pod ceno pa tudi ne mislim iti. Glede na ponudbo niv na avto.net in realnim stanjem sem nekako začetno ceno mislil postaviti nekje med 650-750€, več pa ob ogledu. Grozno mudi se mi ne, zainteresiranih je več časa že nekaj ljudi in še zima se bliža. :)

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » To Okt 08, 2013 10:34 pm

No potem se pa res zmeniva za en ogled konec meseca...

Prosim če mi lahko daš kontaktne podatke na ZS. ali pa na mejl peter78@volja.net

Za zimo mam pa itak Patrola, tko da brez skrbi...

lp Peter


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov