decembrski 2. dnevni izlet na Jelovico

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

decembrski 2. dnevni izlet na Jelovico

OdgovorNapisal/-a pajk » To Nov 17, 2009 7:41 pm

zadnje čase (odkar mam terenca :lol: ) vse bolj resneje razmišljam o dvodnevnem izletu (trenutno najbolj verjeten termin: 19.-20.12) na Jelovico.
Zamislil sem si cca 4. terenska vozila ki bi imela določenj cilj bivakiranja. torej, pridt na določeno točko postavit šotore, zakurit ogenj, skuhat večerjo ter tam prespati čez noč. naslednji dan pa počasen spust proti domu (možnih več opcij - čez Železnike, mogoče Bohinj...).
Prvi pogoj je seveda SNEG 8)
nikar z kakšnimi pametnimi da bomo vsi zmrznl (sem tabornik, in so mi podobni survajvli dobro poznani). potrebna je le dobra oprema (dve spalni vreči, dober šotor, ašovčič, ... ter praktično znanje preživetja v naravi.

zanima me če je na tem forumu kaj interisentov ?! :roll:
se podobne zadeve kaj dosti prakticirajo v offroadarskih vodah :?:

to bo ceu žur, vam rečem :plese: :veselo_za_volanom:

pa en lep pozdrav!
pajk

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Nov 17, 2009 9:09 pm

interes je... 8)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Nov 18, 2009 12:34 am

Jaz bi šel.

Jurčk
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Apr 22, 2009 7:54 pm
Kraj: GORENJSKA

OdgovorNapisal/-a Jurčk » Sr Nov 18, 2009 8:09 am

Ni slaba ideja,pa še bliz je.Sam ne pozabit rezerve bencina za na Jelovco .

sj 413
Prispevkov: 186
Pridružen: Sr Mar 31, 2004 8:45 pm
Kraj: bled-bohinj

OdgovorNapisal/-a sj 413 » Sr Nov 18, 2009 4:00 pm

zanimiva ideja!
sam mal je odvisno od visine snega ker ponavad ga namede vec ku meter, u takmu pa ni za brskat,pluzijo se pa sam ceste kjer poteka gozdna proizvodnja in za njihove potrebe. ni pa fajn ce se pletis okol ovinka z druge strani pa kamion :ubogi_ludwig:

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Nov 18, 2009 5:24 pm

jap, bo defenitivno dobro za preučit teren pred dnevom D.
v primeru da bo ta vikend (predpostavljamo da sneg bo) na Jelovici preveč snega bomo cilj prestavili nekam drugam (bi pa vseeno ciljov v te konce- mamo neskončno platcov v škofje loškem hribovju, pa naprej proti vzhodu).

me izjemno veseli, da ste zainterisirani! 8) v soboto bi odrinil jutranje ure, da do časa pridemo do prostora kjer bomo taborili, da postavimo šotore, zakurimo ogenj in postavimo tabor še v času dnevne svetlobe.

tuki za "gušt" link od fotogalerije kolegov, Loških Tabornikov, ki so se odločil za zimski bivak na Jelovici dve leti nazaj.. http://foto.vodopivec.si/1/0/63

do kere višine snega pa z terenci lahko gremo? :?:

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Sr Nov 18, 2009 9:04 pm

Zanimivi "igluji"... :)

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Če Nov 19, 2009 5:10 am

Ne to niso igluji apak že kar hotel!
Pohvalno :!:
Jaz tudi.... :?:
[pa sem tudi bil tabornik]
Nazadnje spremenil Al1975, dne Pe Nov 20, 2009 4:58 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Nov 19, 2009 1:35 pm

Dve leti nazaj smo bluzili po Jelovici in prvi dan je bilo ok, drugi dan je čez dan prišla od juge, ponoči pa je tako zaledenelo da je bila šajba in brez keten nismo nikamor prišli.

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Po Nov 30, 2009 3:54 pm

sj 413 napisal/-a:zanimiva ideja!
sam mal je odvisno od visine snega ker ponavad ga namede vec ku meter, u takmu pa ni za brskat,pluzijo se pa sam ceste kjer poteka gozdna proizvodnja in za njihove potrebe. ni pa fajn ce se pletis okol ovinka z druge strani pa kamion :ubogi_ludwig:


Lani še teh cest niso plužili, ker je bilo snega preveč, pa zbit je bil kot kamen.

Lp

sj 413
Prispevkov: 186
Pridružen: Sr Mar 31, 2004 8:45 pm
Kraj: bled-bohinj

OdgovorNapisal/-a sj 413 » Po Nov 30, 2009 4:06 pm

precej jih je bilo pluzenih, sm biv vsak dan gor,sam ne z yoto,ampak z man-om in bliznjih srecanj tudi ni manjkalo :grozno_prestrasen:

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Po Nov 30, 2009 5:46 pm

ja datum se nam kar bliža, po snegu pa še nič ne diši :res_ne_vem: . navijamo da se v sledečih treh tedni kej zgodi... v nassprotnem primeru ekšpidicija useen bo!
kar se spanja tiče: nekje v selški dolini (ne glih na jelovci) se rihta ena baraka. če jo dobim lahko tam nardimo camp, pa nardimo ceu žur.. :)
bom en dobr tedn pred odhodom dau še vse informacije in pobral kontakte sodelujočih, da nebomo koga pozabil.. :)
grem pa tud sledeči vikend na eno ekšpidicijo prevert teren na jelovco (da bomo prbližn vedl kod se vozmo pa to..) če ma kdo cajt v nedeljo (od časa kosila dalje) je vabljen da se mi prdruž.
ajd čau 8)

Jurčk
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Apr 22, 2009 7:54 pm
Kraj: GORENJSKA

OdgovorNapisal/-a Jurčk » Po Nov 30, 2009 5:50 pm

Tako se govori.Sporoč še zav nedelo kako bo.

rozakid
Prispevkov: 49
Pridružen: To Okt 06, 2009 2:23 pm
Kraj: nekje tam

OdgovorNapisal/-a rozakid » To Dec 01, 2009 11:26 am

U petek je napovedan sneg med 800 in 1100m nadmorske višine, kar se pa Jelovice tiče je pa tkole: Njen najvišji vrh je Partizanski vrh (1441 m, v južnem delu), severni del dosega višine do 1100 m. Pa še padavine se bodo iz zahoda Slovenije razširile čez celotno Slovenijo, tak da sneg bo, odvisno samo od količine padavin in temperature.

Drgač pa pazite glede inšpektorjev: Jelovica in Ratitovec skupaj imata status posebnega varstvenega območja - območje Natura 2000.

lp

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » To Dec 01, 2009 4:52 pm

super! hvala za izčrpne informacije :moli:
glede inšpekcije: do kje nam dovoljuje vožnjo? se lahko po gozdnih poteh vozim kolikor me je volja? ipd, da nebom pomembnih informacij zvedu od inšpekcije, kajti takrat bo že prepozno :policija_prihaja:
thnx
lep pozdrav!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Dec 01, 2009 5:10 pm

Eh, mislm da ni panike glede inšpekcije. Tok je blo govora na to temo pa mislm da se še nobeden ni z njimi pogovarjal na šter oči, ali pač!?. Pomoje je možnost, da se srečamo tako neznatna, da ni za skrbet, še posebi če bo pol metra snega :lol: :lol:

Je pa res, previdnost ni nikoli odveč!

Sem bil sam enkrat na Jelovici pa sm dubu občutek, da so ceste podobne klasifikacije kot na Snežniku. Torej, vožnja ne bi smela biti problem dokler je v okvirih cest, ki so zarisane na topo kartah.

p.s. A če grem z Tamičem me vzamete? Res pa je da pol ne bom bivakiral.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » To Dec 01, 2009 5:59 pm

jst mislm da je TAM dobrodošel :) nevem pa kakšne so njegove vozne specifikacije, ampak predvideevam da kamor gre Lada Niva pride tut tvoj tam? :roll:

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Ne Dec 13, 2009 6:04 pm

no, vikend se bliža, pa me zanima kaj je zdej na stvari. a se gre al se ne gre. če je potrebno me obvesti po zs.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Po Dec 14, 2009 9:51 am

danes spet pelem nazaj nivok mehaniku :evil: :evil: ja odpelo se mi bo! predvidevam da je slabo naštimu vžig ko je menjal ketno.. upam da se bo to v dnevu porihtal da bomo lahko naprej računal!
sneg je končno poštimu sloevenske kotičke da se bomo lahko izživljal :)
kar se priprav tiče sem pa zelo na kratkem s časom, da ne omenjam da ni zadost snega da bi lahko kkšna fajn zatočišča prpravli. :? tko da razmišljam o dveh alternativah. kolega pozna eno kolibo v keri bi lahko prespal (mislm da sm jo že omenjou) al pa če se zapeljemo do koče, kjer plačamo tistih 10 euru na noč (neki tazga) pa lahko mirne vesti spijemo kkšnga takratga pa zaspimo na toplem..
danes se zapeljem do mehanika, pa vam zvečer sporočim. sicer pa; če moja Niva nebo za ekšpidicijo, vseeno ostali zagrizenci lahko plunete pod kolesa 8)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Dec 14, 2009 10:54 am

Čez vikend smo prevozili jelovico in vam povem da snega ni, cca 5-10 cm. Ceste nad 800 so poledenele in nevarne ker ograj ni.
Poleg tega pa hitro zaideš če jelovice ne poznaš in se začneš vrtet v krogu in kaj hitro začne zmanjkovati goriva. Ponoči je pa svinjsko mraz. Če ne poznate Jelovice se pazite, sploh ponoči. Vse ceste so enake, kažipotov pa ni na vsakem križišču. Pa obvezno poln rezervar goriva in GPS da se vsaj vrneš lahko.
Za nočitev priporočam Partizanski dom. V takih pogojih ni vredno bivakirati zunaj. Poceni hrana in sobe. Če pa ima kdo še vedno voljo se lahko zmeni z šefico in spi zunaj poleg štale.
Če ne bo novozapadlega snega, se komaj splača iti.......gor gre, dol pa kot po jajcih.

Lp

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Dec 16, 2009 7:17 pm

no hvala bogu Lada Niva je zrihtana!
kod pa je ta partizanski dom? je odprt čez zimo?
torej mamo dve opciji, ali prespimo v partizanskem domu ali pa naredimo eno celodnevno odpravo. v soboto ali nedeljo. men je dost vseen.
štartamo zgodaj zjutraj in končamo zvečer! zbor v Škofji Loki.
torej ker je demokracija vi povejte kaj vam je ljubše:
-eno dnevni izlet
-dvodnevni izlet s prenočitvijo v partizanskem domu

V vsakem primeru štart v Škofji Loki... priporočam kkšno 8 uro zjutraj!
mnenja?želje?ideje?

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Dec 16, 2009 8:40 pm

Partizanski dom na Vodiški planini 1108 nm. Če prideš iz škofjeloške smeri so table na križišču kjer se gre za Bohinj in Sorico levo, na Vodiško in Radovljico pa desno. Sicer je še en dober dom sam sem pozabu kako se reče......
Tel. pa žal nimam, se je fajn najavt, sam v tem času je verjetno placa dovolj ker imajo precej sob.
Pošlji tel pa se mrbit vidmo, ker je giro v planu sam še ne vemo kam nas bo zaneslo v soboto. Mogoče pa tam čez, kaj veš.

V vsakem primeru, lep se mejte......

deyvi
Prispevkov: 126
Pridružen: Po Mar 12, 2007 7:59 pm

OdgovorNapisal/-a deyvi » Sr Dec 16, 2009 9:20 pm

Partizanski dom na Vodiški planini
tel:045315293,051337491
Lepo se mejte

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Če Dec 17, 2009 8:00 pm

kje ste zdej interisenti :?: kaj :strika: ?
gremo al ja?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Dec 18, 2009 10:50 am

Sem bil na Jelovici ko je blo vse zaledenelo in moram rečt da ni luštn, prej nevarno ko hudič. Če nimaš keten nimaš kaj gor delat! To pomen da jaz odpadem, ker nimam keten :( :( :(

Bi blo za razmislit in počakat na ene pol metra snega.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov