Schnee Offroad 2009

O offroad srečanjih in dogodkih
sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

Schnee Offroad 2009

OdgovorNapisal/-a sch » Če Mar 19, 2009 10:59 pm

pozdrav ljudi :)
stvarno me dugo nije bilo, a stari nik mi je "ostao" na starom forumu :)

biti cu toliko slobodna i pozvati sve off roadere na "schnee off road" koji je za tjedan dana (27-29.03.2009.) na podrucju Ribnika (nekoliko kilometara od Metlike), a nadati cu se da post nece biti brisan (svjesna sam da nisam "uredno" na netu i da je ovo pomalo bezobrazno :cry: , ali nadam se da je i vama stalo do informacija gdje se i kada mozete voziti.

nebivedu, ti si pratio schnee off road forum, bar znam da ti jesi :), pa vjerojatno i ti mozes dati dodatne informacije deckima, a dodatne informacije vam mogu dati ovi ljudi (stoji u pravilniku):
Uroš Jereb, +386 41 682-242 - SLO
Marko Mihael Lipovec, +386 41 691-665 - SLO

Snježana Jurić, +385 (0)98 868-949 - HR
Nebojša Gvozdić, +385 (0)98 678-112 - HR
Anđelko Srabinec (ATV), +385 (0)98 239-074 - HR

ukratko, osim harda i softa, na ovoj dirki ce se voziti i "turist-soft" gdje cemo pustati vozila koja nemaju obaveznu propisanu opremu, ali svojim vozilima mogu proci po sumskim putovima.
ubacili smo i ATV grupu, a oni ce voziti prema enduro oznakama i nece imati road book u rukama…
iako u pravilniku pise da je vitlo za njih "obavezno", stavljamo tu stavku pod "preporuka je imati vitlo" (obzirom da ne znamo kakvo ce biti vrijeme, moguce je da ce trebati vitlo, ali kako se vozi u paru (po 2 ATV vozila), mozda nece biti potrebe …

imati cemo i "turist" grupu - a to su vozila koja su registrirana i za cestu, koja mogu biti i SUV vozila, a namjena ove grupe je da svi oni koji zele isprobati kako je to voziti po road booku na jednom tekmovanju, samo bez mjerenja vremena, mogu to i isprobati bez stete na vozilima i na jednoj laganoj i kracoj trasi (koja se moze prekinuti u svakom trenutku, bez obveze)…
nije bitno koliko ce osoba biti u vozilu - a osim te razlike, razlika je i da se ne mjeri vrijeme vec se slobodno moze stati, slikati uz put, popiti pice ili sl., a vozi se samo u subotu...
road book nece biti dugacak, a nakon njega, tko zeli, moze voziti na poligonu sa mjerenjem vremena.
osigurali smo pehare za prve 3 turist posade, a svima jos dodjeljujemo i zahvalnice za sudjelovanje na ovom natjecanju.

malo vise sam napisala o "turist" kategoriji zato sto se tako nesto (bar kod nas) nije vozilo, a mi bi htjeli dati priliku svima…
za ostale discipline skoro sve se manje-vise zna...

eto, nadam se da ce vam informacija koristiti, a i da ce admin/mod. ostaviti post.
ne bih htjela da ispadne reklama (jer nije), ali pravilnik i neke dodatne informacije se mogu naci na 2 linka: (ork schnee - www.schnee-offroad.com i na portalu: www.schnee-hr.com).

lp za sada, a nadam se da se i vidimo u zivo… :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 19, 2009 11:08 pm

A gre kdo gledat?

A lahko en moderator al pa administrator doda v koledar tekem tudi tole?

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Mar 19, 2009 11:13 pm

Nebivedu napisal/-a:A lahko en moderator al pa administrator doda v koledar tekem tudi tole?
Urejeno.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Če Mar 19, 2009 11:14 pm

ja ti ne znam imena, ali imamo neke informacije da se cca 15-20 vozila iz slovenije sprema doci odvoziti turist-soft ili turist...
dino car zna vise o tome...

osobno, mislim da je ovo zgodna prilika obzirom da stvarno svako vozilo moze proci "turist", tako da ako vozilo nece moci na turist soft (ili soft, hard) npr. zbog kise ili sl., uvijek moze odvoziti turist i vidjeti kako to izgleda... :wink:

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: Schnee Offroad 2009

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Mar 19, 2009 11:16 pm

sch napisal/-a:pozdrav ljudi :)
stvarno me dugo nije bilo, a stari nik mi je "ostao" na starom forumu :)
A da pitaš, jel?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

Re: Schnee Offroad 2009

OdgovorNapisal/-a sch » Če Mar 19, 2009 11:19 pm

Rafter napisal/-a:
sch napisal/-a:pozdrav ljudi :)
stvarno me dugo nije bilo, a stari nik mi je "ostao" na starom forumu :)
A da pitaš, jel?

prvo, hvala ti sto si stavio u kalendar... Slika
a drugo, pitala ja vigadua mislim (davno je to bilo)... :wink:
ali nisam dobila nikakav odgovor pa sam se logirala kao "sch" da vidim jel uopce radi prijava...
i onda sam neko vrijeme cekala da mi se odobri :D

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Če Mar 19, 2009 11:42 pm

da vas spomnim to je naš forum,zato bi rosil da se piše v našem jeziku(vsaj domačini). :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 19, 2009 11:50 pm

Huligan napisal/-a:da vas spomnim to je naš forum,zato bi rosil da se piše v našem jeziku(vsaj domačini). :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz:


ZAPRI GOBEC!!!! ČE ne razumeš pa preskoči post pa pojdi brat drugo temo, noben te ne sili da bereš.


Je pa tako, da če si offroaderji med sabo ne bomo pomagal nam noben ne bo. Pa itak ni važno, ker večina offroaderjev na tem in na schnee forumu ne pozna ovir meje in nekdanjega skupnega jezika, tako kot nekateri kreteni ki se oglašate z neumnimi izjavami.

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Če Mar 19, 2009 11:53 pm

ja bih drage volje da znam… na zalost - ne znam :(
u svakom slucaju, mogu se ja povuci, nije nikakav problem… :cry:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 19, 2009 11:55 pm

Schnee preskoči takve postove. Ipak su neki ljudi glupi kod nas i kod vas. Glupost nema granica, pa se i tu nadje netko.

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Pe Mar 20, 2009 12:00 am

Nebivedu napisal/-a:Je pa tako, da če si offroaderji med sabo ne bomo pomagal nam noben ne bo. Pa itak ni važno, ker večina offroaderjev na tem in na schnee forumu ne pozna ovir meje in nekdanjega skupnega jezika...

slazem se s tobom nebivedu, ali mi je zao da se zbog mog nepoznavanja jezika ti ili netko drugi zamjera medjusobno.... :cry:
na schnee off road forumu se komotno pise i na slovenskom, i na engleskom, a imamo i njemacke postove, pa se nitko nije nasao uvrijedzen (a znamo sto su njemci radili tamo negdje '45.) :wink:
na starom niva forumu nije bilo takvih problema, ali ocito je da se politika koju stvaraju vlade polako prenosi i na neke druge sekcije koje su uvijek bile izdvojene od toga... na zalost, vremena se mijenjaju, ali svako ima pravo na svoje misljenje i stav....

samo se nemojte svaditi zato sto ja nisam imala prilike sjesti i nauciti pisati ili govoriti slovenski... znam neke rijeci, razumijem, ali da to idem pisati, ni samu sebe ne bih razumijela :D

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Pe Mar 20, 2009 12:03 am

Nebivedu napisal/-a:Schnee preskoči takve postove. Ipak su neki ljudi glupi kod nas i kod vas. Glupost nema granica, pa se i tu nadje netko.

ma ima takvih osoba svuda sreco... :)
ja se ne ljutim... obicno se trudim imati razumijevanja (gledati sa svih strana) i postujem tudja misljenja skroz do ne prijedzu granicu...
molim samo da se forumasi ovdje ne "svade" medju sobom zbog toga... :cry:

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Pe Mar 20, 2009 12:04 am

me prov zanima kdaj si na nemškem forumu videl da ti je nekdo odgovoril v tvojem jeziku.mene ne moti nic ce nekdo vpraša v drugem jeziku, samo ni mi pa vseeno če mu (lezeš v rit) v njegovem jeziku. dej pojdi v tujino in vprašaj za pot v slo jeziku! :grozno_prestrasen: :grozno_prestrasen: :grozno
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 20, 2009 12:06 am

Nečemo se svadjati zbog toga. Ako nekomu ne valja, neče čitat, a ako neko oče politiku, ovo mu nije pravi forum, pa bolje za njega da ide na neki drugi, jer tu nema mjesta za takve.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Pe Mar 20, 2009 12:12 am

i ja se slažem! :ustreli_se_v_glavo:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 20, 2009 12:13 am

Huligan napisal/-a:me prov zanima kdaj si na nemškem forumu videl da ti je nekdo odgovoril v tvojem jeziku.mene ne moti nic ce nekdo vpraša v drugem jeziku, samo ni mi pa vseeno če mu (lezeš v rit) v njegovem jeziku. dej pojdi v tujino in vprašaj za pot v slo jeziku! :grozno_prestrasen: :grozno_prestrasen: :grozno


Lej, če nimaš tok inteligence, da bi pustil politične zdrahe pri miru, si na napačnem forumu.

Kar se pa tiče lezenja v rit, si se pa orenk zmotu. Jst se lahko z vsakim pogovarjam v kateremkoli jeziku meni paše in to tudi na tem forumu, če pa tebi ni všeč, pa ni treba brati, sej lahko preskočiš.

Pa lahko verjameš, da se noben od hrvaških offroaderjev ne buni, če po slovensko napišem na njihovem forumu. Pa tudi takih idiotskih izpadov nimajo.

Če bi pa rad nacionalizem pejt pa na forum http://www.tu-je.si pa tam govor čez kogarkoli ti paše.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Pe Mar 20, 2009 12:21 am

:kiss_my: :kiss_my: :kiss_my:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Mar 20, 2009 12:24 am

En komentar še na temo nacionalizma ali lezenja v rit, pa grejo vse objave razen prvih treh v izbris. :x

Schnee, na kateri "stari" forum misliš?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Pe Mar 20, 2009 12:29 am

aaaaaa... :D
prije je bio forum (nemojte me drzati za rijec, ali mislim da je to bilo 2004. ili 2005. godine)...
onda ste selili forum ili na novi server, ili ste ga updatali pa su nestali svi korisnici ili se je trebalo ponovno registrirati...
onda ste zamolili da se ponovno registriramo ili javimo (ne sjecam se tocno, ipak sam ja u godinama, hehehe) sto sam ja napravila sa starim nikom "schnee"... mozda sam jos tako upisana, ne znam....
ali nista se nije desavalo pa sam slala mail (mislim vigaduu)...
pa nisam dobila mjesecima nikakav odgovor ili potvrdu...
pa sam odlucila pokusati sa "sch" da vidim da li se uopce moze registrirati ili ste stavili neku zabranu...
i kad je to proslo, onda sam cekala isto neko vrijeme da dobijem "odobrenje" da se mogu logirati...

eto, to sam mislila pod "stari forum" (iapk je od tada proslo 4-5 godina :D )
--------
EDIT:
evo, isla sam pogledati jel jos moj stari nik tamo pa kaze da je u pitanju 2004. godina:

138 schnee 14.08.2004 21:07 1

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Pe Mar 20, 2009 6:03 am

Evo modre celade .UN :roll:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 20, 2009 8:55 am

Halooooo sch, stvarno si pretjerala......
Pa za koji K.....znaš našto mislim :wink: se moraš opravdavati :?: :!: Pogotovo Huliganima.....
To što si ti napravila za offroad, desetorica takvih ne može pa da žive sto godina........svaka ti čast.
Dobrodošla na forum, a ako bude mnogo huligana, ovdje jih nema http://orc4x4gorenjska.megaforum.si/index.php bit če nam u čast da si sa nama in boš dobrodošla na sončni strani Alp. Piši u jeziku kojem te volja. Takođe je slobodno mjesto počasnog člana u ORC 4x4Gorenjska na razpolaganju za tebe kad god ti to poželiš kao zahvala za sve što si učinila i još uvijek činiš za offroad.
Snježana, pravi offroaderi pratimo tvoj rad i mnogo te poštujemo i volimo. Takođe su naši drugovi članovi kluba Schnee.

Rafter v kolikor ne bo takojšnjega bana (ne samo nicka ampak IP) brez opozorila za take izpade ti jih bom napel da se bo kar kadilo. V offroadu ni prostora za politiko, sploh pa ne za nacionalizem in šovinizem in podobno.
Huligan, če bi imel kaj pojma o offroadu bi vedel kdo je schnee in kaj pomeni na offroad sceni. Povrhu je pa še zelo lepa punca in offroader z dušo in srcem kakršen ti ne boš nikoli v življenju. In odjebi z takimi.

Sch, pozdrav iz Slo za tebe.........

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Pe Mar 20, 2009 11:11 am

hej alien, pozdrav! :skace_od_srece:
al me nahvali, covjece :)
hvala na podrsci i tebi, i nebiveduu i svima ostalima koji jos uvijek znaju razliku izmedju off roada i politike, i da to ne bi trebalo ici zajedno "u paketu"…
do sada smo uspjeli drzati politiku daleko pa se nadam da cemo i dalje znati odvojiti te dvije stvari…
zahvaljujem i na ovoj laskavoj tituli pocasnog clana… ne znam sto da ti kazem… jos ces me i rasplakat, hehehe :thank_you:
a moram ti reci da se nasi drugovi iz slovenije najvise trude za dirku i dali su vise nego mnogi drugi, a ja nemam rijeci da im zahvalim… :res_ne_vem:
da nije njih, vjerojatno ne bi bilo ni dirke… slozili su super trasu, ostavili su sate i sate na trasiranju, imali su i kvarova za koje su sami snosili troskove, kao i za dolazak, benzin, spavanje… kazem ti, da oni nisu toliko dali, tekmovanja ne bi ni bilo… najbolji su! :aplavz:

na zalost, klub im se za sada moze oduziti jedino ovako:
Slika
(manja slika u 4x4 magazinu je ova: http://www.schnee-offroad.com/images/20 ... CF9840.htm)

kad prodje trka, registrirala bih se i kod vas na forum (4x4gorenjska), ali sada mi je malo veca guzva i ne znam da li cu imati vremena posvetiti se forumima…
znas kako je pred trku… uz to, selim se u karlovac jer mi je iz zagreba dugo putovati (cca 2 sata voznje) pa ne znam da li cu moci biti uz racunalo tamo….
ako mozes ti obavijestiti svoje forumase o ovom srecanju, bila bih ti zahvalna, a ja se ukljucim cim nadjem malo vremena…

isprika odmah i svima na niva forumu jer ne znam da li cu imati prilike biti online…

i na kraju, jos jednom molim sve dobre duse da se zbog ovakvih postova pojedinaca ne zamjerate kolegama…
bilo bi mi zao da ja budem razlog nekoj prepirki ili svadji…
nadam se da se vidimo za tjedan dana u ribniku… makar da popijemo biru :) :nazdravljamo:

pusa svima!

sch
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 5:49 pm

OdgovorNapisal/-a sch » Pe Mar 20, 2009 11:30 am

na jednu izvrsnu sugestiju (hvala!), ostavljam link karlovacke zupanije da se oni koji zele doci lakse mogu snaci:
http://www.schnee-offroad.com/images/20 ... panija.jpg

granicni prijelaz metlika - jurovski brod...
nekoliko kilometara u pravcu zakanje - ribnik - netretic - karlovac...
s lijeve strane je poligon kad se prodje ribnik i uđe u jarnevice...
nadam se da pomaze...
evo jos jedan link rukom crtan za one koji dolaze iz pravca karlovca:
http://www.schnee-offroad.com/images/20 ... ribnik.jpg

lp

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 20, 2009 1:14 pm

schnee, ni je to hvala nego istina :wink: Uroš i Matjaž su mi prijatelji pa tako znam više o tebi i tvom zalaganju i trudu za OR nego što misliš, mada se osobno ne poznajemo.

Mi smo bili več davno pozvani na vašu utrku od Uroša i Matjaža, vaših članova. Ali nažalost imamo na isti datum utrku u Njemačkoj tako da.... ::jokam:.....iz našeg kluba neče vjerovatno niko dolaziti. Ali vidimo se na kojoj u budučnosti najkasnije na croatia trophy koju vozi i jedna naša ekipa. Nadam se da i ove godine. Ili na Istri.
A na forumu Orc 4x4 Gorenjska imaš u podforumu EVENTS 2009 temu CROATIA pa bi te zamolio da nas tu obaveštavaš o OR događanju kod vas pošto je veliko interesovanje i kod naših prijatelja iz Austrije i Njemačke, pa se informišu preko nas. Za uzvrat možemo pomoči vašim ekipama koje bi željele učestvovati na utrkama u A i D.
Želim vam puno uspjeha sa utrkom u ime ORC 4x4 Gorenjska.

Lp
Nazadnje spremenil AŁIEN, dne Pe Mar 20, 2009 3:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Mar 20, 2009 3:11 pm

Rafter Briši vse neumne poste, da se nebo smetilo.
Schnee welcome back
Slika


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 102 gosta