Boltez & BF Goodrich off-road 2007

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Mar 15, 2007 1:49 pm

marolt 4x4 napisal/-a:
Driver napisal/-a:Aja še neki sm se spovnu - te hostese, sej so bile luštne sam mal jih je zeblo uboge reve :wink:



Zakaj pa jih nisi pogrel? saj so bile zato tam.


zato ker smo jih že mud's spiriti dovolj pogreli :twisted:

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Mar 15, 2007 11:13 pm

Driver napisal/-a:Aja še neki sm se spovnu - te hostese, sej so bile luštne sam mal jih je zeblo uboge reve :wink:

A so imele ivje po ta spodnjih žnablcih? :lol: :lol: :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Mar 16, 2007 7:22 am


Uporabniški avatar
Driver
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 11:28 am
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a Driver » Pe Mar 16, 2007 11:44 am

Zakaj pa jih nisi pogrel? saj so bile zato tam.

Pa drugič :twisted:

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » So Mar 17, 2007 3:47 pm

Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


... ostalih 243 je tukaj >>>

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

punce

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Ne Mar 18, 2007 7:27 pm

Pr takih tekmovalkah pa mogoče še jaz pridem nazaj...lp.PASTWJNČAN :po_glavi:
wrangler

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Po Mar 19, 2007 11:55 am

Še nekaj malega fotk a zato lepa zgodbica >>>> in video >>>>

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Mar 19, 2007 6:03 pm

Vito_ napisal/-a:Še nekaj malega fotk a zato lepa zgodbica >>>> in video >>>>

BEREM IN NALETIM NA TOLE:
Nad to preizkušnjo sem bil nekoliko razočaran - bila je organizirana tako, da je bilo največ odvisno od tega, kako hitro teče tvoj sovoznik, in kako hiter vitel imaš, da se zvlečeš na vrh brega. Če ti vitel seveda ne crkne… Pravo vozniško spretnost so lahko pokazali le na enem mestu… tam pa se jih je večina prevrnila.????????????

Pisec nima niti najmanjšega pojma zakaj se je šlo na Hardu. Tako malo vitlanja kot ga je bilo na prvi progi, niakor ni moglo vplivat na rezultat. In potem se skoraj vsi prevrnejo. če me spomin ne vara se je samo eden?

oj joj joj.
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Mar 19, 2007 7:17 pm

Pisec nima niti najmanjšega pojma zakaj se je šlo na Hardu.


Niti najmanjšega.

Menim, da je bila proga dobra, na nivoju Lijakovih in Extremovih. Meni je bilo fajn. Še več takih.

Sicer pa Slovenija nujno rabi vsaj še en takle offroad dogodek na leto.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Po Mar 19, 2007 7:54 pm

Zanimivo, kaj? Samo tako je to ... to je pač videl ... in poslušal je povezovalca.
Ki je neverjetno govoril ... neverjetne govorance :twisted:
Saj ne, da bi ga kritiziral al kaj ... možak je legenda ... 8)

... samo mogoče bi bilo bolj zanimivo slišati kak resen komentar?
Tudi zato, da bi opazovalci vedeli, zakaj se odrasli ljudje valjajo v blatu?

Iztok-SAM
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 10, 2005 9:38 am

Po tekmi

OdgovorNapisal/-a Iztok-SAM » Po Mar 19, 2007 10:40 pm

Počasi se zaključuje tudi naša letošnja dirka – za organizatorje en teden po prireditvi, za tiste, ki so uspeli dobro uničiti avto, pa najbrž več. Mnenja so seveda različna, ampak bolj dobrodošla so pozitivna in teh je bilo slišati veliko predvsem od obiskovalcev, ki so bili v gramoznici prvič. Mislim, da se pristop k organizaciji tekme v štirih letih ni veliko spreminjal, le tekmovalcev in obiskovalcev je vsako leto več. To pomeni tudi, da je morala letos enaka zasedba prijateljev, ki pomagajo pri organizaciji, delati precej več kot prvo leto. Vsem se prav lepo zahvaljujem za pomoč. Vsi smo imeli veliko dela, meni osebno pa je velo časa vzela skrb za hostese. So se mi zdele nekam izgubljene, zato jih nisem hotel preveč zapuščati.
Tudi zaradi števila tekmovalcev bodo naslednje leto najbrž potrebne spremembe. Nekaj predlogov se je dalo slišati že na tekmi (dve ločeni progi, 30 tekmovalcev v drugi vožnji itd), nekaj pa bomo prav gotovo ugotovili do naslednjega marca.
Iztok Boltez

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: Po tekmi

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Mar 19, 2007 10:47 pm

Iztok Boltez napisal/-a:Počasi se zaključuje tudi naša letošnja dirka – za organizatorje en teden po prireditvi, za tiste, ki so uspeli dobro uničiti avto, pa najbrž več. Mnenja so seveda različna, ampak bolj dobrodošla so pozitivna in teh je bilo slišati veliko predvsem od obiskovalcev, ki so bili v gramoznici prvič.
...
Iztok Boltez

Iztok, če lahko kot nekdo, ki dirke ni videl, naredim skupek vseh mnenj, na tem Forumu ter na vseh ostalih Forumih, blogih ali straneh, ste se izjemno potrudili in veselje je slišati, da je sodelovalo preko sto tekmovalcev.

Zagotovo je bilo mnogo več pozitivnih mnenj kot negativnih in tudi bolj verodostojna so bila, zato vam v bodoče želim obilo uspeha pri organizaciji prireditev. In ne pozabi: če ste danes končali z letošnjo dirko, je s pripravami za Boltez & BF Goodrich off-road 2008 treba pričeti jutri.

LP, R. :wink:
upravnik
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 20, 2007 7:12 am

Pa cd-je smo tut že dobili.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 348
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » To Mar 20, 2007 10:02 am

marolt 4x4 napisal/-a:
Vito_ napisal/-a:Še nekaj malega fotk a zato lepa zgodbica >>>> in video >>>>

BEREM IN NALETIM NA TOLE:
Nad to preizkušnjo sem bil nekoliko razočaran - bila je organizirana tako, da je bilo največ odvisno od tega, kako hitro teče tvoj sovoznik, in kako hiter vitel imaš, da se zvlečeš na vrh brega. Če ti vitel seveda ne crkne… Pravo vozniško spretnost so lahko pokazali le na enem mestu… tam pa se jih je večina prevrnila.????????????

Pisec nima niti najmanjšega pojma zakaj se je šlo na Hardu. Tako malo vitlanja kot ga je bilo na prvi progi, niakor ni moglo vplivat na rezultat. In potem se skoraj vsi prevrnejo. če me spomin ne vara se je samo eden?

oj joj joj.

Priznam, da nimam pojma, zakaj se je šlo (zakaj se gre) na hardu. Priznam tudi, da nimam jajc, da bi kaj podobnega poskusil. Zapisal sem samo svoje, povsem laično, opažanje, kolikor sem pač harda videl. Ne vem, kakšne so druge tekme. Moj občutek je bil tak, da si se pač zakadil v breg/blato, kolikor je šlo, ostalo si se pa potegnil. In pazil, da se pri vožnji navzdol ne prevrneš. Mogoče sem pričakoval kaj drugega... niti nimam pojma kaj.

Pa kolikor sem videl, sta bila na boku dva od štirih, ki sem jih gledal. En zelen in en bel. Ampak mogoče moje pojmovanje "prevrnjenega" ni enako pojmovanju izkušenejših.

V kolikor je kdo pripravljen zapisati doživljanje hardista, lahko to napiše v komentarje, če želi, naredim pa tudi posebno objavo (če tega ne stori sam in dam zraven samo povezavo).

Pa brez zamere - spoštujem vse, ki so se upali peljati po tisti progi.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 20, 2007 12:29 pm

Mislim, da je prav, da malo zagovarjam Ipsilona.
Lepo je napisal, da nima pojma o hardu, njemu se je pač tako zdelo, ko je kot (nestrokovno podkovan) gledalec od daleč opazoval hardiste, ki so se zelo trudili in mučili, a bolj malo premikali. Verjetno je bil hard za tekmovalce res lep in ravno prav zahteven, za neuke gledalce je pa izgledal tak, kot je napisal Ipsilon. Nenazadnje je prireditev v takem merilu organizirana predvsem za širše množice in ne le za tistih nekaj vrhunskih tekmovalcev. Zato mnenja širše (neuke in sploh...) množice ni za zaničevati.
Lahko je biti pameten potem, ko je že vse mimo, a prav je, da se napiše tudi kaj konstruktivnega (kot smo včasih rekli):
Še enkrat: vse možne čestitke in pohvale Boltezu in vsem njegovim sodelavcem in pomočnikom za vrhunsko prireditev. In še dodatne čestitke za izredno medijsko prodornost prireditve (minister le ne pride na vsako pasjo procesijo, pa tudi nacionalna TV ne prenaša vsakega ...).
Vendar:
Tudi meni se je kot neukemu gledalcu harda in povprečnemu udeležencu spretnostne tekme prireditev prireditev zdela predolga.
Prireditelj (Boltez) je že napovedal, da bo verjetno (pozor: verjetno bo še več udeležencev, pa še vojska mogoče pride) drugo leto šla stvar hitreje. Tako je prav. Vse skupaj bi se moralo končati v 6 do 8 urah. Če bo na voljo dovolj sodnikov (ali kaj je bil vzrok), bi tudi tekma v hardu lahko potekala istočasno na vseh progah, ne pa, da so najprej vsi končali eno progo in šele potem šli na naslednjo.
Lani smo vsi ropotali in pljuvali, da dva tekmovalca istočasno ne smeta biti na progi, letos je organizator to upošteval in glej hudiča: tokrat se je pa vse preveč vleklo. Ja, kaj naj pa naredi naslednje leto? Predlagam da bi imeli le eno daljšo vožnjo, magari z obratom, tako, da se progo prevozi še v obratni smeri, vendar ko en tekmovalec konča, konča. Brez ponovnega razvrščanja in čakanja, rezultati bodo bolj in hitreje razvidni. Po končanem tekmovalnem delu bi pa lahko za bolj željne legalnega prevažanja po terenu omogočili (ob prisotnosti redarjev - mogoče bi bilo treba tudi kakšno dodatno plačilo) še kakšno uro ali dve prevažanja po progi. Bilo bi zanimivo, lahko pa tudi zoprno, poizkusiti ni greh.
Idej ni malo, težje jih je uspešno realizirati.
LP od zadovoljnega udeleženca prireditve!
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 20, 2007 1:08 pm

Jst imam pa en mal drugačen predlog. 2 progi, ni nujno da vzporedni in enako postavljeni, le zahtevnost in dolžina naj bosta približno enaki. Ko voznika odvozita vsak svojo, se umakneta na parkirišče, kjer naj bo avto na ogled gledalcem, do ponovne vožnje, ko se zamenjata progi.

Ko vsi odvozijo progo (prvi tek) naj bo eno uro frej za štarterja in ostale, ki se trudijo na štartu, da se v miru najedo, pa kej popijejo, ker kolikor vem, štarter do 18h zvečer ni pojedel nič, ker je bil stalno na štartu, pa do 18h še niti pol avtomobilov ni odvozilo druge vožnje. Prazna vreča pa ne stoji pokonci.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 20, 2007 1:26 pm

Kje pa boš tam v Naklem našel še prostor za še eno progo? Kaj ne vidiš, da je peskovnik vsak o leto manjši? Še za eno progo je bilo bolj malo prostora.

Lijakovci imajo sistem dveh vozil hkrati na progi dobro rešen - le prostora imajo več na voljo (pa proga je po mojem prelahka - bolj za jugote kot 4x4). Še slikica tamkajšnjega istočasnega štarta dveh vozil:
Slika
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 20, 2007 1:52 pm

Progo imaš lahko eno v luknji, drugo pa nekje proti sredini vrha. Tam koder je bilo sedaj parkiriščev blatu.
Parkirišče pa je lahko tam, koder je bilo sedaj za obiskovalce - pač en del ogradiš za tekmovalna vozila.

Seveda je to samo moj predlog. Organizator bo pa že našel rešitev, saj mu je do sedaj že štirikrat odlično ratalo.


Lahko pa hitrostno dirko organizator spremeni v soft - s količki in kuglicami, pa je lahko krajša in še bolj zahtevna od te sedaj.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Mar 20, 2007 2:11 pm

Še nekaj fotk......
Če kdo hoče "Full size 6,1 Miopixlov" naj napiše katero fotko.... seveda na rooky@email.si

link:

http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php?p=0&id=34518

Avtorja: Rooky in Jr.Rooky

lp, Rooky

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » To Mar 20, 2007 3:00 pm

Sistem dveh vozil na progi se je preiskusil lani, pa je prišlo do nesreč, pri lijakovcih to ni problem, ker je proga popolnoma odprta in se tekmovalca vidita med sabo, tu pa tega ni in ponavadi avto crkne glih ZA ovinkom in potem pride do nesreče. Edina varjanta so dve progi tako na hardu kot na brzincu, kar pa seveda pomeni bistveno več ljudi za organizacijo, kot sodniki in pa kot redarji, ker slovenci očlitno ne zastopijo par stvari. Osebno sem določenim ljudem 30 krat ponovil naj gredo iz ciljnega prostora za trak, ampak očitno imajo nekateri samo 5 minutni spomin, ker se po 5 minutah nihče ni več spomnil da bi jaz komu kaj rekel glede traka, ker so vsi spet stali sredi proge :buta_z_glavo_ob_zid: To pa se je dogajalo po vsej progi. Da ne omenjam 3 do 5 letnih otrok ki se brez staršev sprehajajo 2m od zajle avta ki se vitla!!!!! (Starši pa so očitno nekje po progi skakali :aplavz: )

Kvaliteto proge je v soboto lepo komentiral eden naših največjih off road strokovnjakov. "najlepša proga za hard je tista kjer vsi odstopijo, eden pa se ELEGANTNO pripelje čez progo" kar mislim da je tu bilo prav to. Od prvih 6 sta prišla na cilj marolt in christjan, ampak una dva kot da se peljeta po makedamu, umirjeno, hitro in brez problemov, vmes pa tako vemo kaj vse se je dogajalo, ampak za to ni očitno kriva postavitev proge.
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

catrover
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 12, 2006 9:40 am
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a catrover » To Mar 20, 2007 4:22 pm

hvala za CD, kvalitetno pripravljen, dobre slike !
Pogrežam edino kakšen film iz hitrostne preizkušnje.
"above it all"

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 20, 2007 5:44 pm

catrover napisal/-a:hvala za CD, kvalitetno pripravljen, dobre slike !
Pogrežam edino kakšen film iz hitrostne preizkušnje.


Poglej si prvi filmček - na začetku je nekaj drugega, potem je pa samo hitrostna.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Sr Mar 21, 2007 12:06 am

KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

reklamar
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Okt 20, 2005 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a reklamar » Če Mar 29, 2007 8:58 pm

Pozdravljeni!
Kljub temu, da imate že cel kup fotografij in filmov z Boltezovega off roada, vam kljub vsemu nudim naslednjo možnost:
Ker mi je off road všeč (samo to - kaj več od tega pač ne morem), sem se napotil tudi na tega, zato imam en kup dobrih fotografij, narejenih na dobri opremi. Iz naključno izbranih fotografij sem dal izdelati foto album velikosti 10x15 cm (notri je cca 45 raznih slik s harda), ki v reportažnem načinu prikažejo dogodek.
Glede na to, da je album dobro izpadel (brez sramu ga lahko pokažete komurkoli), sem se ga odločil ponuditi tudi vam.
Cena albuma je 30 evrov, od tega gre večji del za izdelavo, malenkost pa ostane za stroške teh zadev. Lahko me še kdo “zgliha” za kak evro, vendar potem lahko še dodam kak evro, da sploh lahko delam. Torej ne v smislu pridobitništva, ampak kot ljubitelj vam na uslugo. Z veseljem.
Pomanjšane slike albuma so tu:
http://reklamar.moj-album.com/album/7190835/

Če to koga razen mene sploh še zanima, naj se mi javi na prasnickip@volja.net

Želim vam oz. nam še veliko tako dobrih off roadov!

LP, Peter

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Mar 29, 2007 9:10 pm

12% provizija. TRR in ID za DDV ti javim po ZSju. :twisted:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov