RENČE 2004 JE MIMO: POHVALE,GRAJE,PRIPOMBE,PREDLOGI,MNENJA..

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
tomisims
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Maj 20, 2004 6:15 pm

RENČE 2004 JE MIMO: POHVALE,GRAJE,PRIPOMBE,PREDLOGI,MNENJA..

OdgovorNapisal/-a tomisims » Ne Maj 30, 2004 10:12 pm

HVALA VSEM OFF ROADERJEM, GLEDALCEM IN ŠE MARSIKOMU ZA UDELEŽBO NA SREČANJU. UPAM, DA STE SE IMELI FANJ, ČE VAM KAJ NI BILO VŠEČ, ALI PA VAM JE BILO, ČE BI RADI KAJ NAPISALI, ČE VAS KAJ MUČI, NAPIŠITE. VSE JE DOBRODOŠLO, IN ČE JE BILO KAJ NAROBE, BOMO TO POPRAVILI V BODOČE!

OFF ROAD EXTREME TEAM

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Maj 30, 2004 10:21 pm

Meni je bilo všeč in sem zelo užival. Tekma je bila dobro pripravljena, zgleda, da ste
bili kar uigrani, saj nisem verjel, da je mogoče spraviti hard pod streho tudi, če se začne
šele ob štirih popoldne. Pa se da. Kar se organizacije tiče ste zelo dobro naredili.
Imam pa samo eno pripombo - ne delat etap hkrati. Zelo zoprna reč za gledalce, ker
ne morejo videti vseh tekmovalcev (oziroma vseh prog).

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Maj 30, 2004 10:24 pm

Pohvalil bi vas, ker ste se potrudili, kar se prog tiče, da jih je bilo precej, pa da so bile zanimive. Grajal bi vas pa, ker ste nas softaše prikrajšali za eno vožnjo (najbrž je bil razlog časovna stiska, ker ste vse želeli stlačiti v en dan, tekmovalcev pa je bilo res veliko). Všeč mi je bilo tudi, da so bile vse hard proge narejene tako, da se jih je dalo po večini prevoziti tudi brez vitla - gledati vožnjo je vedno bolj zanimivo, kot gledati vitlanje!
Če ste fer, boste naslednje leto dali vsem, ki so vozili letos soft, skonto! ;)

LP
Samo

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Ne Maj 30, 2004 11:45 pm

Pohvale tudi od mene. Vse ste organizirali odlično, še celo vreme. :D Upam, da bodo takšne tekme tudi v prihodnje.
LP :twisted:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Maj 31, 2004 12:38 am

Vreme se je res dobro zadržalo čeprav je zjutro malo rosilo. Saj nekaj prizanese... Hvala bogu! :wink: Drgači pa lepo speljana dirka. Čim več takih in bo! 8)

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Maj 31, 2004 4:10 pm

fantje,svaka vam čast!!!tekma je bla odlična,organizacija špica,piva dobra...res use pohvale!je pa tud res,da bi blo mogoče bolše po eno progo vozit in ne dve hkrati-sej je res,da imamo gledalci dve oči,ma kaj,kej gledajo obej u isto smjr :D :wink:
ŠE ENKRAT USE POHVALE ORGANIZATORJU!!!!!!

Uporabniški avatar
tomisims
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Maj 20, 2004 6:15 pm

OdgovorNapisal/-a tomisims » Po Maj 31, 2004 5:25 pm

Samo napisal/-a:Če ste fer, boste naslednje leto dali vsem, ki so vozili letos soft, skonto! ;)

LP
Samo


Samo, delali bomo na tvojem predlogu!

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Maj 31, 2004 8:13 pm

No, to je bila šala, če ga boste dali pa zares, pa toliko bolje. :)

LP
Samo

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » To Jun 01, 2004 9:57 pm

Dirka je bla pestra sam mal premal vožnje je blo pa nočna je manjkala :evil: Drgač pa vse pohvale Extremovcem in Extremovkam :wink: lp.Postojnčan
wrangler

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Jun 01, 2004 9:59 pm

Glede na to, da za Poček slabo kaže - a bi organizirali letos še eno dirko na isti lokaciji, da ne bo koledar dirk tako prazen?

LP
Samo

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Jun 02, 2004 1:34 am

Samo napisal/-a:Glede na to, da za Poček slabo kaže - a bi organizirali letos še eno dirko na isti lokaciji, da ne bo koledar dirk tako prazen?

LP
Samo


Dober predlog...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Sr Jun 02, 2004 6:08 pm

hehe...res ni slab predlog...js bi se učlanu u extreme team...sam morem pa prašat,če je avto predpogoj...suzuki,piši mi na PM (ceno in kar je treba za učlanitev...)...k če bi biw u teamu,bi provocirow še za eno dirko :lol: :D :P

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Jun 02, 2004 8:05 pm

Avto ni pogoj... Drugo dobiš na pm če hočeš....

goljaa

predlog sprememb pravilnika extrem

OdgovorNapisal/-a goljaa » Sr Jun 02, 2004 8:55 pm

Dragi sotekmovalci

Kot se je pokazalo na tekmi v Renčah, in tudi na nekaterih tekmah v
preteklih letih po našem ljubem pravilniku zmeraj ne zmaga tisti ki je
najhitrejši. Točkovanje rezultatov tudi zelo zamegli preglednost rezultatov.
Moje mnenje je, da bi bilo lažje vse čase sešteti in to bi bil končni rezultat.
Prav tako bi popravil pribitke za napake pri vožnji skozi progo.
Prosim za vaša mnenja o predlogu.

se vidimo GOLJA

PREDLOG SPREMEMB PRAVILNIKA


Extrem preizkušnja

Vozila za extrem imajo za vožnjo enake pogoje kakor za »hard«, vendar je proga zahtevnejša in vsebuje več zahtevnih elementov. Število prog ni omejeno, vendar v primeru ene proge mora biti čas trajanja minimalno 2h.

Organizator mora zagotoviti proge, ki bodo omogočale min. 30 min skupne efektivne vožnje na tekmovanju.
Čas posamezne preizkušnje se omeji in objavi pred štartom, po tem času je tekmovalec diskvalificiran na določeni preizkušnji.



Točkovanje:
NEPRAVILNOSTI PRI VOŽNJI PRIBITEK K SKUPNEMU ČASU

1. ne uporaba rokavic, varnostne vrvi pri vitlanju + 2 min
2. vožnja izven proge (količek ali trak) + 2 min
3. zamuda na start + 2 min
4. ne uporaba čelade + 10 min
5. ne pravilna uporaba vitlja, pritrjevanje pletenice + 5 min
6. pomoč posadki s strani 3 osebe čas zadnje uvrščenega + 5 min
7. vožnja izven tekmovalnega območja diskvalifikacija
8. ne upoštevanje navodil organizatorja in pravilnika diskvalifikacija


V kolikor je skupni čas prvo uvrščenega na tekmovanju manjši od 30 min se pribitki zmanjšajo za 50%.

Pogoji za sovoznika

Sovoznik mora zraven ostalih splošnih pogojev izpolnjevati še pogoj o starosti. Minimalna starost sovoznika v extrem-u je dopolnjenih 18let.


Doseženo mesto v tekmovanju:

Časom posameznih preizkušenj se prištejejo morebitni pribitki, seštevek vseh časov velja kot končni rezultat tekmovanja.


V tekmovanju za državno prvenstvo se točkuje kot v drugih kategorijah.


V tekmovanjih za državno prvenstvo in pokalna prvenstva ORZS se upoštevajo dosežene točke na vseh tekmah.

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Sr Jun 02, 2004 10:17 pm

Problem naših dirk ni pravilnik ampak prostorska omejenost,za slabe tri ure harda(Barban naprimer) je proge blizu 50km. in to najboljših pet vozil ostali pa se vlačijo 5-6 ur pa še to z manjkajočimi etapami:oops: Vedno in na vsaki dirki je kej krivice,seštevanje časov ali točk pa naprimer pri meni ni uplivalo mi je oboje prineslo drugo mesto. ORC.3KRAJI pa naj nardi dirko s tremi urami harda in jaz dam za pir :lol: pa po možnosti ne takšno potaplanje kot lani v Renčah.Lep pozdrav PASTUJNČAN! :idea:
wrangler

Uporabniški avatar
andrej
Prispevkov: 145
Pridružen: To Maj 27, 2003 11:21 pm
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a andrej » Sr Jun 02, 2004 10:55 pm

Se pridružujem mnenju Aleša. Po pomoti je organizator najprej sešteval čase, pa je bilo pri prvih treh(toliko sem uspel videti) stanje isto.
Starost mislim, da je omejena.
3 urni hard je v Sloveniji možno nardit samo na Počku(opa... bilo je možno)

Vsi tekmovalci smo imeli možnost sooblikovanja pravilnika. Potrebno bi bilo sklicat vse tekmovalce in skupaj oblikovati pravilnik za naslednjo sezono(mogoče bi bilo dobro v Vogrskem, po dirki).

L.P. Andrej
Jeep Wrangler je prvi ameriški kavboj;je džip z rodovnikom; je terenec za klene ljudi.
Kdor ga hoče, mora to znati upoštevati.
Kdor tega ne zna, naj ga pusti pri miru.
AM - 10/1989
http://www.filand.tk

Uporabniški avatar
No fear
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe Apr 09, 2004 9:53 pm
Kraj: Ajdovščina-okolica

OdgovorNapisal/-a No fear » Sr Jun 02, 2004 11:28 pm

Moje mnenje kar zadeva tekmovanje v Renčah je , da še nikoli niso pošteno prebrali pravilnika ORZS in ga tudi pred tekmovanjem razložili tekmovalcem (brefing- al kako se že reče), ker potem pride do nesporazumov med vožnjo, ko je že prepozno! Tu gre predvsem graja na predsednika oz. vodjo sodnikov hard! Manjkalo je kar nekaj usklajenosti s pravilnikom ORZS, če se gremo fer play po pravilniku, ki je bil sprejet in pripravljen na čuden način, pa tudi predolg je, vendar to je stvar ORZS in upam da bo v drugem letu bolje, ker drugače še teh tekmovanj, ki letos so v prihodnje ne bo več!!!!
Moram pa v isti sapi povedat, vsaka čast Extremovcem, letos so res pripravili tekmovanje na nivoju kot je treba brez hujših zapletov in čakanj upam, da bo v prihodnje tudi tako!
Kar se tiče tekmovanj za DP pa tole, v Sloveniji je kar nekaj offroad klubov in društev, ki so tudi včlanjeni v ORZS in med drugim sprejemajo pravilnike!? Naj tudi tisti pripravijo kakšno tekmovanje, da bodo videli kako stvar izgleda z organizacijskega vidika, mogoče pa bodo potem spreminjali pravilnik v drugo smer!!!

Nekdo je zapisal, da če bi on bil včlanjen v Extrem team bi silil, da se organizira še eno tekmovanje na tej lokaciji, ZAKAJ? ZAKAJ bi moral Extreme team in 4x4 Lijak reševat sezono za DP, ker baje da nekje v pravilniku tudi piše da morajo biti štiri tekmovanja drugače sezona DP ne velja. PROSIM LEPO? Saj so tudi drugi klubi!
Pa še to, kot je že alesb1 napisal, letos je g. Rabak (predsednik ORC Barban) dal idejo in s tem možnost, da se eno tekmovanje priredi v Barbanu vzporedno z njihovim, zakaj ne? Naj se ta predlog poda na naslednjem sestanku ORZS in se preuči možnosti, če ni v Sloveniji lokacij se eno tekmovanje lahko pripravi na hrvaškem nekje blizu meje, seveda če so interesi ORZS?

Lep offroaderski pozdrav!

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Jun 03, 2004 8:19 am

1. Kaj je bilo, ok razen vrstnega reda tekmovalcev, v nasprotju s pravilnikom? A sem kaj zamudil ko sem popravljal menjalnik?

2. Vsi klubi , ki so člani ORZS so sprejeli pravilnik, na sestanku v Mariboru, prav tako so bile upoštevane pripombe s strani klubov.

3. Čestitke Extremovcem za Enkratno dirko in zelo lepe proge, od brzinca softa do harda.

lep pozdrav
Janez
Slika

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Jun 03, 2004 8:27 am

No fear napisal/-a:Pa še to, kot je že alesb1 napisal, letos je g. Rabak (predsednik ORC Barban) dal idejo in s tem možnost, da se eno tekmovanje priredi v Barbanu vzporedno z njihovim, zakaj ne? Naj se ta predlog poda na naslednjem sestanku ORZS in se preuči možnosti, če ni v Sloveniji lokacij se eno tekmovanje lahko pripravi na hrvaškem nekje blizu meje, seveda če so interesi ORZS?


Lepota dirke v Barbanu je ravno nočni roadbook. Da bi se tja vozil le za 2x po dve minuti vožnje, se mi najbrž (pa tudi drugim) ne bi dalo. Če pa bi naredili dirko, ki bi imela tudi roadbook - potem pa vsekakor.

LP
Samo

goljaa

OdgovorNapisal/-a goljaa » Če Jun 03, 2004 10:10 pm

Fantje

z mojim predlogom nisem hotel kritizirat organizacije te ali katere druga tekme. Za mene je bila tekma odlično organizirana in izpeljana. Škoda da ni začela zjutraj z kakšno progo več. Točkovanje se mi zdi nepregledno
in nepravično, po drugi strani pa smo verjetno edini na svetu ki uporabljamo tak sistem ocenjevanja. Vse je samo predlog za debato.

Kar se tiče min. časa tekmovanja 30min bi rad videl kakšni bi bili časi na isti progi po 20 min plohi (kaj smeha).

Starost je po pravilniku omejena na 14 let, kar se mi zdi za extrem
obvezno 18 let.

Največja škoda pri vsem pa je da tekma ne traja 2 dni, ker druženje je največji čar tekmovanj. Vozim se lahko sam po hosti pa še medvedi mi bodo časomerilci.

V Kopru je edina stvar ki jo lahko organiziramo Koperska noč, pa še ta poligon nam je župan asfaltiral. Drugače pa v celi opčini ni toliko
neasfaltiranega prostora kot v glinokopu Renče. Za zavit iz asfalta moraš narediti min. 20km

Se vidimo pod Počkom če že gor ne.

Golja ma vas rad

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Pe Jun 04, 2004 12:19 am

Matjaž! Lepo,da reklamiraš našo stran ampak kaj,ko ni kej novga za vidt in prebrat :oops: Kaj se dogaja z našim klubom :?: NIVA STRAN vsaka čast,da uzdržujete offroaderski duh KAPO DOL :!: Zanimajo me cene oz.kolk je dela s fotkami in rihtanjem strani...prosim javite! Lp.Nevedni PASTUJNČAN :lol:
wrangler

Uporabniški avatar
No fear
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe Apr 09, 2004 9:53 pm
Kraj: Ajdovščina-okolica

OdgovorNapisal/-a No fear » Ne Jun 06, 2004 11:12 am

Reklama je vse kar lahko naredim za našo stran www.drustvo4x4lijak.si, ker za kaj drugega očitno nimam več vpliva glede na to, da sem v začetku nastajanja strani in prispevkov na njej imel kar nekaj zaslug, web mojster pa je drugi! Če pa bi moje rač. znanje zmoglo oblikovanja lastne strani (ni se mi še dalo it na inštrukcije), potem bi sigurno imeli na spletu še eno slovensko offroad stran v stilu nivaoffroadteam, samo da bi bil wrangler... :wink:
Do takrat pa bo potreba še malo počakati, čeprav ni dobro imet preveč offroad solate! 8) 8)
No, pa saj če je Lada pokvarjena so slike hitro na netu! :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Jun 06, 2004 4:27 pm

Pastujnčan - s slikami in stranjo potem, ko si enkrat stvari pripraviš ni veliko dela, pravzaprav ga je zelo malo, stran s slikami imam gor mimogrede - misliš, da če bi bilo veliko dela, da bi bil tako prompten ? Je pa treba imeti seveda pravo orodje - Ludwig bo že vedel katero, ga dobro pozna.

No fear - a ti si mi sabotiral diferencial, da bi lahko po dolgem času spet slike gledal, ali kaj ? :evil: :roll: :wink:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Jun 06, 2004 10:04 pm

:-), ja res je, če si hočeš življenje zakomplicirat do dna, se loti naredit stran na kakšni linux platformi. Z dreamviewerjem pa ne bi smelo biti težav. Za to ne rabiš nobenih inštrukcij, le program in voljo.....
LP Ludwig :D :D
God shave the queen...

Uporabniški avatar
bosstjan
Prispevkov: 73
Pridružen: So Dec 06, 2003 12:43 pm
Kraj: under the Krim

OdgovorNapisal/-a bosstjan » Po Jun 07, 2004 8:17 am

Če pa se ne misliš "zajebavat" z Dreamweaver-jem, pa vzem FrontPage. izredno lahko se ga razume.

LP
Ja ItAk.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov