obvestilo lijak4x4

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

obvestilo lijak4x4

OdgovorNapisal/-a zuki » Po Apr 12, 2004 10:59 am

Naj že kar sedaj obvestim vse, da tekmovanje na Počku
odpade, kar je že dokončno potrjeno, za kar se moramo
zahvaliti oblastem v Postojni vključno z lovci in vsemi
naravovarstveniki, ki "spadajo" zraven in so proti našemu
športu!
Nevem, še vedno se sprašujem, vsaki "K..." si lahko v tej
Sloveniji izmisli nevem kakšen šport, hobi, ... za popularnost
in prepoznavnost naše male deželice v svetu, samo, ko gre
za tekmovanje na terenu, ki je za to primeren pa so vsi proti.
Vem, da se taka tekmovanja ne morejo organizirat kjerkoli v
naravi, ampak zakaj jih ne bi lahko tam kjer je to možno, saj
je bil poseg v naravo na tem območju že zdavnaj izveden, tako, da mi pa k temu ne bi neč več prispevali! :evil:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Apr 12, 2004 12:40 pm

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Apr 12, 2004 7:06 pm

Fak, a zdej bodo samo tri tekme za DP?
Če ni najbolš še te tri odpovedat, pa konc. In gremo svojo energijo sproščat tako kot ostali "pridni" mladci, ki niso nikomur v napoto.
Polijemo 4 mačke z bencinom in jih zakurimo, kot mulci na gorenjskem, se gremo mal mlatit po oštarijah in veselicah, norimo s težkimi motorji 250 na uro po naseljih, se mal drogiramo, kej ukrademo, u Tivoliju nabijemo kakšnega črnuha med delovnim cajtom štrajkamo, za počitek pa posedamo po bifejih, pred televizorji in maltretiramo svoje žene in otroke.....Pa bo vse v redu.
Ampak da slučajno ne pade komu na pamet, da bi se s svojim avtom po blatu vozil. Ker pol bo pa joj ! ! ! To se pa ne sme.
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
svetelch
Prispevkov: 307
Pridružen: So Maj 31, 2003 11:14 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a svetelch » Po Apr 12, 2004 7:20 pm

to je ta pofukana slovenija jaz temu pravim slovenski sindrom
če vsak v slo nima 5 SIT profita da glavo v drek

Uporabniški avatar
ferdi
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:14 pm
Kraj: ciudad real

OdgovorNapisal/-a ferdi » Po Apr 12, 2004 10:12 pm

ste pa dolg rabl da ste ugotovil da je slovenija pofukana!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Apr 12, 2004 11:05 pm

Resnični žalostno kar se dogaja. Za organizacijo hard enduro dirke na počku je bla tudi pizdarja z lovci. Mater jim j****.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 13, 2004 8:53 am

Očitno bo treba "lov" organizirat - na lovce.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Apr 13, 2004 10:11 am

Kaj pa če bi šli v parlament in vladnim LDS, združenmu listju in desusu mal mud terrain profila narisali po hrbtu?

Saj bi se nas kar nekaj našlo

lp
Janez
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 13, 2004 11:06 am

Referendum o tem bo še boljši, ker tut če se politiki zamenjajo bodo zakoni ostal isti - sej politiki se menjajo, povprečje IQ-ja v parlamentu pa ostaja isto -> "na stopnji zmrzovalne skrinje"! Pralnega stroja nisem hotu napisat, ker majo eni že več inteligence in imajo v povprečju vsi pralni stroji skupaj več inteligence od parlamenta.

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » To Apr 13, 2004 11:50 am

Nebivedu, Slayer in Ludwig! :evil: :evil:
Ali bi se mogoče vzdržala vsesplošnega šimfanja in zaničevanja kar tako na pamet? Ni konstruktivno, pa še žaljivo za povrhu. Mogoče med člani vaših klubov res nimate motoristov in lovcev, med pisočimi in tistimi, ki samo berejo, pa sigurno so. In ti niso za te zadeve nič krivi.

Kar se pa Počka tiče, ni to nič novega bi bil celo presenečen, če bi vam uspelo. Prišlo bi prav tudi organizatorjem enduro (motoristi) tekmovanja, ki so ga taisti akterji lani odpovedali potem, ko so bila že izdana vsa uradna dovoljenja in je bilo kar nekaj prijav tudi iz tujine.

Lovci tudi niso vsi enaki. Nekateri se zavedamo, da si je določena področja pač potrebno deliti še z drugimi uporabniki prostora, nekaterim pa to nikoli ne bo jasno. Pa nas lepo prosim, ni potrebno metati v isti koš. Imamo že tako med seboj dovolj težav pri premikanju okostenele miselnosti in metanju dinozavrov s položajev. Ad hoc nasprotovanje takih in drugačnih javnosti pa to le še otežuje.

Poček je štorija zase. Tu očitno vidijo svoje interese tako lokalna lovska družina oz. njeno vodstvo, nekateri prepotentni naravovarstveniki, lokalna politika, občinska oblast pa še kdo bi se našel. Trenutno vsi pihajo v isti rog. In to tako močno, da so pretehtali celo slovensko vojsko, ki se z njimi javno liže in kaže v medijih. Želim jim, da bi se vojska iz tega področja umaknila, saj bo v okviru Nata imela na voljo dovolj drugih poligonov, naravovarstvenikom, da bi v zavarovanju področja popolnoma uspeli in tudi lovcem izrezali lovišče. Občina naj se pa potem pod nosom obriše, ko bodo imeli od področja le stroške, pa nobene koristi.

Očitno, bo za pošteno razdelitev področij za različne dejavnosti potrebno še malo počakati. :( Še več pa za izrabo teh področij po poštenih pravilih igre.

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » To Apr 13, 2004 11:56 am

slayer napisal/-a:...Za organizacijo hard enduro dirke na počku je bla tudi pizdarja z lovci. Mater jim j****.

Samo lovci bi eno figo naredili, če ne bi imeli tu zgoraj opisanih zanimivih vez in če ne bi bili v špilu še drugi interesi. Lovci so v javnosti preveč osvinjani, da bi lahko vplivali sami!

In z jebanjem jim mam, lahko le pripomoreš, da ti to isto naredijo, ko se boš vozil po poteh v gozdu. Pa čeprav imaš za to vso pravico. In si bosta stala nasproti jagr z nabito puško in offroader, ki turira svoj stroj in ima volan obrnjen proti jagru. Zelo konstruktivno.
Fantje, treba je delati tudi edukativno in se z ostalimi pogovarjati. Vsak v svojem okolju. Drugače ne bo šlo. Žal.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 13, 2004 12:33 pm

Jst sm jagru prepovedal hodt po moji zemlji, ker je stalno hodu moje pse streljat. 2X mu je ratal.
Nazadnje spremenil Nebivedu, dne To Apr 13, 2004 12:49 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » To Apr 13, 2004 12:46 pm

Ne bi želel, da se tu na off road forumu začne prerekanje o lovu da/ne.
Opozoril sem le, da offroadarji ne smejo kar na pamet obtoževati neke skupine ljudi, če se jim je kje kaj zalomilo.
Samo to in nič drugega.

In, Nebivedu, zgodbe v kontro tvojim so na razpolago vsak dan. Pa se raje ne bi prerekal, sploh pa ne hvalil z dejanji, kot si ga opisal ti! :evil:

Za reševanje problemov je potrebno v okviru zakonitih možnosti poiskati kompromise in sklepati dogovore. S spodbujanjem sovraštva se ne pride nikamor.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 13, 2004 12:50 pm

Popravil. Ni mi do kreganja z nikomer.
Še vedno pa mi ostaja slabo mnenje o njih. Upam, da ga bodo v prihodnje popravili.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Apr 13, 2004 12:55 pm

Vem da niso vsi lovci enaki. Nekateri so pravi lovci... Vendar obstajajo tudi taki ki jim je streljanje prvina. Naprimer eden me je ustavu z lado na gozdni makadamski cesti. Začel je tumbat kako bom naje** če me vidi še enkrat, da on je lovski inšpektor, da mi bo prestrelu gume... Jst sem se pa samo pelju po navadni makadamski cesti delat v vinograd. Lovci majo pri nas tudi večina džipe. In verjemte da precej tudi oni rijejo. Pomoje so nam samo nevoščljivi. Nevem kaj bi bili sicer... Zame so lovci še vedno v slabi luči.

BARABA

OdgovorNapisal/-a BARABA » To Apr 13, 2004 3:39 pm

FANTJE OBOROŽIT SE BO TREBA !!!

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Apr 13, 2004 5:10 pm

Jaz pa predlagam, da nam naj država dodeli en poligon, pa da si pol lahko tam damo duška, tako ne bo ne jagrov, ne naravovarstvenikov.
Slika

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Apr 13, 2004 5:11 pm

Menim da ni nobene škode če se voziš po poligonu s terencem.
Po mojem nimajo lovci kaj početi na poligonu!!!!!!
Ko sem bil jaz v vojski sem stražil poligon sem naletel na trmastega lovca , ki se je hotel s svojim 4x4 vozit po poligonu med streljanjem na strelišču.
lp

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » Sr Apr 14, 2004 9:40 am

Anonymous napisal/-a:Menim da ni nobene škode če se voziš po poligonu s terencem.
Po mojem nimajo lovci kaj početi na poligonu!!!!!!
Ko sem bil jaz v vojski sem stražil poligon sem naletel na trmastega lovca , ki se je hotel s svojim 4x4 vozit po poligonu med streljanjem na strelišču.
lp

Hja, saj to je to. Vsak ima svoj prav. Lovec, ker je poligon v lovišču, vojska, ker ima "najet" teren za vadbo, Občina, ker je to v njeni občini in je tako nastrojena njena politika, itd, itd.
Kako do rešitve? Edino z dogovori in taktiko. Dolga in trnova pot, a edino možna.
Jebat ga, c'est la vie!
Šimfanje čez pripravne "elemente" je enostavno. Šimfajoče osvobaja, šimfanim dviga pritisk, rezultata pa nobenega, vsaj pozitivnega ne!

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » Sr Apr 14, 2004 9:42 am

Anonymous napisal/-a:... Po mojem nimajo lovci kaj početi na poligonu!!!!!!
..

To, kaj je po tvojem in kaj po mojem, ne igra nobene vloge. Vse to urejajo zakoni. Čitaj!

Jure
Prispevkov: 23
Pridružen: To Jan 27, 2004 6:46 am
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a Jure » Sr Apr 14, 2004 10:52 am

Postal sem lovec in bil prepričan,da se tako lahko vozim vsepovsod.
In glej srečam mejnega policista ,kateri meni da se samo on lahko vozi izven ceste.
Tako ugotovim,da je vožnja po terenu v SLO odvisna od tega koliko "oblasti imaš v rokah".

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » Sr Apr 14, 2004 10:56 am

Jure napisal/-a:Postal sem lovec in bil prepričan,da se tako lahko vozim vsepovsod.
In glej srečam mejnega policista ,kateri meni da se samo on lahko vozi izven ceste.
Tako ugotovim,da je vožnja po terenu v SLO odvisna od tega koliko "oblasti imaš v rokah".


Izredno butasta ugotovitev! Tvoja nadaljna "legalna" vožnja pa je odvisna od tega ali se ti bo kdaj ljubilo prebrati predpise, ki te zadeve urejajo. Pa na kodeks offroada ne pozabi!

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » Sr Apr 14, 2004 10:59 am

Jure napisal/-a:Postal sem lovec in bil prepričan,da se tako lahko vozim vsepovsod.
...

In tako še nekaj lovcev s tvojim načinom razmišljanja, ki mislijo, da so bog in batina, zakuhajo šmoren vsem skupaj.
Krasno Jure, delaš pizdarije offroadarjem in lovcem.
Ali si podpisal etični kodeks lovcev? Izgleda ne! :evil: :evil:

Jure
Prispevkov: 23
Pridružen: To Jan 27, 2004 6:46 am
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a Jure » Sr Apr 14, 2004 11:17 am

Mislil sem da gozdne poti in uredane poti do moje njive.Še vedno po poti lahko vozim traktor in prikolico,vendar po mnenju policije ne smem z terencem po tej poti do svoje(v bistvu mamine)njive.
Ker sem bil samo opozorjen in ne kaznovan ,raje več nikogar ne vznemirjam.
Na srečo imam v bližini na Hrvaškem nekaj prijateljev in se raje vozim tam,kjer trenutno še nismo nezaželeni.

Uporabniški avatar
Horjo horjulis vulgaris
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 20, 2003 12:58 pm
Kraj: Bezenica

OdgovorNapisal/-a Horjo horjulis vulgaris » Sr Apr 14, 2004 11:47 am

Očitno bo treba malo citirati zakone. Bom poiskal.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov