NORD EST 4x4 OFF ROAD (HR)

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

NORD EST 4x4 OFF ROAD (HR)

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 04, 2004 1:50 am

Slika

POZIVNICA
Pozivamo Vas da svojom nazočnošću i vožnjom uveličate
drugu godišnjicu
NORD EST 4X4 OFF ROAD CLUB PAZIN
koji tim povodom organizira

NORD EST 4x4 OFF ROAD 28.03.2004.

Organizator je aktivan od 1996. od kada već tradicionalno svake godine organizira “PAZIN OFF ROAD” i TROFEJ ALPE ADRIA. Istra je bogata terenima pogodnim za takvu vrstu vožnje, dok su Pazin i okolica jedan od najatraktivnijih predijela za off road vožnju u središnjoj Istri.

PROGRAM: nedjelja 28.03.2004.:
09,00-10,00 prijava i verifikacija na Motelu “Lovac” - Pazin
10,30-16,00 vožnja po road book-u (putna knjiga)- 100km
Brzinski ispiti (3) i ispit spretnosti (1)
17,00 .. .. Podjela nagrada


STARTNINA PO POSADI (2 osobe): 310,00 kn
40,00 Euro

INFORMACIJE I PRIJAVE: Veseljko Buić 00385 52 622 867
mob.00385 91 4483 640


:arrow: http://www.vib.hr

Tomaž
Prispevkov: 54
Pridružen: Po Sep 29, 2003 2:29 pm
Kraj: Ljubljana, Novo mesto, Semič

OdgovorNapisal/-a Tomaž » Sr Mar 10, 2004 6:23 am

A kdo gre????????????????''
Dohtar
___________________________________

...toyota je kot ženska - nikoli ni popolnoma odkrita...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 10, 2004 12:35 pm

Z Ludwigom sva se že nekaj menila, da bi šla - on mora podvozje popravit, jaz pa zeleno karto nabavit :)
Se nas bo pa ja nabralo nekaj kandidatov. Zajamčeno brez snega ;)

LP
Samo

Jure
Prispevkov: 23
Pridružen: To Jan 27, 2004 6:46 am
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a Jure » Sr Mar 10, 2004 2:05 pm

Po zadnjih podatkih za Hrvaško ni potrebna Zelena karta(samo za Bosno,če se slučajno izgubite)

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Mar 10, 2004 8:12 pm

Vigadu je za, Samo tudi, Bizzy gre Inkret ja in sevda tudi jaz. Verjetno pa se bo še kdo pojavil. Vsi ki sem jih naštel imamo namen tekmovati.....
Skratka več nas bo, bolš bo....itak...
A si predstavljate da nas prigrmi na mejo ene 30 norcev.....
....to bi pa bla jeza...
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 10, 2004 8:36 pm

Ta weekend pa bo dogajanja - en dan prej pa bo BF Goodrich challenge! :)
Se bomo kje prej dobili - saj veš, jaz še nikoli nisem roadbooka peljal...

Za kdaj pa imaš planirano popravilo tvojega Patrola? Za ta weekend ne upam nič prijavit, saj Matej še ni registriral svojega Suzija (ves čas samo dela - edino v lokalno gmajno lahko kaj skočimo ponoči :) ).

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Mar 10, 2004 9:31 pm

Ej nikakor nimam cajta da bi šel en dan v Sarajevo po kose. Mogoč bom šel v ponedeljek, definitivno pa pred vikendom. Ne vem pa kako se bo speljalo oba dneva. Sobota brnik, nedelja hrvaška. Mogoče bom enga ven spustil....bomo videli...
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Če Mar 11, 2004 11:18 am

Jure napisal/-a:Po zadnjih podatkih za Hrvaško ni potrebna Zelena karta(samo za Bosno,če se slučajno izgubite)

Sem klical na AMZS in so mi povedali, da zelene karte res ne potrebujemo za HR, moramo pa seveda in+meti v zavarovalni polici doplačano 11% premijo za vožnjo po tujini :-)
Se paravi razlika je enga jurja. Rekli pa so še, da bomo brez zelene karte v primeru nesreče imeli veliko več problemov kot z njo, čeprav je premija plačna.
....o ti jeza....zdej se še v hrvata ne smeš več zaletet....
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Mar 22, 2004 12:57 pm

No torej, kje smo ostali?
Kdaj štartamo? Kje se dobimo?

Ob 9:00 moramo biti dol. Se pravi, glede na to da lahko imamo tudi kakšen zaplet na meji in da nikoli ne štartamo takoj ko se dobimo, bi bilo dobro da se dobimo nekje ob 6:00 v Ljubljani.
Pa povejte kdo gre, da vemo koga čakati....
Za zadaj: Samo, Inkret, Acko, Vigadu in jaz...+Tomič mogoče....
A gre kdo od lavorjev?
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Mar 22, 2004 1:07 pm

Vigadu: Si kaj poklical? Jaz se še nisem prijavil.

Z uro za štart se strinjam. Baje bo šel tudi Matej (z SJ410 :), če bo registriran, drugače z Vitaro). Če bo šel Matej s 410-ko, bova morda midva šla na pot prej (z enolitrsko mašinco se ne da glih 130 vozit po avtocesti).
Ga bom danes malo pobaral, kako in kaj on s tem svojim SJ410.

LP
Samo

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Mar 22, 2004 1:20 pm

Da ne boste pozabili ure prestavit, tako kot na poti v brda. :lol:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Mar 22, 2004 1:24 pm

Samo: Sem klical. Dogodek bo. Prijaviš se doli.

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Po Mar 22, 2004 7:57 pm

Jaz ne bi šel peljat, ker nimam pripravljenega avta za dirkat, bi se pa z veseljem komu priključil, če bi me vzel s seboj.
:D LP Cyrus :twisted:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Mar 22, 2004 8:03 pm

Cyrus ne skrbi - jaz mislim iti s serijskim patrolom.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Mar 28, 2004 11:13 pm

No, pa smo prišli iz Pazina.....Sploh ne vem kaj naj napišem.
37 udeležencev, polovica od tega italjanov. Brzinc dolg 127 km, vmes pa še pet kratkih brzincev. Štirje so se prevrnili, eden je pristal tudi v bolnici. Avtomobili so bili vseh sort. Od najbolj podrtega samuraja do mitsubišija z 300 konji s spojlerji spredaj, zadaj, po havbi, strehi itd....tudi GR opremljen z vsem živim se je pojavil. Baje je bilo opreme za 10 000 EUR. Ima vse. Po moje tudi linux. ;-)
Druače pa je bilo enkratno. Od 9:30 do 18:00 smo žagali.Vmes je vsako vozilo moralo ustaviti za 15 min, na za to prirejenem počivališču. Malca, wc itd....Drugače pa ene 25 km asfalta, 25 km širokega makadama ostalo pa travniki, vlake, grob pesek, droben pesek, blato, nagibi, luknje, skoki, klaci gor, spusti dol.... Jaz sem navdušen.
Rezultati: Samo in Iza 6. v skupini bencin
Jaz in Urban 5. v skupimni diesel in to po zalugi Samota in Ize, ki sta razturala road book, midva pa sva se odzadaj šlepala...
Žal pa sta morala Vigadu in Boštjan zaradi obveznosti predčasno domov....
Skratka: "Kdor uživa v tišanju po vsem živem, je Pazin prava stvar za njega...."
Res pa je, da ni za vse čisto serijska avtomobile...tisti, ki niso imeli off road gum so imeli kar pecej težav...
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Mar 29, 2004 6:45 am

Da malo popravim: jaz in Iza (+ najina sinova ;) ) smo bili sedmi (konkurenca je bila res huda, vozijo pa kot snete skire :) - zato pa se je en Samurai prevrnil praktično na ravnem). Brzinci so bili za avte razklat (in kolikor vem, za rezultat seštejejo le brzince, ne pa tudi čas celotne poti). Štartali nismo ob 9:30, ampak ob 10:30 (vsaj prvi - mi smo štartali skoraj zadnji, prišli pa smo med prvimi) - z minutnim razmakom med tekmovalci.
Jaz sem bil navdušen malo manj kot Ludwig, saj je bil teren za moje pojme malo preveč easy. Res zaheven je bil le en vzpon, ša malo bolj po zaslugi tega, ker se nas je cela kolonica izgubila, pa je ratalo še malo bolj hard ;). Skoraj celo progo bi zvozil z Audijem Quattro (celo pa zagotovo z dvignjenim Leonejem ;) ). Za moj okus bi bil roadbook lahko malo krajši, pa malo bolj zahteven. Napako je naredil tudi organizator, saj so za brzinca izbrali nevaren del. In ko se je ene par ljudi prevrnilo, so vse na štartu opozarjali, naj vozijo počasi, zraven pa so jih štopali :) - najbrž bi bilo bolje razveljaviti etapo, najkasneje ko se je prevrnil drugi avto.
Tale Pazin je bil res bolj eno tišanje - če bi bila to Afrika, ne bi imel nič proti ;). Gre kdo na rally v Afriko?

Sicer pa: vekakor pa dobra izkušnja vožnje po Roadbooku. Roadbook je narejen zelo dobro. Izobraževanje prehšnji weekend pa je tudi prišlo prav.

LP
Samo

P.S.: Čeprav na prvi pogled roadbook ni videti kaj groznega, je vseeno pametno odpeljati enega, preden greš na tekmo - da je to res, veš, ko gre zares :)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Mar 30, 2004 9:57 pm

Evo slikce:
http://www.tojezakon.com/offroad/Pazin_Nord_Est_4x4_2004/

Nekaj pa mi ni jasno: če so Italijani (ki so vozili Alpe Adria) res vozili iste brzince, kot mi, potem so nas pa res neusmiljeno nažgali - tole bo treba pa še razčistiti :).

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Mar 31, 2004 12:05 am

Skupni časi petih brzincev:
Samo Login: 5:26:38
Ludwig: 5:33:13

Prvak Alpe-Adria:3:59:77

Slika
Ti imaš Jimniya z nekimi 70 konji, not ženo in dva otroka, potem pa pride en italjanski profesionalec z avtom za 50 000 EUR, z motorjem 3.5 V6, 300 konji, not dva tipa v čaladah in en kup neke jezne eloktronike...itd. in te na koncu opere za minuto in 26 sekund? ? ?
To je sramota za njih. Ne vem kaj bi tule razčiščevali ??
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 31, 2004 6:28 am

Blaževiča s ferozo pa je opral le za 12s. Ampak a se ni tale prevrnu in je bil prvi en drug mitsubishi?
Poglej čase ostalih in kam bi se midva uvrstila v Alpe Adria listi! Malo mi je vseeno sumljivo.

Časi so mi tudi sicer čudni. Nekam malo prednosti imam pred tabo (glede na čase prvih treh brzincev). Da nisi bil na zadnjih dveh hitrejši od mene ;).

LP
Samo

P.S.: Minuta in 26s pribitka na le štiri minute ni tako malo. Hitrost avtov namreč ne narašča premosorazmerno z močjo motorja ;)

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Mar 31, 2004 11:03 am

NA prven brzincu si me opral za 4s, na drugem za 1 s, za tretjega, četr. se ne spomnim, na petem pa sem jaz tebe za 2s, kakor mi je rekel štarter.
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 31, 2004 11:07 am

Zadnji je bil precej v klanec, pa sem se zeznil in ga vozil brez reduktorja, pa nekako nisem našel pravih prestav - prva je bila prekratka, druga pa predolga. Zeznil sem se tudi na četrtem brzincu, ki je bil narobe narisan v roadbooku. Skratka: težko je dirkat po progi, za katero si sploh ne predstavljaš, kakšna je. Ni čudno, da se jih je toliko prevrnilo ;).

LP
Samo

NORD EST 4X4 PAZIN

Z A H V A L A

OdgovorNapisal/-a NORD EST 4X4 PAZIN » Če Apr 01, 2004 5:49 pm

Poštovani!
Ispred organizacijskog odbora NORD EST 4X4 Pazin zahvaljujemo se svim slovenskim posadama ( 18 ) koje su sudjelovale na susretu povodom 2. godišnjice kluba.
Nadamo se da Vam je naše druženje bilo zanimljivo i interesantno!?
Ako nešto nije vrijedilo primite našu ispriku.
Sve Vaše sugestije prihvaćamo. Rezultate možete pogledati na www.vib.hr
str.2 i 3.
Doviđenja do novog susreta 14. i 15. 08. 2004.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov