Izlet v kamnolom pod Lipovcem in na Poček

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

Izlet v kamnolom pod Lipovcem in na Poček

OdgovorNapisal/-a Samo » To Mar 02, 2004 9:59 pm

Izlet je PRESTAVLJEN - beri sporočilo pri dnu debate!
Več sreče prihodnjič!

V soboto 6.3.2003 bo ponovitev izleta (ki se je imenoval naskok na Lipovec, samo da tokrat ne bomo naskočili Lipovca), v kamnolom pod Lipovcem, katerega bomo nadaljevali z vožnjo skozi prekrasne luže in vzpetine na Počku. Prejšnji izlet je bil res zanimiv, tako da ga priporočam vsem, ki ste ga prejšnjič prespali. Dobimo se v soboto zjutraj ob 8:00 na bencinski črpalki na Barju v smeri proti Postojni. Interesenti javite se !

LP Samo

Izlet je seveda brezplačen, primeren za vsa terenska vozila, tudi serijska :).
Vabljeni člani in nečlani klubov.

Zaenkrat udeležba: jaz, Matej, Ludwig (če bo uspel do takrat sestaviti Patrola - ampak naj bi ga).
Nazadnje spremenil Samo, dne Če Mar 04, 2004 7:39 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Mar 03, 2004 2:17 pm

Ludwigu je počil stabilizator na zadnji premi, tako da sem trenutno sposoben le za kakšno turistično vožnjo po asfaltu, ker mi lahko feder ven pade na kakšnem jurišu....žal bo event minil brez mene.. :cry:
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 03, 2004 2:22 pm

Eh smola... Že tako ni kakšnega posebnega navala :)
Počil stabilizator? Najbrž Panhardov drog na zadnji premi (pravzaprav niti ne vem, kako zgleda zadnje vzetenje na tvojem Ptrolu)... Panhardov drog je v bistvu le štanga, ki je na eni strani pripeta na akso, na drugi pa na šasijo. Je to to? Pa to se ja da pošvasat, mar ne? Boš dal gor novega?

LP
Samo

Uporabniški avatar
Damon
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Maj 26, 2003 6:44 pm
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Damon » Sr Mar 03, 2004 2:46 pm

Jest sem še en kandidat!!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Mar 03, 2004 3:56 pm

Jaz bom tudi verjetno prišel firbce past.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 03, 2004 5:02 pm

Kako to firbca past? A nimaš Patrola? A ga je škoda za v lužo? ;)
Če je zadnjič Matej z Vitaro skoraj vse luže zvozil, jih boš pa ja tudi ti s Patrolom.
Upam, da bo tudi kdo tak, ki dobro pozna Poček - jaz v bistvu poznam le toliko, kolikor smo prevozili zadnjič, ampak tam je precej terena. Morda kakšen šofer LR-ja? Ti bi bi se morali spozanti, saj so nedavno imeli izlet na Poček.

LP
samo

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Mar 03, 2004 7:27 pm

Glede izleta: danes sem izvedel, da v soboto nimam časa, ampak imam ga pa v nedeljo (v soboto je delovni dan v šolah in da staršem ne bi bilo dolgčas, je ta dan šoleobvezen tudi za starše :) ).
Danes sem se tudi nagravžno zakopal v povsem plitvem snegu (niti s podnom nisem kaj dosti nasedel), ker je južen kot sam vrag. Ker sem bil v avtu sam (in tudi brez keten - ampak je vprašanje, če kaj dosti pomagajo v južnem snegu), sem pol ure gonil lopato, da sem spet ven zlezel. Ker je bilo to slab kilometer ven iz Kranja, sem glede Počka (ki ima več nadmorske, če se ne motim) kar malo v skrbeh. Če je tudi tam južen sneg, ne bomo prilezli prav nikamor. Je kdo doma iz okolice Postojne, da pove, koliko snega je tam?
In če bi se že odločili za nedeljo, vsekakor potrebujemo en avto z vitlom, saj s šlepanjem po tako lepem južnem snegu ne bo nič.
Mene sicer FULL vleče spet na tele prelepe lokacije, ampak me je kar malo strah, da se bomo vozili tja za prazen nič.
In kakor je dejal Ludwig (sigurno pa je malo pretiraval ;) ):
Rad bi bil cel dan v kamnolomu in na počku.
Od jutra do sutra. :D

LP
Samo

P.S.: V primeru slabih razmer (južnega snega) predlagam, da ka za kakšen teden ali dva prestavimo, saj sneg ne bo ostal ravno dolgo. Najbrž bi se vsi radi vozili - nalopatali smo se že na Menini :)

Uporabniški avatar
Defender110
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 10:53 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender110 » Če Mar 04, 2004 12:04 pm

Samo, daj povej svoj mejl, pa ti pošljem nekih 5 aero fotk, kje smo se vozili člani KLRS po Počku. In kje je tankovska pot z luknjami!

LP
Igor
KLRS Pathfinder & Land Rover Enthusiast

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Če Mar 04, 2004 7:13 pm

vigadu napisal/-a:Jaz bom tudi verjetno prišel firbce past.

Ti maš v Soboto vožnjo v avtošoli do 9h, zbor pa je ob 8h.
Tako da bomo mi trije, ti, rok, pa jaz firbce pasli pri AŠ Blisk....;-)
LP Ludvig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Mar 04, 2004 7:37 pm

Igor mi je poslal zemljevid Počka in aero fotke z označeno ruto, katero so prevozili - hvala, sigurno bo prišlo prav. Glede na to, da nisem dobil informacije, kakšne so snežne razmere na Počku, predvidevam, da je tam na 1000m n.m. višine precej južnega snega, zato predlagam, da izlet PRESTAVIMO na ugodnejše vremenske razmere. Ne bi rad, da se vozimo tja na uro gledat - oz. da se vsi zakopljemo, takoj ko bomo dol s ceste, pa se potem rekreiramo z odkopavanjem avtov.
Pa še Ludwig bo pridobil kaka dva tedna, da avto popravi in bomo tako imeli reševalca nasedlih/utopljenih s sabo ;)

LP
Samo

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Mar 04, 2004 7:41 pm

2 Vigadu: a pri teh letih in šoferskih izkušnjah še vedno v avtošolo hodiš? :)
Pa poleg tebe še Ludwig in.... Ja sem mislil, da imate šoferske izpite že za sabo ;)

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 04, 2004 9:30 pm

Funny, funny. Sam poskusi, pa ti ne bo več tako smešno. Sicer pa je potrebno znanje čez čas malo osvežiti, če ti pa pri tej odločitvi pomaga še kdo pa še toliko bolje. Da ne rečem, kako lepo se bom počutil tisti dve leti po pridobitvi vozniškega dovoljenja, ko bom voznik začetnik. :wink:

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Mar 04, 2004 9:34 pm

Ti to resno? Pa sem mislil, da si inštruktor ali kaj takega...
Pa ja ne boš rekel, da Ludwig in Rok (kdo pa je to? ga morda poznam?) tudi delata izpit za začetnika veterana?

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 04, 2004 9:37 pm

Ja, resno. Če bo bog dal bomo imeli čez dva tedna vsi trije laskavi naziv voznik - začetnik. Z vsemi bonitetami, ki pridejo zraven (0 g alkohola v krvi, 7 kazenskih pik, nepopust pri zavarovanju ...). Juhuhu, se že veselim. :twisted:

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Mar 04, 2004 9:50 pm

Potem pa še prav pride, da izlet prestavimo za dva tedna. Boste imeli vsi čas, da popravite/nabavite avte, naredite šoferske izpite, rearanžirate stanovanja, zamenjate službe,....
No, če je človek v tvoji koži, se najbrž res ne počuti kaj vem kako dobro. Baje avta tudi na ženo ne boš mogel registrirat, da bi kaj prišparal, saj če nimaš zavarovanega za šoferja začetnika, ga tudi voziti ne smeš.
Glede na to, da ste v godlji kar trije naenkrat, predpostavljam, da so bili policaji za vogalom gostilne. Bomo pač prakticirali "Z glavo na zabavo" (za tiste, ki ne tega ne poznajo: brezalkoholne žurke) na naslednjih offroadih - saj je važen adrenalin, a ne? ;)
Čeprav moram priznati, da je na Menini prav prišel kozarček žganega - če v mrazu ves moker in prepoten lopataš, se te hitro kaj prime...

Pa vso srečo - resno - da se boste lahko udeležili naslednjih offroadov (ta pravih kerlcov ni nikoli preveč).

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 04, 2004 10:04 pm

No, ja, da ne bom več zavajal javnosti. V bistvu vsi trije delamo EkB kategorijo in nobenemu niso vzeli vozniške (mogoče nam jo bodo zdaj na praktičnem testu :twisted: ). Tudi tisto o voznikih začetnikih ni čisto res - tako se le počutimo po dolgih letih spet v avtošoli. :wink:

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Mar 04, 2004 10:14 pm

Ah, mi je kar odleglo.
Ampak se mi je vseeno zdelo malo čudoo: jutri pride Ludwig k meni po zračni filter za Patrola, pa sem si mislil: "A ta tip se naokoli kar brez vozniškega vozi?" :)

LP
Samo

P.S.: In kaj je EkB in čemu služi? Je to "Ekstra kvalificiran" B? "Energično kardanolomni" B? ...B?

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 04, 2004 10:20 pm

Točno to kar piše E k B. E kategorija k B kategoriji - da lahko z vozilom B kategorije vlečeš priklopnik katerega največja dovoljena masa presega maso vlečnega vozila oziroma največja dovoljena masa vlečnega vozila in priklopnika presega 3500 kg.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Če Mar 04, 2004 10:57 pm

Samo napisal/-a:Eh smola... Že tako ni kakšnega posebnega navala :)
Počil stabilizator? Najbrž Panhardov drog na zadnji premi (pravzaprav niti ne vem, kako zgleda zadnje vzetenje na tvojem Ptrolu)... Panhardov drog je v bistvu le štanga, ki je na eni strani pripeta na akso, na drugi pa na šasijo. Je to to? Pa to se ja da pošvasat, mar ne? Boš dal gor novega?

LP
Samo

Na, to ni tista štanga o kateri ti govoriš. To je tista ki preprečuje da bi avto preveč dihal in bi fedri padli ven. Tako da se po cesti normalno vozim, na teren pa ne upam....

Kar se pa avtošole tiče je pa to stvar, ki je nikomur ne privoščim.
Si lahko predstavljate eno uro vožnje, kjer včasih izjemoma daš tudi v tretjo prestavo.....
V eni uri vožnje sem prevozil 15 km ! ! ! in za to plačal 5800 sit ! ! !
To je skoraj dražje kot če bi se vozil s helikopterjem. Ker delovna ura helikopterja stane 165000SIT. (civilnega helikopterja), leti pa 300 km/h in je na kilometer skoraj ceneje kot clio z eno zmahano prikolico....
konc, to je pa konc...
In ko po 45 minutah že začne dvigat pokrov na glavi, ti človek, ki je že 27 let inštruktor reče:"Sej se je kar fajn takole mal vozit po Lublan", da pol res ne veš a bi znorel kar al takoj....o ti jeza, ti... :D
Pa lep pozdrav in pazite na izpite...
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Mar 05, 2004 9:41 am

Jaz sem zadnji stabilizator vzel stran, ker mi je po liftu drgnil gumo, posledica pa je, večji nagib v ovinku :cry: in boljša prožnost na terenu :D .
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Mar 05, 2004 9:45 am

Jaz sem odstranil sprednjega, ko sem delal lift (zadaj pa ga sploh nimam), tako da imam sedaj spredaj in zadaj precej podobno obešenje:
- toga aksa
- vijačne vzmeti
- dve vzdolžni vodili
- panhardov drog

Prej je imel še sprednji stabilizator, ki je preprečeval dihanje prednje akse (oz. ga je dopuščal le do neke mere). Sedaj se avto bolj nagiba, ampak se ne pelje kaj dosti slabše, ko se človek enkrat na nagibanje privadi :)

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Mar 05, 2004 5:07 pm

Jaz mam pa ta problem da avto zdej tolk diha da mi lahko zadnji fedri ven padejo. Tako da pri meni samo s pankrtovim drogom ni možno off roadat...
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Mar 05, 2004 6:06 pm

Sej ne bodo ven padl, no. Malo poglej po internetu - mogoče pa je kdo predelal Patrola GR tako, da nima te torzijske štage, ki ti zdaj fali.
Sicer pa: ja kaj si pa delal z ubogim Patrolom, da je odpovedal? :) Mogoče bi se splačalo kupiti Tugh Dog torzijsko štango, da bo zdržala - obljubljajo 30% večje "gibanje" od standardnih torzijskih palic.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Mar 05, 2004 7:14 pm

2 Ludwig: na netu sem videl, da za maksimalni raztez uporabijo gurtno, ki je pritrjena na šasijo in akso ali difrencial. Je gibljiva, močna in nasploh ne moti pri vožnji, pa tudi fedri ven ne padajo in amortizerji ne trpijo.
Sem gledal video kako plezajo čez skale in tipo z čirotom - dvovratnim, zgubi vzmet sredi raztezanja na kamnih. Potem pa jacka in hop vzmet nazaj. Pa še veliko cajta je zgubu. Ostali so imeli večinoma gurtne in to je to.

P.S.: Imam še podobno idejo za plezanje v avto, ko je visoko in moraš kar naprej not in ven, pa nimaš stopnice.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Mar 05, 2004 8:44 pm

Gurtne? A se ne uporabljajo običajno za to pletenice? Vsekakro boljša rešitev kot s torzijsko štango. Mogoče pa je čas, da narediš tvojega patrola še bolj HARD :mrgreen: .

Sicer pa: itak se po tem južnem snegu ne da kaj dosti offroadat. Danes sem vrgel gor spet vse štiri ketne, pa gremo v hribe. Ampak nismo prišli daleč: ko sem zapeljal v deviški sneg, se je začelo ustavljat. Dovolj ga je že toliko, da avto pluži z akso, pa ga toliko ustavlja, da se vsake nekaj metrov kolesa zavrtijo v prazno... Potem pa smo šli v gozd na manjši n.m. višini, kjer je snega manj, da smo se sploh lahko kaj vozili :(
Da pa bi šel v ta sneg brez keten, mi pa še na misel ne pride - sem se v sredo preveč nalopatal :)


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 92 gostov