OFF ROAD 4X4 BARBAN 2004 (HR)

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OFF ROAD 4X4 BARBAN 2004 (HR)

OdgovorNapisal/-a vigadu » So Feb 21, 2004 9:21 pm


Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Apr 06, 2004 1:00 pm

Kdo kaj misli na tole dirko?
Malo sem pogledal na njihovo stran, pa imam naslednja vprašanja (morda bo Vigadu vedel na tole odgovorit iz iskušenj):
- Se da voziti samo nedeljskega brzinca in to tako, da se tam pojaviš šele v nedeljo (ker je pregled avtov napovedan le za soboto)?
- Se sme voziti brzinca tudi brez čelade? (naveden je seznam opreme - ki pa je najbrž le za ekstrem, ker vsebuje tudi vitel)?
- Nočni roadbook vsebuje kao tudi neke hard preizkušnje - ampak le za nedeljski hard piše, da rabiš vitel. Kako torej zgleda nočni roadbook? Se ga da odpeljat brez vitla?

No, vsaj na tole zadnje vprašanje mi najbrž ne boš znal odgovoriti. V slučaju, da čelade niso potrebno, pridemo najbrž v nedeljo, kaj več pa je vprašanje (čeprav sem prepričan, da imam najboljšega navigatorja in me malo srbi, da vozil tudi roadbook ;) ).

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Apr 06, 2004 1:38 pm

Se da voziti samo nedeljskega brzinca in to tako, da se tam pojaviš šele v nedeljo (ker je pregled avtov napovedan le za soboto)?


Da se. Vendar ti potem ni upati na kako dobro uvrstitev v skupnem seštevku. Če pa greš za svojo dušo pa ni problema.

- Se sme voziti brzinca tudi brez čelade? (naveden je seznam opreme - ki pa je najbrž le za ekstrem, ker vsebuje tudi vitel)?


Mislim, da lahko voziš brzinca brez čelade, trdil pa ne bom, ker brzinca nikoli vozil nisem. Seznam opreme je pa za hard, oziroma po njihovo extrem.

- Nočni roadbook vsebuje kao tudi neke hard preizkušnje - ampak le za nedeljski hard piše, da rabiš vitel. Kako torej zgleda nočni roadbook? Se ga da odpeljat brez vitla?


Nič kao. Nočni roadbook vsebuje hard preizkušnje. Seveda pa samo za tiste, ki vozijo v kategoriji extrem. Če boš vozil brzinca nimaš hard preizkušenj. Za brzinca ne rabiš vitla.


No, vsaj na tole zadnje vprašanje mi najbrž ne boš znal odgovoriti. V slučaju, da čelade niso potrebno, pridemo najbrž v nedeljo, kaj več pa je vprašanje (čeprav sem prepričan, da imam najboljšega navigatorja in me malo srbi, da vozil tudi roadbook ).


Za čelade pa pokliči Daus-a, on je fejst fant - ti bo vse povedal brez skrbi.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Apr 06, 2004 1:40 pm

Aja, Ludwig, a imaš čelado! :twisted:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Apr 06, 2004 1:40 pm

Kako pa zgleda na meji, če pelješ avto na prikolici?
a kej težijo?
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Apr 06, 2004 1:42 pm

Ne vem. Še nisem poskusil. Ampak primorci bi znali kaj več povedati, ker so dve leti nazaj pripeljali šleper avtomobilov v Barban.

Jure
Prispevkov: 23
Pridružen: To Jan 27, 2004 6:46 am
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a Jure » To Apr 06, 2004 2:04 pm

2x sem bil v Barbanu (nikoli voznik :oops: ).Wrangler na sliki na njihovi strani se je vrnil iz nočne vožnje,tako si lahko lažje predstavljaš kaj te čaka na extremu.Vedno je prvi extrem na poligonu za gledalce(najmanj 2x vitel),ostali startajo ravno po cesti.Proga je ponavadi v dolini reke Raše,tako,da je pecej vode in blata.Brez vitla in dobro zatesnjenega motorja se zagotovo ne vrneš iz nočnega extrema.
Za vse tekmovalce je bila vedno obvezna čelada in varnostni pas.
Zaradi daljše poti se ti izplača prit že v soboto,čeprav voziš samo v nedeljo,sicer pa se tam od sobote zvečer naprej vedno nekaj dogaja.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Apr 06, 2004 6:55 pm

In kaj boste vozili ostali?
Ludwig - a boš ti vozil hard? Patrola ni več škoda? ;)
Vigadu - ti boš prav gotovo vozil hard, a ne? Pa bo šlo 50 km roadbooka? Saj veš - zjutraj ob desetih moraš biti že na poligonu, pa če boš vozil s temi gumami in motorjem od Nive, znaš zamuditi. :twisted:

LP
Samo

Uporabniški avatar
bosstjan
Prispevkov: 73
Pridružen: So Dec 06, 2003 12:43 pm
Kraj: under the Krim

OdgovorNapisal/-a bosstjan » To Apr 06, 2004 7:29 pm

Vigadu obvlada sceno!!
Ja ItAk.

Uporabniški avatar
bosstjan
Prispevkov: 73
Pridružen: So Dec 06, 2003 12:43 pm
Kraj: under the Krim

OdgovorNapisal/-a bosstjan » To Apr 06, 2004 7:30 pm

Samo malo konjev mu manjka v njegovem prevoznem sredstvu.
Ja ItAk.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Apr 06, 2004 8:07 pm

V to sploh ne dvomim, da obvlada (čeprav se zadnje čase bolj soft z vsemi avti vozi ;) ) - ampak slike in rezultati tekem so me prepričali že preden sem ga v živo videl. Komaj čakam, da ga vidim v PRAVI akciji - škoda, da nimaš še kakšne lade za zraven - tako za vsak slučaj. Ko se lotiš šraufat in švasat na veliko sam, ni garancije za uspeh ob prvem poizkusu.

2 Gregor: si ti uspel nabavit kakšno Nivo? Na domačih terenih kar razturaš, tako da bi bil po mojem konkurenčen tudi na "tujih", le en registriran avto rabiš (ali pa še bolje prikolico - s tem vitlom ti najbrž nihče ne bo hotel dati tablice). Ampak da ne bo kdo razumel napak - vitel dela in to zelo dobro - vsaj toliko, kot kakšen stroj za 250k SIT!

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Apr 06, 2004 8:31 pm

Ja, bom šel na hard, seveda. Imam le en mali problemček. V soboto sem zmenjen pri mehaniku da razdre špero. Upam da bo gotov do naslednje sobote... To je vse...
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Apr 07, 2004 9:15 am

Tukaj so informacije iz prve roke:

- Kaciga je obavezna za sve, a to je iz sigurnosnih razloga.
- Ne uvijek postoji Hard i Soft roadbook tako da možete birat
- Za brzinac možete doći i samo u nedelju, ali preporučujem da dođete u subotu i da onda vozite laku stazu jer je to prava stvar, a i cijena je ista. Ako planirate doći samo u nedelju, molili bismo da onda putem interneta ispunite prijavnicu kako bismo vas upisali i rezervirali vam mjesto jer je broj učesnika ograničen.

Za sve ostale informacije stojimo na raspolaganju

tajnik kluba
Mladen Draguzet
GSM: 098-254-098

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Apr 07, 2004 9:16 am

2Samo: streha(no ja, pol strehe) je zamenjana, šipa je noter, kletka je narejena, blatnik je tudi poflikan :wink:
Prevoz je dogovorjen.
treba je še odvijanje naredit na vitli, povečat boben, menjat zajlo, štrom za luči in vitlo zvezat, mašino zadihtat,
pa sklopko menjat, če bo čas amortizerje menjat, če bo preveč časa jo bomo še poštrihali.
se vidimo 8. maja na pohorju. Cilj je priti do konca. :)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Apr 07, 2004 9:20 am

Pa če se boš že toliko namatral, si privošči še nove gume - te ta stare niso več konkurenčne ;).

LP
Samo

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Apr 07, 2004 9:49 am

dobra ideja :lol:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Apr 07, 2004 1:29 pm

Lepo lepo gregor... Letos je kar nekej novih posadk za hard! Nameravaš peljat tudi kšno primorsko dirko?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Apr 07, 2004 2:13 pm

absolutno da.
če bo vitla zdržala, drugih delov bom že nabral.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Apr 07, 2004 8:47 pm

2 Samo,

1. garancija za uspeh: mar nisi tudi sam ročno izdelal snorkel iz kanalizacije?
2. pripravljaš vozilo za hard?
3. čestitam za vse dosedanje tekmovalne uspehe!
4. ne podcenjuj nasprotnika, čeprav vozi Nivo. Preberi dvoboj Swetelzh (Mahindra za dve malce pri Micki, palčke build-in) in Ludwig (€ je metal z lopato na avto).
5. čelado si pa le kupi. Nikoli ne veš, kdaj pride kaj prav.

2 Vigadu,

1. pizda si soft!
2. že imaš čelado?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Apr 07, 2004 8:54 pm

1. pizda si soft!
2. že imaš čelado?

1. Kaj češ. Staram se. Treba bo stvari prepustiti mlajšim.
2. Ne rabim. Imam trdo glavo.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Apr 07, 2004 9:12 pm

2 Bizjak:
- Lepo, da te še kaj slišimo. Ravno danes sva z enim mojim (in tudi tvojim bivšim) sodelavcem (Bobanom) govorila o tebi (vse najboljše, seveda).
- Če si dobro prebral, sem rekel: "šraufat in švasat na veliko sam" - jaz še nisem ničesar našvasal sam (mi je pa sosed našvasal dve matici, ko sem delal šnorkel - za objemke držat). Po mojem mnenju so majhne predelave "zdrave" in rezultati predvidljivi, pri večjih pa nikoli ne veš, kaj se bo izcimilo...
- Avta ne pripravljam za hard, pa čeprav bom najbrž gor dal še nekaj opreme (počasi se bo nabralo že dovolj, da bom lahko celo vozil hard ;) ). Komi ga ne bo več škoda, bom pa še hard vozil ;).
- Vseh mojih tekmovalnih uspehov sploh ne poznaš (npr.: zmagal sem celo na gokart prvenstvu podjetja Noviforum :lol: ) - je pa res, da jih ni kaj dosti, saj v preteklosti nisem imel denarja, da bi kaj takega počel. Na srečo so offroad tekmovanja še relativno poceni (v primerjavi z rallyjem ali gorsko hitrostnimi dirkami - gokart pa me ne zanima).
- Ravno nasprotno: občudujem tiste, ki z nivami res razturajo. Gregor me je že prepričal. Kje je objavljen članek o velikem dvoboju Mahindra vs Patrol?
- Čelado si itak mislim kupit. Če gremo naslednji teden na dirko, jih bomo imeli po vsej verjetnosti vsi (otroka že imata smučarske, ki so zadosti dobre, jaz pa imam le kolesarsko - bo treba u šoping - kje se splača?).
- Pa še to: šnorkel se je obnesel, ko smo nedavno "čofotali" (v stilu: val čez streho). Je to mar že hard?

Sicer pa menim, da organizator tekmovanja upravičeno zahteva čelade, pa čeprav za soft. Vedno se najde ene par manjakov, ki terajo, kot da gre za življenje in smrt in kakšen se zvrne tam, kjer se kao ne da. Potem pa je kot v pazinu - 7 šivov na ušesu. Če bi imel čelado, bi imel bučo celo...

LP
Samo

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Apr 07, 2004 9:22 pm

Nolanove čelade so dobijo prbližno poceni v firmi Compaco Velenje. Cena za homologirano motoristično čelado (za skuter, ker je spredaj odprta, zaščita za tazaresni motor je pa bolj tako) je cca. 20.000 SIT. Sam jo uporabljam za brzince in za fjakanje z motorjem na relaciji gostilna- štacuna. Pa čisto dela. Model pa se mi zdi da je N30. Nisem pa ravno siguren, ker so model bojda zamenjali z novejšim N31. Pomagati pa zna tudi kompliciran internetni naslov
http://www.compaco.si

LP Bizzy

p.s. Samo, pozdravi Bobota! Še vozi Hondo?
I tried being normal once..... I didn't like it!

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Sr Apr 07, 2004 9:57 pm

v barban se splača it v soboto in peljat nočno,nebo vam žal.Moj jeeep še čaka menjalnik tko,da mi letos slabo kaže drgač se pa vidmo.LP.POSTOJNČAN. :(
wrangler

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Apr 07, 2004 11:25 pm

Če bom šel, si moram nabavit čelado, pa še razsvetljavo za na streho. Če se vozi roadbook na čas, je nekako brez veze, če moraš ven iz avta, pa pucat žaromete vsako toliko časa. Na Pazinu je bilo sicer prek 120 km roadbooka, ampak žarometi so bili na koncu tako zelo umazani, da niti slučajno ne bi nič videl (pa sem vozil z ugasnjenimi - sicer bi bili še bolj).
Če uspem vse to poštimat, potem gremo vsekakor - zopet celodružinsko ;).

LP
Samo

No fear

OdgovorNapisal/-a No fear » Če Apr 08, 2004 9:50 pm

Ej, čelado v Barbanu rabiš, vam povem iz izkušenj (letos bom verjetno že petič v Barbanu), vožnja po road booku je zanimiva in razgibana, blata je zelo malo, edina težava so veje in grmičevje ker so poti malce slabo očiščene. Je pa v nedeljo brzinc-hitrostna, ker lepo podobna kakšni hudi kross progi (skoki, luknje, pa kar nekaj kamenja tko, da če se hitro pelješ si na koncu dobro pretresen kot coctayl-zato čelada)!
Je pa vse skupaj kar zanimivo tudi za družinski izlet in kot je alesb1 napisal ne bo vam žal nočne vožnje!
Za peljat hard pa ne rabiš konjev, le malo sreče in pametno peljat, pa je Wrangler 2,5L dovolj za zmago (poglejte rezultate 2003 HARD skupno).

Lep offroaderski pozdrav!

p.s.
HARD JE ZAKON!


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov