Srečanje ljubiteljev OR na Obali

O offroad srečanjih in dogodkih
Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Maj 23, 2006 4:52 pm

Kaj pa še kej filmčkov?

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Sr Maj 24, 2006 9:39 pm

KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Maj 24, 2006 10:02 pm

Defender 110 napisal/-a:Evo še od KLRS!
http://www.landrover-klub.si/stran_meni ... 3kraji.htm
LP
Igor


En lopov napisal/-a:Tekst in foto : baje Marjan in Zdravc


Ej tole ni smešno! Imate pri vašem klubu ene par ljudekov iz DTPja ... pa naj vam malo razložijo, kako gredo te stvari in kolk pridejo zlorabe!

In to na isti forum, na kerga sem jaz dal fotke. :roll:

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Sr Maj 24, 2006 11:16 pm

No ja, vse fotke sem dobil na mejl od Marjana in Zdravca! Sam na srečanju nisem bil, niti si nisem ogledal vseh fotografij na netu! Če je pa kakšen problem pa kar mejl na Marjana/Zdravca!

LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Maj 24, 2006 11:33 pm

Lej Igor, zadeva je zelo preprosta! Na strani, od koder so bile pobrane, lepo piše: (C)2005 Vito Antešič, Marko Antešič Opozorilo! Fotografije v tej galeriji so avtorsko delo! Za uporabo fotografij potrebujete pisno avtorjevo soglasje. Jaz nobenemu nisem dovolil uporabljati fotk v take namene. Marjana in Zdravca ne poznam in niti nimam njihovih mailov.

Po drugi strani je pa zadeva na uradni strani nekega uradnega kluba, katerega predsednik (in odgovorna oseba) je Igor Loborec. Kako luč to meče na klub, člane in tudi predsednika, raje ne bom pisal. Kake so posledice zlorabe pa lahko vprašaš (recimo) Gašperja in Tomasa.

Pričakujem, da teh slik na omenjeni strani jutri ne bo več!

P.S.: Način kraje je pa zlo primitiven. Skoraj bi lahko šlo med tiste ameriške filmčke, ko se lopov zaletava v vrata, ki se odpirajo navznoter. :roll:
Nazadnje spremenil Vito_, dne Sr Maj 24, 2006 11:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Sr Maj 24, 2006 11:48 pm

Zadovoljen? Se 100% strinjam s tvojim razmišljanjem, me pa bega drugo. Kako lahko vem, če mi nekdo pošlje fotografijo za objavo na webu, da je le-ta res njegova? To je pa že druga tema, ki ne sodi pod Srečanja.

LP
Igor
Nazadnje spremenil Defender 110, dne Sr Maj 24, 2006 11:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Maj 24, 2006 11:49 pm

eh ja ... :roll: ... saj niso bile vse moje ... samo 3 ... ampak naj bo.

catrover
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 12, 2006 9:40 am
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a catrover » Če Maj 25, 2006 1:26 pm

Vito,
mea culpa, mea maxima ...

Ker noben od članov klubske odprave ni skupaj spravil nobene poštene slike sem v želji po popestritvi reportaže snel slike iz objavljenih fotoalbumov. Na avtorske pravice nisem pomislil, ker sem mislil da so albumi amaterski in ne očitno profesionalni. Se opravičujem in se ne bo ponovilo. V opravičilo še to da je reportaža internega značaja, da za njo nisem dobil honorarja in je tako oškodovanje malce manjše.

Marjan
"above it all"

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 25, 2006 3:12 pm

Bom poiskusil bit čimkrajši ... ker res ni tema za sem.

Avtorske pravice niso povezane s tem, ali je avtor amater ali profi in niso povezane z namenom uporabe (profitno ali ne). Avtor se odloči, kaj bo dal od sebe in za koliko.

Ali drugače rečeno - če bi prej vprašal, bi ti jih dovolil objaviti ob pogoju, da napišeš, čigave so fotke. Če bi jih hotel odkupiti, bi cenkala za ceno. Če pa jih suneš ... pol ti pa grozi 'vzgojna cena'. Tako pač to gre.

Še najlažje je razumeti, če prevedem v neko materialno dobrino - recimo jaz te prosim, da mi daš rezervno gumo. Ti privoliš, jaz sem vesel in ti dam za pir ali dva, pa je zadeva fertik. Čisto druga pesem je, če ti jaz taisto gumo sunem z avta. In se ti še pohvalim, da sem ful pocen prišel do gume.

Mimogrede ... če se vam bo kdo 'zataknil' v muziko, ki jo imate na strani, utegne to biti precej drago. Za klub in za odgovorno osebo.


> Se opravičujem in se ne bo ponovilo.
OK!

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Maj 25, 2006 4:27 pm

Kristus jezus,

zakaj pa fantje potem sploh objavljate slike kjerkoli? Obdržite jih zase in jih glejte sami. Še dobro, da smo v dobi digitalne fotografije, drugače bi bile tudi težave pri foto studiu, ki ti slike razvije, ali kako?

Tako da Vito- dvignil si si ceno, če je to bil namen.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 25, 2006 5:39 pm

Ej Bizzy, dej vsaj tisto o rezervni gumi preberi, prosim.

> Tako da Vito- dvignil si si ceno, če je to bil namen.
To verjetno pa le ti razumeš :roll:

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Če Maj 25, 2006 10:14 pm

O.K Vito, zadeva je popravljena!
LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » Pe Maj 26, 2006 12:43 am

Bizzy - mislim, da ima Vito_ prav - z debelimi črkami je napisal, da so njegove fotografije pač njegovo avtorsko delo in da jih nihče nima pravice objavljati ( downloadati, kopirati... ?) brez njegovega dovoljenja.

Sem pa na nekaterih fotografijah zgroženo opazil svoj in še nekaj drugih meni znanih obrazov, čeprav me ni nihče prosil za dovoljenje, če me lahko fotografira, oziroma to objavi na Internetu - da o javno objavljenih fotografijah avtomobilov z vidnimi registrskimi tablicami sploh ne govorim. :twisted:

Upam, da bo vsaj grožnja o ilegalni uporabi glasbene podlage v sicer zanimivih LR reportažah dosegla svoj namen - ponavadi mi je izbira podložene glasbe sicer čisto všeč, ampak ko se ti ob gledanju slik ta podlaga vrti in vrti v nedogled, si pa tudi zaželiš več varstva na področju avtorskih pravic...
LP Andrej

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Pe Maj 26, 2006 7:08 am

Ej kolk ste eni zafukani!
Zdej vas bo pa konc k vas je eden sliku in vas bojo sosedi vidli kaj ste poceli z avtom in pol bojo povedli se etari mami in....
lp zuki
Slika

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Pe Maj 26, 2006 2:11 pm

Predsedniku KLRS Igorju Loborcu!
Ker vem, da predsednik kluba prebira tale forum, TAKOJ zahtevam, da se iz njihove reportaže umakne moja slika. Iz vsem znanim dejstvom, da sem že pred leti iztopil iz tega kluba, jemljem objavo moje slike na vaši strani kot težko zajebancijo. Skratka na srečanju sem bil kot samostojni udeleženec in ne kot član kluba. Če niste sposobni posneti vsaj ene svoje slike prosim, da tudi drugih ne mešate v vaše bedne reportaže.
Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Maj 26, 2006 2:32 pm

WTF ?!?!?!?!

Sicer nevem zakaj niste nekateri tako resni tudi ko gre začistno normalno debato. PODN od PODNA.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Maj 26, 2006 2:39 pm

Dejmo si pahnt vsak svoje slike u rt lepo. Eni ste res delikatni ko opice.

Si mogoče nabirate točke ponosa in spoštovanja z tem teženjem o slikah?

:a_se_ti_je_odpeljalo: :z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki: ::jokam:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Maj 26, 2006 3:03 pm

Nehajte se kregat, da ne bom Nebiveduja spusil s ketne...Slika
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Pe Maj 26, 2006 8:45 pm

Vsaka šola nekaj stane.....


Jest sem slikce tudi objavil in verjetno jih ne bom več.....
Zakaj? Zato, ker se nekateri piz****, da vas nisem vprašal. Seveda ne, ker mi ni treba!!!!

Zakaj? Zato, ker ste se udeležili JAVNE prireditve, na javnem mestu....Mal preberte zakone, ne kar tako počez....vsak po svoje... Nekak sem mislil, da bo kdo celo vesel, da je kakšno svojo slikco videl, mal težko je vozit in še slikat, tako, da se avto vidi in po možnosti še sebe za volanom :twisted: :twisted:

Če pa bi kdo rad svoje slikce dobil po mailu v original velikosti 3,2 MIOpix ali pa net verzije 640 x 480, pa naj mi pod privat napiše, mail naslov in lastnik katerega avta je......(pa ne pozabit dopisat EMŠO, pa davčne, pa št.osebne, pa kopijo prometne, pa številko noge, dolžino...,.....da ne bom slučajno komu drugmu poslal..... :evil: :x :shock: :cry: )

Še dobro, da sem filme šele danes dokončno zmontiral, ker drugače bi bili že kje gor, pol bi bilo šele "vroče"

Vsem, ki so bili že drugič javno videni (prvič na prireditvi, drugič na slikah na netu) se globoko opravičujem in prosim vse tiste, ki so slike videli, da gredo na brezplačno pranje možganov :lol: :lol:

Tok lep dogodek, vloženega precej truda, pol pa tkole...

LP (cini-sarko) Rooky

PS: Moj album je "locked by code" :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Maj 26, 2006 11:49 pm

Uf, kar malo me žalosti.
Drugo leto, mislim da naša žurka vseeno bo, pa s slikami ali brez, boste poleg ostalega verjetno na prijavnici tudi podpisali, da dovolite, da se vaša in vašega avta podoba pojavi skupaj s podobami ostalih udeležencev na vseh slikah (fotografijah, videih in oljnih platnih ter freskah) s te prireditve. Saj je stvar bila zamišljena in narejena kot javna. In nenazadnje jih ni bilo tako malo, ki so komaj čakali na kakšno svojo slikico.
Druga štorija je pa objavljanje (avtorsko) tujih slik v svojih prispevkih.
Mal se pa vseen skulitrajte.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Maj 26, 2006 11:57 pm

Samo še nekaj privatnega: a sedaj ne boste več slik objavljali? Super!! Mi ne bo treba več tako močno trebuha not vlečt, čim vidim, da kdo s fotoaparatom vame meri..... skoraj tako olajšanje kot na 3ns aaaaah
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » So Maj 27, 2006 4:48 pm

Žalostno da po taki prireditvi kot so jo priredili 3kraji kjer smo se imeli vsi krasno in si vsi želimo še takih druženj naredimo eno sranje zaradi slik.Mislim da ne tisti ki je avtor teh slik in ne tisti ki si je slike sposodil da polepša naš forum off roada ni naredil nič narobe.Vsi ki smo na tem forumu nas združuje enako veselje-veselje do terenskih vozil,sproščanje adrenalina in lepega druženja.Mislim da takih drezanj med ljubitelji off roada sploh ni potrebno.Pa brez zamere

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Maj 27, 2006 8:31 pm

Anonymous napisal/-a:Žalostno da po taki prireditvi kot so jo priredili 3kraji kjer smo se imeli vsi krasno in si vsi želimo še takih druženj naredimo eno sranje zaradi slik.Mislim da ne tisti ki je avtor teh slik in ne tisti ki si je slike sposodil da polepša naš forum off roada ni naredil nič narobe.Vsi ki smo na tem forumu nas združuje enako veselje-veselje do terenskih vozil,sproščanje adrenalina in lepega druženja.Mislim da takih drezanj med ljubitelji off roada sploh ni potrebno.Pa brez zamere


Res da nisem bil na srečanju,ampak bi si upal podpisat pod tale post, če bi bil moj :wink:
Slika

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Maj 28, 2006 12:12 am

Samo forumski poltergajst ve, zakaj je tole treba naprej gont ... jaz ne :roll:

Zame se je zadeva zaključila, ko se je catrover opravičil, defender pa popravil članek. Konec štorije. Mimogrede ... fantje - saj vam fotke sploh niso slabe (pa še vaše so), poročila v obliki zgodbe so sploh prima, mnenje o muziki sem pa že napisal.

Nisem mislil naprej debatirat, a ker se sedaj da brati, da sem jaz nekaj 'zakuhal', bom pa še enkrat napisal v kratkih (in upam bolj razumljivih) stavkih:

- fotke sem dal na net brezplačno,
- še več, ponudil sem brezplačno tudi fotke v visoki ločljivosti,
- to, da se nekdo drugi podpiše pod mojo fotko je nesprejemljivo,
- nesprejemljiva je tudi objava v kakršnekoli komercialne in nekomercialne namene brez pisnega dovoljenja,
- kako je slikanjem v javnosti je pojasnil Rooky.

Več informacij je v zakonu o avtorskih pravicah.

Je pa danes Marolt dal še povod za (mogoče) bolj razumljivo vzporednico ... no Marolt, kaj bi ti bilo všeč, če bi šeruki na koncu tistega lepega filmčka napisal, da so mu avto predelali (recimo) v Mamutu in da tebe ne pozna spljoh? :lol:
Pa to je zgolj retorično vprašanje! Tale debata je bistveno predolga že sedaj!
Nazadnje spremenil Vito_, dne Ne Maj 28, 2006 12:14 am, skupaj popravljeno 1 krat.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov